Bus Times

85 - Bangor - Llanberis

A bus service operated by Gwynfor Coaches

Llanberis - Bangor

Llanberis Interchange 06:15 07:30 10:00 12:00 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30
Llanberis Maes Padarn 06:15 07:30 10:00 12:00 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30
Llanberis Londis 06:15 07:30 10:00 12:00 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30
Llanberis Dolbadarn Hotel 06:15 07:31 10:01 12:01 14:01 15:01 16:31 17:31 18:31
Llanberis Joe Brown 06:16 07:32 10:02 12:02 14:02 15:02 16:32 17:32 18:32
Llanberis, o/s Hsbc 06:16 07:32 10:02 12:02 14:02 15:02 16:32 17:32 18:32
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 06:17 07:34 10:04 12:04 14:04 15:04 16:34 17:34 18:34
Pen-gilfach Gwel Llyn 06:19 07:36 10:06 12:06 14:06 15:06 16:36 17:36 18:36
Fachwen Hafod Wen 06:19 07:36 10:06 12:06 14:06 15:06 16:36 17:36 18:36
Brynrefail Llanberis Road 06:21 07:38 10:08 12:08 14:08 15:08 16:38 17:38 18:38
Brynrefail Llwyn Coed Bach 06:21 07:38 10:08 12:08 14:08 15:08 16:38 17:38 18:38
Brynrefail Penllyn 06:21 07:39 10:09 12:09 14:09 15:09 16:39 17:39 18:39
Brynrefail Bryn Parc 06:22 07:40 10:10 12:10 14:10 15:10 16:40 17:40 18:40
Brynrefail Ger Afon 06:22 07:40 10:10 12:10 14:10 15:10 16:40 17:40 18:40
Penisa’r Waun Racca Crossroads 06:24 07:42 10:12 12:12 14:12 15:12 16:42 17:42 18:42
Deiniolen Plas y Rhiw 06:25 07:43 10:13 12:13 14:13 15:13 16:43 17:43 18:43
Deiniolen Capel Maes-y-dref 06:26 07:44 10:14 12:14 14:14 15:14 16:44 17:44 18:44
Deiniolen Pentre Helen 06:26 07:44 10:14 12:14 14:14 15:14 16:44 17:44 18:44
Deiniolen Ysgol 06:28 07:46 10:16 12:16 14:16 15:16 16:46 17:46 18:46
Deiniolen Capel Ebenezer 06:28 07:46 10:16 12:16 14:16 15:16 16:46 17:46 18:46
Deiniolen Lon Tai Castell 06:28 07:46 10:16 12:16 14:16 15:16 16:46 17:46 18:46
Deiniolen Rhyd Fadog 06:29 07:47 10:17 12:17 14:17 15:17 16:47 17:47 18:47
Deiniolen Rhyd Fadog 06:30 07:48 10:18 12:18 14:18 15:18 16:48 17:48 18:48
Deiniolen Lon Tai Castell 06:30 07:48 10:18 12:18 14:18 15:18 16:48 17:48 18:48
Deiniolen Capel Ebenezer 06:30 07:48 10:18 12:18 14:18 15:18 16:48 17:48 18:48
Rhiwen 06:32 07:50 10:20 12:20 14:20 15:20 16:50 17:50 18:50
Penisa’r Waun Beran Garage 06:33 07:51 10:21 12:21 14:21 15:21 16:51 17:51 18:51
