Bus Times

67C - Bangor - Gerlan

A bus service operated by Arriva Wales

Gerlan - Bangor

Gerlan Braichmelyn 07:05 then hourly until 17:08
Bethesda Ffordd Pant 07:50 08:20 09:17 14:17 16:00 16:17 17:19 18:22
Bethesda Adwy'r Nant 07:06 07:50 08:20 09:17 14:17 16:00 16:17 17:10 17:19 18:22
Bethesda Rhes Ogwen Terrace 07:08 07:52 08:22 09:19 14:19 16:02 16:19 17:11 17:21 18:24
Bethesda Ysgol Penybryn 07:09 07:53 08:23 09:20 14:20 16:03 16:20 17:13 17:22 18:25
Bethesda Tan-y-gaer 07:10 07:55 08:25 09:22 14:22 16:05 16:22 17:15 17:24 18:27
Bethesda Tyddyn Uchaf 07:11 07:56 08:26 09:23 14:23 16:06 16:23 17:16 17:25 18:28
Rachub Tyddyn Canol 07:12 07:57 08:27 09:24 14:24 16:07 16:24 17:17 17:26 18:29
Rachub Capel Bethel 07:12 07:57 08:27 09:24 14:24 16:07 16:24 17:17 17:26 18:29
Rachub Sgwar 07:13 07:58 08:28 09:25 14:25 16:08 16:25 17:18 17:27 18:30
Rachub Maes Bleddyn 07:13 07:58 08:28 09:25 14:25 16:08 16:25 17:18 17:27 18:30
Tregarth Brynbella Hill 07:15 08:00 08:30 09:27 14:27 16:10 16:27 17:20 17:29 18:32
Maes Ogwen Bro Derfel 07:17 08:02 08:32 09:29 14:29 16:12 16:29 17:22 17:31 18:34
Maes Ogwen 07:18 08:03 08:33 09:30 14:30 16:13 16:30 17:23 17:32 18:35
Tregarth Pant yr Ardd 07:19 08:03 08:33 09:30 14:30 16:13 16:30 17:23 17:32 18:35
Tregarth Erw Faen 07:20 08:04 08:34 09:31 14:31 16:14 16:31 17:24 17:33 18:36
Tregarth Bro Syr Ifor North 07:20 08:04 08:34 09:31 14:31 16:14 16:31 17:24 17:33 18:36
Glasinfryn Llys-y-gwynt 07:25 08:08 08:38 09:35 14:35 16:18 16:35 17:28 17:37 18:40
Llandygai Llandegai Vicarage 07:29 08:10 08:40 09:37 14:37 16:20 16:37 17:30 17:39 18:42
Llandygai Llandegai Ffordd Fawr 07:29 08:10 08:40 09:37 14:37 16:20 16:37 17:30 17:39 18:42
Llandygai Llandegai Industrial Estate 07:30 08:11 08:41 09:38 14:38 16:21 16:38 17:31 17:40 18:43
Llandygai Amlosgfa 07:31 08:12 08:42 09:39 14:39 16:22 16:39 17:32 17:41 18:44
Bangor Maesgeirchen Entrance 07:31 08:12 08:42 09:39 14:39 16:22 16:39 17:32 17:41 18:44
Bangor Glan Traeth 07:31 08:12 08:42 09:39 14:39 16:22 16:39 17:32 17:41 18:44
Bangor Pen y bryn 07:32 08:13 08:43 09:40 14:40 16:23 16:40 17:33 17:42 18:45
Bangor Nelson 07:32 08:13 08:43 09:40 14:40 16:23 16:40 17:33 17:42 18:45
Hirael Depot 07:33 08:14 08:44 09:41 14:41 16:24 16:41 17:34 17:43 18:46
Hirael Canolfan Bangor 07:33 08:14 08:44 09:41 14:41 16:24 16:41 17:34 17:43 18:46
Hirael Nantygro 07:33 08:14 08:44 09:41 14:41 16:24 16:41 17:34 17:43 18:46
Hirael Penuel Church 07:34 08:15 08:45 09:42 14:42 16:25 16:42 17:35 17:44 18:47
Bangor Bus Station (Stand A) 07:35 08:16 08:46 09:43 14:43 16:26 16:43 17:36 17:45 18:48
Bangor Ffordd Deiniol 17:37
Bangor Farrar Street 17:37
Bangor Railway Station (Stop H) 17:38
Bangor Morrisons 17:39
Upper Bangor Llys Tryfan 17:40
Upper Bangor Leisure Centre 17:40
Upper Bangor Coleg Menai 17:41
Bangor Swyddfa'r Post Office 17:42
Bangor Ffordd Belmont 17:42
Bangor Ffordd Penrhos 17:43
Bangor Penrhos 17:44
Bangor Top Coed Mawr 17:45
Coed Mawr Hafod Elfyn 17:45
Bangor Kingdom Hall 17:46
Bangor Penrhos Garnedd 17:46
Bangor Ysbyty Gwynedd 17:48

Bangor - Gerlan

Bangor Ysbyty Gwynedd 08:48 then hourly until 17:49
Bangor Penrhos Garnedd 08:49 17:50
Bangor Kingdom Hall 08:50 17:51
Bangor Bryn Adda 08:50 17:51
Coed Mawr Hafod Elfyn 08:51 17:52
Bangor Pen Coed Mawr 08:52 17:53
Bangor Heol Penrhos 08:52 17:53
Bangor Ffordd Penrhos 08:53 17:54
Bangor Ffordd Belmont 08:54 17:55
Bangor Swyddfa'r Post Office 08:55 17:56
Upper Bangor Coleg Menai 08:56 17:57
Upper Bangor Canolfan Hamdden 08:57 17:58
Upper Bangor Llys Tryfan 08:58 17:59
Bangor Morrisons 08:59 18:00
Bangor Railway Station (Stop J) 09:00 18:01
Bangor Ffordd Deiniol 09:00 18:01
Bangor Bus Station 09:03 10:10 14:10 15:30 16:15 17:12 17:35 18:04 22:10
Hirael Penuel Church 09:03 10:10 14:10 15:30 16:15 17:12 17:35 18:04 22:10
Hirael Nantygro 09:03 10:10 14:10 15:30 16:15 17:12 17:35 18:04 22:10
Hirael Canolfan Bangor 09:03 10:10 14:10 15:30 16:15 17:12 17:35 18:04 22:10
Hirael Depot 09:04 10:11 14:11 15:31 16:16 17:13 17:36 18:05 22:11
Bangor Nelson 09:04 10:11 14:11 15:31 16:16 17:13 17:36 18:05 22:11
Bangor Pen y bryn 09:05 10:12 14:12 15:32 16:17 17:14 17:37 18:06 22:11
Bangor Glan Traeth 09:05 10:12 14:12 15:32 16:17 17:14 17:37 18:06 22:12
Bangor Maesgeirchen Entrance 09:05 10:12 14:12 15:32 16:17 17:14 17:37 18:06 22:12
Llandygai Amlosgfa 09:06 10:13 14:13 15:33 16:18 17:15 17:38 18:07 22:13
Llandygai Llandegai Industrial Estate 09:07 10:14 14:14 15:34 16:19 17:16 17:39 18:08 22:14
Llandygai Llandegai Ffordd Fawr 09:07 10:14 14:14 15:34 16:19 17:16 17:39 18:08 22:14
Llandygai Llandegai Vicarage 09:07 10:14 14:14 15:34 16:19 17:16 17:39 18:08
Llandygai Penrhyn Castle 22:14
Glasinfryn Llys-y-gwynt 09:10 10:17 14:17 15:37 16:22 17:19 17:42 18:11 22:17
Tregarth Bro Syr Ifor 09:13 10:20 14:20 15:40 16:25 17:22 17:45 18:14 22:20
Tregarth Erw Faen 09:14 10:21 14:21 15:41 16:26 17:23 17:46 18:15 22:21
Tregarth Railway Cottage 09:14 10:21 14:21 15:41 16:26 17:23 17:46 18:15 22:21
Tregarth Pant yr Ardd 09:15 10:22 14:22 15:42 16:27 17:24 17:47 18:16 22:22
Maes Ogwen 09:16 10:23 14:23 15:43 16:28 17:25 17:48 18:17 22:23
Maes Ogwen Bro Derfel 09:16 10:23 14:23 15:43 16:28 17:25 17:48 18:17 22:23
Tregarth Brynbella Hill 09:18 10:25 14:25 15:45 16:30 17:27 17:50 18:19 22:25
Rachub Maes Bleddyn 09:20 10:27 14:27 15:47 16:32 17:29 17:52 18:21 22:27
Sgwar Rachub 09:21 10:28 14:28 15:48 16:33 17:30 17:53 18:22 22:28
Rachub Capel Bethel 09:21 10:28 14:28 15:48 16:33 17:30 17:53 18:22 22:28
Rachub Tyddyn Canol 09:21 10:28 14:28 15:48 16:33 17:30 17:53 18:22 22:28
Bethesda Tyddyn Uchaf 09:22 10:29 14:29 15:49 16:34 17:31 17:54 18:23 22:29
Bethesda Tan-y-gaer 09:24 10:31 14:31 15:51 16:36 17:33 17:56 18:25 22:31
Bethesda Ysgol Penybryn 09:25 10:32 14:32 15:52 16:37 17:34 17:57 18:26 22:32
Bethesda Spar 09:27 10:34 14:34 15:54 16:39 17:36 17:59 18:28 22:34
Bethesda Glanffrydlas 09:28 10:35 14:35 15:55 16:40 17:37 18:00 18:29 22:35
Bethesda Ffordd Pant 09:29 10:36 14:36 15:56 16:41 17:38 18:01 18:30 22:36
Gerlan Tan Treflys 18:03 22:38

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales