Bus Times

30 - Dolgellau - Tywyn

A bus service operated by Lloyds Coaches

Dolgellau - Tywyn

Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 2) 16:20
Dolgellau Bont Fawr 16:20
Dolgellau Coleg Meirion Dwyfor 16:23
Dolgellau Little Chef 16:26
Tabor Torrent Walk 16:28
Machynlleth Wynnstay Arms Hotel 07:25 14:20
Machynlleth Bus Depot 07:27 14:22
Pen-y-Bont Pont ar Ddyfi East 07:27 14:22
Pant-Perthog Turnpike Cottage 07:27 14:22
Pant-Perthog Plas Llidwy 07:28 14:23
Pant-Perthog Capel 07:28 14:23
Pant-Perthog Llwyn-gwern Lodge 07:28 14:23
Llwyn-Gwern Cat 07:31 14:26
Esgair-Geiliog Aelybryn 07:33 14:30
Corris Esgairgeiliog 07:35 14:34
Corris Ceinws 07:35 14:34
Corris Braich Goch Inn 07:36 14:35
Corris Slaters Arms 07:36 14:35
Corris War Memorial 07:38 14:38
Aberllefenni War Memorial 07:41 14:41
Corris Garneddwen 07:44 14:44
Corris Rail Station 07:46 14:46
Corris Craft Centre 07:46 14:46
Corris Uchaf Post Office 07:48 14:48
Corris Uchaf Hillsborough 07:48 14:48
Tabor Cross Foxes 16:30
Corris Uchaf Ty'n-y-berth 07:48 14:48
Dol-ffanog Top Tal-y-llyn 16:34
Dol-ffanog Dolffanog 07:53 11:40 13:40 14:53 16:38
Dol-ffanog Dolffanog Fawr 07:55 11:42 13:42 14:55 16:40
Tal-y-llyn Ty'n-y-cornel 07:58 11:45 13:45 14:58 16:43
Tal-y-llyn Pen-y-Bont Hotel 07:58 11:45 13:45 14:58 16:43
Abergynolwyn Railway Inn 08:05 09:22 11:52 13:52 15:05 15:05 16:48
Abergynolwyn Railway Station 08:05 09:22 11:52 13:52 15:05 16:48
Dol-goch Falls Hotel 08:09 09:26 11:56 13:56 15:09 16:52
Bryn-crug Woodlands 08:13 09:30 12:00 14:00 15:13 16:56
Bryn-crug Maes Hyfryd 08:14 09:31 12:01 14:01 15:14 16:57
Bryn-crug St Matthew's Church 08:15 09:32 12:02 14:02 15:15 16:58
Bryn-crug Parc 08:15 09:32 12:02 14:02 15:15 16:58
Bryn-crug Groesffordd 08:15 09:32 12:02 14:02 15:15 16:58
Tywyn Ynysmaengwyn 08:17 09:34 12:04 14:04 15:17 17:00
Pendre, o/s Cemetery 08:18 09:35 12:05 14:05 15:18 17:01
Tywyn Pendre 08:19 09:36 12:06 14:06 15:19 17:02
Tywyn Cinema 08:19 09:36 12:06 14:06 15:19 17:02
Tywyn High Street (Stop M) 08:20 09:37 12:07 14:07 15:20 17:03
Tywyn Station 08:21
Tywyn Ysgol 08:23

Tywyn - Dolgellau

Tywyn High Street 08:00 09:05 11:05 13:05 17:10
Tywyn Ysgol 14:47
Tywyn Cinema 08:02 09:07 11:07 13:07 14:51 17:12
Tywyn Pendre 08:02 09:07 11:07 13:07 14:51 17:12
Pendre, opp Cemetery 08:02 09:07 11:07 13:07 14:51 17:12
Tywyn Ynysmaengwyn 08:03 09:08 11:08 13:08 14:52 17:13
Bryn-crug Groesffordd 08:04 09:09 11:09 13:09 14:54 17:14
Bryn-crug Parc 08:04 09:09 11:09 13:09 14:54 17:14
Bryn-crug St Matthew's Church 08:05 09:10 11:10 13:10 14:55 17:15
Bryn-crug Maes Hyfryd 08:05 09:10 11:10 13:10 14:55 17:15
Bryn-crug Woodlands 08:06 09:11 11:11 13:11 14:56 17:16
Dol-goch Dolgoch Falls 08:10 09:15 11:15 13:15 15:00 17:20
Abergynolwyn Railway Station 08:14 09:19 11:19 13:19 15:04 17:24
Abergynolwyn Railway Inn 08:15 09:20 11:20 13:20 15:05 15:05 17:25
Tal-y-llyn Pen-y-Bont Hotel 08:19 11:24 13:24 15:09 17:29
Tal-y-llyn Ty'n-y-cornel 08:20 11:25 13:25 15:10 17:30
Dol-ffanog Dolffanog Fawr 08:22 11:27 13:27 15:12 17:32
Dol-ffanog Minffordd 08:25 11:30 13:30 15:15 17:35
Corris Uchaf Ty'n-y-berth 15:19
Corris Uchaf Hillsborough 15:19
Dol-ffanog Top Tal-y-llyn 08:28 17:38
Corris Uchaf Swyddfa'r Post Office 15:20
Corris Craft Centre 15:21
Corris Slaters Arms 15:22
Corris War Memorial 15:24
Aberllefenni War Memorial 15:28
Tabor Cross Foxes 08:32 17:42
Tabor Torrent Walk 08:34 17:44
Dolgellau Little Chef 08:36 17:46
Dolgellau Ffordd Arran Road 08:38 17:48
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 2) 08:40 17:50
Dolgellau Bont Fawr 08:40
Dolgellau Coleg Meirion Dwyfor 08:42

More information

Lloyds Coaches