Bus Times

6B - Llanrwst - Bangor

A bus service operated by Llew Jones Coaches

Llanrwst Watling Street 07:05
Llanrwst Llwyn Brith 07:06
Llanrwst, opp Meadowvale 07:06
Nant-y-Rhiw Cilelcious Bridge 07:09
Betws-y-Coed, opp Rhyd-y-creuau 07:11
Betws-y-Coed, o/s Waterloo Hotel 07:13
Betws-y-Coed, o/s Mount Garmon View 07:14
Betws-y-Coed Railway Station 07:15
Betws-y-Coed, o/s Post Office 07:15
Betws-y-Coed, o/s Royal Oak Hotel 07:15
Betws-y-Coed, o/s Pont-y-Pair 07:15
Betws-y-Coed Jubilee Path 07:15
Betws-y-Coed Ffordd Gethin 07:16
Betws-y-Coed Pentre Du 07:16
Betws-y-Coed, o/s Miners Bridge 07:17
Betws-y-Coed, o/s Swallow Falls Hotel 07:19
Betws-y-Coed, o/s Ugly House 07:20
Betws-y-Coed Dol-gam 07:21
Pont-Cyfyng Cyfyng Falls 07:22
Capel Curig, opp Ty'n y coed Hotel 07:23
Capel Curig Cobden's Hotel 07:23
Capel Curig, opp Bryn-llys 07:24
Capel Curig Bryn Tyrch Hotel 07:24
Capel Curig, opp St Curig's Church 07:25
Capel Curig Gwern Gof Isaf 07:27
Pont Pen-Y-Benglog Pen Y Benglog 07:30
Braichmelyn Bodforis 07:38
Bethesda Glanffrydlas 07:39
Bethesda Rhes Ogwen Terrace 07:40
Bethesda Victoria Square 07:40
Bethesda Londis 07:40
Bethesda Meifod 07:41
Bethesda Dol-goch 07:41
Tregarth Brynbella Cottage 07:42
Llandygai Llandegai Vicarage 07:49
Llandygai Llandegai Ffordd Fawr 07:49
Llandygai Llandegai Industrial Estate 07:49
Llandygai Amlosgfa 07:50
Bangor Maesgeirchen Entrance 07:51
Bangor Glan Traeth 07:51
Bangor Pen y bryn 07:52
Bangor Nelson 07:52
Hirael Depot 07:53
Hirael Canolfan Bangor 07:53
Hirael Nantygro 07:53
Hirael Penuel Church 07:53
Bangor Bus Station (Stand A) 07:55

More information

Llew Jones Coaches