Bus Times

1F - Penygroes - Caernarfon

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches and Gwynfor Coaches

Penygroes - Caernarfon

Penygroes High Street 07:10 11:00 18:15
Penygroes Red Lion 18:15
Penygroes Tredafydd 18:15
Groeslon Inigo Jones 18:18
Groeslon Post Office 07:57 18:20
Penygroes Tan-y-ffordd 07:13 11:02
Carmel Penalltfelen 07:15 11:03
Groeslon Gladstone House 07:57 18:20
Carmel Crossroads 07:17 11:05 11:30 14:00 16:10
Groeslon Cae Sarn 07:57 18:20
Groeslon Lon Llainffynnon 07:57 18:20
Groeslon Capel Bryn-rhos 07:58 18:21
Groeslon Ty'r Ysgol 07:58 18:21
Groeslon Penfforddelen Farm 07:58 18:21
Carmel Glyn Meibion Turn 07:59 18:22
Carmel Llidiart y Mynydd 08:00 18:23
Carmel Pisgah 07:18
Carmel Swyddfa'r Post Office 08:02 18:25
Carmel Brynhyfryd Terrace 07:19 11:07 11:32 14:02 16:12 18:26
Y Fron Cesarea Square 07:21 08:05 11:10 11:35 14:05 16:15 18:28
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 07:21 08:05 11:10 11:35 14:05 16:15 18:28
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 07:22 08:06 11:10 11:36 14:06 16:16 18:29
Penyffridd Capel y Bryn Turn 07:24 08:08 11:12 11:38 14:08 16:18 18:31
Rhosgadfan Square 07:26 08:10 11:14 18:33
Rhosgadfan Capel 07:27 08:11 11:15 11:41 14:11 16:21 18:34
Rhosgadfan Cae'r Gors 07:27 08:11 11:15 11:41 14:11 16:21 18:34
Rhosgadfan Bronallt 07:27 08:11 11:16 11:42 14:12 16:22 18:35
Rhostryfan Tan yr Allt (NW-bound) 07:29 08:13 11:18 11:44 14:14 16:24 18:37
Rhostryfan Fron Deg 07:29 08:13 11:18 11:44 14:14 16:24 18:37
Rhostryfan 07:30 08:14 11:19 11:45 14:15 16:25 18:38
Rhostryfan Wernlasddu 07:31 08:15 11:20 11:46 14:16 16:26 18:39
Llanwnda Plas Bodaden 07:32 08:16 11:21 11:47 14:17 16:27 18:40
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:33 08:17 11:22 11:48 14:18 16:28 18:41
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:33 08:17 11:22 11:48 14:18 16:28 18:41
Bontnewydd Cartref 07:34 08:18 11:23 11:49 14:19 16:29 18:42
Bontnewydd Prif 07:35 08:19 11:24 11:50 14:20 16:30 18:43
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 07:35 08:19 11:24 11:50 14:20 16:30 18:43
Bontnewydd Tyddyn-du 07:35 08:20 11:24 11:50 14:20 16:30 18:43
Caernarfon Parc Muriau 07:37 08:21 11:26 11:52 14:22 16:32 18:45
Caernarfon Tesco (N-bound) 07:38 08:22 11:27 11:53 14:23 16:33 18:46
Caernarfon Bro Helen 07:38 08:23 11:27 11:53 14:23 16:33 18:46
Caernarfon Eagle Hotel 07:39 08:24 11:28 11:54 14:24 16:34 18:47
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:40 08:25 11:29 11:55 14:25 16:35 18:48

Caernarfon - Penygroes

Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:45 08:40 11:00 13:30 15:40 17:40 18:30
Caernarfon Turf Square 07:45 08:40 11:00 13:30 15:40 17:40 18:30
Twt Hill Asda (C) 07:45 08:40 11:00 13:30 15:40 17:40 18:30
Caernarfon Margaret Street Subway 08:41
Caernarfon Maes Cadnant 08:42
Caernarfon Ael y Garth 08:42
Caernarfon Cae Berllan 08:42
Caernarfon Ysgol Sir Hugh Oiwen 08:43
Caernarfon Cae Berllan 08:43
Caernarfon Maes Cadnant 08:44
Caernarfon William Street Path 08:44
Caernarfon Rhes Gwstenin 07:47 08:44 11:02 13:32 15:42 17:42 18:32
Caernarfon Bro Helen 07:48 08:45 11:03 13:33 15:43 17:43 18:33
Caernarfon Tesco 07:48 08:45 11:03 13:33 15:43 17:43 18:33
Caernarfon Parc Muriau 07:49 08:45 11:04 13:34 15:44 17:44 18:34
Bontnewydd Tyddyn-Elen 07:51 08:46 11:06 13:36 15:46 17:46 18:36
Bontnewydd Prif 07:52 08:47 11:07 13:37 15:47 17:47 18:37
Bontnewydd Cartref 07:52 08:47 11:07 13:37 15:47 17:47 18:37
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:52 08:47 11:07 13:37 15:47 17:47 18:37
Llanwnda Plas Bodaden 08:48 11:08 13:38 15:48 17:48 18:38
Rhostryfan Wernlasddu 08:50 11:10 13:40 15:50 17:50 18:40
Rhostryfan Sgwƒr/Square 08:52 11:12 13:42 15:52 17:52 18:42
Rhostryfan Tan yr Allt 08:52 11:12 13:42 15:52 17:52 18:42
Rhosgadfan Bronallt 08:59 11:15 13:45 15:55 17:55 18:45
Rhosgadfan Cae'r Gors 08:59 11:15 13:45 15:55 17:55 18:45
Rhosgadfan Capel 09:00 11:16 13:46 15:56 17:56 18:46
Rhosgadfan Post Office 11:17 13:47 15:57 17:57 18:47
Penyffridd Capel y Bryn Turn 09:02 11:18 13:48 15:58 17:58 18:48
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 09:04 11:20 13:50 16:00 18:00 18:50
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 09:04 11:21 13:51 16:01 18:01 18:51
Y Fron Cesarea Square 09:05 11:22 13:52 16:02 18:02 18:52
Carmel Pisgah 11:27 13:57 16:07 18:07 18:57
Carmel Swyddfa'r Post Office 11:28 13:58 16:08 18:08 18:58
Carmel Maes Hyfryd 09:09 11:29 13:59 16:09 18:09 18:59
Carmel Penalltfelen 09:10 18:10 19:00
Penygroes Tan-y-ffordd 09:11 18:11 19:01
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:53
Penygroes High Street 09:14 18:15 19:05
Llanwnda Dinas 07:53
Penygroes Gorsaf Heddlu 19:05
Llanwnda Ffingar 07:54
Dolydd Maen Coch 07:54
Penygroes Stad Ddiwydiannol 19:05
Llanllyfni Felin Gerrig 19:07
Pont Dolydd 07:55
Llanllyfni Quarrymen's Arms 19:08
Llanllyfni Ysgol 19:09
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 19:10
Dolydd Capel Brynrodyn 07:56
Nebo Capel 19:14
Groeslon Llwyn-y-gwalch 07:56
Groeslon Pennionyn 07:57

Related services

More information