Bus Times

14 - Llysfaen - Conwy

A bus service operated by Arriva Wales

Conwy - Llysfaen

Conwy Railway Station (Stop M) 09:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:20 17:15 18:26
Conwy Castle Square (Stop R) 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:21 17:16 18:27
Llandudno Junction Flyover (Stop X) 09:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:22 17:17 18:29
Llandudno Junction New Road 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:23 17:18 18:29
Tywyn, o/s Farmers Arms 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:24 17:19 18:31
Tywyn Playground 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:25 17:20 18:31
Deganwy, o/s High Pastures 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:26 17:21 18:32
Llanrhos, o/s St Anne's Gardens 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:27 17:22 18:34
Llanrhos Penley 09:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:28 17:23 18:34
Llanrhos Bryn-Maelgwyn 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:29 17:24 18:35
Deganwy Llanrhos Post Office 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:31 17:26 18:37
Deganwy Bryn-y-Fedwen 09:27 10:27 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:32 17:27 18:38
Deganwy Conway Crescent 09:28 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:33 17:28 18:39
Llandudno, opp Maesdu Bridge 09:29 10:29 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:34 17:29 18:40
Llandudno, opp Police Station 18:44
Llandudno, o/s West Shore Social Club 06:40 07:30 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:35 17:30
Llandudno Bryniau Road 06:40 07:31 09:31 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:36 17:31
Llandudno Gt Ormes Road 06:41 07:32 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:37 17:32
Llandudno Penmorfa West Shore 06:42 07:34 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:39 17:34
Llandudno The Oval 06:43 07:35 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:40 17:35
Llandudno York Road 06:44 07:36 09:36 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 16:41 17:36
Llandudno Palladium (Stop C) 06:45 07:38 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:43 17:38
Llandudno Marks & Spencers (Stop D) 06:46 07:39 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:44 17:39
Llandudno, opp North Western Gardens 06:47 07:41 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:46 17:41
Llandudno Coach Park (Stand F) 06:48 07:42 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:47 17:42
Llandudno Venue Cymru (Stop G) 06:48 07:43 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:48 17:43
Craig-y-Don, o/s Clarence Road 06:50 07:45 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:50 17:45
Craig-y-Don (o/s) 06:50 07:45 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:50 17:45
Craig-y-Don Carmen Sylva Road 06:50 07:45 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:50 17:45
Craig-y-Don, o/s Nant-y-Gamar 06:50 07:46 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:51 17:46
Penrhyn-side Ormefield House 06:52 07:47 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:52 17:47
Penrhyn-side Glanrafon Avenue 06:52 07:47 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:52 17:47
Penrhyn-side Bryn-y-Bia Lodge 06:52 07:48 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:53 17:48
Penrhyn-side Ty Gwyn 06:53 07:48 09:48 10:48 11:48 12:48 13:48 14:48 15:48 16:53 17:48
Penrhyn-side Cwrt Bryn-y-Bia 06:54 07:49 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:54 17:49
Penrhyn-side, opp Penrhynside 06:55 07:50 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:55 17:50
Penrhyn Bay, o/s Kwiksave 06:56 07:51 09:51 10:51 11:51 12:51 13:51 14:51 15:51 16:56 17:51
Penrhyn Bay Hafod Road West 06:56 07:52 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 16:57 17:52
Penrhyn Bay, opp Beach Cafe 06:57 07:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:58 17:53
Penrhyn Bay, opp Rhos-on-Sea Golf Club 06:58 07:54 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 16:59 17:54
Rhos-on-Sea Orme Point (156) 06:59 07:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 17:00 17:55
Rhos-on-Sea Post Office 07:00 07:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 17:00 17:55
Rhos-on-Sea Elwy Road Middle 07:01 07:57 09:57 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 17:02 17:57
Rhos-on-Sea, opp Methodist Church 07:02 07:58 09:58 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 17:03 17:58
Rhos-on-Sea, opp Cayley Arms 07:03 07:59 09:59 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 17:04 17:59
Penrhyn Bay St George's Road 07:04 08:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 17:06 18:01
Rhos-on-Sea Whitehall Road 07:05 08:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:07 18:02
Rhos-on-Sea Fiveways 07:06 08:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:08 18:03
Colwyn Bay West End 07:07 08:04 10:04 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:09 18:04
Colwyn Bay Rysseldene Surgery 07:08 08:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:10 18:05
Colwyn Bay, opp Kwiks 07:08 08:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:11 18:06
Colwyn Bay Central Hotel 07:09 08:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:11 18:06
Colwyn Bay, opp Greenfield Road 07:10 08:07 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07 16:07 17:12 18:07
Colwyn Bay, o/s Dingle Hill 07:11 08:09 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:14 18:09
Colwyn Bay, opp Eirias Park Gates 07:11 08:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:15 18:10
Colwyn Bay Hesketh Road 07:12 08:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:15 18:10
Old Colwyn, opp Marine Hotel 07:13 08:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:17 18:12
Old Colwyn Church Walks 07:14 08:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:17 18:12
Old Colwyn Bethesda 07:15 08:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:19 18:14
Old Colwyn, o/s Wynn Gardens 07:15 08:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:19 18:14
Old Colwyn, o/s Queen's Court 07:16 08:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:20 18:15
Old Colwyn Miners' Lane 07:16 08:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:20 18:15
Penmaen-rhos Penmaenhead 07:17 08:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:21 18:16
Penmaen-rhos Highlands Road North 07:18 08:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:22 18:17
Llysfaen Road Turn 07:18 08:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:22 18:17
Penmaen-rhos Maenen 07:19 08:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:23 18:18
Penmaen-rhos Glas Coed 07:19 08:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:23 18:18
Mynydd Marian Tan-y-Graig Road 07:20 08:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:24 18:19
Mynydd Marian, opp Bryn Awel 07:20 08:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:24 18:19
Mynydd Marian, o/s Semaphore Lodge 07:21 08:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:25 18:20
Mynydd Marian, o/s St Cynfran's Church 07:22 08:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:26 18:21
Mynydd Marian Gamar Road 07:23 08:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:27 18:22
Mynydd Marian Alltwen 07:24 08:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:28 18:23
Mynydd Marian Gadlas Road Shops 07:25 08:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:29 18:24
Llysfaen Bowling Green 08:25 10:25 12:25 14:25 16:25
Mynydd Marian Glyndwr Road Middle 07:26 11:25 13:25 15:25 17:30 18:25
Llysfaen Capel Bethel 08:25 10:25 12:25 14:25 16:25
Llysfaen Old Terminus 08:27 10:27 12:27 14:27 16:27

Llysfaen - Conwy

Mynydd Marian Glyndwr Road Middle 08:58 then hourly until 13:58 14:55 15:58 16:58 17:58 18:58
Mynydd Marian Gamar Road 08:59 13:59 14:56 15:59 16:59 17:59 18:59
Mynydd Marian, opp St Cynfran's Church 08:59 13:59 14:56 15:59 16:59 17:59 18:59
Mynydd Marian, opp Semaphore Lodge 09:01 14:01 14:58 16:01 17:01 18:01 19:01
Mynydd Marian, o/s Bryn Awel 09:02 14:02 14:59 16:02 17:02 18:02 19:02
Mynydd Marian Tan-y-Graig Road 09:02 14:02 14:59 16:02 17:02 18:02 19:02
Penmaen-rhos Glas Coed 09:02 14:02 14:59 16:02 17:02 18:02 19:02
Penmaen-rhos Maenen 09:03 14:03 15:00 16:03 17:03 18:03 19:03
Llysfaen Road Turn 09:04 14:04 15:01 16:04 17:04 18:04 19:04
Penmaen-rhos Highlands Road North 09:05 14:05 15:02 16:05 17:05 18:05 19:05
Penmaen-rhos Highlands Road 09:05 14:05 15:02 16:05 17:05 18:05 19:05
Old Colwyn Miners' Lane 09:06 14:06 15:03 16:06 17:06 18:06 19:06
Old Colwyn Lyndale Hotel 09:07 14:07 15:04 16:07 17:07 18:07 19:07
Old Colwyn, opp Wynn Gardens 09:08 14:08 15:05 16:08 17:08 18:08 19:08
Old Colwyn Ship Inn 09:09 14:09 15:06 16:09 17:09 18:09 19:09
Old Colwyn St Catherine's Church 09:09 14:09 15:07 16:09 17:09 18:09 19:09
Old Colwyn, o/s Marine Hotel 09:10 14:10 15:08 16:10 17:10 18:10 19:10
Colwyn Bay Hesketh Road 09:11 14:11 15:09 16:11 17:11 18:11 19:11
Colwyn Bay, o/s Eirias Park Gates 09:13 14:13 15:11 16:13 17:13 18:13 19:13
Colwyn Bay, opp Dingle Hill 09:14 14:14 15:13 16:14 17:14 18:14 19:14
Colwyn Bay, o/s Greenfield Road 09:15 14:15 15:15 16:15 17:15 18:15 19:15
Colwyn Bay St Paul's Church 09:16 14:16 15:16 16:16 17:16 18:16 19:16
Colwyn Bay, o/s Kwiks 09:16 14:16 15:17 16:16 17:16 18:16 19:16
Colwyn Bay Pwllycrochan Avenue 09:17 14:17 15:18 16:17 17:17 18:17 19:17
Colwyn Bay Egerton Road 09:18 14:18 15:19 16:18 17:18 18:18 19:18
Colwyn Bay West End 09:18 14:18 15:20 16:18 17:18 18:18 19:18
Rhos-on-Sea Fiveways 09:20 14:20 15:22 16:20 17:20 18:20 19:20
Rhos-on-Sea Whitehall Road 09:20 14:20 15:23 16:20 17:20 18:20 19:20
Rhos-on-Sea St George's Road 09:22 14:22 15:25 16:22 17:22 18:22 19:22
Rhos-on-Sea, o/s Cayley Arms 09:24 14:24 15:28 16:24 17:24 18:24 19:24
Rhos-on-Sea Elwy Road Top 09:24 14:24 15:28 16:24 17:24 18:24 19:24
Rhos-on-Sea Elwy Road Middle 09:25 14:25 15:29 16:25 17:25 18:25 19:25
Rhos-on-Sea Post Office 09:26 14:26 15:30 16:26 17:26 18:26 19:26
Rhos-on-Sea Orme Point (155) 09:27 14:27 15:31 16:27 17:27 18:27 19:27
