Bus Times

X5 - Wrexham - Corwen

A bus service operated by Lloyds Coaches

Corwen - Wrexham

Wrexham - Corwen

Wrexham, o/s Bus Station 11:15 13:35
Rhosddu Maesgwyn Road 11:16 13:36
Wrexham, opp Football Ground 11:16 13:36
Wrexham, opp Glyndwr University 11:16 13:36
Ruabon Shellbrooke Drive 11:26 13:46
Ruabon Wat's Dyke View 11:27 13:47
Ruabon Stanley Grove 11:27 13:47
Ruabon Albert Grove 11:28 13:48
Ruabon, o/s Maes y Llan Lane 11:28 13:48
Ruabon, o/s Wynnstay Arms Hotel 11:28 13:48
Ruabon Plas Newydd 11:30 13:50
Ruabon, o/s Pont Adam Playground 11:30 13:50
Ruabon Station Road 11:33 13:53
Plas Madoc Plas Bennion Road 11:35 13:55
Plas Madoc Estate 11:36 13:56
Acrefair, opp Hampden Arms 11:36 13:56
Acrefair Willow Court 11:37 13:57
Acrefair, o/s Eagle Hotel 11:38 13:58
Acrefair, opp Trinity 11:38 13:58
Tref-y-nant, opp Duke of Wellington Hotel 11:39 13:59
Trevor Old Station 11:39 13:59
Trevor Post Office 11:40 14:00
Garth Bryn Howel 11:43 14:03
Trevor Uchaf Sun Trevor Inn 11:45 14:05
Trevor Uchaf Wenffrwd 11:46 14:06
Llangollen Bishop's Walk 11:49 14:09
Llangollen Bridge End Hotel 11:50 14:10
Llangollen Old Post Office 11:51 14:11
Llangollen Market Street Car Park 11:52 14:12
Llangollen Old Post Office 11:52 14:12
Llangollen Bowling Green 11:52 14:12
Llangollen Wild Pheasant Hotel 11:53 14:13
Berwyn Ystrad Hall 11:54 14:14
Berwyn Railway Station 11:55 14:15
Plas Berwyn Triangle Bend 11:57 14:17
Glyndyfrdwy Bryn-hyfryd 12:01 14:21
Glyndyfrdwy Sunn Inn 12:02 14:22
Glyndyfrdwy St Thomas' Church 12:02 14:22
Llidiart-y-Parc Parc Terrace 12:06 14:26
Corwen Bonwm Cottage 12:08 14:28
Corwen Liverpool Terrace 12:11 14:31
Corwen Car Park 12:12 14:32

More information

Lloyds Coaches