Bus Times

90 - Gwaunmiskin - Pontypridd via Upper Church Village

A bus service operated by Edwards Coaches

Gwaunmiskin - Pontypridd via Upper Church Village

Beddau Terminus (nr post box) 08:00 09:30 11:35 13:00 14:30 16:30
Tynant, before Spar 08:01 09:31 11:36 13:01 14:31 16:31
Tynant, o/s Welfare Hall 08:02 09:32 11:37 13:02 14:32 16:32
Tynant (at) 08:03 09:33 11:38 13:03 14:33 16:33
Llantwit Fardre Woodlands (o/s garage) 08:03 09:33 11:38 13:03 14:33 16:33
Llantwit Fardre, after Aspen Way 08:07 09:37 11:42 13:07 14:37 16:37
Efail Isaf Heol Dowlais (o/s 25) 08:13 09:43 11:48 13:13 14:43 16:43
Efail Isaf, opp Carpenters Arms 08:14 09:44 11:49 13:14 14:44 16:44
Efail Isaf, nr Nant Celyn 08:15 09:45 11:50 13:15 14:45 16:45
Church Village Station Road (adj club car park) 08:17 09:47 11:52 13:17 14:47 16:47
Church Village St Illtyd Road (o/s 1) 08:17 09:47 11:52 13:17 14:47 16:47
Church Village, o/s Post Office 08:18 09:48 11:53 13:18 14:48 16:48
Church Village, after Tygwyn Road 08:21 09:51 11:56 13:21 14:51 16:51
Church Village, opp Wellfield Court 08:21 09:51 11:56 13:21 14:51 16:51
Upper Church Village, before Farmers Arms 08:22 09:52 11:57 13:22 14:52 16:52
Upper Church Village Steps (outsite 84 Church Road) 08:23 09:53 11:58 13:23 14:53 16:53
Church Village, after Tonteg Hospital 08:24 09:54 11:59 13:24 14:54 16:54
Church Village, before Ffordd Gerdinan 08:24 09:54 11:59 13:24 14:54 16:54
Ton-Teg, opp Chemist 08:25 09:55 12:00 13:25 14:55 16:55
Ton-Teg, o/s Three Horseshoes 08:25 09:55 12:00 13:25 14:55 16:55
Treforest, nr Tafarn-y-Coed 08:27 09:57 12:02 13:27 14:57 16:57
Treforest, after Waterworks 08:28 09:58 12:03 13:28 14:58 16:58
Treforest, before Oakwood Street 08:29 09:59 12:04 13:29 14:59 16:59
Treforest, before University 08:30 10:00 12:05 13:30 15:00 17:00
Treforest, o/s Railway Station 08:31 10:01 12:06 13:31 15:01 17:01
Treforest, after Parc Lewis School 08:32 10:02 12:07 13:32 15:02 17:02
Pontypridd Broadway (after school) 08:33 10:03 12:08 13:33 15:03 17:03
Pontypridd, nr Observer 08:34 10:04 12:09 13:34 15:04 17:04
Pontypridd, o/s Ynysangharad Park Gates 08:38 10:08 12:13 13:38 15:08 17:08
Pontypridd Bus Station (Stand 2) 08:39 10:09 12:14 13:39 15:09 17:09

Pontypridd - Gwaunmiskin via Upper Church Village

Pontypridd Bus Station (Stand 2) 08:45 10:15 12:15 13:45 15:15 17:15
Pontypridd Catherine Street (Stand E4) 08:47 10:17 12:17 13:47 15:17 17:17
Pontypridd Broadway (before newsagents) 08:49 10:19 12:19 13:49 15:19 17:19
Treforest, o/s Parc Lewis School 08:50 10:20 12:20 13:50 15:20 17:20
Treforest, before Windsor Road 08:51 10:21 12:21 13:51 15:21 17:21
Treforest, before Otley Arms 08:53 10:23 12:23 13:53 15:23 17:23
Treforest, after University 08:54 10:24 12:24 13:54 15:24 17:24
Treforest, after Oakwood Street 08:54 10:24 12:24 13:54 15:24 17:24
Treforest, before Waterworks 08:55 10:25 12:25 13:55 15:25 17:25
Treforest, nr Tafarn-y-Coed 08:56 10:26 12:26 13:56 15:26 17:26
Ton-Teg, before Three Horseshoes 08:57 10:27 12:27 13:57 15:27 17:27
Ton-Teg, after Chemist 08:59 10:29 12:29 13:59 15:29 17:29
Church Village, before Ffordd Gerdinan 08:59 10:29 12:29 13:59 15:29 17:29
Church Village, before Tonteg Hospital 08:59 10:29 12:29 13:59 15:29 17:29
Upper Church Village, before Steps 09:00 10:30 12:30 14:00 15:30 17:30
Upper Church Village, before Nant-yr-arian 09:00 10:30 12:30 14:00 15:30 17:30
Upper Church Village, after Farmers Arms 09:01 10:31 12:31 14:01 15:31 17:31
Church Village, o/s Cae Fardre Flats 09:03 10:33 12:33 14:03 15:33 17:33
Church Village, before Tygwyn Road 09:03 10:33 12:33 14:03 15:33 17:33
Church Village, o/s Playground 09:03 10:33 12:33 14:03 15:33 17:33
Church Village St Illtyd Road (opp 1) 09:04 10:34 12:34 14:04 15:34 17:34
Church Village Station Road (opp club car park) 09:05 10:35 12:35 14:05 15:35 17:35
Efail Isaf, nr Nant Celyn 09:07 10:37 12:37 14:07 15:37 17:37
Efail Isaf, after Tabernacle 09:08 10:38 12:38 14:08 15:38 17:38
Efail Isaf Heol Dowlais (o/s 18) 09:09 10:39 12:39 14:09 15:39 17:39
Llantwit Fardre, before Aspen Way 09:14 10:44 12:44 14:14 15:44 17:44
Llantwit Fardre Woodlands (before garage) 09:16 10:46 12:46 14:16 15:46 17:46
Tynant, after Mildred Street 09:18 10:48 12:48 14:18 15:48 17:48
Tynant, o/s Post Office 09:18 10:48 12:48 14:18 15:48 17:48
Tynant, after Spar 09:20 10:50 12:50 14:20 15:50 17:50
Beddau Terminus (nr post box) 09:23 10:53 12:53 14:23 15:53 17:53

More information