Bus Times

4R - Llangefni - Holyhead

A bus service operated by Arriva Wales

Holyhead - Llangefni

Holyhead Summer Hill 05:00 06:00 06:55 07:55 10:00 12:05 14:15 16:15 21:05 22:15
Holyhead Railway Station 05:00 06:00 06:55 07:55 10:00 12:05 14:15 16:15 21:05 22:15
Morawelon Llys Watling 05:01 06:01 06:56 07:56 10:01 12:06 14:16 16:16 21:06 22:16
Morawelon Holyhead Arriva Depot 05:02 06:02 06:57 07:57 10:02 12:07 14:17 16:17 21:07 22:17
Morawelon Lon Deg 05:02 06:02 06:57 07:57 10:02 12:07 14:17 16:17 21:07 22:17
Morawelon Bryn Erw Road 05:02 06:02 06:57 07:57 10:02 12:07 14:17 16:17 21:07 22:17
Kingsland Pont Cyttir 05:03 06:03 06:58 07:58 10:03 12:08 14:18 16:18 21:08 22:18
Kingsland Capel Ulo 05:03 06:03 06:58 07:58 10:03 12:08 14:18 16:18 21:08 22:18
Kingsland Capel Ebeneser 05:03 06:03 06:58 07:58 10:03 12:08 14:18 16:18 21:08 22:18
Trearddur Penrhyngeiriol 05:05 06:05 07:00 08:00 10:05 12:10 14:20 16:20 21:10 22:20
Trearddur Hunters Chase 05:06 06:06 07:01 08:01 10:06 12:11 14:21 16:21 21:11 22:21
Trearddur Penrallt Road 05:06 06:06 07:01 08:01 10:06 12:11 14:21 16:21 21:11 22:21
Trearddur Square 05:07 06:07 07:02 08:02 10:07 12:12 14:22 16:22 21:12 22:22
Trearddur Beach Car Park 05:08 06:08 07:03 08:03 10:08 12:13 14:23 16:23 21:13 22:23
Trearddur Capel Farm Estate 05:09 06:09 07:04 08:04 10:09 12:14 14:24 16:24 21:14 22:24
Four Mile Bridge Gogerddan 05:09 06:09 07:04 08:04 10:09 12:14 14:24 16:24 21:14 22:24
Four Mile Bridge R'Efail Estate 05:10 06:10 07:05 08:05 10:10 12:15 14:25 16:25 21:15 22:25
Pontrhydybont Anchorage Hotel 05:11 06:11 07:06 08:06 10:11 12:16 14:26 16:26 21:16 22:26
Pontrhydybont Capel Sardis 05:12 06:12 07:07 08:07 10:12 12:17 14:27 16:27 21:17 22:27
Pontrhydybont Llais y Mor 05:12 06:12 07:07 08:07 10:12 12:17 14:27 16:27 21:17 22:27
Pontrhydybont Copperfield Close 05:13 06:13 07:08 08:08 10:13 12:18 14:28 16:28 21:18 22:28
Valley Cherry Garth 05:14 06:14 07:09 08:09 10:14 12:19 14:29 16:29 21:19 22:29
Valley Cleifiog Terrace 05:14 06:14 07:09 08:09 10:14 12:19 14:29 16:29 21:19 22:29
Valley Tan y Bryn 05:15 06:15 07:10 08:10 10:15 12:20 14:30 16:30 21:20 22:30
Valley Railway Station 05:15 06:15 07:10 08:10 10:15 12:20 14:30 16:30 21:20 22:30
Valley Crossroads 05:16 06:16 07:11 08:11 10:16 12:21 14:31 16:31 21:21 22:31
Caergeiliog Tollgate 05:17 06:17 07:12 08:13 10:18 12:23 14:33 16:33 21:22 22:32
Llanfihangel yn Nhowyn RAF Valley Car Park 05:22 06:22 07:18 21:27 22:37
Valley Anglesey Airport 07:18
Llanfihangel yn Nhowyn RAF Valley Medical Centre 05:24 06:24 07:21 21:29 22:39
Llanfihangel yn Nhowyn Bryn Trewen Isaf 05:25 06:25 07:22 21:30 22:40
Caergeiliog Capel Siloh 08:13 10:18 12:23 14:33 16:33
Llanfihangel yn Nhowyn St Mihangel's Church 05:26 06:26 07:23 21:31 22:41
Caergeiliog Sportsman 08:14 10:19 12:24 14:34 16:34
Llanfihangel yn Nhowyn Dinam Road 05:26 06:26 07:23 21:31 22:41
Caergeiliog Ysgol 08:15 10:20 12:25 14:35 16:35
Bodedern School 21:35 22:45
Bryngwran Bodedern Turn 05:29 06:29 07:26 08:18 10:23 12:28 14:38 16:38 21:39 22:49
Bryngwran Surgery 05:30 06:30 07:27 08:19 10:24 12:29 14:39 16:39 21:40 22:50
Bryngwran Post Office 05:31 06:31 07:28 08:20 10:25 12:30 14:40 16:40 21:40 22:50
Bryngwran Trinity Church 05:31 06:31 07:28 08:20 10:25 12:30 14:40 16:40 21:40 22:50
Bryngwran Ty-hen Road 05:31 06:31 07:28 08:20 10:25 12:30 14:40 16:40 21:41 22:51
Engedi Rhosneigir Turn 05:33 06:33 07:30 08:22 10:27 12:32 14:42 16:42 21:42 22:52
Gwalchmai Uchaf Clock 05:36 06:36 07:33 08:25 10:30 12:35 14:45 16:45 21:45 22:55
Gwalchmai Uchaf Waverley 05:38 06:38 07:35 08:27 10:32 12:37 14:47 16:47
Gwalchmai Uchaf Old Toll House 05:40 06:40 07:37 08:29 10:34 12:39 14:49 16:49 21:46 22:56
Gwalchmai Uchaf Anglesey Show Ground 05:41 06:41 07:38 08:30 10:35 12:40 14:50 16:50 21:47 22:57
Heneglwys Mona Industrial Estate 05:43 06:43 07:40 08:32 10:37 12:42 14:52 16:52
Heneglwys Bodffordd Turn 05:44 06:44 07:41 08:33 10:38 12:43 14:53 16:53 21:49 22:59
Rhostrehwfa Mona Isaf 05:45 06:45 07:42 08:34 10:39 12:44 14:54 16:54 21:50 23:00
Rhostrehwfa Hendre Fawr 05:46 06:46 07:43 08:35 10:40 12:45 14:55 16:55 21:50 23:00
Rhostrehwfa Cwm Cwmwd 05:47 06:47 07:44 08:36 10:41 12:46 14:56 16:56 21:51 23:01
Rhostrehwfa Capel Cana 05:47 06:47 07:44 08:36 10:41 12:46 14:56 16:56 21:51 23:01
Rhostrehwfa Gorwel Deg 05:48 06:48 07:45 08:37 10:42 12:47 14:57 16:57 21:52 23:02
Rhostrehwfa Penrhiw 05:48 06:48 07:45 08:37 10:42 12:47 14:57 16:57 21:52 23:02
Rhostrehwfa Tan Rallt 05:50 06:50 07:47 08:39 10:44 12:49 14:59 16:59 21:54 23:04
Rhostrehwfa Cae Mawr 05:50 06:50 07:47 08:39 10:44 12:49 14:59 16:59 21:54 23:04
Llangefni Bodelis 05:51 06:51 07:48 08:40 10:45 12:50 15:00 17:00 21:55 23:05
Llangefni Ffordd Corn Hir 05:52 06:52 07:49 08:41 10:46 12:51 15:01 17:01 21:55 23:05
Llangefni Ysgol 05:52 06:52 07:49 08:41 10:46 12:51 15:01 17:01 21:56 23:06
Llangefni Post Office 05:54 06:54 07:51 08:43 10:48 12:53 15:03 17:03 21:57 23:07
Llangefni Ysgol y Bont 05:55 06:55 07:52 08:44 10:49 12:54 15:04 17:04 21:58 23:08

Llangefni - Holyhead

Llangefni Ysgol y Bont 09:08 11:13 13:18 15:18 17:28 21:18
Llangefni Library 09:08 11:13 13:18 15:18 17:28 21:18
Llangefni Ysgol 09:09 11:14 13:19 15:19 17:29 21:19
Llangefni Ffordd Corn Hir 09:10 11:15 13:20 15:20 17:30 21:20
Llangefni Bodelis 09:10 11:15 13:20 15:20 17:30 21:20
Rhostrehwfa Cae Mawr 09:11 11:16 13:21 15:21 17:31 21:21
Rhostrehwfa Tan Rallt 09:11 11:16 13:21 15:21 17:31 21:21
Rhostrehwfa Penrhiw 09:13 11:18 13:23 15:23 17:33 21:22
Rhostrehwfa Gorwel Deg (SW-bound) 09:13 11:18 13:23 15:23 17:33 21:23
Rhostrehwfa Capel Cana 09:14 11:19 13:24 15:24 17:34 21:23
Rhostrehwfa Cefn Cwmwd 09:14 11:19 13:24 15:24 17:34 21:23
Rhostrehwfa Hendre Fawr 09:15 11:20 13:25 15:25 17:35 21:24
Rhostrehwfa Mona Isaf 09:15 11:20 13:25 15:25 17:35 21:25
Heneglwys Bodffordd Turn 09:16 11:21 13:26 15:26 17:36 21:25
Heneglwys Mona Industrial Estate 09:17 11:22 13:27 15:27 17:37
Gwalchmai Uchaf Anglesey Show Ground 09:19 11:24 13:29 15:29 17:39 21:27
Gwalchmai Uchaf Old Toll House 09:21 11:26 13:31 15:31 17:41 21:28
Gwalchmai Uchaf Waverley 09:23 11:28 13:33 15:33 17:43
Gwalchmai Uchaf Clock 09:24 11:29 13:34 15:34 17:44 21:30
Engedi Rhosneigir Turn 09:27 11:32 13:37 15:37 17:47 21:32
Bryngwran Ty-hen Road 09:29 11:34 13:39 15:39 17:49 21:34
Bryngwran Trinity Church 09:29 11:34 13:39 15:39 17:49 21:34
Bryngwran Post Office 09:29 11:34 13:39 15:39 17:49 21:35
Bryngwran Surgery 09:30 11:35 13:40 15:40 17:50 21:35
Bryngwran Bodedern Turn 09:31 11:36 13:41 15:41 17:51 21:36
Caergeiliog Ysgol 09:35 11:40 13:45 15:45 17:55
Bodedern School 21:41
Caergeiliog Capel Siloh 09:35 11:40 13:45 15:45 17:55
Llanfihangel yn Nhowyn Minffordd Road 21:45
Llanfihangel yn Nhowyn St Mihangel's Church 21:46
Llanfihangel yn Nhowyn Bryn Trewen Isaf 21:46
Caergeiliog Tollgate 09:36 11:41 13:46 15:46 17:56
Llanfihangel yn Nhowyn RAF Valley Medical Centre 21:48
Llanfihangel yn Nhowyn RAF Valley Car Park 21:49
Caergeiliog Tollgate 21:54
Valley Crossroads 09:38 11:43 13:48 15:48 17:58 21:56
Valley Railway Station 09:38 11:43 13:48 15:48 17:58 21:57
Valley Tan y Bryn 09:39 11:44 13:49 15:49 17:59 21:57
Valley Cleifiog Terrace 09:39 11:44 13:49 15:49 17:59 21:57
Valley Llifon 09:41 11:46 13:51 15:51 18:01 21:59
Pontrhydybont Copperfield Close 09:41 11:46 13:51 15:51 18:01 21:59
Four Mile Bridge Capel Sardis 09:42 11:47 13:52 15:52 18:02 22:00
Pontrhydybont Anchorage Hotel 09:42 11:47 13:52 15:52 18:02 22:00
Four Mile Bridge R'Efail Estate 09:43 11:48 13:53 15:53 18:03 22:01
Four Mile Bridge Gogerddan 09:44 11:49 13:54 15:54 18:04 22:02
Trearddur Capel Farm Estate 09:45 11:50 13:55 15:55 18:05 22:03
Trearddur Beach Car Park 09:46 11:51 13:56 15:56 18:06 22:04
Trearddur Square 09:46 11:51 13:56 15:56 18:06 22:04
Trearddur Penrhyngeiriol 09:48 11:53 13:58 15:58 18:08 22:06
Kingsland Ebenezer Villas 09:50 11:55 14:00 16:00 18:10 22:08
Morawelon Bryn Erw Road 09:51 11:56 14:01 16:01 18:11 22:09
Morawelon Lon Deg 09:51 11:56 14:01 16:01 18:11 22:09
Morawelon Holyhead Arriva Depot 09:52 11:57 14:02 16:02 18:12 22:10
Morawelon Llys Watling 09:52 11:57 14:02 16:02 18:12 22:10
Holyhead Railway Station 09:53 11:58 14:03 16:03 18:13 22:11
Holyhead Clock 09:53 11:58 14:03 16:03 18:13 22:11
Holyhead Hill Street Car Park 09:53 11:58 14:03 16:03 18:13 22:11
Holyhead Summer Hill 09:54 11:59 14:04 16:04 18:14 22:12

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales