Bus Times

588 - Aberystwyth - Bwlchllan via Llanfarian, Penuwch, Tregaron

A bus service operated by Mid Wales Travel

Aberystwyth - Bwlchllan via Llanfarian, Penuwch, Tregaron

Inbound

Tregaron Talbot Hotel 09:40 15:40
Ty'n yr Eithin 09:44 15:42
Tyncelyn T'y-ncelyn Crossroads 09:48 15:44
Penuwch Llidiart-maen-gwyn 09:55 15:48
Penuwch Glanwern Turn 09:57 15:49
Penuwch Inn 09:59 15:50
Bethania Crossroads 10:04 15:55 16:10
Bwlch-llan Post Office 16:00
Trawsnant Lluest-newydd 10:08 15:59 16:14
Trefenter Capel Moriah 10:10 16:01 16:16
Trefenter Turn 10:14 16:06 16:21
Trefenter Troed-y-foel 10:15 16:07 16:22
Llangwyryfon Post Office 10:23 16:15 16:30
Llangwyryfon Ffynnonwen Turn 10:24 16:16 16:31
Llanddeiniol Cornal Ofan Turn 10:27 16:19 16:34
Llanddeiniol Turn 10:28 16:20 16:35
Llanilar Penrhiwfach 10:31 16:23 16:38
Chancery Pont Glan-mad 10:33 16:25 16:40
Llanfarian Royal Oak 10:36 16:28 16:43
Llanfarian Bryn Eglur 10:36 16:28 16:43
Rhyd-y-felin Rhydyfelin 10:38 16:30 16:45
S Gate Neuadd Goffa 10:40 16:32 16:47
Lampeter Nat West Bank 09:10 15:05
Aberystwyth Morrisons (Stop 1) 10:42 16:34 16:49
Aberystwyth Welsh Government Offices 10:43 16:36 16:51
Aberystwyth Park & Ride (Stop 1) 10:43 16:36 16:51
Pont Silian 09:14 15:07
Bettws Bledrws St Bledrws' Church 09:18 15:10
Llangybi Post Office 09:21 15:15
Olmarch Cottage 09:25 15:17
Aberystwyth Police Station 10:43 16:37 16:52
Aberystwyth Maesyrafon 10:44 16:37 16:52
Aberystwyth Park Avenue 10:44 16:38 16:53
Aberystwyth Bus Station Stand 2 10:45 16:39 16:54
Tregaron Talbot Hotel 09:40 15:29

More information