Bus Times

75 - Llandudno - Llanfairfechan via Conwy, Penmaenmawr

A bus service operated by Llew Jones Coaches

Llandudno - Llanfairfechan via Conwy, Penmaenmawr

Llandudno Palladium (Stop B) 12:20
Llandudno Marks & Spencers (Stop D) 12:20
Llandudno, o/s Trinity Square 12:21
Llandudno Augusta Passage 12:21
Llandudno Railway Station (Stop H) 12:21
Llandudno, o/s Police Station 12:22
Llandudno Attlee Close 12:24
Deganwy Tan y Fron 12:25
Ysbyty Llandudno 12:27
Ysbyty Llandudno (o/s) 12:27
Llandudno, o/s Maesdu Bridge 12:27
Deganwy, opp Maesdu Avenue 12:28
Deganwy Bryn-y-Fedwen 12:29
Deganwy Plas Mariandir 12:30
Deganwy Bryn Seiriol 12:31
Deganwy Hawes Drive 12:31
Deganwy Penlan 12:31
Deganwy Rockfield Drive 12:32
Deganwy Hawes Drive 12:32
Deganwy, o/s Gannock Road 12:33
Deganwy Railway Station 12:34
Tywyn Maelgwyn Drive 12:36
Tywyn Albert Drive Corner 12:39
Deganwy, opp Marl Lane 12:40
Tywyn Woodlands 12:41
Llandudno Junction Cae Coed 12:42
Llandudno Junction Marl Drive South 12:43
Llandudno Junction Station (Stop T) 12:43
Llandudno Junction Station 12:44
Llandudno Junction Tesco 12:47 16:02
Llandudno Junction Flyover (Stop W) 12:48 16:03
Conwy Railway Station (Stop M) 09:35 12:52 16:07
Conwy Bodlondeb 09:35 12:52 16:07
Conwy, o/s Llys Bodlondeb 09:35 12:52 16:07
Conwy, opp Cwrt Llewellyn 09:35 12:52 16:07
Conwy Bryn Morfa Caravan Park 09:36 12:53 16:08
Dwygyfylchi, o/s Little Chef 09:39
Dwygyfylchi A55 Yha 12:56 16:11
Dwygyfylchi Glan-y-coed Farm 12:56 16:11
Dwygyfylchi, o/s St Gwynan's 12:57 16:12
Dwygyfylchi Chestnut Avenue 12:57 16:12
Capelulo Glyn Terrace 12:59 16:14
Dwygyfylchi Cae Cyd Road 13:01 16:16
Dwygyfylchi Trwyn-yr-Wylfa 13:02 16:17
Penmaenmawr Llys Clwyd 13:05 16:20
Penmaenmawr Brookes Tarpaulin 13:05 16:20
Penmaenmawr Red Gables 13:05 16:20
Penmaenan, opp Alexandra Hotel 13:06 16:21
Penmaenan Crimea Terrace 13:06 16:21
Llanfairfechan Pendalar 13:08 16:23
Llanfairfechan Roundabout 13:08 16:23
Llanfairfechan, o/s Penmaen Park 09:44 13:09 16:24
Llanfairfechan, opp Plas Menai 09:44 13:09 16:24
Llanfairfechan Plas y Berth 09:44 13:09 16:24
Llanfairfechan, opp Health Centre 09:45 13:10 16:25
Nant-y-pandy Horeb 09:47 13:11
Nant-y-felin Nant Y Berllan 09:49 13:18
Nant-y-felin Upper Mill Road 09:50 13:20
Nant-y-felin Mill Road 13:20
Nant-y-pandy Lloyds 13:22
Llanfairfechan, o/s Village Road Health Centre 13:23
Llanfairfechan Beach Pavillion 13:27

Llanfairfechan - Llandudno via Conwy, Penmaenmawr

Llanfairfechan Beach Pavillion 13:43
Nant-y-felin Mill Road 09:50 13:20
Nant-y-pandy Lloyds 09:55 13:25
Llanfairfechan, o/s Village Road Health Centre 09:56 13:25
Llanfairfechan Plas y Berth 09:58 13:46
Llanfairfechan, o/s Plas Menai 09:58 13:46
Llanfairfechan, opp Penmaen Park 09:58 13:46
Llanfairfechan Pendalar 09:59 13:47
Penmaenmawr Brookes Tarpaulin 10:02 13:50
Llanfairfechan Beach Pavillion 13:27
Penmaenmawr New York Bridge 10:02 13:50
Penmaenmawr Llys Clwyd 10:03 13:51
Pen-y-Coed Gwynan Road 10:07 13:55
Penmaenmawr Merton Bungalows 10:09
Dwygyfylchi Merton Park 10:10
Dwygyfylchi Mountain Lane 10:10
Dwygyfylchi Ysgol Pencae 10:11
Penmaenmawr Pen y Cae Cemetery 10:13 13:58
Dwygyfylchi Cae Cyd Road 10:13
Dwygyfylchi Tan-yr-Allt 10:13
Capelulo Garage 10:14
Capelulo Post Office 10:15
Capelulo Glyn Terrace 10:16
Dwygyfylchi Chestnut Avenue 10:17
Dwygyfylchi, o/s St Gwynan's 10:18
Dwygyfylchi Gogarth Avenue 10:18 13:59
Penmaenmawr Puffin Hotel 10:19 14:00
Dwygyfylchi, opp Little Chef 10:20 14:01
Conwy Bryn Morfa Caravan Park 10:25 14:05
Conwy, o/s Cwrt Llewelyn 10:26 14:05
Conwy, opp Llys Bodlondeb 10:26 14:06
Conwy Town Ditch Q 10:27 14:06
Conwy Castle Square (Stop R) 10:28 14:07
Llandudno Junction Flyover (Stop X) 10:29 14:08
Llandudno Junction Tesco 10:31 14:10
Llandudno Junction Station 10:33 14:12
Llandudno Junction Station 10:33
Llandudno Junction Crescent Garden 10:33
Llandudno Junction Marl Hall Caravan Park 10:35
Deganwy, o/s Marl Lane 10:36
Tywyn Albert Drive Corner 10:38
Tywyn Bowling Green 10:41
Deganwy, o/s Railway Station 10:44
Deganwy, opp Gannock Road 10:45
Deganwy Rockfield Drive 10:47
Deganwy Penlan 10:47
Deganwy Hawes Drive 10:47
Deganwy Bryn Seiriol 10:48
Deganwy Llanrhos Post Office 10:50
Deganwy Bryn-y-Fedwen 10:50
Deganwy Conway Crescent 10:51
Llandudno, opp Maesdu Bridge 10:52
Ysbyty Llandudno (opp) 10:52
Ysbyty Llandudno 10:53
Llandudno Attlee Close 10:54
Llandudno Recreation Ground 10:56
Llandudno Cwm Howard Lane 10:56
Llandudno Gwynant Court 10:57
Llandudno Gwydyr Road North 10:58
Llandudno, o/s Cwm Place 10:58
Llandudno Ysgol Morfa Rhianedd 10:59
Llandudno, opp Police Station 11:01
Llandudno Railway Station (Stop H) 11:01
Llandudno, opp Trinity Square 11:02
Llandudno Victoria Centre (Stop X) 11:03
Llandudno Lloyd Street (Stand L) 11:04

Similar services

More information

Llew Jones Coaches