Bus Times

67L - Bangor - Gerlan

A bus service operated by Arriva Wales

Inbound

Bethesda Ffordd Pant 06:29 09:37 then hourly until 14:37 15:17 16:42 17:39 18:40
Bethesda Adwy'r Nant 06:29 09:37 14:37 15:17 16:42 17:39 18:40
Bethesda Rhes Ogwen Terrace 06:30 09:38 14:38 15:18 16:43 17:40 18:41
Bethesda Victoria Square 06:31 09:39 14:39 15:19 16:44 17:41 18:42
Bethesda Londis 06:31 09:39 14:39 15:19 16:44 17:41 18:42
Rachub Tyddyn Canol 06:36 09:44 14:44 15:24 16:49 17:46 18:47
Rachub Capel Bethel 06:36 09:44 14:44 15:24 16:49 17:46 18:47
Rachub Sgwar 06:37 09:45 14:45 15:25 16:50 17:47 18:48
Rachub Maes Bleddyn 06:37 09:45 14:45 15:25 16:50 17:47 18:48
Tregarth Brynbella Hill 06:39 09:47 14:47 15:27 16:52 17:49 18:50
Maes Ogwen Bro Derfel 06:41 09:49 14:49 15:29 16:54 17:51 18:52
Maes Ogwen 06:42 09:50 14:50 15:30 16:55 17:52 18:53
Tregarth Pant yr Ardd 06:42 09:50 14:50 15:30 16:55 17:52 18:53
Tregarth Erw Faen 06:43 09:51 14:51 15:31 16:56 17:53 18:54
Tregarth Bro Syr Ifor North 06:43 09:51 14:51 15:31 16:56 17:53 18:54
Glasinfryn Llys-y-gwynt 06:47 09:55 14:55 15:35 17:00 17:57 18:58
Llandygai Llandegai Vicarage 06:49 09:57 14:57 15:37 17:02 17:59 19:00
Llandygai Llandegai Ffordd Fawr 06:49 09:57 14:57 15:37 17:02 17:59 19:00
Llandygai Llandegai Industrial Estate 06:50 09:58 14:58 15:38 17:03 18:00 19:01
Llandygai Amlosgfa 06:51 09:59 14:59 15:39 17:04 18:01 19:02
Bangor Maesgeirchen Entrance 06:51 09:59 14:59 15:39 17:04 18:01 19:02
Bangor Glan Traeth 06:51 09:59 14:59 15:39 17:04 18:01 19:02
Bangor Pen y bryn 06:52 10:00 15:00 15:40 17:05 18:02 19:03
Bangor Nelson 06:52 10:00 15:00 15:40 17:05 18:02 19:03
Hirael Depot 06:53 10:01 15:01 15:41 17:06 18:03 19:04
Hirael Canolfan Bangor 06:53 10:01 15:01 15:41 17:06 18:03 19:04
Hirael Nantygro 06:53 10:01 15:01 15:41 17:06 18:03 19:04
Hirael Penuel Church 06:53 10:01 15:01 15:41 17:06 18:03 19:04
Bangor Bus Station (Stand A) 06:55 10:03 15:03 15:43 17:08 18:05 19:06
Bangor Ffordd Deiniol 06:56
Bangor Farrar Street 06:56
Bangor Railway Station (Stop H) 06:57
Bangor Morrisons 06:57
Upper Bangor Llys Tryfan 06:58
Upper Bangor Leisure Centre 06:59
Upper Bangor Coleg Menai 06:59
Bangor Swyddfa'r Post Office 07:00
Bangor Ffordd Belmont 07:00
Bangor Ffordd Penrhos 07:01
Bangor Penrhos 07:01
Bangor Top Coed Mawr 07:02
Coed Mawr Hafod Elfyn 07:02
Bangor Kingdom Hall 07:03
Bangor Penrhos Garnedd 07:04
Bangor Ysbyty Gwynedd 07:06
Bangor Goleufryn 07:07
Bangor Capel y Graig Q 07:08
Bangor Ty'n Eithin 07:08
Parc Menai Ffordd y Parc 07:11

Bangor - Gerlan

Bangor Bus Station 07:50 then hourly until 16:50 17:55
Hirael Penuel Church 07:50 16:50 17:55
Hirael Nantygro 07:50 16:50 17:55
Hirael Canolfan Bangor 07:50 16:50 17:55
Hirael Depot 07:51 16:51 17:56
Bangor Nelson 07:51 16:51 17:56
Bangor Pen y bryn 07:51 16:51 17:56
Bangor Glan Traeth 07:52 16:52 17:57
Bangor Maesgeirchen Entrance 07:52 16:52 17:57
Llandygai Amlosgfa 07:53 16:53 17:58
Llandygai Llandegai Industrial Estate 07:54 16:54 17:59
Llandygai Llandegai Ffordd Fawr 07:54 16:54 17:59
Llandygai Llandegai Vicarage 07:54 16:54 17:59
Glasinfryn Llys-y-gwynt 07:57 16:57 18:02
Tregarth Bro Syr Ifor 08:00 17:00 18:05
Tregarth Erw Faen 08:00 17:00 18:05
Tregarth Railway Cottage 08:01 17:01 18:06
Tregarth Pant yr Ardd 08:01 17:01 18:06
Maes Ogwen 08:03 17:03 18:08
Maes Ogwen Bro Derfel 08:03 17:03 18:08
Tregarth Brynbella Hill 08:05 17:05 18:10
Rachub Maes Bleddyn 08:07 17:07 18:12
Sgwar Rachub 08:08 17:08 18:13
Rachub Capel Bethel 08:08 17:08 18:13
Rachub Tyddyn Canol 08:08 17:08 18:13
Bethesda Rhes Penrhyn 08:13 17:13 18:18
Carneddi Rhes Penrhyn Terrace 08:13 17:13 18:18
Bethesda Victoria Square 08:13 17:13 18:18
Bethesda Spar 08:14 17:14 18:19
Bethesda Glanffrydlas 08:15 17:15 18:20
Bethesda Ffordd Pant 08:16 17:16 18:21

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales