Bus Times

55 - Ruthin - Corwen

A bus service operated by Lloyds Coaches

Ruthin - Corwen

Ruthin War Memorial 06:50 09:00 10:05 11:45 12:55 13:55 15:30 17:30
Ruthin Feathers Inn 06:50 09:00 10:05 11:45 12:55 13:55 15:32 17:30
Ruthin Pen y Maes 06:51 09:01 10:06 11:46 12:56 13:56 15:35 17:31
Ruthin Castle Park 06:51 09:01 10:06 11:46 12:56 13:56 15:35 17:31
Llanfair Dyffryn Clwyd Parc-y-Llan 06:54 09:04 10:09 11:49 12:59 13:59 15:47 17:34
Llanfair Dyffryn Clwyd Eyarth Crossroads 06:54 09:04 10:09 11:49 12:59 13:59 15:47 17:34
Pwll-glas Fox and Hounds Inn 06:57 09:07 10:12 11:52 13:02 14:02 15:50 17:37
Pandy’r-Capel Is Awel 07:05 09:15 10:20 12:00 13:10 14:10 15:58 17:45
Bryn Saith Marchog 07:08 09:18 10:23 12:03 13:13 14:13 16:01 17:48
Gwyddelwern Ty Ucha'r Llyn 07:09 09:19 10:24 12:04 13:14 14:14 16:02 17:49
Gwyddelwern St Bueno's 07:11 09:21 10:26 12:06 13:16 14:16 16:04 17:51
Gwyddelwern Pen y Llan 07:11 09:21 10:26 12:06 13:16 14:16 16:04 17:51
Clawdd Poncen Ty'n-y-llidiart Ind Est 07:17 09:27 10:32 12:12 13:22 14:22 16:10 17:57
Corwen Maesafallen 07:18 09:28 10:33 12:13 13:23 14:23 16:11 17:58
Corwen Car Park 07:20 09:30 10:35 12:15 13:25 14:25 16:13 18:00

Corwen - Ruthin

Corwen Car Park 07:35 08:05 09:35 11:05 12:15 13:25 14:35 16:43 17:15 18:15
Corwen Maesafallen 07:37 08:07 09:37 11:07 12:17 13:27 14:37 16:45 17:17 18:17
Clawdd Poncen Ty'n-y-llidiart Ind Est 07:38 08:08 09:38 11:08 12:18 13:28 14:38 16:46 17:18 18:18
Gwyddelwern Primary School 07:42 08:13 09:43 11:13 12:23 13:33 14:43 16:51 17:23 18:23
Gwyddelwern St Beuno's 07:43 08:14 09:44 11:14 12:24 13:34 14:44 16:52 17:24 18:24
Gwyddelwern Wern Ddu 07:44 08:15 09:45 11:15 12:25 13:35 14:45 16:53 17:25
Bryn Saith Marchog 07:46 08:17 09:47 11:17 12:27 13:37 14:47 16:55 17:27
Pandy’r-Capel Is Awel 07:49 08:20 09:50 11:20 12:30 13:40 14:50 16:58 17:30
Nantclwyd Bryn Grug 07:52 08:24 09:54 11:24 12:34 13:44 14:54 17:02 17:34
Pwll-glas Ty Brith 07:53 08:25 09:55 11:25 12:35 13:45 14:55 17:03 17:35
Pwll-glas Fox and Hounds Inn 07:56 08:28 09:58 11:28 12:38 13:48 14:58 17:06 17:38
Pwll-glas Capel-y-Rhiw 07:56 08:28 09:58 11:28 12:38 13:48 14:58 17:06 17:38
Llanfair Dyffryn Clwyd Eyarth Crossroads 07:58 08:30 10:00 11:30 12:40 13:50 15:00 17:08 17:40
Llanfair Dyffryn Clwyd Noddfa 07:59 08:31 10:01 11:31 12:41 13:51 15:01 17:09 17:41
Ruthin Castle Park 08:01 08:33 10:03 11:33 12:43 13:53 15:03 17:11 17:43
Ruthin Pen-y-maes 08:01 08:34 10:03 11:33 12:43 13:53 15:03 17:11 17:43
Ruthin Feathers Inn 08:02 08:34 10:04 11:34 12:44 13:54 15:04 17:12 17:44
Ruthin Kwik Save 08:02 08:35 10:04 11:34 12:44 13:54 15:04 17:12 17:44
Ruthin Town Hall 08:03 10:05 11:35 12:45 13:55 15:05 17:13 17:45

More information

Lloyds Coaches