Bus Times

63 - Bangor - Llanerchymedd

A bus service operated by K&P Coaches

Llanerchymedd - Bangor

Rhosybol War Memorial 07:10
Carmel Capel 09:56 15:32
Rhosybol Old Post Office 07:10
Rhosybol Christ Church 07:11
Llanerchymedd Post Office 07:18 10:01 12:29 15:37
Hebron Capel 07:24 10:07 12:35 15:43
Maen-Addwyn Post Office 07:25 10:08 12:36 15:44
Brynteg California Inn 07:33 10:16 12:44 15:52
Marianglas Marian-glas War Memorial 07:35 10:18 12:46 15:54
Marianglas Marian-glas Turn 07:36 10:19 12:47 15:55
Benllech Ty-Newydd 07:37 10:20 12:48 15:56
Benllech Fair Acre 07:37 10:20 12:48 15:56
Benllech Y Bont 07:38 10:21 12:49 15:57
Benllech Refail Newydd 07:39 10:22 12:50 15:58
Benllech Ysgol Goronwy Owen 07:40 10:23 12:51 15:59
Tynygongl Maes Goronwy 07:40 10:23 12:51 15:59
Tynygongl Mount Pleasant 07:41 10:24 12:52 16:00
Tynygongl Tabernacle 07:41 10:24 12:52 16:00
Llanbedrgoch Post Office 07:45 10:28 12:56 16:04
Pentraeth Penrallt 07:47 10:30 12:58 16:06
Pentraeth Industrial Estate 07:48 10:31 12:59 16:07
Pentraeth Post Office 07:49 10:32 13:00 16:08
Pentraeth Nant y Felin 13:04
Pentraeth Panton Arms Hotel 07:49 13:04 16:08
Pentraeth Nant y Felin 10:36
Rhos Cefn Hir Rhoscefnir Turn 10:38
Llansadwrn Hall 07:56 13:11 16:15
Pen-y-garnedd Garnedd Wen 10:40
Llansadwrn Turn 08:00 10:43 13:15 16:19
Menai Bridge Felin Engan 08:02 10:45 13:17 16:21
Menai Bridge Fron Farm 08:04 10:47 13:19 16:23
Menai Bridge Glyn Estate 08:05 10:48 13:20 16:24
Menai Bridge, opp Wood Street 08:07 10:50 13:22 16:26
Menai Bridge Menai Suspension Bridge 08:07 10:50 13:22 16:26
Bangor Antelope Inn 08:08 10:51 13:23 16:27
Bangor Glan Menai 08:11 13:26
Ty’n-y-lon Lon Treborth 08:11 13:26
Bangor Penrhos Community Centre 08:11 13:26
Bangor Ysgol y Faenol 08:12 13:27
Bangor Capel y Graig 08:12 13:27
Bangor Goleufryn 08:13 13:28
Bangor Ysbyty Gwynedd 08:14 13:29
Bangor Penrhos Garnedd 08:15 13:30
Bangor Kingdom Hall 08:15 13:30
Bangor Bryn Adda 08:15 13:30
Coed Mawr Hafod Elfyn 08:16 13:31
Bangor Pen Coed Mawr 08:16 13:31
Bangor Heol Penrhos 08:17 13:32
Bangor Ffordd Penrhos 08:17 13:32
Bangor Ffordd Belmont 08:18 13:33
Bangor Swyddfa'r Post Office 08:19 13:34
Bangor Coleg Normal 10:53 16:29
Upper Bangor Look Out 10:55 16:31
Upper Bangor Belle Vue Hotel 10:55 16:31
Upper Bangor Coleg Menai 08:20 13:35
Upper Bangor Canolfan Hamdden 08:21 13:36
Upper Bangor Llys Tryfan 08:22 13:37
Bangor Morrisons 08:24 10:56 13:39 16:32
Bangor Railway Station (Stop J) 08:26 10:57 13:41 16:33
Bangor Ffordd Deiniol 08:26 10:57 13:41 16:33
Bangor Bus Station (Stand D) 08:29 11:00 13:44 16:36

Bangor - Llanerchymedd

Bangor Bus Station (Stand D) 08:45 11:35 14:18 16:40
Bangor Ffordd Deiniol 08:46 11:36 14:19 16:41
Bangor Farrar Street 08:46 11:36 14:19 16:41
Bangor Plaza (Stop P) 08:47 11:37 14:20 16:42
Bangor Railway Station (Stop H) 08:48 11:38 14:21 16:43
Bangor Morrisons 08:48 11:38 14:21 16:43
Upper Bangor Llys Tryfan 08:49 14:22 16:44
Upper Bangor Leisure Centre 08:50 14:23 16:45
Upper Bangor Coleg Menai 08:51 14:24 16:46
Bangor Swyddfa'r Post Office 08:51 14:24 16:46
Upper Bangor Bangor Uchaf 11:39
Bangor Ffordd Belmont 08:52 14:25 16:47
Bangor Ffordd Penrhos 08:53 14:26 16:48
Upper Bangor Look Out 11:40
Bangor Penrhos 08:53 14:26 16:48
Bangor Top Coed Mawr 08:54 14:27 16:49
Coed Mawr Hafod Elfyn 08:54 14:27 16:49
Bangor Kingdom Hall 08:55 14:28 16:50
Bangor Penrhos Garnedd 08:55 14:28 16:50
Bangor Coleg Normal 11:42
Bangor Ysbyty Gwynedd 08:57 14:30 16:52
Bangor Goleufryn 08:58 14:31 16:53
Bangor Ysgol y Faenol 08:58 14:31 16:53
Bangor Ty'n Eithin 08:59 14:32 16:54
Bangor Glan Menai 09:00 14:33 16:55
Bangor Sunnybank 09:01 14:34 16:56
Bangor Antelope Inn 09:02 11:44 14:35 16:57
Menai Bridge Carreg y Borth 09:03 11:46 14:36 16:58
Menai Bridge Bus Station 09:04 11:47 14:37 16:59
Menai Bridge Glyn Estate 09:05 11:47 14:38 17:00
Menai Bridge Fron Farm 09:05 11:48 14:38 17:00
Menai Bridge Felin Engan 09:07 11:49 14:40 17:02
Llansadwrn Hall 09:12 14:45 17:07
Llansadwrn Turn 11:50
Pentraeth Panton Arms Hotel 09:18 14:51 17:13
Pen-y-garnedd Garnedd Wen 11:51
Rhos Cefn Hir Rhoscefnir Turn 11:52
Pentraeth Nant y Felin 11:54 14:52 17:14
Pentraeth Post Office 09:19 11:58 14:56 17:18
Pentraeth Industrial Estate 09:19 11:58 14:56 17:18
Pentraeth Penrallt 09:20 11:59 14:57 17:19
Llanbedrgoch Post Office 09:23 12:02 15:00 17:22
Tynygongl Tabernacle 09:25 12:04 15:02 17:24
Tynygongl Mount Pleasant 09:26 12:05 15:03 17:25
Tynygongl Maes Goronwy 09:27 12:06 15:04 17:26
Benllech Ysgol Gornowy Owen 09:27 12:06 15:04 17:26
Benllech Rhostrefor Hotel 09:28 12:07 15:05 17:27
Benllech Refail Newydd 09:28 12:07 15:05 17:27
Benllech Y Bont 09:29 12:08 15:06 17:28
Benllech Fair Acre 09:29 12:08 15:06 17:28
Benllech Ty-Newydd 09:29 12:08 15:06 17:28
Marianglas Marian-glas Turn 09:32 12:11 15:09 17:31
Marianglas Marian-glas War Memorial 09:32 12:11 15:09 17:31
Brynteg California Inn 09:35 12:14 15:12 17:34
Maen-Addwyn Post Office 09:43 12:22 15:20 17:42
Llanerchymedd Post Office 09:50 12:29 15:27 17:49
Carmel Capel 09:55 15:32
Rhosybol Christ Church 17:52
Rhosybol Old Post Office 17:52
Rhosybol War Memorial 17:53

More information

K&P Coaches