Bus Times

4X - Bangor - Holyhead

A bus service operated by Arriva Wales

Bangor - Holyhead

Bangor Bus Station (Stand C) 05:08 05:20 06:00 06:20
Bangor Ffordd Deiniol 05:08 05:20 06:00 06:20
Bangor Farrar Street 05:08 05:21 06:00 06:20
Bangor Plaza (Stop P) 05:09 05:21 06:01 06:21
Bangor West End 05:09 05:21 06:01 06:21
Bangor St David's Church 05:09 05:22 06:01 06:21
Glan-Adda Tan y Graig 05:09 05:22 06:01 06:21
Glan-Adda Home Bargains 05:10 05:22 06:02 06:22
Coed Mawr Bryn Llwyd 05:10 05:22 06:02 06:22
Coed Mawr Menai Retail Park 05:10 05:23 06:02 06:22
Coed Mawr B&q 05:11 05:23 06:03 06:23
Llanfairpwllgwyngyll Carreg-Bran 05:28
Llanfairpwllgwyngyll Turnpike 05:29
Llanfairpwllgwyngyll Post Office 05:29
Llanfairpwllgwyngyll Station 05:29
Llanfairpwllgwyngyll Bryn Salem 05:30
Llanfairpwllgwyngyll Hafod 05:30
Llanfairpwllgwyngyll Star Crossroads 05:31
Gaerwen Meddygfa Star 05:32
Gaerwen Tafarn Newborough 05:34
Gaerwen Police Station 05:35
Gaerwen Rhestai Rhos 05:35
Gaerwen Industrial Estate 05:36
Pentre-Berw Old Windmill 05:36
Pentre-Berw Lon Tyddyn Mawr 05:37
Rhostrehwfa Nant yr Odyn 05:39
Rhostrehwfa Nant Turnpike 05:25 05:40 06:17 06:37
Llangefni Industrial Estate 05:28 05:43 06:20 06:40
Llangefni Ysgol y Bont 22:45
Llangefni Library 22:45
Llangefni Ysgol 22:46
Llangefni Ffordd Corn Hir 22:47
Llangefni Bodelis 22:47
Rhostrehwfa Cae Mawr 22:48
Rhostrehwfa Tan Rallt 22:48
Rhostrehwfa Penrhiw 22:50
Rhostrehwfa Gorwel Deg (SW-bound) 22:50
Rhostrehwfa Capel Cana 22:50
Rhostrehwfa Cefn Cwmwd 05:48 06:45 22:51
Rhostrehwfa Hendre Fawr 05:49 06:46 22:52
Rhostrehwfa Mona Isaf 05:49 06:46 22:52
Heneglwys Bodffordd Turn 05:50 06:47 22:53
Gwalchmai Uchaf Anglesey Show Ground 05:52 06:49 22:55
Gwalchmai Uchaf Old Toll House 05:53 06:50 22:56
Gwalchmai Uchaf Clock 05:55 06:52 22:58
Engedi Rhosneigir Turn 05:57 06:54 23:00
Bryngwran Ty-hen Road 05:59 06:56 23:02
Bryngwran Trinity Church 06:00 06:57 23:03
Bryngwran Post Office 06:00 06:57 23:03
Bryngwran Surgery 06:00 06:57 23:03
Bryngwran Bodedern Turn 06:02 06:59 23:05
Caergeiliog Ysgol 06:05 07:02 23:08
Caergeiliog Capel Siloh 06:05 07:02 23:08
Caergeiliog Tollgate 06:05 07:02 23:09
Valley Crossroads 05:47 06:07 06:39 07:04 23:11
Valley St Michael's Church 05:48 06:08 06:40 07:05 23:12
Valley Police Station 05:48 06:08 06:40 07:05 23:12
Valley Cob 05:49 06:09 06:41 07:06 23:13
Penrhos Toll House 05:50 06:10 06:42 07:07 23:14
Morawelon Holyhead Tesco 05:54 06:46 07:11
Morawelon Lon Deg 05:55 06:15 06:47 07:12 23:19
Morawelon Holyhead Arriva Depot 05:55 06:15 06:47 07:12 23:19
Morawelon Llys Watling 05:56 06:16 06:48 07:13 23:20
Holyhead Railway Station 05:56 06:16 06:48 07:13 23:20
Holyhead Clock 05:57 06:17 06:49 07:14 23:21
Holyhead Hill Street Car Park 05:57 06:17 06:49 07:14 23:21
Holyhead Summer Hill 05:58 06:18 06:50 07:15 23:22

Holyhead - Bangor

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales