Bus Times

X29 - Llanegryn - Machynlleth via Tywyn

A bus service operated by Lloyds Coaches

Machynlleth - Llanegryn via Tywyn

Machynlleth Clock 07:10 07:55 10:15 12:15 14:10 16:25 17:15
Machynlleth Bus Depot 07:12 07:57 10:17 12:17 14:12 16:27 17:17
Pen-y-Bont Pont ar Ddyfi West 07:12 07:57 10:17 12:17 14:12 16:27 17:17
Pennal Ysgoldy 07:18 08:03 10:23 12:23 14:18 16:33 17:23
Cwrt Car Park 07:20 08:05 10:25 12:25 14:20 16:35 17:25
Aberdovey Railway Station 07:29 08:14 10:34 12:34 14:29 16:44 17:34
Aberdovey Cenetaph 07:30 08:15 10:35 12:35 14:30 16:45 17:35
Aberdovey Neuadd Dyfi 07:30 08:16 10:36 12:36 14:31 16:46 17:36
Aberdovey Trefeddian Terrace 07:32 08:17 10:37 12:37 14:32 16:47 17:37
Aberdovey Caethle Caravan Site 07:34 08:20 10:40 12:40 14:35 16:50 17:40
Pendre Happy Valley Turn 07:36 08:22 10:42 12:42 14:37 16:52 17:42
Tywyn Ysbyty 07:38 08:24 10:44 12:44 14:39 16:54 17:44
Tywyn Wharf Station 07:38 08:24 10:44 12:44 14:39 16:54 17:44
Tywyn Station 07:39 17:45
Tywyn Ysgol 08:25 10:45 12:45 14:40 16:55
Tywyn High Street 07:40 17:46
Tywyn High Street (Stop M) 08:28 10:47 12:47 14:42 16:57

Llanegryn - Machynlleth via Tywyn

Tywyn High Street (Stop M) 08:50 10:50 12:50 14:50 16:15 17:00 17:20 18:05
Tywyn Station 08:51 10:51 12:51 14:51 16:16 17:01 17:21 18:06
Tywyn Wharf Station 08:51 10:51 12:51 14:51 16:16 17:01 17:21 18:06
Tywyn Ysbyty 08:52 10:52 12:52 14:52 16:17 17:02 17:22 18:07
Pendre Happy Valley Turn 08:53 10:53 12:53 14:53 16:18 17:03 17:23 18:08
Aberdovey Caethle Caravan Site 08:55 10:55 12:55 14:55 16:20 17:05 17:25 18:10
Aberdovey Trefeddian Terrace 08:57 10:57 12:57 14:57 16:22 17:07 17:27 18:12
Aberdovey Ysgol 08:59 10:59 12:59 14:59 16:24 17:09 17:29 18:14
Aberdovey Cenetaph 09:00 11:00 13:00 15:00 16:25 17:10 17:30 18:15
Aberdovey Railway Station 09:00 11:00 13:00 15:00 16:25 17:10 17:30 18:15
Cwrt Car Park 09:10 11:10 13:10 15:10 16:35 17:20 17:40 18:25
Pennal Ysgoldy 09:12 11:12 13:12 15:12 16:37 17:22 17:42 18:27
Pen-y-Bont Pont ar Ddyfi West 09:21 11:21 13:21 15:21 16:46 17:31 17:51 18:35
Machynlleth Bus Depot 09:23 11:23 13:23 15:23 16:48 17:33 17:53 18:37
Machynlleth Clock 09:25 11:25 13:25 15:25 16:50 17:35 17:55 18:40

More information