Bus Times

X26 - Brynamman - Swansea

A bus service operated by DANSA

Brynamman - Swansea

Upper Brynamman, adj Derlwyn Arms 09:20 11:20
Upper Brynamman Mountain Road (o/s 69) 09:20 11:20
Upper Brynamman Mountain Road (opp 56) 09:20 11:20
Upper Brynamman, after New Road 09:21 11:21
Upper Brynamman, opp Cinema 09:22 11:22
Brynamman, o/s Fair Ground 09:22 11:22
Lower Brynamman, after Banwen Place 09:23 11:23
Lower Brynamman School Road (o/s 28) 09:24 11:24
Lower Brynamman Maes-y-Glyn (o/s 29) 09:25 11:25
Lower Brynamman Post Office (after Post Box) 09:26 11:26
Lower Brynamman, before Barry Road North 09:26 11:26
Lower Brynamman, before Barry Road Lower 09:26 11:26
Gwaun-Leision Heol-Y-Neuadd (opp junct) 09:27 11:27
Gwaun-Cae-Gurwen, o/s Cwmgors Club 09:27 11:27
Gwaun-Cae-Gurwen, after Gorsto Road 09:28 11:28
Tairgwaith, nr Old Bakers Arms 09:30 11:30
Tairgwaith, o/s Community Hall 09:31 11:31
Tairgwaith, nr Old Bakers Arms 09:32 11:32
Gwaun-Cae-Gurwen, before Gorsto Road 09:34 11:34
Gwaun-Cae-Gurwen, o/s CKs 09:36 11:36
Gwaun-Cae-Gurwen, after Crescis Cafe 09:37 11:37
Gwaun-Cae-Gurwen, after Ger-yr-Afon 09:37 11:37
Gwaun-Cae-Gurwen, after Cwmgors Spar 09:38 11:38
Cwmgors, after TJ's Pub 09:38 11:38
Cwmgors, nr Corn & Corperia 09:40 11:40
Cwmgors, after Primary School 09:41 11:41
Cwmgors, after Heol-y-Gors 09:41 11:41
Cwmgors, nr Old Star Inn 09:42 11:42
Cwmgors, before Abernant Garth Farm 09:43 11:43
Rhyd-y-fro, opp Cwm Cartref Nursing Home 09:45 11:45
Rhyd-y-fro, after Royal Oak 09:46 11:46
Gelli-gron, before Waunsterw 09:46 11:46
Gelli-gron, at Rhyd-y-Fro 09:47 11:47
Gelli-gron, o/s Re-habilitation Unit 09:47 11:47
Pontardawe, nr Compass Row 09:49 11:49
Pontardawe, o/s Kitty's 09:50 11:50
Pontardawe Post Office (after Post Box) 09:51 11:51
Pontardawe, on Jubilee By-Pass 09:53 11:53
Swansea Bus Station (Stand O) 10:15 12:15

Swansea - Brynamman

Swansea Bus Station (Stand O) 10:20 12:20
Swansea Bus Station (Stand R) 16:00
Swansea Christina Street (Stop b) 10:21 12:21 16:01
Pontardawe, on Jubilee By-Pass 10:42 12:42 16:25
Pontardawe Post Office (opp Posrt Box) 10:43 12:43 16:26
Pontardawe, opp Kitty's 10:44 12:44 16:27
Gelli-gron, at Rhydyfro 10:48 12:48 16:31
Gelli-gron Waunsterw (opp junct) 10:48 12:48 16:31
Rhyd-y-fro, after Cwm Cartref Nursing Home 10:49 12:49 16:32
Cwmgors, before Abernant Garth Farm 10:51 12:51 16:34
Cwmgors, nr Old Star Inn 10:52 12:52 16:35
Cwmgors, before Heol-y-Gors 10:53 12:53 16:36
Cwmgors, nr Llwynberllan 10:53 12:53 16:36
Cwmgors, after Primary School 10:54 12:54 16:37
Gwaun-Cae-Gurwen, before TJ's Pub 10:55 12:55 16:38
Gwaun-Cae-Gurwen, o/s Cwmgors Spar 10:56 12:56 16:39
Gwaun-Cae-Gurwen, after Pont y Groes 10:56 12:56 16:39
Gwaun-Cae-Gurwen, opp Crescis Cafe 10:57 12:57 16:40
Gwaun Cae Gurwen Square (after) 10:59 12:59 16:42
Gwaun-Cae-Gurwen, after Gorsto Road 11:00 13:00 16:43
Tairgwaith, nr Old Bakers Arms 11:02 13:02 16:45
Tairgwaith, o/s Community Hall 11:04 13:04 16:47
Tairgwaith, nr Old Bakers Arms 11:04 13:04 16:47
Gwaun-Cae-Gurwen, before Gorsto Road 11:06 13:06 16:49
Gwaun-Cae-Gurwen, opp Cwmgors Club 11:07 13:07 16:50
Gwaun-Cae-Gurwen, before Llys Nant Fer 11:07 13:07 16:50
Gwaun-Leision Heol-Y-Neuadd (adj junct) 11:07 13:07 16:50
Lower Brynamman Barry Road Lower (opp junct) 11:08 13:08 16:51
Lower Brynamman Barry Road Upper (opp junct) 11:08 13:08 16:51
Lower Brynamman Post Office (o/s Post Box) 11:08 13:08 16:51
Lower Brynamman School Road (o/s 28) 11:09 13:09 16:52
Lower Brynamman Maes-y-Glyn (o/s 29) 11:10 13:10 16:53
Lower Brynamman School Road (o/s 27) 11:10 13:10 16:53
Lower Brynamman, before Banwen Place 11:11 13:11 16:54
Brynamman, opp Fair Ground 11:12 13:12 16:55
Brynamman, o/s Cinema 11:12 13:12 16:55
Brynamman, before Quarry Road 11:12 13:12 16:55
Brynamman, after New Road 11:13 13:13 16:56
Upper Brynamman Arfryn (opp 45) 11:14 13:14 16:57
Upper Brynamman, adj Derlwyn Arms 11:15 13:15 16:58

More information

DANSA