Waen-Pentir Rhiwlas 06:40 07:58 10:28 12:28 14:28 15:28 16:58 17:58 18:58
Waen-Pentir Ysgol Rhiwlas 06:40 07:58 10:28 12:28 14:28 15:28 16:58 17:58 18:58
Llanddeiniolen Ty Mawr 06:43 08:03 10:32 12:32 14:32 15:32 17:02 18:02 19:02
Seion Rhosywylfa 06:44 08:06 10:34 12:34 14:34 15:34 17:04 18:04 19:04
Y Felinheli Nant Y Garth 06:46 08:09 10:36 12:36 14:36 15:36 17:06 18:06 19:06
Y Felinheli Faenol 06:48 08:11 10:38 12:38 14:38 15:38 17:08 18:08 19:08
Capel-y-graig Nant y mount 06:49 08:13 10:39 12:39 14:39 15:39 17:09 18:09 19:09
Bangor Penrhos Community Centre Q 06:50 08:15 10:41 12:41 14:41 15:41 17:11 18:11 19:11
Bangor Penrhos Community Centre 06:50 08:15 10:41 12:41 14:41 15:41 17:11 18:11 19:11
Bangor Ysgol y Faenol 06:50 08:15 10:41 12:41 14:41 15:41 17:11 18:11 19:11
Bangor Capel y Graig 06:50 08:15 10:41 12:41 14:41 15:41 17:11 18:11 19:11
Bangor Goleufryn 06:51 08:16 10:42 12:42 14:42 15:42 17:12 18:12 19:12
Bangor Ysbyty Gwynedd 06:52 08:18 10:43 12:43 14:43 15:43 17:13 18:13 19:13
Bangor Penrhos Garnedd 06:53 08:19 10:44 12:44 14:44 15:44 17:14 18:14 19:14
Bangor Kingdom Hall 06:53 08:19 10:44 12:44 14:44 15:44 17:14 18:14 19:14
Bangor Bryn Adda 06:53 08:19 10:44 12:44 14:44 15:44 17:14 18:14 19:14
Coed Mawr Hafod Elfyn 06:54 08:20 10:45 12:45 14:45 15:45 17:15 18:15 19:15
Bangor Pen Coed Mawr 06:54 08:20 10:45 12:45 14:45 15:45 17:15 18:15 19:15
Bangor Heol Penrhos 06:55 08:21 10:46 12:46 14:46 15:46 17:16 18:16 19:16
Bangor Ffordd Penrhos 06:55 08:21 10:46 12:46 14:46 15:46 17:16 18:16 19:16
Bangor Ffordd Belmont 06:56 08:22 10:47 12:47 14:47 15:47 17:17 18:17 19:17
Bangor Swyddfa'r Post Office 06:57 08:23 10:48 12:48 14:48 15:48 17:18 18:18 19:18
Upper Bangor Coleg Menai 06:58 08:24 10:49 12:49 14:49 15:49 17:19 18:19 19:19
Upper Bangor Canolfan Hamdden 06:58 08:24 10:49 12:49 14:49 15:49 17:19 18:19 19:19
Upper Bangor Llys Tryfan 06:59 08:25 10:50 12:50 14:50 15:50 17:20 18:20 19:20
Bangor Morrisons 07:00 08:26 10:51 12:51 14:51 15:51 17:21 18:21 19:21
Bangor Railway Station (Stop J) 07:01 08:27 10:52 12:52 14:52 15:52 17:22 18:22 19:22
Bangor Ffordd Deiniol 07:01 08:27 10:52 12:52 14:52 15:52 17:22 18:22 19:22
Bangor Bus Station (Stand A) 07:04 08:30 10:55 12:55 14:55 15:55 17:25 18:25 19:25

Bangor - Llanberis

Bangor Bus Station (Stand A) 06:40 07:10 08:30 11:00 13:00 15:30 17:30 18:30
Bangor Ffordd Deiniol 06:40 07:11 08:31 11:01 13:01 15:31 17:31 18:31
Bangor Farrar Street 06:41 07:11 08:31 11:01 13:01 15:31 17:31 18:31
Bangor Plaza (Stop P) 06:41 07:12 08:32 11:02 13:02 15:32 17:32 18:32
Bangor Railway Station (Stop H) 06:42 07:13 08:33 11:03 13:03 15:33 17:33 18:33
Bangor Morrisons 06:42 07:13 08:33 11:03 13:03 15:33 17:33 18:33
Upper Bangor Llys Tryfan 06:43 07:14 08:34 11:04 13:04 15:34 17:34 18:34
Upper Bangor Leisure Centre 06:43 07:14 08:34 11:04 13:04 15:34 17:34 18:34
Upper Bangor Coleg Menai 06:44 07:15 08:35 11:05 13:05 15:35 17:35 18:35
Bangor Swyddfa'r Post Office 06:44 07:15 08:35 11:05 13:05 15:35 17:35 18:35
Bangor Ffordd Belmont 06:45 07:16 08:36 11:06 13:06 15:36 17:36 18:36
Bangor Ffordd Penrhos 06:46 07:16 08:37 11:07 13:07 15:37 17:37 18:37
Bangor Penrhos 06:46 07:17 08:37 11:07 13:07 15:37 17:37 18:37
Bangor Top Coed Mawr 06:47 07:17 08:38 11:08 13:08 15:38 17:38 18:38
Coed Mawr Hafod Elfyn 06:47 07:18 08:39 11:09 13:09 15:39 17:39 18:39
Bangor Kingdom Hall 06:48 07:18 08:40 11:10 13:10 15:40 17:40 18:40
Bangor Penrhos Garnedd 06:48 07:19 08:40 11:10 13:10 15:40 17:40 18:40
Bangor Ysbyty Gwynedd 06:50 07:20 08:42 11:12 13:12 15:42 17:42 18:42
Bangor Goleufryn 06:50 07:20 08:42 11:12 13:12 15:42 17:42 18:42
Bangor Ysgol y Faenol 06:51 07:21 08:43 11:13 13:13 15:43 17:43 18:43
Bangor Dafarn Newydd 06:51 07:21 08:43 11:13 13:13 15:43 17:43 18:43
Capel-y-graig Nant y Mount 06:52 07:22 08:44 11:14 13:14 15:44 17:44 18:44
Y Felinheli Faenol 06:53 07:23 08:46 11:16 13:16 15:46 17:46 18:46
Y Felinheli Nant-y-Garth 06:54 07:24 08:47 11:17 13:17 15:47 17:47 18:47
Y Felinheli Siloh 06:55 07:25 08:47 11:17 13:17 15:47 17:47 18:47
Seion Rhosywylfa 06:57 07:27 08:49 11:19 13:19 15:49 17:49 18:49
Llanddeiniolen Ty Mawr 06:58 08:51 11:21 13:21 15:51 17:51 18:51
Waen-Pentir Ysgol Rhiwlas 07:01 08:54 11:24 13:24 15:54 17:54 18:54
Pentir Ynys Iago 07:29
Waen-Pentir Rhiwlas 07:02 08:55 11:25 13:25 15:55 17:55 18:55
Penisa’r Waun Modurdy Beran 07:08 07:31 09:01 11:31 13:31 16:01 18:01 19:01
Rhiwen 07:09 07:33 09:03 11:33 13:33 16:03 18:03 19:03
Deiniolen Capel Ebenezer 07:11 07:34 09:05 11:35 13:35 16:05 18:05 19:05
Deiniolen Lon Tai Castell 07:11 07:34 09:05 11:35 13:35 16:05 18:05 19:05
Deiniolen Rhyd Fadog 07:12 07:35 09:06 11:36 13:36 16:06 18:06 19:06
Deiniolen Rhyd Fadog 07:12 07:35 09:06 11:36 13:36 18:06
Deiniolen Cynfi Old School 16:06
Deiniolen Lon Tai Castell 07:12 07:35 09:06 11:36 13:36 18:06
Gallt-y-foel Gally-y-foel 16:07
Bigil Pen y Bwlch 16:07
Dinorwic Maes Eilian 16:08
Deiniolen Capel Ebenezer 07:13 07:36 09:07 11:37 13:37 18:07
Dinorwic Community Centre 16:08
Deiniolen Ysgol 07:13 07:36 09:07 11:37 13:37 18:07
Dinorwic Bro Elidir 16:08
Deiniolen Pentre Helen 07:14 07:37 09:08 11:38 13:38 18:08
Dinorwic Dinorwig Terminus 16:10
Dinorwic Bro Elidir 16:11
Dinorwic Community Centre 16:11
Dinorwic Maes Eilian 16:12
Bigil Pen y Bwlch 16:12
Gallt-y-foel Deiniolen Road 16:13
Deiniolen Capel Maes-y-dref 07:15 07:38 09:09 11:39 13:39 16:16 18:09
Deiniolen Plas y Rhiw 07:15 07:38 09:09 11:39 13:39 16:16 18:09
Brynrefail Minffordd 07:16 07:39 09:10 11:40 13:40 16:17 18:10
Brynrefail Ger Afon 07:18 07:41 09:12 11:42 13:42 16:18 18:12
Brynrefail Caban 07:18 07:41 09:12 11:42 13:42 16:18 18:12
Brynrefail Bryn Parc 07:19 07:42 09:13 11:43 13:43 16:19 18:13
Brynrefail Penllyn 07:19 07:42 09:13 11:43 13:43 16:19 18:13
Brynrefail Llanberis Road 07:20 07:43 09:14 11:44 13:44 16:20 18:14
Fachwen Hafod Wen 07:22 07:45 09:17 11:47 13:47 16:22 18:17
Pen-gilfach Gwel Llyn 07:22 07:45 09:17 11:47 13:47 16:23 18:17
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 07:24 07:47 09:19 11:49 13:49 16:24 18:19
Llanberis Coed-y-Glyn 07:25 07:48 09:20 11:50 13:50 16:26 18:20
Llanberis Joe Brown 07:26 07:49 09:21 11:51 13:51 16:27 18:21
Llanberis Dolbadarn Hotel 07:26 07:49 09:22 11:52 13:52 16:27 18:22
Llanberis Surgery 07:27 07:50 09:23 11:53 13:53 16:28 18:23
Llanberis Interchange 07:28 07:51 09:24 11:54 13:54 16:29 18:24

Similar services

More information

Gwynfor Coaches