Bus Times

32 - Llangefni - Amlwch via Llanerchymedd

A bus service operated by Eifion’s Coaches

Llangefni - Amlwch via Llanerchymedd

Heneglwys Mona Industrial Estate 07:10
Heneglwys Bodffordd Turn 07:10
Rhostrehwfa Mona Isaf 07:11
Rhostrehwfa Hendre Fawr 07:11
Rhostrehwfa Cwm Cwmwd 07:11
Rhostrehwfa Nant Turnpike 07:13
Llangefni Post Office 07:15 09:00 12:10 13:45 16:22 17:45
Llangefni Ynys Mon County Hall 17:47
Llangefni Lon Las Bowling Green 07:16 09:01 12:12 13:47
Llangefni Coleg Menai 16:25
Llangefni Pencraig Estate Entrance 16:27 17:50
Llangefni Plas Penlan 16:28 17:51
Llangefni Bryn Aeron 16:29 17:51
Llangefni Pont Clai 16:29 17:51
Llangefni Oriel Ynys Mon 07:16 09:01 12:14 13:49 16:31 17:52
Rhosmeirch Llys y Gwynt 07:18 09:03 12:14 13:49 16:32 17:53
Rhosmeirch Clwch 07:19 09:04 12:15 13:50 16:33 17:54
Llangwyllog Dolmeinir 07:20 09:05 12:17 13:52 16:34 17:55
Capel Coch Maes Gwynedd 12:20 13:55 16:37 17:58
Maen-Addwyn Post Office 12:23 13:58 16:40 18:01
Hebron Capel 12:23 13:58 16:40 18:01
Llanerchymedd Post Office 07:26 09:10 12:29 14:04 16:46 18:05
Rhosgoch Four Crosses 07:34
Rhosgoch Tally Ho 07:35
Rhosybol Christ Church 09:15 12:34 14:09 16:51 18:10
Rhosybol Old Post Office 09:15 12:34 14:09 16:51 18:10
Rhosybol War Memorial 09:16 12:35 14:09 16:52 18:11
Rhosybol Mynydd Parys 09:19 12:37 16:54 18:14
Pentrefelin Sports Centre 09:21 12:39 16:56 18:16
Rhosybol Carmel 14:10
Penrhyd Lastra Lastra Farm Hotel 14:16
Amlwch Maesllwyn 14:20
Amlwch Industrial Estate 09:22 12:40 14:21 16:57 18:17
Amlwch Recreation Grounds 09:25 12:43 14:23 17:00 18:20

Amlwch - Llangefni via Llanerchymedd

Amlwch Recreation Grounds 08:10 10:25 12:55 15:35 17:10 18:20
Amlwch Port Penycefn 08:11 10:26 12:56 15:36 17:11 18:21
Amlwch Industrial Estate 08:12 10:27 12:57 15:37 17:12 18:22
Amlwch Maesllwyn 15:38
Penrhyd Lastra Lastra Farm Hotel 15:40
Pentrefelin Sports Centre 08:12 10:27 12:57 17:12 18:22
Rhosybol Carmel 15:45
Rhosybol Mynydd Parys 08:15 10:30 13:00 17:15 18:26
Rhosybol War Memorial 08:17 10:32 13:02 15:45 17:17 18:29
Rhosybol Old Post Office 08:18 10:33 13:03 15:46 17:18 18:30
Rhosybol Christ Church 08:18 10:33 13:03 15:46 17:18 18:30
Llanerchymedd Post Office 08:24 10:39 13:09 15:51 17:22 18:35
Hebron Capel 08:30 10:45 13:15 15:57 17:23 18:36
Maen-Addwyn Post Office 08:30 10:45 13:15 15:57 17:24 18:37
Capel Coch Maes Gwynedd 08:33 10:48 13:18 16:00 17:25 18:38
Llangwyllog Dolmeinir 08:35 10:50 13:20 16:02 17:27 18:40
Rhosmeirch Clwch 08:36 10:51 13:21 16:03 17:28 18:41
Rhosmeirch Llys y Gwynt 08:37 10:52 13:22 16:04 17:29 18:42
Llangefni Oriel Ynys Mon 08:39 10:54 13:24 16:07 17:31 18:43
Llangefni Lon Las Bowling Green 08:39 10:55 13:25 16:08 17:32 18:44
Llangefni Ynys Mon County Hall 08:42
Llangefni Coleg Menai 08:46
Llangefni Post Office 08:51 10:57 13:27 16:10 17:34 18:45
Rhostrehwfa Nant Turnpike 18:46
Rhostrehwfa Cefn Cwmwd 18:48
Rhostrehwfa Hendre Fawr 18:49
Rhostrehwfa Mona Isaf 18:49
Heneglwys Bodffordd Turn 18:49
Heneglwys Mona Industrial Estate 18:50

More information

Eifion’s Coaches