bustimes.org

18 - Flint - Rhyl via Holywell, Prestatyn

A bus service operated by P & O Lloyd

Flint - Rhyl via Holywell, Prestatyn

Mount Pleasant Flint Cottage Hospital 10:36 12:36 14:38 15:31 16:36
Mount Pleasant High Meadow Court 10:36 12:36 14:38 15:31 16:36
Mount Pleasant Palace Close 10:37 12:37 14:39 15:32 16:37
Mount Pleasant Pine Crest 10:39 12:39 14:41 15:34 16:39
Flint Conway Close 10:41 12:41 14:43 15:36 16:41
Mount Pleasant Cilfan 10:43 12:43 14:45 15:38 16:43
Flint, opp Chapel Street 10:44 12:44 14:46 15:39 16:44
Flint McDonalds 10:46 12:46 14:48 15:20 15:41 16:46
Flint Retail Park 10:48 12:48 14:50 15:43 16:48
Flint Aber Park 10:48 12:48 15:20 15:43 16:50
Flint McLeans 10:49 12:49 15:21 15:44 16:51
Bagillt Manor Drive 10:50 12:50 15:22 15:44 16:53
Bagillt Tyddyn Mesham 10:50 12:50 15:23 15:44 16:55
Bagillt Blossoms Inn 10:51 12:51 15:23 15:45 16:56
Bagillt St Mary's Church 10:51 12:51 15:24 15:45 16:57
Bagillt Arms Hotel 10:51 12:51 15:24 15:45 16:58
Bagillt Post Office 10:52 12:52 15:25 15:46 16:59
Bagillt War Memorial 10:52 12:52 15:25 15:46 16:59
Bagillt Feathers 10:52 12:52 15:26 15:47 16:59
Bagillt Coach House 10:53 12:53 15:26 15:47 16:59
Whelston Boot and Ship Hotel 07:05 07:25 07:50 08:55 10:55 12:55 15:29 15:50 17:01
Wal-wen Victoria Inn 07:05 07:25 07:50 08:56 10:56 12:56
Wal-wen Glan-y-don 07:06 07:26 07:51 08:57 10:57 12:57
Greenfield Business Park 07:06 07:26 07:51 08:58 10:58 12:58
Greenfield Cairnton Crescent 07:07 07:27 07:52 08:59 10:59 12:59
Greenfield Abbey View 07:07 07:27 07:52 08:59 10:59 12:59
Greenfield Packet House 07:52 08:59 10:59 12:59
Greenfield School Lane 09:00 11:00 13:00
Greenfield Blaencoed 09:01 11:01 13:01
Bryn Celyn Royal Oak 09:02 11:02 13:02
Holywell St James' Church 09:03 11:03 13:03
Holywell Plas Dewi Flats 09:03 11:03 13:03
Holywell, o/s Tesco 09:04 11:04 13:04
Holywell Bank Place 09:04 11:04 13:04
Whelston Riverbank 15:31
Holywell Bus Station (Stand 3) 09:05 11:05 13:05 15:18 15:38
Holywell Plas Dewi Flats 09:06 11:06 13:06 15:19 15:38
Holywell St James' Church 09:06 11:06 13:06 15:19 15:38
Bryn Celyn Royal Oak 09:07 11:07 13:07 15:20 15:38
Greenfield Blaencoed 09:08 11:08 13:08 15:21 15:38
Greenfield School Lane 09:09 11:09 13:09 15:22 15:38
Greenfield Packet House 09:10 11:10 13:10 15:23 15:39
Greenfield Packet House 07:07 07:27 09:10 11:10 13:10 15:23
Greenfield Coed Mawr Hall 07:08 07:28 09:11 11:11 13:11 15:24
Greenfield Knitmesh 07:09 07:29 09:11 11:11 13:11 15:24
Llannerch-y-mor Abakhan 07:10 07:30 09:12 11:12 13:12 15:25
Greenfield School Lane 07:53
Glan-y-don Penrho 09:14 11:14 13:14 15:27
Glan-y-don Ffordd Penant Lower 09:14 11:14 13:14 15:27
Glan-y-don Y Gerddi East 09:15 11:15 13:15 15:28
Maes Pennant Shops 09:16 11:16 13:16 15:29
Glan-y-don Mostyn Garage 07:11 07:31
Glan-y-don Bryn Pennant School 09:16 11:16 13:16 15:29
Rhewl-Mostyn Swan 09:21 11:21 13:21 15:32
Greenfield Blaencoed 07:54
Rhewl-Mostyn Wirral View 09:22 11:22 13:22 15:33
Glan-y-don Inn 07:12 07:32
Mostyn Marsh Farm 07:12 07:32
Rhewl-Mostyn Lletty Hotel 07:13 07:33
Mostyn Docks 07:15 07:34 09:23 11:23 13:23 15:34
Bryn Celyn Royal Oak 07:56
Holywell St James' Church 07:57
Mostyn Lodge 07:16 07:34 09:24 11:24 13:24 15:35
Holywell Plas Dewi Flats 07:57
Ffynnongroyw Llinegar Country Hotel 07:19 09:27 11:27 13:27 15:37
Pen-y-ffordd Bryn Garth Playground 07:22 09:29 11:29 13:29 15:39 16:40
Glasdir Redwater Wood 07:39
Pen-y-ffordd Maes Emlyn 07:22 09:29 11:29 13:29 15:39 16:40
Tanlan Banks Tanlan Farm 07:39
Gwesbyr Maes Gwynfryn 07:28 09:35 11:35 13:35 15:45 16:46
Tanlan Banks White Gates 07:40
Talacre Station Road Turn 09:36 11:36 13:36 16:47
Talacre Beach 09:41 11:41 13:41 16:53
Talacre Station Road Turn 07:41 09:45 11:45 13:45 16:55
Gronant Bells of St Mary's 07:31 07:43 09:47 11:47 13:47 15:50 16:57
Gronant Crossroads 07:32 07:44 09:49 11:49 13:49 15:52 16:58
Gronant Llys Dewi 07:33 07:45 09:50 11:50 13:50 15:53 16:59
Gronant Llys Edward 07:33 09:50 11:50 13:50 15:53 16:59
Gronant, o/s Bryn Mor 07:33 09:50 11:50 13:50 15:53 16:59
Holywell, o/s Tesco 07:58
Holywell Bank Place 07:58
Holywell Bus Station (Stand 3) 07:59
Prestatyn The Avenue 07:37 09:55 11:55 13:55 15:58 17:03
Prestatyn Aldi Supermarket 07:38 09:56 11:56 13:56 15:59 17:04
Prestatyn Eden Avenue 07:38 09:56 11:56 13:56 15:59 17:04
Prestatyn Bus Station (Bay 1) 07:39 09:57 11:57 13:57 16:00 17:05
Prestatyn Sandy Lane 09:57 11:57
Prestatyn Police Station 09:58 11:58
Prestatyn Coniston Drive 09:59 11:59
Prestatyn Glandwr 10:00 12:00
Y-Ffrith Post Office 10:01 12:01
Y-Ffrith Brig-y-Don 10:01 12:01
Y-Ffrith Earlswood Avenue 10:02 12:02
Y-Ffrith Arfon Avenue 10:03 12:03
Y-Ffrith Sherwood Avenue 10:03 12:03
Rhyl Robin Hood Camp 10:04 12:04
Bryhedydd Bay, o/s Lyons Holiday Camp 10:04 12:04
Rhyl Golf Club 10:05 12:05
Rhyl Denmore Stores 10:06 12:06
Rhyl Medea Drive 10:07 12:07
Rhyl Beechwood Road 10:07 12:07
Rhyl Queen's Walk 10:08 12:08
Rhyl Fairfield Avenue 10:08 12:08
Rhyl Bus Station (Bay E) 10:10 12:10

