Bus Times

121 - Blaenrhondda - Tonypandy

A bus service operated by Stagecoach South Wales

Blaenrhondda - Tonypandy

Blaencwm, before Clyngwyn Road 10:25 12:25 14:25 16:25
Blaenrhondda Bryn Henllan (o/s 48) 10:25 12:25 14:25 16:25
Blaencwm, after Clyngwyn Road 10:27 12:27 14:27 16:27
Blaencwm, after Tynewydd Bridge 10:28 12:28 14:28 16:28
Blaencwm, before St Alban's 10:29 12:29 14:29 16:29
Tynewydd Wyndham Hotel (nr former) 10:29 12:29 14:29 16:29
Tynewydd Gwendoline Street (o/s 62) 10:30 12:30 14:30 16:30
Treherbert, opp Dunraven Hotel 10:31 12:31 14:31 16:31
Treherbert, before Stuart Street 10:31 12:31 14:31 16:31
Treherbert, nr Village Tavern 10:32 12:32 14:32 16:32
Treherbert Corbett Street (top) 10:34 12:34 14:34 16:34
Treherbert Tappers Garage (opp former) 10:37 12:37 14:37 16:37
Treherbert, opp New Inn 10:37 12:37 14:37 16:37
Treherbert, after Baglan Hotel 10:38 12:38 14:38 16:38
Treorchy, o/s Forest View Health Centre 10:41 12:41 14:41 16:41
Treorchy, before Cardiff Arms 10:44 12:44 14:44 16:44
Treorchy Bute Street (o/s 85) 10:45 12:45 14:45 16:45
Treorchy, opp Parc & Dare 10:46 12:46 14:46 16:46
Treorchy Ysbyty George Thomas (grounds) 10:50 12:50 14:50 16:50
Treorchy, opp Station Cafe 10:54 12:54 14:54 16:54
Treorchy, o/s Prince of Wales 10:55 12:55 14:55 16:55
Treorchy, before Red Cow 10:55 12:55 14:55
Treorchy, opp Lidl 10:56 12:56 14:56
Pentre, o/s Griffin Hotel 10:56 12:56 14:56
Pentre, in Windsor Street 10:57 12:57 14:57
Pentre, in Baglan Street 10:58 12:58 14:58
Pentre Queen Street (o/s 14) 10:59 12:59 14:59
Pentre Council Offices (o/s former) 11:00 13:00 15:00
Pentre Inn (opp former) 11:00 13:00 15:00
Ton Pentre, before Wesley Place 11:01 13:01 15:01
Ton Pentre, after Railway Station 09:11 11:02 13:02 15:02
Ton Pentre Kennard Street (middle) 09:13 11:03 13:03 15:03
Gelli, opp Cost Cutters 09:14 11:05 13:05 15:05
Gelli, in Llanfair Hill 09:15 11:06 13:06 15:06
Ystrad, nr Nantygwyddon 09:18 11:08 13:08 15:08
Llwyn-y-pia, opp Magistrates Court 09:23 11:13 13:13 15:13
Llwyn-y-pia, o/s Asda 09:23 11:13 13:13 15:13
Tonypandy, opp Co-op 09:27 11:17 13:17 15:17
Tonypandy, o/s War Memorial 09:29 11:19 13:19 15:19
Tonypandy Bus Station (Stand A3) 09:30 11:21 13:21 15:21

Tonypandy - Blaenrhondda

Tonypandy Bus Station (Stand A3) 09:35 11:35 13:35 15:35
Tonypandy, after Enterprise Centre 09:36 11:36 13:36 15:36
Llwyn-y-pia, opp Asda 09:38 11:38 13:38 15:38
Llwyn-y-pia, o/s Magistrates Court 09:39 11:39 13:39 15:39
Ystrad, nr Nantygwyddon 09:43 11:43 13:43 15:43
Gelli, in Llanfair Hill 09:46 11:46 13:46 15:46
Gelli, before Cost Cutters 09:47 11:47 13:47 15:47
Ton Pentre Kennard Street (middle) 09:48 11:48 13:48 15:48
Ton Pentre, before Railway Station 09:51 11:51 13:51 15:51
Ton Pentre, o/s Wesley Place 09:52 11:52 13:52 15:52
Pentre Inn (o/s former) 09:53 11:53 13:53 15:53
Pentre, o/s Queen's Hotel 09:53 11:53 13:53 15:53
Pentre Queen Street (o/s 50) 09:54 11:54 13:54 15:54
Pentre, in Baglan Street 09:56 11:56 13:56 15:56
Pentre, in Windsor Street 09:56 11:56 13:56 15:56
Pentre, before Griffin Hotel 09:58 11:58 13:58 15:58
Treorchy, o/s Lidl 09:59 11:59 13:59 15:59
Treorchy, after Red Cow 10:00 12:00 14:00 16:00
Treorchy, opp Post Office 10:01 12:01 14:01 16:01
Treorchy, opp Parc & Dare 10:03 12:03 14:03 16:03
Treorchy, opp Pencelli Hotel 10:03 12:03 14:03 16:03
Treorchy Ysbyty George Thomas (grounds) 10:05 12:05 14:05 16:05
Treorchy, opp Station Cafe 10:08 12:08 14:08 16:08
Treorchy Bute Street (o/s 114) 10:09 12:09 14:09 16:09
Treorchy, before Cardiff Arms 10:09 12:09 14:09 16:09
Treorchy, o/s Forest View Health Centre 10:12 12:12 14:12 16:12
Treherbert, after Baglan Hotel 10:16 12:16 14:16 16:16
Treherbert, o/s New Inn 10:16 12:16 14:16 16:16
Treherbert Tappers Garage (o/s former) 10:16 12:16 14:16 16:16
Treherbert Corbett Street (top) 10:18 12:18 14:18 16:18
Treherbert, nr Village Tavern 10:21 12:21 14:21 16:21
Treherbert, o/s Dunraven Hotel 10:21 12:21 14:21 16:21
Tynewydd Gwendoline Street (opp 60) 10:22 12:22 14:22 16:22
Tynewydd Wyndham Hotel (nr former) 10:22 12:22 14:22 16:22
Blaencwm, after St Alban's 10:23 12:23 14:23 16:23
Blaencwm, after Tynewydd Bridge 10:24 12:24 14:24 16:24
Blaencwm, before Clyngwyn Road 10:25 12:25 14:25 16:25

Cash or 💳 contactless payment accepted

More information