bustimes.org

5 - Strensall - Acomb

A bus service operated by First York

Acomb - Strensall

Acomb Green (adj) 08:39 09:09 09:39 10:00 10:30 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19
Acomb, opp Rosedale Avenue 08:39 09:09 09:39 10:00 10:30 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:19
Acomb, adj Danebury Crescent 08:40 09:10 09:40 10:01 10:31 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20
Acomb, opp Danebury Court 08:41 09:11 09:41 10:02 10:32 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21
Acomb, adj Garden Court 08:42 09:12 09:42 10:03 10:33 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22
Acomb, opp Carr Infant School 08:43 09:13 09:43 10:04 10:34 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:23
Beckfield Lane, adj Ostman Road Shops 08:44 09:14 09:44 10:05 10:35 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24
Beckfield Lane, opp The Green Tree 08:44 09:14 09:44 10:05 10:35 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:24
Beckfield Lane, adj Norman Drive 08:45 09:15 09:45 10:06 10:36 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25
Beckfield Lane Newlands Drive 08:46 09:16 09:46 10:07 10:37 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:26
Acomb, adj Low Poppleton Lane 08:47 09:17 09:47 10:08 10:38 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 17:27
Acomb, opp Wheatlands Grove 08:47 09:17 09:47 10:08 10:38 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 17:27
Acomb, adj Plantation Drive 08:48 09:18 09:48 10:09 10:39 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:28 17:28
Acomb, opp Cranbrook Avenue 08:49 09:19 09:49 10:10 10:40 11:29 12:29 13:29 14:29 15:29 16:29 17:29
Holgate, opp Malvern Avenue 08:50 09:20 09:50 10:11 10:41 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30
Holgate, adj Seldon Road 08:51 09:21 09:51 10:12 10:42 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 17:31
Holgate, opp Grantham Drive 08:53 09:23 09:53 10:14 10:44 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:33
Holgate Park (o/s) 08:54 09:24 09:54 10:15 10:45 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 17:34
Holgate, adj Fox Inn 08:55 09:25 09:55 10:16 10:46 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:35
Holgate Hill (opp Hollybank House) 08:57 09:27 09:57 10:18 10:48 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:37
York, adj Cambridge Street 08:58 09:28 09:58 10:19 10:49 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 17:38
York Blossom Street (BA) 08:59 09:29 09:59 10:20 10:50 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 17:39
York Rail Station (RB) 09:01 09:31 10:01 10:22 10:52 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:41 17:41
York Station Avenue (RM) 09:02 09:32 10:02 10:23 10:53 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 17:42
York Theatre Royal (E-bound) 09:04 09:34 10:04 10:25 10:55 11:44 12:44 13:44 14:45 15:44 16:44 17:44
York Gillygate (o/s SA Citadel) 09:06 09:36 10:06 10:27 10:57 11:46 12:46 13:46 14:47 15:46 16:46 17:46
York St John University (adj Union Terrace) 09:07 09:37 10:07 10:29 10:59 11:48 12:48 13:48 14:49 15:48 16:48 17:48
The Groves, o/s Clarence Gardens 09:08 09:38 10:08 10:31 11:01 11:50 12:51 13:51 14:51 15:51 16:51 17:50
The Groves, opp Haxby Road School 09:10 09:40 10:10 10:32 11:02 11:51 12:53 13:53 14:52 15:53 16:53 17:51
Clifton Nestle Rowntree (opp Rowntree Theatre) 09:11 09:41 10:11 10:34 11:04 11:53 12:55 13:55 14:54 15:55 16:55 17:53
Clifton Haley's Terrace (opp 9) 09:12 09:42 10:12 10:35 11:05 11:54 12:56 13:56 14:55 15:56 16:56 17:54
Heworth Yearsley Bridge (adj Mallard Landings) 09:12 09:42 10:12 10:35 11:05 11:54 12:56 13:56 14:55 15:56 16:56 17:54
Huntington, opp Bell Farm 09:13 09:43 10:13 10:36 11:06 11:55 12:57 13:57 14:56 15:57 16:57 17:55
Huntington Yearsley Grove (adj River Foss) 09:14 09:44 10:14 10:37 11:07 11:56 12:58 13:58 14:57 15:58 16:58 17:56
Huntington, adj Meadowfields Drive 09:15 09:45 10:15 10:38 11:08 11:57 12:59 13:59 14:58 15:59 16:59 17:57
Huntington, opp Alexander Avenue 09:15 09:45 10:15 10:39 11:09 11:58 13:00 14:00 14:59 16:00 17:00 17:58
Huntington, o/s St Andrew's Church 09:16 09:46 10:16 10:39 11:09 11:58 13:00 14:00 14:59 16:00 17:00 17:58
Huntington School (opp) 09:16 09:46 10:16 10:40 11:10 11:59 13:01 14:01 15:00 16:01 17:01 17:59
Huntington Mill Hill (o/s 539 H'ton Rd) 09:17 09:47 10:17 10:41 11:11 12:00 13:02 14:02 15:01 16:02 17:02 18:00
Huntington WMC (o/s) 09:18 09:48 10:18 10:42 11:12 12:01 13:03 14:03 15:02 16:03 17:03 18:01
Huntington, o/s North Moor Shops 09:18 09:48 10:18 10:42 11:12 12:01 13:03 14:03 15:02 16:03 17:03 18:01
Huntington, opp North Lane 09:19 09:49 10:19 10:43 11:13 12:02 13:04 14:04 15:03 16:04 17:04 18:02
Huntington, opp Memorial Hall 09:19 09:49 10:19 10:43 11:13 12:02 13:04 14:04 15:03 16:04 17:04 18:02
Huntington, opp Avon Drive 09:20 09:50 10:20 10:44 11:14 12:03 13:05 14:05 15:04 16:05 17:05 18:03
Earswick Village (adj) 09:21 09:51 10:21 10:45 11:15 12:04 13:06 14:06 15:05 16:06 17:06 18:04
Earswick, adj Foss Bank Farm 09:22 09:52 10:22 10:46 11:16 12:05 13:07 14:07 15:06 16:07 17:07 18:05
Earswick Grange (opp 346 Strensall Rd) 09:23 09:53 10:23 10:47 11:17 12:06 13:08 14:08 15:07 16:08 17:08 18:06
Towthorpe Moor Lane (opp) 09:24 09:54 10:24 10:48 11:18 12:07 13:09 14:09 15:08 16:09 17:09 18:07
Towthorpe, opp Strensall Park 09:24 09:54 10:24 10:48 11:18 12:07 13:09 14:09 15:08 16:09 17:09 18:07
Strensall Camp, opp Queen Elizabeth Barracks 09:25 09:55 10:25 10:49 11:19 12:08 13:10 14:10 15:09 16:10 17:10 18:08
Strensall Camp (opp) 09:26 09:56 10:26 10:50 11:20 12:09 13:11 14:11 15:10 16:11 17:11 18:09
Strensall Camp, adj Barley Rise 09:26 09:56 10:26 10:50 11:20 12:09 13:11 14:11 15:10 16:11 17:11 18:09
Strensall, opp Knapton Close 09:27 09:57 10:27 10:51 11:21 12:10 13:12 14:12 15:11 16:12 17:12 18:10
Strensall, adj Melcombe Avenue 09:27 09:57 10:27 10:51 11:21 12:10 13:12 14:12 15:11 16:12 17:12 18:10
Strensall, adj Middlecroft Drive 09:28 09:58 10:28 10:52 11:22 12:11 13:13 14:13 15:12 16:13 17:13 18:11
Strensall Library (o/s) 09:29 09:59 10:29 10:53 11:23 12:12 13:14 14:14 15:13 16:14 17:14 18:12
Strensall, adj Northfields 09:29 09:59 10:29 10:53 11:23 12:12 13:14 14:14 15:13 16:14 17:14 18:12
Strensall Brecks Lane 09:30 10:00 10:30 10:54 11:24 12:13 13:15 14:15 15:14 16:15 17:15 18:13

Strensall - Acomb

Strensall Brecks Lane 10:35 then hourly until 15:35 16:30 17:00 17:20 17:50 18:20 19:00 then hourly until 22:00 22:45 23:45
Strensall The Old Station 10:35 15:35 16:30 17:00 17:20 17:50 18:20 19:00 22:00 22:45 23:45
Strensall, opp Northfields 10:36 15:36 16:31 17:01 17:21 17:51 18:21 19:01 22:01 22:46 23:46
Strensall Library (opp) 10:37 15:37 16:32 17:02 17:22 17:52 18:22 19:02 22:02 22:47 23:47
Strensall, opp Middlecroft Drive 10:38 15:38 16:33 17:03 17:23 17:53 18:23 19:03 22:03 22:48 23:48
Strensall, opp Melcombe Avenue 10:39 15:39 16:34 17:04 17:24 17:54 18:24 19:04 22:04 22:49 23:49
Strensall, adj Knapton Close 10:39 15:39 16:34 17:04 17:24 17:54 18:24 19:04 22:04 22:49 23:49
Strensall Camp, opp Barley Rise 10:40 15:40 16:35 17:05 17:25 17:55 18:25 19:05 22:05 22:50 23:50
Strensall Camp (o/s) 10:41 15:41 16:36 17:06 17:25 17:55 18:25 19:05 22:05 22:50 23:50
Towthorpe, o/s Strensall Park 10:42 15:42 16:37 17:07 17:27 17:57 18:27 19:07 22:07 22:52 23:52
Towthorpe Moor Lane (adj) 10:43 15:43 16:38 17:08 17:27 17:57 18:27 19:07 22:07 22:52 23:52
Earswick Grange (o/s 346 Strensall Rd) 10:44 15:44 16:39 17:09 17:28 17:58 18:28 19:08 22:08 22:53 23:53
Earswick, opp Foss Bank Farm 10:45 15:45 16:40 17:10 17:29 17:59 18:29 19:09 22:09 22:54 23:54
Earswick Village (opp) 10:46 15:46 16:41 17:11 17:31 18:01 18:31 19:11 22:11 22:56 23:56
Huntington, adj Avon Drive 10:48 15:48 16:43 17:13 17:32 18:02 18:32 19:12 22:12 22:57 23:57
Huntington, o/s Memorial Hall 10:48 15:48 16:43 17:13 17:32 18:02 18:32 19:12 22:12 22:57 23:57
Huntington, opp Linden Close 10:48 15:48 16:43 17:13 17:33 18:03 18:33 19:13 22:13 22:58 23:58
Huntington, adj North Lane 10:49 15:49 16:44 17:14 17:33 18:03 18:33 19:13 22:13 22:58 23:58
Huntington, opp North Moor Shops 10:50 15:50 16:45 17:15 17:33 18:03 18:33 19:13 22:13 22:58 23:58
Huntington WMC (opp) 10:50 15:50 16:45 17:15 17:34 18:04 18:34 19:14 22:14 22:59 23:59
Huntington Mill Hill (o/s 546 H'ton Rd) 10:51 15:51 16:46 17:16 17:35 18:05 18:35 19:15 22:15 23:00 00:00
Huntington School (o/s) 10:52 15:52 16:47 17:17 17:36 18:06 18:36 19:16 22:16 23:01 00:00
Huntington, opp St Andrew's Church 10:53 15:53 16:48 17:18 17:37 18:07 18:37 19:17 22:17 23:02 00:01
Huntington, adj Alexander Avenue 10:54 15:54 16:49 17:19 17:37 18:07 18:37 19:17 22:17 23:02 00:02
Huntington, opp Meadowfields Drive 10:55 15:55 16:50 17:20 17:38 18:08 18:38 19:18 22:18 23:03 00:03
Huntington Yearsley Grove (opp River Foss) 10:55 15:55 16:50 17:20 17:39 18:09 18:39 19:19 22:19 23:04 00:03
Huntington, adj Bell Farm 10:57 15:57 16:52 17:22 17:40 18:10 18:40 19:20 22:20 23:05 00:04
Heworth Yearsley Bridge (opp Mallard Landings) 10:58 15:58 16:53 17:23 17:41 18:11 18:41 19:21 22:21 23:06 00:05
