Bus Times

13 - Llandudno - Prestatyn

A bus service operated by Arriva Wales

Llandudno - Prestatyn

Llandudno, opp Police Station 06:00 06:30 07:23
Llandudno Builders Street West (O/S Car Park) 06:01 06:31 07:24
Llandudno York Road 07:55 08:40 09:20 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 19:00 19:50 20:50 21:45 22:20
Llandudno Palladium (Stop C) 07:55 08:40 09:20 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 19:00 19:50 20:50 21:45 22:20
Llandudno Marks & Spencers (Stop D) 07:56 08:41 09:21 10:01 10:41 11:21 12:01 12:41 13:21 14:01 14:41 15:21 16:01 16:41 17:21 18:01 19:01 19:51 20:51 21:46 22:21
Llandudno, opp North Western Gardens 07:57 08:42 09:22 10:02 10:42 11:22 12:02 12:42 13:22 14:02 14:42 15:22 16:02 16:42 17:22 18:02 19:01 19:52 20:52 21:47 22:22
Llandudno Coach Park (Stand F) 07:58 08:43 09:23 10:03 10:43 11:23 12:03 12:43 13:23 14:03 14:43 15:23 16:03 16:43 17:23 18:03 19:02 19:53 20:53 21:48 22:23
Llandudno, o/s Fire Station 07:59 08:44 09:24 10:04 10:44 11:24 12:04 12:44 13:24 14:04 14:44 15:24 16:04 16:44 17:24 18:04 19:03 19:54 20:54 21:49 22:24
Llandudno Links Hotel 08:00 08:45 09:25 10:05 10:45 11:25 12:05 12:45 13:25 14:05 14:45 15:25 16:05 16:45 17:25 18:05 19:03 19:55 20:55 21:50 22:25
Llandudno, o/s Cwm Place 08:00 08:45 09:25 10:05 10:45 11:25 12:05 12:45 13:25 14:05 14:45 15:25 16:05 16:45 17:25 18:05 19:04 19:55 20:55 21:50 22:25
Llandudno Attlee Close 08:02 08:47 09:27 10:07 10:47 11:27 12:07 12:47 13:27 14:07 14:47 15:27 16:07 16:47 17:27 18:07 19:05 19:57 20:57 21:52 22:27
Ysbyty Llandudno (o/s) 08:03 08:48 09:28 10:08 10:48 11:28 12:08 12:48 13:28 14:08 14:48 15:28 16:08 16:48 17:28 18:08 19:06 19:58 20:58 21:53 22:28
Llandudno, o/s Maesdu Bridge 06:02 06:32 07:25 08:03 08:48 09:28 10:08 10:48 11:28 12:08 12:48 13:28 14:08 14:48 15:28 16:08 16:48 17:28 18:08 19:06 19:58 20:58 21:53 22:28
Deganwy, opp Maesdu Avenue 06:03 06:33 07:26 08:04 08:49 09:29 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 19:07 19:59 20:59 21:54 22:29
Deganwy Hawes Drive 06:05 06:35 07:28 08:07 08:52 09:32 10:12 10:52 11:32 12:12 12:52 13:32 14:12 14:52 15:32 16:12 16:52 17:32 18:12 19:09 20:02 21:02 21:57 22:32
Deganwy, o/s Gannock Road 06:06 06:36 07:28 08:07 08:52 09:32 10:12 10:52 11:32 12:12 12:52 13:32 14:12 14:52 15:32 16:12 16:52 17:32 18:12 19:09 20:02 21:02 21:57 22:32
Deganwy Railway Station 06:06 06:36 07:29 08:08 08:53 09:33 10:13 10:53 11:33 12:13 12:53 13:33 14:13 14:53 15:33 16:13 16:53 17:33 18:13 19:10 20:03 21:03 21:58 22:33
Deganwy Ty Mawr 06:07 06:37 07:30 08:09 08:54 09:34 10:14 10:54 11:34 12:14 12:54 13:34 14:14 14:54 15:34 16:14 16:54 17:34 18:14 19:11 20:04 21:04 21:59 22:34
Deganwy Stamford Street 06:08 06:38 07:31 08:10 08:55 09:35 10:15 10:55 11:35 12:15 12:55 13:35 14:15 14:55 15:35 16:15 16:55 17:35 18:15 19:12 20:05 21:05 22:00 22:35
Tywyn Fon Tom 06:09 06:39 07:32 08:11 08:56 09:36 10:16 10:56 11:36 12:16 12:56 13:36 14:16 14:56 15:36 16:16 16:56 17:36 18:16 19:13 20:06 21:06 22:01 22:36
Llandudno Junction New Road (Stand Z) 06:11 06:41 07:33 08:12 08:57 09:37 10:17 10:57 11:37 12:17 12:57 13:37 14:17 14:57 15:37 16:17 16:57 17:37 18:17 19:14 20:07 21:07 22:02 22:37
Llandudno Junction Station 06:12 06:42 07:34 08:13 08:58 09:38 10:18 10:58 11:38 12:18 12:58 13:38 14:18 14:58 15:38 16:18 16:58 17:38 18:18 19:15 20:08 21:08 22:03 22:38
Llandudno Junction, opp Preswylfa 06:13 06:43 07:35 08:14 08:59 09:39 10:19 10:59 11:39 12:19 12:59 13:39 14:19 14:59 15:39 16:19 16:59 17:39 18:19 19:16 20:09 21:09 22:04 22:39
Llandudno Junction, opp Trem yr Afon 06:14 06:44 07:36 08:15 09:00 09:40 10:20 11:00 11:40 12:20 13:00 13:40 14:20 15:00 15:40 16:20 17:00 17:40 18:20 19:17 20:10 21:10 22:05 22:40
Llandudno Junction Capel Pensarn 06:15 06:45 07:37 08:16 09:01 09:41 10:21 11:01 11:41 12:21 13:01 13:41 14:21 15:01 15:41 16:21 17:01 17:41 18:21 19:18 20:11 21:11 22:06 22:41
Llansanffraid Glan Conwy, o/s Black Cat Roundabout 06:17 06:47 07:39 08:18 09:03 09:43 10:23 11:03 11:43 12:23 13:03 13:43 14:23 15:03 15:43 16:23 17:03 17:43 18:23 19:20 20:13 21:13 22:08 22:43
Dolwyd Crescent 06:18 06:48 07:41 08:20 09:05 09:45 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 19:21 20:15 21:15 22:10 22:45
Dolwyd Nurseries 06:19 06:49 07:42 08:21 09:06 09:46 10:26 11:06 11:46 12:26 13:06 13:46 14:26 15:06 15:46 16:26 17:06 17:46 18:26 19:22 20:16 21:16 22:11 22:46
Mochdre, o/s Business Park 06:20 06:50 07:43 08:22 09:07 09:47 10:27 11:07 11:47 12:27 13:07 13:47 14:27 15:07 15:47 16:27 17:07 17:47 18:27 19:23 20:17 21:17 22:12 22:47
Mochdre, o/s Post Office 06:21 06:51 07:44 08:23 09:08 09:48 10:28 11:08 11:48 12:28 13:08 13:48 14:28 15:08 15:48 16:28 17:08 17:48 18:28 19:24 20:18 21:18 22:13 22:48
Mochdre Wern Crescent 06:21 06:51 07:45 08:24 09:09 09:49 10:29 11:09 11:49 12:29 13:09 13:49 14:29 15:09 15:49 16:29 17:09 17:49 18:29 19:25 20:19 21:19 22:14 22:49
Mochdre Bevan Avenue 06:21 06:51 07:46 08:25 09:10 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:25 20:20 21:20 22:15 22:50
Llandrillo-yn-Rhos Crematorium 06:22 06:52 07:47 08:26 09:11 09:51 10:31 11:11 11:51 12:31 13:11 13:51 14:31 15:11 15:51 16:31 17:11 17:51 18:31 19:26 20:21 21:21 22:16 22:51
Llandrillo-yn-Rhos Tan-y-Bryn 06:23 06:53 07:48 08:27 09:12 09:52 10:32 11:12 11:52 12:32 13:12 13:52 14:32 15:12 15:52 16:32 17:12 17:52 18:32 19:26 20:22 21:22 22:17 22:52
Llandrillo-yn-Rhos Lookers 06:23 06:53 07:48 08:27 09:12 09:52 10:32 11:12 11:52 12:32 13:12 13:52 14:32 15:12 15:52 16:32 17:12 17:52 18:32 19:27 20:22 21:22 22:17 22:52
Colwyn Bay West End 06:24 06:54 07:49 08:28 09:13 09:53 10:33 11:13 11:53 12:33 13:13 13:53 14:33 15:13 15:53 16:33 17:13 17:53 18:33 19:28 20:23 21:23 22:18 22:53
Colwyn Bay Rysseldene Surgery 06:25 06:55 07:50 08:29 09:14 09:54 10:34 11:14 11:54 12:34 13:14 13:54 14:34 15:14 15:54 16:34 17:14 17:54 18:34 19:28 20:24 21:24 22:19 22:54
Colwyn Bay, opp Kwiks 06:25 06:55 07:51 08:30 09:15 09:55 10:35 11:15 11:55 12:35 13:15 13:55 14:35 15:15 15:55 16:35 17:15 17:55 18:35 19:29 20:25 21:25 22:20 22:55
Colwyn Bay Central Hotel 06:26 06:56 07:52 08:31 09:16 09:56 10:36 11:16 11:56 12:36 13:16 13:56 14:36 15:16 15:56 16:36 17:16 17:56 18:36 19:30 20:26 21:26 22:21 22:56
Colwyn Bay, opp Greenfield Road 06:26 06:56 07:53 08:32 09:17 09:57 10:37 11:17 11:57 12:37 13:17 13:57 14:37 15:17 15:57 16:37 17:17 17:57 18:37 19:30 20:27 21:27 22:22
Colwyn Bay, o/s Dingle Hill 06:28 06:58 07:54 08:33 09:18 09:58 10:38 11:18 11:58 12:38 13:18 13:58 14:38 15:18 15:58 16:38 17:18 17:58 18:38 19:32 20:28 21:28 22:23
Colwyn Bay, opp Eirias Park Gates 06:29 06:59 07:55 08:34 09:19 09:59 10:39 11:19 11:59 12:39 13:19 13:59 14:39 15:19 15:59 16:39 17:19 17:59 18:39 19:32 20:29 21:29 22:24
Colwyn Bay Hesketh Road 06:30 07:00 07:57 08:35 09:20 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 18:40 19:33 20:30 21:30 22:25
Old Colwyn, opp Marine Hotel 06:31 07:01 07:58 08:37 09:22 10:02 10:42 11:22 12:02 12:42 13:22 14:02 14:42 15:22 16:02 16:42 17:22 18:02 18:42 19:34 20:32 21:32 22:27
Old Colwyn Church Walks 06:32 07:02 07:59 08:38 09:23 10:03 10:43 11:23 12:03 12:43 13:23 14:03 14:43 15:23 16:03 16:43 17:23 18:03 18:43 19:35 20:33 21:33 22:28
Old Colwyn Bethesda 06:33 07:03 08:01 08:39 09:24 10:04 10:44 11:24 12:04 12:44 13:24 14:04 14:44 15:24 16:04 16:44 17:24 18:04 18:44 19:36 20:34 21:34 22:29
Old Colwyn, o/s Wynn Gardens 06:34 07:04 08:01 08:39 09:24 10:04 10:44 11:24 12:04 12:44 13:24 14:04 14:44 15:24 16:04 16:44 17:24 18:04 18:44 19:37 20:34 21:34 22:29
Old Colwyn, o/s Queen's Court 06:35 07:05 08:03 08:41 09:26 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:38 20:36 21:36 22:31
Old Colwyn Miners' Lane 06:35 07:05 08:03 08:41 09:26 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:38 20:36 21:36 22:31
Penmaen-rhos Penmaenhead 06:36 07:06 08:04 08:42 09:27 10:07 10:47 11:27 12:07 12:47 13:27 14:07 14:47 15:27 16:07 16:47 17:27 18:07 18:47 19:39 20:37 21:37 22:32
Penmaen-rhos Highlands Road Turn 07:06 08:04 09:27 10:07 10:47 11:27 12:07 12:47 13:27 14:07 14:47 15:27 16:07 16:47 17:27 18:07
Penmaen-rhos, opp Raynes Quarry 07:07 08:05 09:28 10:08 10:48 11:28 12:08 12:48 13:28 14:08 14:48 15:28 16:08 16:48 17:28 18:08
Penmaen-rhos Highlands Road North 06:36 08:42 18:47 19:39 20:37 21:37 22:32
Llysfaen Road Turn 06:37 08:43 18:48 19:40 20:38 21:38 22:33
Penmaen-rhos Maenen 06:38 08:44 18:49 19:41 20:39 21:39 22:34
Penmaen-rhos Glas Coed 06:38 08:44 18:49 19:41 20:39 21:39 22:34
Mynydd Marian Tan-y-Graig Road 06:38 08:44 18:49 19:41 20:39 21:39 22:34
Llanddulas Clobryn Road 07:08 08:05 09:29 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09
Mynydd Marian, opp Bryn Awel 06:39 08:45 18:50 19:42 20:40 21:40 22:35
Mynydd Marian, o/s Semaphore Lodge 06:40 08:46 18:51 19:43 20:41 21:41 22:36
Mynydd Marian, o/s St Cynfran's Church 06:40 08:46 18:51 19:43 20:41 21:41 22:36
Mynydd Marian Gamar Road 06:41 08:47 18:52 19:44 20:42 21:42 22:37
Mynydd Marian Glyndwr Road Middle 06:42 08:48 18:53 19:45 20:43 21:43 22:38
Mynydd Marian Gadlas Road Shops 06:43 08:49 18:54 19:46 20:44 21:44 22:39
Mynydd Marian Rhodfa Lwyd 06:43 08:49 18:54 19:46
Mynydd Marian Y Gilan 06:44 08:50 18:55 19:46
Llanddulas Bryn Gorwel 06:46 08:52 18:57 19:48
Llanddulas, o/s Dulas Arms 06:47 07:09 08:07 08:53 09:30 10:10 10:50 11:30 12:10 12:50 13:30 14:10 14:50 15:30 16:10 16:50 17:30 18:10 18:58 19:48
Llanddulas, o/s Fair View Inn 06:48 07:10 08:08 08:54 09:31 10:11 10:51 11:31 12:11 12:51 13:31 14:11 14:51 15:31 16:11 16:51 17:31 18:11 18:59 19:49
Llanddulas Beach House 06:50 07:12 08:09 08:56 09:33 10:13 10:53 11:33 12:13 12:53 13:33 14:13 14:53 15:33 16:13 16:53 17:33 18:13 19:01 19:50
Llanddulas, opp Hen Wrych 06:52 07:14 08:11 08:58 09:35 10:15 10:55 11:35 12:15 12:55 13:35 14:15 14:55 15:35 16:15 16:55 17:35 18:15 19:03 19:52
Groeslwyd North Wales Business Park 06:54 07:16 08:13 09:00 09:37 10:17 10:57 11:37 12:17 12:57 13:37 14:17 14:57 15:37 16:17 16:57 17:37 18:17 19:05 19:53
Abergele Castle Gates 06:55 07:17 08:14 09:01 09:38 10:18 10:58 11:38 12:18 12:58 13:38 14:18 14:58 15:38 16:18 16:58 17:38 18:18 19:06 19:54
Abergele Tesco Car Park 06:56 07:18 08:15 09:02 09:39 10:19 10:59 11:39 12:19 12:59 13:39 14:19 14:59 15:39 16:19 16:59 17:39 18:19 19:07 19:55
Abergele St Paul's Methodist Church 06:56 07:18 08:15 09:02 09:39 10:19 10:59 11:39 12:19 12:59 13:39 14:19 14:59 15:39 16:19 16:59 17:39 18:19 19:07 19:55
Abergele Ty Gwyn Jones 06:57 07:19 08:16 09:03 09:40 10:20 11:00 11:40 12:20 13:00 13:40 14:20 15:00 15:40 16:20 17:00 17:40 18:20 19:08 19:56
St George Toll Bar 07:00 07:22 08:19 09:06 09:43 10:23 11:03 11:43 12:23 13:03 13:43 14:23 15:03 15:43 16:23 17:03 17:43 18:23 19:11 19:59
St George Bod Tegwal 07:01 07:23 08:20 09:07 09:44 10:24 11:04 11:44 12:24 13:04 13:44 14:24 15:04 15:44 16:24 17:04 17:44 18:24 19:12 20:00
St George Ffordd Terfyn 07:05 07:27 08:24 09:11 09:48 10:28 11:08 11:48 12:28 13:08 13:48 14:28 15:08 15:48 16:28 17:08 17:48 18:28 19:16 20:04
Bodelwyddan St Barbara's Avenue 07:07 07:29 08:26 09:13 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:18 20:06
Bodelwyddan Post Office 07:07 07:29 08:26 09:13 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:18 20:06
Bodelwyddan Lowther Arms 07:09 07:31 08:28 09:15 09:52 10:32 11:12 11:52 12:32 13:12 13:52 14:32 15:12 15:52 16:32 17:12 17:52 18:32 19:20 20:08
Bodelwyddan Vicarage Close 07:09 07:31 08:28 09:15 09:52 10:32 11:12 11:52 12:32 13:12 13:52 14:32 15:12 15:52 16:32 17:12 17:52 18:32 19:20 20:08
Bodelwyddan Glan Clwyd Hospital 07:11 07:33 08:30 09:17 09:54 10:34 11:14 11:54 12:34 13:14 13:54 14:34 15:14 15:54 16:34 17:14 17:54 18:34 19:22 20:10
Pengwern Bryn Carrog Farm 07:34 08:31 09:18 09:55 10:35 11:15 11:55 12:35 13:15 13:55 14:35 15:15 15:55 16:35 17:15 17:55 18:35 19:23 20:11
Pengwern Ty Isaf 07:35 08:32 09:19 09:56 10:36 11:16 11:56 12:36 13:16 13:56 14:36 15:16 15:56 16:36 17:16 17:56 18:36 19:24 20:12
Pengwern College 07:35 08:32 09:19 09:56 10:36 11:16 11:56 12:36 13:16 13:56 14:36 15:16 15:56 16:36 17:16 17:56 18:36 19:24 20:12
Pengwern Meadow Brook Farm 07:36 08:33 09:20 09:57 10:37 11:17 11:57 12:37 13:17 13:57 14:37 15:17 15:57 16:37 17:17 17:57 18:37 19:25 20:13
Rhuddlan Marsh Warden 07:38 08:35 09:22 09:59 10:39 11:19 11:59 12:39 13:19 13:59 14:39 15:19 15:59 16:39 17:19 17:59 18:39 19:27 20:15
Rhuddlan Vicarage Lane 07:38 08:36 09:22 09:59 10:39 11:19 11:59 12:39 13:19 13:59 14:39 15:19 15:59 16:39 17:19 17:59 18:39 19:27 20:15
Pen-y-ffordd Ffordd Dewi 07:39 08:36 09:23 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 18:40 19:28 20:16
Dyserth Voel Depot 07:44 08:42 09:28 10:05 10:45 11:25 12:05 12:45 13:25 14:05 14:45 15:25 16:05 16:45 17:25 18:05 18:45 19:33 20:21
Dyserth Graig Park Hotel 07:44 08:43 09:28 10:05 10:45 11:25 12:05 12:45 13:25 14:05 14:45 15:25 16:05 16:45 17:25 18:05 18:45 19:33 20:21
Nant-yr-ogof Trading Estate 07:45 08:43 09:29 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:34 20:22
Meliden Ffordd Ty Newydd 07:45 08:44 09:29 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:34 20:22
Meliden Caravan Site 07:45 08:44 09:29 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:34 20:22
Meliden Melyd Arms 07:46 08:45 09:30 10:07 10:47 11:27 12:07 12:47 13:27 14:07 14:47 15:27 16:07 16:47 17:27 18:07 18:47 19:35 20:23
Meliden Prestatyn High School 07:48 08:47 09:32 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:49 19:37 20:25
Prestatyn St Elmo's Drive 07:48 08:48 09:32 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:49 19:37 20:25
Prestatyn Bryntirion Drive 07:48 08:48 09:32 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:49 19:37 20:25
Prestatyn Eden Avenue 07:49 08:49 09:33 10:10 10:50 11:30 12:10 12:50 13:30 14:10 14:50 15:30 16:10 16:50 17:30 18:10 18:50 19:38 20:26
Prestatyn Bus Station (Bay 2) 07:50 08:50 09:34 10:11 10:51 11:31 12:11 12:51 13:31 14:11 14:51 15:31 16:11 16:51 17:31 18:11 18:51 19:39 20:27

Prestatyn - Llandudno

Prestatyn Bus Station (Bay 3) 08:00 09:00 09:40 10:20 11:00 11:40 12:20 13:00 13:40 14:20 15:00 15:40 16:20 17:00 17:40 18:20 19:00 19:45 20:35
Prestatyn Eden Avenue 08:01 09:01 09:41 10:21 11:01 11:41 12:21 13:01 13:41 14:21 15:01 15:41 16:21 17:01 17:41 18:21 19:01 19:46 20:36
Prestatyn St Elmo's Drive 08:01 09:01 09:41 10:21 11:01 11:41 12:21 13:01 13:41 14:21 15:01 15:41 16:21 17:01 17:41 18:21 19:01 19:46 20:36
Meliden Prestatyn High School 08:02 09:02 09:42 10:22 11:02 11:42 12:22 13:02 13:42 14:22 15:02 15:42 16:22 17:02 17:42 18:22 19:02 19:47 20:37
Meliden Manod Road 08:03 09:03 09:43 10:23 11:03 11:43 12:23 13:03 13:43 14:23 15:03 15:43 16:23 17:03 17:43 18:23 19:03 19:48 20:38
Meliden Star Inn 08:04 09:04 09:44 10:24 11:04 11:44 12:24 13:04 13:44 14:24 15:04 15:44 16:24 17:04 17:44 18:24 19:04 19:49 20:39
Meliden Ffordd Ty Newydd 08:04 09:04 09:44 10:24 11:04 11:44 12:24 13:04 13:44 14:24 15:04 15:44 16:24 17:04 17:44 18:24 19:04 19:49 20:39
Nant-yr-ogof Trading Estate 08:05 09:05 09:45 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 19:05 19:50 20:40
Dyserth Graig Park Hotel 08:05 09:05 09:45 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 19:05 19:50 20:40
Pen-y-ffordd Haulfre 08:10 09:10 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:10 19:55 20:45
Rhuddlan Treetops Court 08:10 09:10 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:10 19:55 20:45
Rhuddlan Parliament House 08:11 09:11 09:51 10:31 11:11 11:51 12:31 13:11 13:51 14:31 15:11 15:51 16:31 17:11 17:51 18:31 19:11 19:56 20:46
Rhuddlan Marsh Warden 08:12 09:12 09:52 10:32 11:12 11:52 12:32 13:12 13:52 14:32 15:12 15:52 16:32 17:12 17:52 18:32 19:12 19:57 20:47
Pengwern Meadow Brook Farm 08:13 09:13 09:53 10:33 11:13 11:53 12:33 13:13 13:53 14:33 15:13 15:53 16:33 17:13 17:53 18:33 19:13 19:58 20:48
Pengwern College 08:13 09:13 09:53 10:33 11:13 11:53 12:33 13:13 13:53 14:33 15:13 15:53 16:33 17:13 17:53 18:33 19:13 19:58 20:48
Bodelwyddan Bryn Carrog Farm 08:15 09:15 09:55 10:35 11:15 11:55 12:35 13:15 13:55 14:35 15:15 15:55 16:35 17:15 17:55 18:35 19:15 20:00 20:50
Bodelwyddan Glan Clwyd Hospital 07:13 08:17 09:17 09:57 10:37 11:17 11:57 12:37 13:17 13:57 14:37 15:17 15:57 16:37 17:17 17:57 18:37 19:17 20:02 20:52
Bodelwyddan Vicarage Close 07:14 08:18 09:18 09:58 10:38 11:18 11:58 12:38 13:18 13:58 14:38 15:18 15:58 16:38 17:18 17:58 18:38 19:18 20:03 20:53
Bodelwyddan Lowther Arms 07:14 08:18 09:19 09:58 10:38 11:18 11:58 12:38 13:18 13:58 14:38 15:18 15:58 16:38 17:18 17:58 18:38 19:19 20:03 20:53
Bodelwyddan Victoria Garage 07:15 08:19 09:20 09:59 10:39 11:19 11:59 12:39 13:19 13:59 14:39 15:19 15:59 16:39 17:19 17:59 18:39 19:20 20:04 20:54
St George Ffordd Terfyn 07:18 08:22 09:23 10:02 10:42 11:22 12:02 12:42 13:22 14:02 14:42 15:22 16:02 16:42 17:22 18:02 18:42 19:23 20:07 20:57
St George Bod Tegwal 07:20 08:24 09:27 10:04 10:44 11:24 12:04 12:44 13:24 14:04 14:44 15:24 16:04 16:44 17:24 18:04 18:44 19:27 20:09 20:59
St George Toll Bar 07:22 08:26 09:29 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:46 19:29 20:11 21:01
Abergele Ty Gwyn Jones 07:25 08:29 09:33 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:49 19:33 20:14 21:04
Abergele George & Dragon 07:25 08:29 09:33 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:49 19:33 20:14 21:04
Abergele Tesco Car Park 07:26 08:30 09:33 10:10 10:50 11:30 12:10 12:50 13:30 14:10 14:50 15:30 16:10 16:50 17:30 18:10 18:50 19:33 20:15 21:05
Abergele Broadway 07:26 08:30 09:34 10:10 10:50 11:30 12:10 12:50 13:30 14:10 14:50 15:30 16:10 16:50 17:30 18:10 18:50 19:34 20:15 21:05
Abergele Eldon Drive 07:27 08:31 09:34 10:11 10:51 11:31 12:11 12:51 13:31 14:11 14:51 15:31 16:11 16:51 17:31 18:11 18:51 19:34 20:16 21:06
Groeslwyd North Wales Business Park 07:28 08:32 09:35 10:12 10:52 11:32 12:12 12:52 13:32 14:12 14:52 15:32 16:12 16:52 17:32 18:12 18:52 19:35 20:17 21:07
Llanddulas, o/s Hen Wrych 07:30 08:34 09:36 10:14 10:54 11:34 12:14 12:54 13:34 14:14 14:54 15:34 16:14 16:54 17:34 18:14 18:54 19:36 20:19 21:09
Llanddulas Beach House 07:32 08:36 09:38 10:16 10:56 11:36 12:16 12:56 13:36 14:16 14:56 15:36 16:16 16:56 17:36 18:16 18:56 19:38 20:21 21:11
Llanddulas, opp Fair View Inn 07:33 08:37 09:39 10:17 10:57 11:37 12:17 12:57 13:37 14:17 14:57 15:37 16:17 16:57 17:37 18:17 18:57 19:39 20:22 21:12
Llanddulas, opp Dulas Arms 07:35 08:39 09:40 10:19 10:59 11:39 12:19 12:59 13:39 14:19 14:59 15:39 16:19 16:59 17:39 18:19 18:59 19:40 20:24 21:14
Llanddulas Clobryn Road 07:36 08:40 09:41 10:20 11:00 11:40 12:20 13:00 13:40 14:20 15:00 15:40 16:20 17:00 17:40 18:20 19:00 20:25 21:15
Penmaen-rhos, o/s Raynes Quarry 07:37 08:41 09:41 10:21 11:01 11:41 12:21 13:01 13:41 14:21 15:01 15:41 16:21 17:01 17:41 18:21 19:01 20:26 21:16
Mynydd Marian Y Gilan 19:43
Mynydd Marian Gadlas Road Shops 19:44 20:44 21:44 22:40
Mynydd Marian Glyndwr Road Middle 19:44 20:44 21:44 22:40
Mynydd Marian Gamar Road 19:45 20:45 21:45 22:41
Mynydd Marian, opp St Cynfran's Church 19:45 20:45 21:45 22:41
Mynydd Marian, opp Semaphore Lodge 19:46 20:46 21:46 22:42
Mynydd Marian, o/s Bryn Awel 19:47 20:47 21:47 22:43
Mynydd Marian Tan-y-Graig Road 19:48 20:48 21:48 22:44
Penmaen-rhos Glas Coed 19:48 20:48 21:48 22:44
Penmaen-rhos Maenen 19:48 20:48 21:48 22:44
Llysfaen Road Turn 19:49 20:49 21:49 22:45
Penmaen-rhos Highlands Road North 19:49 20:49 21:49 22:45
Penmaen-rhos Highlands Road 07:38 08:42 09:42 10:22 11:02 11:42 12:22 13:02 13:42 14:22 15:02 15:42 16:22 17:02 17:42 18:22 19:02 19:50 20:27 20:50 21:17 21:50 22:46
Old Colwyn Miners' Lane 07:39 08:43 09:43 10:23 11:03 11:43 12:23 13:03 13:43 14:23 15:03 15:43 16:23 17:03 17:43 18:23 19:03 19:51 20:28 20:51 21:18 21:51 22:47
Old Colwyn Lyndale Hotel 07:40 08:44 09:44 10:24 11:04 11:44 12:24 13:04 13:44 14:24 15:04 15:44 16:24 17:04 17:44 18:24 19:04 19:52 20:29 20:52 21:19 21:52 22:48
Old Colwyn, opp Wynn Gardens 07:40 08:44 09:44 10:24 11:04 11:44 12:24 13:04 13:44 14:24 15:04 15:44 16:24 17:04 17:44 18:24 19:04 19:52 20:29 20:52 21:19 21:52 22:48
Old Colwyn Ship Inn 07:41 08:45 09:45 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 19:05 19:53 20:30 20:53 21:20 21:53 22:49
Old Colwyn St Catherine's Church 07:43 08:47 09:47 10:27 11:07 11:47 12:27 13:07 13:47 14:27 15:07 15:47 16:27 17:07 17:47 18:27 19:07 19:55 20:32 20:55 21:22 21:55 22:51
Old Colwyn, o/s Marine Hotel 07:43 08:47 09:47 10:27 11:07 11:47 12:27 13:07 13:47 14:27 15:07 15:47 16:27 17:07 17:47 18:27 19:07 19:55 20:32 20:55 21:22 21:55 22:51
Colwyn Bay Hesketh Road 07:45 08:49 09:49 10:29 11:09 11:49 12:29 13:09 13:49 14:29 15:09 15:49 16:29 17:09 17:49 18:29 19:09 19:57 20:34 20:57 21:24 21:57 22:53
Colwyn Bay, o/s Eirias Park Gates 07:46 08:50 09:50 10:30 11:10 11:50 12:30 13:10 13:50 14:30 15:10 15:50 16:30 17:10 17:50 18:30 19:10 19:58 20:35 20:58 21:25 21:58 22:54
Colwyn Bay, opp Dingle Hill 07:47 08:51 09:51 10:31 11:11 11:51 12:31 13:11 13:51 14:31 15:11 15:51 16:31 17:11 17:51 18:31 19:11 19:59 20:36 20:59 21:26 21:59 22:55
Colwyn Bay, o/s Greenfield Road 07:49 08:53 09:53 10:33 11:13 11:53 12:33 13:13 13:53 14:33 15:13 15:53 16:33 17:13 17:53 18:33 19:13 20:01 20:38 21:01 21:28 22:01 22:57
Colwyn Bay St Paul's Church 07:50 08:54 09:54 10:34 11:14 11:54 12:34 13:14 13:54 14:34 15:14 15:54 16:34 17:14 17:54 18:00 18:34 19:14 20:02 20:39 21:02 21:29 22:02 22:58
Colwyn Bay, o/s Kwiks 07:50 08:54 09:54 10:34 11:14 11:54 12:34 13:14 13:54 14:34 15:14 15:54 16:34 17:14 17:54 18:00 18:34 19:14 20:02 20:39 21:02 21:29 22:02 22:58
Colwyn Bay Pwllycrochan Avenue 07:51 08:55 09:55 10:35 11:15 11:55 12:35 13:15 13:55 14:35 15:15 15:55 16:35 17:15 17:55 18:01 18:35 19:15 20:03 20:40 21:03 21:30 22:03 22:59
Colwyn Bay Egerton Road 07:51 08:55 09:55 10:35 11:15 11:55 12:35 13:15 13:55 14:35 15:15 15:55 16:35 17:15 17:55 18:01 18:35 19:15 20:03 20:40 21:03 21:30 22:03 22:59
Colwyn Bay West End 07:52 08:56 09:56 10:36 11:16 11:56 12:36 13:16 13:56 14:36 15:16 15:56 16:36 17:16 17:56 18:02 18:36 19:16 20:04 20:41 21:04 21:31 22:04 23:00
Llandrillo-yn-Rhos Lookers 07:53 08:57 09:57 10:37 11:17 11:57 12:37 13:17 13:57 14:37 15:17 15:57 16:37 17:17 17:57 18:03 18:37 19:17 20:05 20:42 21:05 21:32 22:05 23:01
Llandrillo-yn-Rhos Tan-y-Bryn 07:54 08:58 09:58 10:38 11:18 11:58 12:38 13:18 13:58 14:38 15:18 15:58 16:38 17:18 17:58 18:04 18:38 19:18 20:06 20:43 21:06 21:33 22:06 23:02
Llandrillo-yn-Rhos Colwyn Bay Crematorium 07:54 08:58 09:58 10:38 11:18 11:58 12:38 13:18 13:58 14:38 15:18 15:58 16:38 17:18 17:58 18:04 18:38 19:18 20:06 20:43 21:06 21:33 22:06 23:02
Mochdre Bevan Avenue 07:55 08:59 09:59 10:39 11:19 11:59 12:39 13:19 13:59 14:39 15:19 15:59 16:39 17:19 17:59 18:05 18:39 19:19 20:07 20:44 21:07 21:34 22:07 23:03
Mochdre Llys Ednyfed 07:56 09:00 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 18:06 18:40 19:20 20:08 20:45 21:08 21:35 22:08 23:04
Mochdre, opp Post Office 07:56 09:00 10:00 10:40 11:20 12:00 12:40 13:20 14:00 14:40 15:20 16:00 16:40 17:20 18:00 18:06 18:40 19:20 20:08 20:45 21:08 21:35 22:08 23:04
Mochdre, opp Business Park 07:57 09:01 10:01 10:41 11:21 12:01 12:41 13:21 14:01 14:41 15:21 16:01 16:41 17:21 18:01 18:07 18:41 19:21 20:09 20:46 21:09 21:36 22:09 23:05
Dolwyd Nurseries 07:59 09:03 10:03 10:43 11:23 12:03 12:43 13:23 14:03 14:43 15:23 16:03 16:43 17:23 18:03 18:09 18:43 19:23 20:11 20:48 21:11 21:38 22:11 23:07
Dolwyd Crescent 07:59 09:03 10:03 10:43 11:23 12:03 12:43 13:23 14:03 14:43 15:23 16:03 16:43 17:23 18:03 18:09 18:43 19:23 20:11 20:48 21:11 21:38 22:11 23:07
Llansanffraid Glan Conwy, opp Black Cat Roundabout 08:02 09:06 10:06 10:46 11:26 12:06 12:46 13:26 14:06 14:46 15:26 16:06 16:46 17:26 18:06 18:12 18:46 19:26 20:14 20:51 21:14 21:41 22:14 23:10
Llandudno Junction Capel Pensarn 08:03 09:07 10:07 10:47 11:27 12:07 12:47 13:27 14:07 14:47 15:27 16:07 16:47 17:27 18:07 18:13 18:47 19:27 20:15 20:52 21:15 21:42 22:15 23:11
Llandudno Junction, o/s Trem yr Afon 08:04 09:08 10:08 10:48 11:28 12:08 12:48 13:28 14:08 14:48 15:28 16:08 16:48 17:28 18:08 18:14 18:48 19:28 20:16 20:53 21:16 21:43 22:16 23:12
Llandudno Junction, opp Preswylfa 08:05 09:09 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:15 18:49 19:29 20:17 20:54 21:17 21:44 22:17 23:13
Llandudno Junction Station (Stop T) 08:05 09:09 10:09 10:49 11:29 12:09 12:49 13:29 14:09 14:49 15:29 16:09 16:49 17:29 18:09 18:15 18:49 19:29 20:17 20:54 21:17 21:44 22:17 23:13
Llandudno Junction New Road 08:07 09:11 10:11 10:51 11:31 12:11 12:51 13:31 14:11 14:51 15:31 16:11 16:51 17:31 18:11 18:17 18:51 19:31 20:19 20:56 21:19 21:46 22:19 23:15
Tywyn Fon Tom 08:08 09:12 10:12 10:52 11:32 12:12 12:52 13:32 14:12 14:52 15:32 16:12 16:52 17:32 18:12 18:18 18:52 19:32 20:20 20:57 21:20 21:47 22:20 23:16
Deganwy Stamford Street 08:09 09:13 10:13 10:53 11:33 12:13 12:53 13:33 14:13 14:53 15:33 16:13 16:53 17:33 18:13 18:19 18:53 19:33 20:21 20:58 21:21 21:48 22:21 23:17
Deganwy, o/s Railway Station 08:11 09:15 10:15 10:55 11:35 12:15 12:55 13:35 14:15 14:55 15:35 16:15 16:55 17:35 18:15 18:21 18:55 19:35 20:23 21:00 21:23 21:50 22:23 23:19
Deganwy, opp Gannock Road 08:11 09:15 10:15 10:55 11:35 12:15 12:55 13:35 14:15 14:55 15:35 16:15 16:55 17:35 18:15 18:21 18:55 19:35 20:23 21:00 21:23 21:50 22:23 23:19
Deganwy Hawes Drive 08:13 09:17 10:17 10:57 11:37 12:17 12:57 13:37 14:17 14:57 15:37 16:17 16:57 17:37 18:17 18:23 18:57 19:37 20:25 21:02 21:25 21:52 22:25 23:21
Deganwy, o/s Maesdu Avenue 08:14 09:18 10:18 10:58 11:38 12:18 12:58 13:38 14:18 14:58 15:38 16:18 16:58 17:38 18:18 18:24 18:58 19:38 20:26 21:03 21:26 21:53 22:26 23:22
Llandudno, opp Maesdu Bridge 08:16 09:20 10:20 11:00 11:40 12:20 13:00 13:40 14:20 15:00 15:40 16:20 17:00 17:40 18:20 18:26 19:00 19:40 20:28 21:05 21:28 21:55 22:28 23:24
Ysbyty Llandudno (opp) 08:17 09:21 10:21 11:01 11:41 12:21 13:01 13:41 14:21 15:01 15:41 16:21 17:01 17:41 18:21 18:27 19:01 19:41 20:29 21:06 21:29 21:56 22:29 23:25
Llandudno Attlee Close 08:18 09:22 10:22 11:02 11:42 12:22 13:02 13:42 14:22 15:02 15:42 16:22 17:02 17:42 18:22 18:28 19:02 19:42 20:30 21:07 21:30 21:57 22:30 23:26
Llandudno, opp Cwm Place 08:19 09:23 10:23 11:03 11:43 12:23 13:03 13:43 14:23 15:03 15:43 16:23 17:03 17:43 18:23 18:29 19:03 19:43 20:31 21:08 21:31 21:58 22:31 23:27
Llandudno, opp Fire Station 08:21 09:25 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 18:31 19:05 19:45 20:33 21:10 21:33 22:00 22:33 23:29
Llandudno Law Courts (Stop V) 08:21 09:25 10:25 11:05 11:45 12:25 13:05 13:45 14:25 15:05 15:45 16:25 17:05 17:45 18:25 18:31 19:05 19:45 20:33 21:10 21:33 22:00 22:33 23:29
Llandudno North Western 08:22 09:26 10:26 11:06 11:46 12:26 13:06 13:46 14:26 15:06 15:46 16:26 17:06 17:46 18:26 18:32 19:06 19:46 20:34 21:11 21:34 22:01 22:34 23:30
Llandudno Victoria Centre (Stop X) 08:23 09:27 10:27 11:07 11:47 12:27 13:07 13:47 14:27 15:07 15:47 16:27 17:07 17:47 18:27 18:33 19:07 19:47 20:35 21:12 21:35 22:02 22:35 23:31
Llandudno Palladium (Stop Y) 08:24 09:28 10:28 11:08 11:48 12:28 13:08 13:48 14:28 15:08 15:48 16:28 17:08 17:48 18:28 18:34 19:08 19:48 20:36 21:13 21:36 22:03 22:36 23:32
Llandudno Clifton Road (Stop Z) 08:25 09:29 10:29 11:09 11:49 12:29 13:09 13:49 14:29 15:09 15:49 16:29 17:09 17:49 18:29 18:35 19:09 19:49 20:37 21:14 21:37 22:04 22:37 23:33

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales