Bus Times

35 - Blaenau Ffestiniog - Dolgellau

A bus service operated by Lloyds Coaches

Blaenau Ffestiniog - Dolgellau

Blaenau Ffestiniog Station (Stand C) 08:20 11:30 13:40
Blaenau Ffestiniog Lyndale 08:20 11:30 13:40
Blaenau Ffestiniog Cambrian Garage 08:20 11:30 13:40
Blaenau Ffestiniog, opp Y Don 08:21 11:31 13:41
Congl-y-Wal Capel 08:21 11:31 13:41
Congl-y-Wal Bethesda 08:22 11:32 13:42
Congl-y-Wal Manod 08:22 11:32 13:42
Congl y Wal 08:22 11:32 13:42
Congl-y-Wal Wynnes Arms 08:22 11:32 13:42
Llan Ffestiniog Moranedd 08:26 11:36 13:46
Llan Ffestiniog Highgate 08:26 11:36 13:46
Llan Ffestiniog Peniel 08:26 11:36 13:46
Llan Ffestiniog Sgwƒr Square 08:27 11:37 13:47
Llan Ffestiniog Bryn Llewelyn 08:27 11:38 13:47
Rhyd-y-sarn Pont Talybont 08:29 11:40 13:49
Maentwrog Y Bont 08:32 11:43 13:52
Tan-y-bwlch Oakeley Arms 08:34 11:45 13:54 14:45
Gellilydan Y Glynnor 11:51
Gellilydan Bron Gelli Village Hall 11:51
Gellilydan Bron Gelli Village Hall 11:54
Gellilydan Y Glynnor 11:54
Gellilydan y Bont 11:54 14:50
Gellilydan Trawsfynydd Power Station 11:55 14:52
Trawsfynydd Bro Islyn 11:56 14:56
Trawsfynydd Cross Foxes 11:57 14:57
Trawsfynydd Bryn Glas 11:57 14:57
Trawsfynydd Maes Gwyndy 11:57 14:57
Trawsfynydd Turn 11:58 14:58
Bronaber Green 15:01
Bronaber Gelli Goch 12:04 15:04
Ganllwyd Coed y Brenin 12:07 15:07
Ganllwyd Swyddfa'r Post Office 12:10 15:10
Ganllwyd Ty'n-y-groes Hotel 12:11 15:11
Llanelltyd Bro Cymmer 12:15 15:15
Llanelltyd Awelon 12:15 15:15
Llanelltyd Cymmer Abbey 12:16 15:16
Dolgellau Coleg Meirion Dwyfor 12:17 15:17
Dolgellau Primary School 12:19 15:19
Dolgellau Bont Fawr 12:19 15:19
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 12:20 15:20

Dolgellau - Blaenau Ffestiniog

More information