Bus Times

88 - Caernarfon - Llanberis

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches and Gwynfor Coaches

Llanberis - Caernarfon

Llanberis Rhes Victoria Terrace 08:28 10:28 12:28 14:28 16:28
Llanberis Interchange 07:30 08:30 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:40
Llanberis Londis 07:30 08:30 09:30 10:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:30 16:30 17:40
Llanberis Dolbadarn Hotel 07:31 08:31 09:31 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 17:41
Llanberis Joe Brown 07:32 08:32 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 17:42
Llanberis, o/s Hsbc 07:32 08:32 09:32 10:32 11:32 12:32 13:32 14:32 15:32 16:32 17:42
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 07:33 08:33 09:33 10:33 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33 17:43
Pen-gilfach Gwel Llyn 07:34 08:34 09:34 10:34 11:34 12:34 13:34 14:34 15:34 16:34 17:44
Fachwen Hafod Wen 07:35 08:35 09:35 10:35 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:45
Brynrefail Llanberis Road 07:36 08:36 09:36 10:36 11:36 12:36 13:36 14:36 15:36 16:36 17:46
Brynrefail Llwyn Coed Bach 07:37 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:47
Brynrefail Penllyn 07:37 08:37 09:37 10:37 11:37 12:37 13:37 14:37 15:37 16:37 17:47
Brynrefail Bryn Parc 07:38 08:38 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 17:48
Brynrefail Ger Afon 07:38 08:38 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 17:48
Brynrefail Penllyn 07:38 08:38 09:38 10:38 11:38 12:38 13:38 14:38 15:38 16:38 17:48
Brynrefail Y Fricsan 07:39 08:39 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 17:49
Cwm-y-glo 07:39 08:39 09:39 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39 16:39 17:49
Cwm-y-glo Capel Bach 07:40 08:40 09:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:50
Cwm-y-glo Dol Afon 07:41 08:41 09:41 10:41 11:41 12:41 13:41 14:41 15:41 16:41 17:51
Pont-Rhythallt Glyntrwog 07:42 08:42 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 17:52
Pont-Rhythallt Bro Rhythallt 07:42 08:42 09:42 10:42 11:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 17:52
Pont-Rhythallt Rhes Rhythallt 07:43 08:43 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:53
Llanrug Pont Rhythallt 07:43 08:43 09:43 10:43 11:43 12:43 13:43 14:43 15:43 16:43 17:53
Pont-Rhythallt Tal-y-Bont 07:44 08:44 09:44 10:44 11:44 12:44 13:44 14:44 15:44 16:44 17:54
Llanrug Ffordd yr Orsaf 07:44 08:44 09:44 10:44 11:44 12:44 13:44 14:44 15:44 16:44 17:54
Llanrug Nant y Glyn 07:45 08:45 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:55
Llanrug Corlan y Rhos 07:46 08:46 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:56
Llanrug Erw Hywel 07:46 08:46 09:46 10:46 11:46 12:46 13:46 14:46 15:46 16:46 17:56
Llanrug Seiont Manor Hotel 07:47 08:47 09:47 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47 16:47 17:57
Pont-rug Station House 07:49 08:49 09:49 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:59
Pont-rug Kent Farm 07:50 08:50 09:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 18:00
Caernarfon Cibyn Industrial Estate 07:52 08:52 09:52 10:52 11:52 12:52 13:52 14:52 15:52 16:52 18:02
Caernarfon Glan Peris 07:53 08:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 18:03
Caernarfon Cae'r Garreg 07:53 08:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 18:03
Caernarfon Magistrates Court 07:53 08:53 09:53 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 18:03
Caernarfon William Street Path 07:54 08:54 09:54 10:54 11:54 12:54 13:54 14:54 15:54 16:54 18:04
Caernarfon Bus Station (Stand A) 07:55 08:55 09:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 18:05

Caernarfon - Llanberis

Caernarfon Bus Station (Stand A) 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:10 18:10
Caernarfon Turf Square 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:10 18:10
Caernarfon Asda (B) 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:10 18:10
Caernarfon Margaret Street Subway 08:01 09:01 10:01 11:01 12:01 13:01 14:01 15:01 16:01 17:11 18:11
Caernarfon Magistrates Court 08:02 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:12 18:12
Caernarfon Cae'r Garreg 08:02 09:02 10:02 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:12 18:12
Caernarfon Glan Peris 08:03 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:13 18:13
Caernarfon Isgoed 08:03 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:13 18:13
Caernarfon Cibyn Industrial Estate 08:03 09:03 10:03 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:13 18:13
Pont-rug Kent Farm 08:05 09:05 10:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:15 18:15
Pont-rug Station House 08:06 09:06 10:06 11:06 12:06 13:06 14:06 15:06 16:06 17:16 18:16
Llanrug Seiont Manor Hotel 08:08 09:08 10:08 11:08 12:08 13:08 14:08 15:08 16:08 17:18 18:18
Llanrug Erw Hywel 08:09 09:09 10:09 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09 17:19 18:19
Llanrug Corlan y Rhos 08:10 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:20 18:20
Llanrug Ffordd y Orsaf 08:11 09:11 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:21 18:21
Llanrug Penbont 08:12 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:22 18:22
Pont-Rhythallt Rhes Rhythallt 08:12 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:22 18:23
Pont-Rhythallt Bro Rhythallt 08:13 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:23 18:23
Pont-Rhythallt Glyntwrog 08:13 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:23 18:24
Cwm-y-glo Dol Afon 08:14 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:24 18:25
Cwm-y-glo Capel Bach 08:16 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:26
Brynrefail Y Fricsan 08:17 09:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:27 18:27
Brynrefail Llwyn Coed Bach 08:18 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:28
Brynrefail Penllyn 08:18 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:28
Brynrefail Bryn Parc 08:19 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:29
Brynrefail Ger Afon 08:19 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:29
Brynrefail Penllyn 08:20 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:30
Brynrefail Llanberis Road 08:20 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:30 18:28
Fachwen Hafod Wen 08:22 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:32 18:30
Pen-gilfach Gwel Llyn 08:22 09:22 10:22 11:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:32 18:31
Pen-gilfach Glyn Rhonwy 08:23 09:23 10:23 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23 17:33 18:32
Llanberis Coed-y-Glyn 08:24 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24 17:34 18:33
Llanberis Joe Brown 08:25 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:35 18:35
Llanberis Dolbadarn Hotel 08:25 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:35
Llanberis Surgery 08:26 09:26 10:26 11:26 12:26 13:26 14:26 15:26 16:26 17:36
Llanberis Interchange 08:27 09:27 10:27 11:27 12:27 13:27 14:27 15:27 16:27 17:37
Llanberis Rhes Fictoria 08:28 10:28 12:28 14:28 16:28

More information

Dilwyn’s Coaches

Gwynfor Coaches