Bus Times

1A - Nazareth - Caernarfon

A bus service operated by Gwynfor Coaches

Caernarfon - Nazareth

Caernarfon Bus Station (Stand C) 06:25 07:05 07:45 10:20
Caernarfon Asda (B) 06:25 07:05 07:45 10:20
Caernarfon Rhes Gwstenin 06:26 07:06 07:46 10:21
Caernarfon Bro Helen 06:27 07:07 07:47 10:22
Caernarfon Tesco 06:27 07:07 07:47 10:22
Caernarfon Parc Muriau 06:28 07:08 07:48 10:23
Bontnewydd Tyddyn-Elen 06:29 07:09 07:49 10:24
Bontnewydd Prif 06:30 07:10 07:50 10:25
Bontnewydd Cartref 06:30 07:10 07:50 10:25
Bontnewydd Plas Dinas Turn 06:30 07:10 07:50 10:25
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 06:31 07:11 07:51 10:26
Llanwnda Dinas 06:31 07:11 07:51 10:26
Llanwnda Ffingar 06:32 07:12 07:52 10:27
Dolydd Maen Coch 06:32 07:12 07:52 10:27
Pont Dolydd 06:33 07:13 07:53 10:28
Dolydd Capel Brynrodyn 06:34 07:14 07:54 10:29
Groeslon Llwyn-y-gwalch 06:34 07:14 07:54 10:29
Groeslon Pennionyn 06:35 07:15 07:55 10:30
Groeslon Post Office 10:30
Groeslon Gladstone House 10:31
Groeslon Cae Sarn 10:35
Groeslon Gladstone House 10:35
Groeslon Post Office 10:35
Groeslon Inigo Jones 06:36 07:16 07:56 10:36
Penygroes Tredafydd 06:39 07:19 07:59 10:39
Penygroes Red Lion 06:39 07:19 07:59 10:39
Penygroes High Street 06:40 07:20 08:00 10:40
Penygroes Gorsaf Heddlu 08:00 10:40
Penygroes Stad Ddiwydiannol 08:00 10:41
Llanllyfni Felin Gerrig 08:01 10:43
Llanllyfni Quarrymen's Arms 08:01 10:45
Llanllyfni Ysgol 08:02 10:45
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 08:03 10:47
Nasareth Nebo Turn 08:04 10:48
Nasareth Capel Nazareth 08:05 10:50

Nazareth - Caernarfon

Nasareth Capel Nazareth 08:05 10:50
Nebo Capel 08:09 10:54
Nebo Post Office 08:10 10:55
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 08:13 10:58
Llanllyfni School 08:14 10:59
Llanllyfni Quarrymen's Arms 08:15 11:00
Llanllyfni Felin Gerrig 08:16 11:01
Penygroes Stad Ddiwydiannol 08:17 11:03
Penygroes Povey's Garage 08:17 11:04
Penygroes High Street 06:45 07:25 08:18 11:05
Penygroes Red Lion 06:45 07:25 11:05
Penygroes Tredafydd 06:45 07:25 11:05
Groeslon Inigo Jones 06:48 07:28 11:07
Groeslon Post Office 11:08
Groeslon Gladstone House 11:09
Groeslon Cae Sarn 11:10
Groeslon Gladstone House 11:12
Groeslon Post Office 11:13
Groeslon Pennionyn 06:50 07:30 11:15
Groeslon Llwyn-y-gwalch 06:50 07:30 11:15
Dolydd Capel Brynrodyn 06:50 07:30 11:15
Pont Dolydd 06:51 07:31 11:16
Dolydd Maen Coch 06:52 07:32 11:17
Llanwnda Ffingar 06:52 07:32 11:17
Llanwnda Dinas 06:53 07:33 11:18
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 06:54 07:34 11:19
Bontnewydd Plas Dinas Turn 06:54 07:34 11:19
Bontnewydd Cartref 06:54 07:34 11:19
Bontnewydd Prif 06:55 07:35 11:20
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 06:55 07:35 11:20
Bontnewydd Tyddyn-du 06:55 07:35 11:20
Caernarfon Parc Muriau 06:57 07:37 11:22
Caernarfon Tesco (N-bound) 06:58 07:38 11:23
Caernarfon Bro Helen 06:58 07:38 11:23
Caernarfon Eagle Hotel 06:59 07:39 11:24
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:00 07:40 11:25

More information

Gwynfor Coaches