Clifton Haley's Terrace (o/s 15) 10:59 15:59 16:54 17:24 17:42 18:12 18:42 19:22 22:22 23:07 00:06
Clifton Nestle Rowntree (o/s Rowntree Theatre) 10:59 15:59 16:54 17:24 17:42 18:12 18:42 19:22 22:22 23:07 00:06
The Groves, o/s Haxby Road School 11:02 16:02 16:57 17:26 17:43 18:13 18:43 19:23 22:23 23:08 00:07
The Groves Walpole Street 11:04 16:04 16:59 17:27 17:44 18:14 18:44 19:24 22:24 23:09 00:07
York St John University (opp Union Terrace) 11:08 16:08 17:03 17:30 17:46 18:16 18:46 19:26 22:26 23:11 00:08
York Gillygate (o/s 56) 11:11 16:11 17:06 17:32 17:48 18:18 18:48 19:28 22:28 23:13 00:09
York Theatre Royal (EF) 11:14 16:14 17:09 17:34 17:49 18:19 18:49 19:29 22:29 23:14 00:10
York Station Road (CE) 11:19 16:19 17:13 17:37 17:51 18:21 18:51 19:31 22:31 23:16 00:12
York Rail Station (RF) 11:21 16:21 17:14 17:38 17:52 18:22 18:52 19:32 22:32 23:17 00:13
York Blossom Street (BC) 11:22 16:22 17:15 17:39 18:23 18:53 19:33 22:33 23:18
York Cambridge Street (opp Mount Ephraim) 11:23 16:23 17:16 17:40 18:24 18:54 19:34 22:34 23:19
Holgate Hill (adj Holgate Bridge Gardens) 11:25 16:25 17:18 17:42 18:26 18:56 19:36 22:36 23:21
Holgate, opp Fox Inn 11:26 16:26 17:19 17:43 18:27 18:57 19:37 22:37 23:22
Holgate Park (opp) 11:27 16:27 17:20 17:44 18:28 18:58 19:38 22:38 23:23
Holgate, adj Grantham Drive 11:28 16:28 17:21 17:45 18:29 18:59 19:39 22:39 23:24
Holgate, opp Seldon Road 11:29 16:29 17:22 17:46 18:30 19:00 19:40 22:40 23:25
Holgate, adj Malvern Avenue 11:30 16:30 17:23 17:47 18:31 19:01 19:41 22:41 23:26
Acomb, opp Ouse Acres 11:31 16:31 17:24 17:48 18:32 19:02 19:42 22:42 23:27
Acomb, opp Plantation Drive 11:31 16:31 17:24 17:48 18:32 19:02 19:42 22:42 23:27
Acomb, adj Wheatlands Grove 11:32 16:32 17:25 17:49 18:33 19:03 19:43 22:43 23:28
Beckfield Lane, opp Low Poppleton Lane 11:32 16:32 17:25 17:49 18:33 19:03 19:43 22:43 23:28
Beckfield Lane End 11:33 16:33 17:26 17:50 18:33 19:03 19:43 22:43 23:28
Beckfield Lane, opp Norman Drive 11:34 16:34 17:27 17:51 18:34 19:04 19:44 22:44 23:29
Beckfield Lane, o/s The Green Tree 11:34 16:34 17:27 17:51 18:35 19:05 19:45 22:45 23:30
Beckfield Lane, opp Ostman Road Shops 11:34 16:34 17:27 17:51 18:35 19:05 19:45 22:45 23:30
Beckfield Lane, o/s Carr Infant School 11:35 16:35 17:28 17:52 18:35 19:05 19:45 22:45 23:30
Acomb, opp Garden Court 11:36 16:36 17:29 17:53 18:36 19:06 19:46 22:46 23:31
Acomb, o/s Danebury Court 11:36 16:36 17:29 17:53 18:37 19:07 19:47 22:47 23:32
Acomb, opp Danebury Crescent 11:37 16:37 17:30 17:54 18:37 19:07 19:47 22:47 23:32
Acomb, adj Rosedale Avenue 11:37 16:37 17:30 17:54 18:38 19:08 19:48 22:48 23:33
Acomb Green (opp) 11:37 16:37 17:30 17:54 18:38 19:08 19:48 22:48 23:33
Acomb Library (o/s) 11:39 16:39 17:32 17:56 18:39 19:09 19:49 22:49 23:34

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

First York