Bus Times

61 - Amlwch - Holyhead via Cemaes

A bus service operated by Goodsir and Lewis Y Llan

Amlwch - Holyhead via Cemaes

Amlwch Recreation Grounds 06:55 07:45 08:40 10:25 12:45 15:15 16:00 18:12
Amlwch Port Penycefn 06:55 07:45 08:40 10:25 12:45 15:15 16:00 18:12
Bull Bay Lon Tarw 06:58 07:49 08:44 10:30 12:49 15:19 16:05 18:16
Llanbadrig Betws Council Houses 07:01 07:54 08:49 10:35 12:54 15:24 16:10 18:19
Cemaes Bay Gadlys Hotel Turn 07:02 07:56 08:51 10:37 12:56 15:26 16:12 18:20
Cemaes Bay Cemaes Surgery 07:04 07:58 08:53 10:39 12:58 15:28 16:14 18:22
Tregele Douglas Inn 07:07 08:01 08:56 10:42 13:01 15:31 16:17 18:24
Llanfairynghornwy Pen-yr-osedd 07:09 08:04 08:59 13:04 15:34 18:27
Llanrhuddlad Garth 07:11 08:06 09:01 13:06 15:36 18:29 18:29
Llanrhuddlad Llanrhyddlad Primary School 08:06 09:01 13:06 15:36
Rhydwyn Square 08:10 09:05 13:10 15:40
Llanfaethlu Rhydwyn Turn 07:12 08:12 09:07 13:12 15:42 18:30
Llanfechell Sarn Estate 10:44 16:19
Llanfechell War Memorial 10:45 16:20
Llanfaethlu Rhos-ty-mawr 07:13 08:13 09:08 13:13 15:43 18:31
Llanfechell Pen Llain 10:46 16:21
Llanfaethlu Coffee House 08:14 09:09 13:14
Llanfaethlu Coffee House 07:14 15:44 18:32
Mynydd Mechell Siop Penllyn 10:51 16:26
Llanfwrog Fron Goch 08:20 09:15 13:20
Llanddeusant, o/s Pisgah Hall 10:58 16:33
Llanfachraeth Capel Abarim 07:18 08:22 09:17 13:22 15:48 18:36
Llanfachraeth Post Office 07:19 08:23 09:18 11:06 13:23 15:49 16:41 18:37
Llanfachraeth Machraeth View 07:19 08:23 09:18 11:06 13:23 15:49 16:41 18:37
Llanynghenedl Bodedern Turn 07:21 08:25 09:20 11:08 13:25 15:51 16:43 18:39
Valley Crossroads 07:24 11:11 15:54 16:46 18:42
Valley Tabor Hall 08:28 09:23 13:28
Valley Newlands Park 08:28 09:23 13:28
Valley St Michael's Church 07:25 11:11 15:54 16:46 18:42
Valley Willows 08:29 09:24 13:29
Valley Police Station 07:27 11:12 15:55 16:47 18:43
Valley Cob 07:27 08:29 09:24 11:12 13:29 15:55 16:47 18:43
Penrhos Toll House 07:28 08:31 09:26 11:13 13:31 15:56 16:48 18:44
Penrhos Brantano 07:31 08:35 09:30 11:16 13:35 15:59 16:51 18:47
Penrhos Morrisons 07:32 08:36 09:31 11:17 13:36 16:00 16:52 18:48
Morawelon Holyhead Tesco 07:34 08:38 09:33 11:19 13:38 16:02 16:54 18:50
Morawelon Lon Deg 07:34 08:38 09:33 11:19 13:38 16:02 16:54 18:50
Morawelon Holyhead Arriva Depot 07:35 08:39 09:34 11:20 13:39 16:03 16:55 18:51
Morawelon Llys Watling 07:35 08:39 09:34 11:20 13:39 16:03 16:55 18:51
Holyhead Railway Station 07:36 08:40 09:35 11:21 13:40 16:04 16:56 18:52
Holyhead Clock 07:36 08:40 09:35 11:21 13:40 16:04 16:56 18:52
Holyhead Hill Street Car Park 07:37 08:41 09:36 11:22 13:41 16:05 16:57 18:53
Holyhead Summer Hill 07:38 08:42 09:37 11:23 13:42 16:06 16:58 18:54

Holyhead - Amlwch via Cemaes

Holyhead Summer Hill 07:50 08:45 09:40 11:25 13:45 16:10 17:05 17:50
Holyhead Railway Station 07:51 08:46 09:41 11:26 13:46 16:11 17:06 17:51
Morawelon Llys Watling 07:52 08:47 09:42 11:27 13:47 16:12 17:07 17:52
Morawelon Holyhead Arriva Depot 07:53 08:48 09:43 11:28 13:48 16:13 17:08 17:53
Morawelon Lon Deg 07:53 08:48 09:43 11:28 13:48 16:13 17:08 17:53
Morawelon Holyhead Tesco 07:55 08:50 09:45 11:30 13:50 16:15 17:10 17:55
Penrhos Brantano 07:56 08:51 09:46 11:31 13:51 16:16 17:11 17:56
Amlwch Ysgol 15:20
Penrhos Morrisons 07:58 08:53 09:48 11:33 13:53 16:18 17:13 17:58
Amlwch Library 15:20
Amlwch Industrial Estate 15:21
Amlwch Maesllwyn 15:23
Penrhos Toll House 08:00 08:55 09:50 11:35 13:55 16:20 17:13 18:00
Valley Cob 08:01 08:56 09:51 11:36 13:56 16:21 17:13 18:01
Valley Police Station 08:02 08:57 13:57 17:14
Valley Willows 09:52 11:37 16:22 18:02
Valley St Michael's Church 08:02 08:57 13:57 17:14
Valley Crossroads 08:03 08:58 13:58 17:15
Penrhyd Lastra Lastra Farm Hotel 15:24
Valley Newlands Park 09:52 11:37 16:22 18:02
Newlands Park Tabor Hall 09:53 11:38 16:23 18:03
Pentrefelin Ysgol Syr Tomos Jones 15:27
Llanynghenedl Bodedern Turn 08:06 09:01 09:58 11:43 14:01 16:28 17:18 18:07
Llanfachraeth Machraeth View 08:07 09:02 09:59 11:44 14:02 16:29 17:19 18:08
Llanfachraeth Post Office 08:08 09:03 10:00 11:45 14:03 16:30 17:20 18:09
Llanfachraeth Capel Abarim 08:08 09:03 10:00 11:45 14:03 16:30 17:20 18:09
Llanddeusant, opp Pisgah Hall 09:11 14:11
Llanfwrog Fron Goch 10:03 11:48 16:33
Llanfaethlu Coffee House 10:08 11:53 16:38
Llanfaethlu Coffee House 08:13 17:25 18:14
Mynydd Mechell Siop Penllyn 09:17 14:17
Llanfaethlu Rhos-ty-mawr 08:13 10:08 11:53 16:38 17:25 18:14
Llanfechell Pen Llain 09:20 14:20
Llanfechell War Memorial 09:22 14:22
Amlwch Port Penycefn 15:31
Llanfaethlu Rhydwyn Turn 08:13 10:09 11:54 16:38 17:25 18:14
Llanfechell Sarn Estate 09:22 14:22
Rhydwyn Square 10:12 11:57 17:28 18:17
Llanrhuddlad Tyn y Gongl 08:16 10:16 12:01 16:41 17:31 18:22 18:29
Llanfairynghornwy Pen-yr-osedd 08:17 10:17 12:02 16:42 17:32 18:30
Amlwch Library 15:33
Tregele Douglas Inn 08:22 09:25 10:22 12:07 14:25 16:47 17:36 18:34
Cemaes Bay Post Office 08:25 09:28 10:25 12:10 14:28 16:50 17:40 18:36
Cemaes Bay Gadlys Hotel Turn 08:26 09:29 10:26 12:11 14:29 16:51 17:41 18:36
Llanbadrig Betws Council Houses 08:28 09:31 10:28 12:13 14:31 16:53 17:42 18:38
Bull Bay Lon Tarw 08:33 09:36 10:33 12:18 14:36 16:58 17:47 18:41
Amlwch Recreation Grounds 08:38 09:41 10:38 12:23 14:41 15:35 17:03 17:50 18:45

Similar services

More information

Goodsir