Bus Times

30 - Dolgellau - Tywyn

A bus service operated by Lloyds Coaches

Dolgellau - Tywyn

Machynlleth Wynnstay Arms Hotel 07:35
Machynlleth Bus Depot 07:37
Pen-y-Bont Pont ar Ddyfi East 07:37
Pant-Perthog Turnpike Cottage 07:37
Pant-Perthog Plas Llidwy 07:38
Pant-Perthog Capel 07:38
Pant-Perthog Llwyn-gwern Lodge 07:38
Llwyn-Gwern Cat 07:41
Esgair-Geiliog Aelybryn 07:43
Corris Esgairgeiliog 07:45
Corris Ceinws 07:45
Corris Braich Goch Inn 07:46
Corris Craft Centre 07:46
Corris Uchaf Post Office 07:48
Corris Uchaf Hillsborough 07:48
Corris Uchaf Ty'n-y-berth 07:48
Dol-ffanog Dolffanog 07:53 11:40 13:40
Dol-ffanog Dolffanog Fawr 07:55 11:42 13:42
Tal-y-llyn Ty'n-y-cornel 07:58 11:45 13:45
Tal-y-llyn Pen-y-Bont Hotel 07:58 11:45 13:45
Abergynolwyn Railway Inn 08:05 09:22 11:52 13:52
Abergynolwyn Railway Station 08:05 09:22 11:52 13:52
Dol-goch Falls Hotel 08:09 09:26 11:56 13:56
Bryn-crug Woodlands 08:13 09:30 12:00 14:00
Bryn-crug Maes Hyfryd 08:14 09:31 12:01 14:01
Bryn-crug St Matthew's Church 08:15 09:32 12:02 14:02
Bryn-crug Parc 08:15 09:32 12:02 14:02
Bryn-crug Groesffordd 08:15 09:32 12:02 14:02
Tywyn Ynysmaengwyn 08:17 09:34 12:04 14:04
Pendre, o/s Cemetery 08:18 09:35 12:05 14:05
Tywyn Pendre 08:19 09:36 12:06 14:06
Tywyn Cinema 08:19 09:36 12:06 14:06
Tywyn High Street (Stop M) 08:20 09:37 12:07 14:07

Tywyn - Dolgellau

Tywyn High Street 09:05 11:05 13:05
Tywyn Cinema 09:07 11:07 13:07
Tywyn Pendre 09:07 11:07 13:07
Pendre, opp Cemetery 09:07 11:07 13:07
Tywyn Ynysmaengwyn 09:08 11:08 13:08
Bryn-crug Groesffordd 09:09 11:09 13:09
Bryn-crug Parc 09:09 11:09 13:09
Bryn-crug St Matthew's Church 09:10 11:10 13:10
Bryn-crug Maes Hyfryd 09:10 11:10 13:10
Bryn-crug Woodlands 09:11 11:11 13:11
Dol-goch Dolgoch Falls 09:15 11:15 13:15
Abergynolwyn Railway Station 09:19 11:19 13:19
Abergynolwyn Railway Inn 09:20 11:20 13:20
Tal-y-llyn Pen-y-Bont Hotel 11:24 13:24
Tal-y-llyn Ty'n-y-cornel 11:25 13:25
Dol-ffanog Dolffanog Fawr 11:27 13:27
Dol-ffanog Minffordd 11:29 13:29
Dol-ffanog Minffordd 11:30 13:30

More information