Bus Times

X3 - Pwllheli - Blaenau Ffestiniog

A bus service operated by Arriva Wales

Pwllheli Bus Station (Stand B) 05:24 05:45 09:00 09:55 11:05 12:05 13:10 15:15 16:15
Pwllheli Asda 05:24 05:45 09:00 09:55 11:05 12:05 13:10 15:15 16:15
Pwllheli Ffordd-y-maer 05:24 05:45 09:01 09:56 11:06 12:06 13:11 15:16 16:16
Pwllheli Ffordd Aberech 05:25 05:46 09:01 09:56 11:06 12:06 13:11 15:16 16:16
Pwllheli Afon Erch 05:25 05:46 09:02 09:57 11:07 12:07 13:12 15:17 16:17
Pwllheli Ynys 05:25 05:46 09:02 09:57 11:07 12:07 13:12 15:17 16:17
Abererch Glan-afon 05:26 05:47 09:03 09:58 11:08 12:08 13:13 15:18 16:18
Abererch Turn 05:26 05:47 09:03 09:58 11:08 12:08 13:13 15:18 16:18
Afon Wen Pont Llwyn-gwyn 05:30 05:51 09:09 10:04 11:14 12:14 13:19 15:24 16:24
Afon Wen Pandy 05:33 05:54 09:12 10:07 11:17 12:17 13:22 15:27 16:27
Llanystumdwy Mynwent 05:34 05:55 09:13 10:08 11:18 12:18 13:23 15:28 16:28
Llanystumdwy Cae-llo-brith 05:36 05:57 09:15 10:10 11:20 12:20 13:25 15:30 16:30
Criccieth Bron Eifion 05:37 05:58 09:16 10:11 11:21 12:21 13:26 15:31 16:31
Criccieth Lon Fel 05:38 05:59 09:17 10:12 11:22 12:22 13:27 15:32 16:32
Criccieth Swyddfa'r Post Office 05:38 05:59 09:17 10:12 11:22 12:22 13:27 15:32 16:32
Criccieth Y Maes High Street 05:39 06:00 09:18 10:13 11:23 12:23 13:28 15:33 16:33
Criccieth Lon Tynllan 05:39 06:00 09:18 10:13 11:23 12:23 13:28 15:33 16:33
Criccieth Morannedd 05:39 06:00 09:18 10:13 11:23 12:23 13:28 15:33 16:33
Pentrefelin Plasgwyn 05:41 06:02 09:20 10:15 11:25 12:25 13:30 15:35 16:35
Pentrefelin Yr Hen Efail 05:42 06:03 09:21 10:16 11:26 12:26 13:31 15:36 16:36
Pentrefelin Swyddfa'r Post Office 05:42 06:03 09:21 10:16 11:26 12:26 13:31 15:36 16:36
Pentrefelin Ganolfan 05:42 06:03 09:21 10:16 11:26 12:26 13:31 15:36 16:36
Bont Wern 05:44 06:05 09:23 10:18 11:28 12:28 13:33 15:38 16:38
Tremadog Penamser 05:46 06:07 09:25 10:20 11:30 12:30 13:35 15:40 16:40
Porthmadog Aldi 05:48 06:09 09:27 10:22 11:32 12:32 13:37 15:42 16:42
Porthmadog Australia (Stand D) 06:11 09:29 10:24 11:34 12:34 13:39 15:44 16:44
Porthmadog Australia (Stand D) 05:50 06:16 09:34 10:29 11:39 12:39 13:44 15:49 16:49
Porthmadog Station 05:50 06:16 09:34 10:29 11:39 12:39 13:44 15:49 16:49
Portmeirion Tollgate 05:53 06:19 09:37 10:32 11:42 12:42 13:47 15:52 16:52
Penrhyndeudraeth Minffordd 05:57 06:23 09:41 10:36 11:46 12:46 13:51 15:56 16:56
Penrhyndeudraeth Minffordd Railway Station 05:57 06:23 09:41 10:36 11:46 12:46 13:51 15:56 16:56
Penrhyndeudraeth Ysbyty Bron y Garth 05:57 06:23 09:41 10:36 11:46 12:46 13:51 15:56 16:56
Penrhyndeudraeth Adwy Ddu 05:57 06:23 09:41 10:36 11:46 12:46 13:51 15:56 16:56
Penrhyndeudraeth Heol Eryri 05:58 06:24 09:42 10:37 11:47 12:47 13:52 15:57 16:57
Penrhyndeudraeth Park Terrace 05:58 06:24 09:42 10:37 11:47 12:47 13:52 15:57 16:57
Penrhyndeudraeth Griffin Industrial Estate 05:58 06:24 09:42 10:37 11:47 12:47 13:52 15:57 16:57
Tan-y-bwlch Oakeley Arms 06:03 06:29 09:47 10:42 11:52 12:52 13:57 16:02 17:02
Rhyd-y-sarn Pont Talybont 06:06 06:32 09:50 10:45 11:55 12:55 14:00 16:05 17:05
Llan Ffestiniog Bryn Llewelyn 06:08 06:34 09:52 10:47 11:57 12:57 14:02 16:07 17:07
Llan Ffestiniog Sgwƒr Square 06:09 06:35 09:53 10:48 11:58 12:58 14:03 16:08 17:08
Llan Ffestiniog Peniel 06:09 06:35 09:53 10:48 11:58 12:58 14:03 16:08 17:08
Llan Ffestiniog Highgate 06:10 06:36 09:54 10:49 11:59 12:59 14:04 16:09 17:09
Llan Ffestiniog Moranedd 06:10 06:36 09:54 10:49 11:59 12:59 14:04 16:09 17:09
Congl-y-Wal Dingle 06:14 06:40 09:58 10:53 12:03 13:03 14:08 16:13 17:13
Congl y Wal 06:15 06:41 09:59 10:54 12:04 13:04 14:09 16:14 17:14
Congl-y-Wal Church Hall 06:15 06:41 09:59 10:54 12:04 13:04 14:09 16:14 17:14
Congl-y-Wal Church Hall 06:16 06:42 10:00 10:55 12:05 13:05 14:10 16:15 17:15
Blaenau Ffestiniog, o/s Y Don 06:17 06:43 10:01 10:56 12:06 13:06 14:11 16:16 17:16
Blaenau Ffestiniog Cambrian Garage 06:17 06:43 10:01 10:56 12:06 13:06 14:11 16:16 17:16
Blaenau Ffestiniog Lyndale 06:18 06:44 10:02 10:57 12:07 13:07 14:12 16:17 17:17
Blaenau Ffestiniog Station (Stand C) 06:19 06:45 10:03 10:58 12:08 13:08 14:13 16:18 17:18

Cash or 💳 contactless payment accepted

Similar services

More information

Arriva Wales