Bus Times

1E - Porthmadog - Caernarfon

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches

Caernarfon - Porthmadog

Caernarfon Bus Station (Stand C) 18:40 21:00
Caernarfon Asda (Stand A) 18:40 21:00
Caernarfon Rhes Gwstenin 18:41 21:01
Caernarfon Bro Helen 18:42 21:02
Caernarfon Tesco 18:42 21:02
Caernarfon Parc Muriau 18:43 21:03
Bontnewydd Tyddyn-Elen 18:44 21:04
Bontnewydd Prif 18:45 21:05
Bontnewydd Cartref 18:45 21:05
Bontnewydd Plas Dinas Turn 18:45 21:05
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 18:46 21:06
Llanwnda Dinas 18:46 21:06
Llanwnda Ffingar 18:47 21:07
Dolydd Maen Coch 18:47 21:07
Pont Dolydd 18:48 21:08
Dolydd Capel Brynrodyn 18:49 21:09
Groeslon Llwyn-y-gwalch 18:49 21:09
Groeslon Pennionyn 18:50 21:10
Groeslon Inigo Jones 18:51 21:11
Penygroes Tredafydd 18:54 21:14
Penygroes Red Lion 18:54 21:14
Penygroes High Street 18:55 21:15
Penygroes Gorsaf Heddlu 18:55 21:15
Penygroes Stad Ddiwydiannol 18:55 21:15
Llanllyfni Felin Gerrig 18:57 21:16
Llanllyfni Quarrymen's Arms 18:58 21:17
Llanllyfni Ysgol 18:58 21:17
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 19:00 21:18
Nasareth Nebo Turn 19:01 21:19
Nasareth Capel Nazareth 19:03 21:20
Pant-Glas Post Office 19:06 21:23
Bryncir Capel Soar 19:09 21:25
Efail Glan-Dwyfach 19:10 21:26
Garndolbenmaen Ysgol 19:12 21:28
Garndolbenmaen Capel Horeb 19:13 21:29
Garndolbenmaen Nant Heddwch 19:13 21:29
Garndolbenmaen Cwm Pennant Junction 19:14 21:30
Penmorfa Y Neuadd 19:19 21:35
Penmorfa Bron Alltwen 19:19 21:35
Penmorfa Pwll 19:19 21:35
Tremadog Heol Dulyn 19:20 21:36
Tremadog Sgwar Square 19:21 21:37
Tremadog Capel Peniel 19:21 21:37
Porthmadog War Memorial 19:22 21:38
Porthmadog Rhes Cambrian 19:23 21:38
Porthmadog Sportsman 19:23 21:38
Porthmadog Heol-y-Parc 19:24 21:39
Porthmadog Park (Stand A) 19:25 21:40

Porthmadog - Caernarfon

Porthmadog Park (Stand A) 19:40 22:10
Porthmadog Tesco 19:40 22:10
Porthmadog Station 19:41 22:11
Porthmadog Maes Gerddi 19:41 22:11
Tremadog St Mary's Church 19:42 22:12
Tremadog Market Square 19:43 22:13
Tremadog Ysgol y Gorlan 19:43 22:13
Penmorfa Pwll 19:45 22:14
Penmorfa 19:45 22:14
Penmorfa Bryncir Terrace 19:46 22:15
Garndolbenmaen Dolbenmaen 19:52 22:21
Dolbenmaen 19:53 22:21
Garndolbenmaen Nant Heddwch 19:54 22:22
Garndolbenmaen Capel Horeb 19:55 22:23
Garndolbenmaen Ysgol 19:55 22:23
Glan-Dwyfach 19:57 22:24
Bryncir Capel Soar 19:59 22:24
Pant-Glas Swyddfa'r Post Office 20:02 22:26
Nasareth Capel Nazareth 20:07
Nasareth Nebo Turn 20:07
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 20:08
Llanllyfni School 20:09
Llanllyfni Quarrymen's Arms 20:10
Llanllyfni Felin Gerrig 20:11
Penygroes Povey's Garage 20:14 22:29
Penygroes High Street 20:15 22:30
Penygroes Red Lion 20:15 22:30
Penygroes Tredafydd 20:15 22:30
Groeslon Inigo Jones 20:18 22:32
Groeslon Pennionyn 20:20 22:34
Groeslon Llwyn-y-gwalch 20:20 22:34
Dolydd Capel Brynrodyn 20:20 22:34
Pont Dolydd 20:21 22:34
Dolydd Maen Coch 20:22 22:35
Llanwnda Ffingar 20:22 22:35
Llanwnda Dinas 20:23 22:35
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 20:24 22:36
Bontnewydd Plas Dinas Turn 20:24 22:36
Bontnewydd Cartref 20:24 22:36
Bontnewydd Prif 20:25 22:37
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 20:25 22:37
Bontnewydd Tyddyn-du 20:25 22:37
Caernarfon Parc Muriau 20:27 22:38
Caernarfon Tesco (N-bound) 20:28 22:38
Caernarfon Bro Helen 20:28 22:39
Caernarfon Eagle Hotel 20:29 22:39
Caernarfon Bus Station (Stand C) 20:30 22:40

More information

Dilwyn’s Coaches