Rhyl - Flint via Holywell, Prestatyn

Rhyl Bus Station (Bay E) 10:55 12:55
Rhyl Fairfield Avenue 10:56 12:56
Rhyl Queen's Walk 10:57 12:57
Rhyl Beechwood Road 10:57 12:57
Rhyl Medea Drive 10:58 12:58
Rhyl Denmore Stores 10:59 12:59
Rhyl Golf Club 11:00 13:00
Rhyl, opp Lyons Holiday Camp 11:01 13:01
Rhyl Robin Hood Camp 11:01 13:01
Y-Ffrith Sherwood Avenue 11:02 13:02
Y-Ffrith Arfon Avenue 11:02 13:02
Y-Ffrith Earlswood Avenue 11:03 13:03
Y-Ffrith Brig-y-Don 11:04 13:04
Y-Ffrith Ffrith Beach 11:05 13:05
Prestatyn Glandwr 11:06 13:06
Prestatyn Coniston Drive 11:06 13:06
Prestatyn Sandy Lane 11:08 13:08
Prestatyn Bus Station (Bay 1) 11:10 13:10 14:10 16:00 16:10
Prestatyn Eden Avenue 11:10 13:10 14:10 16:00 16:10
Gronant Llys Edward 11:16 13:16 14:16 16:18
Gronant Llys Dewi 07:45 11:17 13:17 14:17 16:19
Gronant Bells of St Mary's 07:46 11:18 13:18 14:18 16:05 16:20
Talacre Station Road Turn 11:19 13:19 14:19 16:07 16:21
Talacre Beach 11:24 13:24 14:24 16:26
Talacre Station Road Turn 11:26 13:26 14:26 16:28
Gwesbyr Maes Gwynfryn 07:50 11:28 13:28 14:28 16:30
Tanlan Banks White Gates 16:08
Tanlan Banks Tanlan Farm 16:08
Glasdir Redwater Wood 16:09
Pen-y-ffordd Maes Emlyn 07:53 11:32 13:32 14:32 16:34
Ffynnongroyw Railway Inn 16:10
Pen-y-ffordd Bryn Garth Playground 07:54 09:33 11:33 13:33 14:33 16:35
Ffynnongroyw Crown Hotel 16:11
Ffynnongroyw Llinegar Country Hotel 07:55 09:34 11:34 13:34 14:34
Ffynnongroyw Meirion Terrace 16:11
Mostyn Lodge 07:57 09:36 11:36 13:36 14:36 16:13
Mostyn Docks 07:58 09:37 11:37 13:37 14:37
Rhewl-Mostyn Wirral View 07:59 09:38 11:38 13:38 14:38
Rhewl-Mostyn Lletty Hotel 16:15
Rhewl-Mostyn Swan 08:01 09:40 11:40 13:40 14:40
Glan-y-don Bryn Pennant School 08:05 09:44 11:44 13:44 14:44
Mostyn Marsh Farm 16:15
Maes Pennant Shops 08:06 09:45 11:45 13:45 14:45
Glan-y-don Inn 16:15
Glan-y-don Mostyn Garage 16:15
Glan-y-don Y Gerddi East 08:06 09:45 11:45 13:45 14:45
Glan-y-don Ffordd Penant Lower 08:07 09:46 11:46 13:46 14:46
Glan-y-don Penrho 08:07 09:47 11:47 13:47 14:46
Llannerch-y-mor Abakhan 08:09 09:49 11:49 13:49 14:48 16:15
Greenfield Knitmesh 08:10 09:50 11:50 13:50 14:49 16:16
Greenfield Coed Mawr Hall 08:11 09:51 11:51 13:51 14:50 16:16
Greenfield Packet House 08:12 09:52 11:52 13:52 14:51 16:16
Greenfield Packet House 08:13 09:53 11:53 13:53 14:52 16:17
Greenfield School Lane 08:13 09:53 11:53 13:53 14:52
Greenfield Blaencoed 08:14 09:54 11:54 13:54 14:53
Bryn Celyn Royal Oak 08:15 09:55 11:55 13:55 14:53
Holywell St James' Church 08:15 09:56 11:56 13:56 14:54
Holywell Plas Dewi Flats 08:16 09:56 11:56 13:56 14:54
Holywell, o/s Tesco 08:16 09:57 11:57 13:57 14:54
Holywell Bank Place 08:16 09:57 11:57 13:57 14:54
Holywell Bus Station (Stand 1) 08:17 09:58 11:58 13:58 14:55
Holywell Plas Dewi Flats 09:59 11:59 13:59
Holywell St James' Church 09:59 11:59 13:59
Bryn Celyn Royal Oak 10:00 12:00 14:00
Greenfield Blaencoed 10:00 12:00 14:00
Greenfield School Lane 10:01 12:01 14:01
Whelston Riverbank 08:19
Greenfield Packet House 10:02 12:02 14:02
Greenfield Abbey View 10:02 12:02 14:02
Greenfield Cairnton Crescent 10:03 12:03 14:03
Greenfield Business Park 10:03 12:03 14:03
Wal-wen Glan-y-don 10:04 12:04 14:04
Wal-wen Victoria Inn 08:20 10:05 12:05 14:05
Whelston Boot and Ship Hotel 08:21 10:06 12:06 14:06 16:06
Bagillt Coach House 08:22 10:07 12:07 14:07 16:07
Bagillt Feathers 08:23 10:08 12:08 14:08 16:08
Bagillt War Memorial 08:23 10:08 12:08 14:08 16:08
Bagillt Post Office 08:24 10:09 12:09 14:09 16:09
Bagillt Arms Hotel 08:24 10:09 12:09 14:09 16:09
Bagillt St Mary's Church 08:25 10:10 12:10 14:10 16:10
Bagillt Blossoms Inn 08:26 10:10 12:10 14:10 16:10
Bagillt Tyddyn Mesham 08:27 10:11 12:11 14:11 16:11
Bagillt Manor Drive 08:29 10:12 12:12 14:12 16:12
Flint McLeans 08:31 10:14 12:14 14:14 16:14
Flint Aber Park 08:33 10:15 12:15 14:15 16:15
Flint Retail Park 10:17 12:17 14:17 14:55 16:17
Flint Retail Park 10:18 12:18 14:19 14:55 16:18
Flint McDonalds 10:20 12:20 14:22 14:56 16:20
Flint Ship 08:34 10:22 12:22 14:24 14:57 16:22
Flint Library 10:26 12:26 14:28 15:01 16:26
Mount Pleasant Flint Cottage Hospital 10:36 12:36 14:38 15:31 16:36

Similar services

More information

P & O Lloyd