Penrhyn Bay, o/s Rhos-on-Sea Golf Club 09:28 14:28 15:32 16:28 17:28 18:28 19:28
Penrhyn Bay, o/s Beach Cafe 09:29 14:29 15:33 16:29 17:29 18:29 19:29
Penrhyn Bay Hafod Road West 09:30 14:30 15:34 16:30 17:30 18:30 19:30
Penrhyn Bay Roundabout 09:30 14:30 15:34 16:30 17:30 18:30 19:30
Penrhyn-side, opp Penrhynside 09:32 14:32 15:36 16:32 17:32 18:32 19:32
Penrhyn-side Ty Gwyn 09:33 14:33 15:37 16:33 17:33 18:33 19:33
Penrhyn-side Bryn-y-Bia Lodge 09:34 14:34 15:38 16:34 17:34 18:34 19:34
Penrhyn-side Glanrafon Avenue 09:34 14:34 15:38 16:34 17:34 18:34 19:34
Penrhyn-side Ffynnon Sadwrn 09:34 14:34 15:38 16:34 17:34 18:34 19:34
Craig-y-Don, opp Nant-y-Gamer 09:36 14:36 15:40 16:36 17:36 18:36 19:36
Craig-y-Don Carmen Sylva Road 09:36 14:36 15:40 16:36 17:36 18:36 19:36
Craig-y-Don, opp Clarence Road 09:37 14:37 15:41 16:37 17:37 18:37 19:37
Llandudno B&q 09:38 14:38 15:42 16:38 17:38 18:38 19:38
Llandudno Law Courts (Stop V) 09:39 14:39 15:43 16:39 17:39 18:39 19:39
Llandudno Victoria Centre (Stop X) 09:41 14:41 15:45 16:41 17:41 18:41 19:41
Llandudno Palladium (Stop Y) 09:44 14:44 15:48 16:44 17:44 18:44 19:44
Llandudno Clifton Road (Stop Z) 09:46 14:46 15:50 16:46 17:46 18:46 19:46
Llandudno The Oval 09:47 14:47 15:51 16:47 17:47 18:47 19:47
Llandudno West Shore Roundabout 09:49 14:49 15:53 16:49 17:49 18:49 19:49
Llandudno One Stop 09:51 14:51 15:55 16:51 17:51 18:51 19:51
Llandudno Bryniau Road 09:52 14:52 15:56 16:52 17:52 18:52 19:52
Llandudno, opp West Shore Social Club 09:54 14:54 15:58 16:54 17:54 18:54 19:54
Llandudno, o/s Maesdu Bridge 09:54 14:54 15:58 16:54 17:54
Deganwy, opp Maesdu Avenue 09:55 14:55 15:59 16:55 17:55
Deganwy Bryn-y-Fedwen 09:57 14:57 16:01 16:57 17:57
Deganwy Plas Mariandir 09:57 14:57 16:01 16:57 17:57
Llanrhos Brynmaelgwyn Cottages 09:59 14:59 16:03 16:59 17:59
Llanrhos Bwthyn-y-gwenyn 10:00 15:00 16:04 17:00 18:00
Llanrhos Penley 10:00 15:00 16:04 17:00 18:00
Llanrhos, opp St Anne's Gardens 10:01 15:01 16:05 17:01 18:01
Tywyn High Pastures 10:03 15:03 16:07 17:03 18:03
Tywyn Bethel 10:04 15:04 16:08 17:04 18:04
Tywyn, opp Farmers Arms 10:05 15:05 16:09 17:05 18:05
Tywyn Fon Tom 10:05 15:05 16:09 17:05 18:05
Llandudno Junction New Road (Stand Z) 10:07 15:07 16:11 17:07 18:07
Llandudno Junction Flyover (Stop W) 10:07 15:07 16:11 17:07 18:07
Conwy Railway Station (Stop M) 10:10 15:10 16:14 17:10 18:10

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales