Bus Times

62 - Coelbren - Gurnos

A bus service operated by New Adventure Travel

Coelbren - Gurnos

Coelbren Moriah Chapel 09:28 10:28 12:28 14:28
Coelbren Moriah Chapel 07:53 09:31 10:31 12:31 14:31
Coelbren Health Centre 07:53 09:31 10:31 12:31 14:31
Coelbren Bryn Glas 07:54 09:32 10:32 12:32 14:32
Coelbren Ty Gwyn 07:54 09:32 10:32 12:32 14:32
Coelbren Llwyncelyn Terrace 07:55 09:33 10:33 12:33 14:33
Coelbren Cefn Bryle Isaf 07:55 09:33 10:33 12:33 14:33
Cae Hopkin Caehopkin Village 07:58 09:36 10:36 12:36 14:36
Abercrave Inn 08:02 09:40 10:40 12:40 14:40
Abercrave Pant-y-cwrt 09:40 10:40 12:40
Abercrave Bryn Seion 09:41 10:41 12:41
Abercrave Post Office 09:42 10:42 12:42
Cae’r-Lan Rheolau Arms 09:44 10:44 12:44
Cae’r-bont Brickyard Cottages 09:45 10:45 12:45
Cae’r-bont Enterprise Park 09:46 10:46 12:46
Penrhos Social Club 09:48 10:48 12:48
Penrhos Primary School 09:49 10:49 12:49
Ystradgynlais Peniel Chapel 09:49 10:49 12:49
Ystradgynlais Hendreladus 09:50 10:50 12:50
Ystradgynlais Stage One Garage 09:50 10:50 12:50
Ystradgynlais Bryn Road 09:52 10:52 12:52
Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 09:54 10:54 12:54
Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 09:57 10:57 12:57
Ystradgynlais Heol Eglwys 09:57 10:57 12:57
Ystradgynlais Gough Arms 09:58 10:58 12:58
Glanrhyd Claphon Crossing 09:58 10:58 12:58
Glanrhyd Hospital 10:00 11:00 13:00
Glanrhyd Post Office 10:01 11:01 13:01
Glanrhyd Lyte Ladders 10:02 11:02 13:02
Glanrhyd Co-op Store 10:04 11:04 13:04
Gurnos Square 10:05 11:05 13:05
Gurnos Heol Meurig 10:07 11:07 13:07
Gurnos Pengorof Surgery 10:09 11:09 13:09
Gurnos Gorof Road 10:09 11:09 13:09
Plasycoed Cwmgiedd Cross 10:12 11:12 13:12
Cwmgiedd Turning Circle 10:14 11:14 13:14
Plasycoed Ysgol Cynlais 10:15 11:15 13:15
Ystradgynlais Oddfellows Street 10:16 11:16 13:16
Ystradgynlais Ynyscedwyn Arms 10:17 11:17 13:17
Ystradgynlais Commercial Street 10:18 11:18 13:18
Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 10:19 11:19 13:19

Inbound

Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 11:42 13:37
Ystradgynlais Heol Eglwys 11:42
Ystradgynlais Commercial Street 13:37
Bryn-y-Groes Teddy Bear Bridge 13:38
Ystradgynlais Gough Arms 11:43
Plasycoed Ysgol Cynlais 13:39
Cwmgiedd Turning Circle 13:42
Gurnos Gyrnosfa 11:46 13:46
Gurnos Pengorof Surgery 11:47 13:47
Gurnos Heol Meurig 11:49 13:49
Gurnos Square 11:50 13:50
Glanrhyd Co-op Store 11:52 13:52
Glanrhyd Wind Road 11:54 13:54
Glanrhyd Post Office 11:55 13:55
Glanrhyd Hospital 11:56 13:56
Glanrhyd Claphon Crossing 11:56 13:56
Ystradgynlais Gough Arms 11:58 13:58
Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 12:00 14:00
Ystradgynlais Interchange (Stand 1) 09:09 10:16 12:02 14:02 16:32 18:12
Ystradgynlais Bryn Road 09:09 10:16 12:03 14:03 16:33 18:13
Plasycoed Lluest 09:09 10:17 12:04 14:04 16:34 18:14
Ystradgynlais Penrhos Estate 09:09 10:17 12:06 14:06 16:36 18:16
Penrhos Primary School 09:09 10:18 12:06 14:06 16:36 18:16
Ystradgynlais Primary School 09:09 10:18 12:06 14:06 16:36 18:16
Penrhos Social Club 09:09 10:18 12:07 14:07 16:37 18:17
Cae’r-bont Garage 09:10 10:20 12:09 14:09 16:39 18:19
Cae’r-bont Caerlan 09:10 10:20 12:09 14:09 16:39 18:19
Cae’r-Lan Rheola Arms 09:12 10:21 12:11 14:11 16:41 18:20
Abercrave Noddfa 09:12 12:11 14:11 16:41
Abercrave Post Office 09:13 12:12 14:12 16:42
Abercrave Pant-y-cwrt 09:15 12:14 14:14 16:44
Abercrave Inn 09:16 12:15 14:15 16:45
Ynyswen St David's Church 09:17 12:16 14:16
Ynyswen Post Office 09:19 12:18 14:18
Ynyswen Cribarth 09:20 12:19 14:19
Ynyswen St David's Church 09:21 12:20 14:20
Cae Hopkin Caehopkin Village 09:23 12:22 14:22 16:46
Cae Hopkin Lower Brooklands 09:24 10:23 12:24 14:24 16:47 18:22
Coelbren Health Centre 09:27 10:27 12:27 14:27 16:50 18:26
Coelbren Moriah Chapel 09:28 10:28 12:28 14:28 16:51 18:27
Coelbren Moriah Chapel 16:54 18:30
Coelbren Health Centre 16:54 18:30
Coelbren Bryn Glas 16:55 18:31
Coelbren Ty Gwyn 16:55 18:31
Coelbren Llwyncelyn Terrace 16:56 18:32
Coelbren Cefn Bryle Isaf 16:56 18:32
Cae Hopkin Caehopkin Village 16:59 18:35
Ynyswen St David's Church 17:02 18:38
Ynyswen Post Office 17:04 18:40
Ynyswen Cribarth 17:05 18:41

Cash or 💳 contactless payment accepted

More information

New Adventure Travel