Bus Times

X50 - Aberaeron - Cardigan via Newquay

A bus service operated by Richards Bros

Aberaeron - Cardigan via Newquay

Aberaeron, o/s Alban Square 3 07:20 08:10
Aberaeron School 07:21 08:11
Ffos-y-ffin Cross 07:24 08:14
Llwyncelyn Post Office 07:25 08:15
Llanarth Cei Bach Turn 07:27 08:17
Llanarth Bronllethi 07:28 08:18
Llanarth Pont Llethi 07:28 08:18
Llanarth Llanina Arms 07:29 08:19
Gilfachrheda Woodlands Holiday Park 07:31
Gilfachrheda Bro Gido 07:33
New Quay Cambrian Hotel 07:35
New Quay Holiday Park 07:35
New Quay Park Street 07:38
New Quay Mason's Square 07:38
New Quay Penrhiwllan Inn 07:39
Maen-y-groes Crossroads 07:40
Maen-y-groes Ocean Heights 07:41
Cross Inn Post Office 07:43
Hafodiwan Pentre'r Bryn 07:45
Synod Brownhill 07:46
Synod Heol-y-Bryn 07:47
Synod Inn 07:47
Synod Inn 07:48 08:22
Blaen-waun St Mark's Church 07:49 08:23
Plwmp Post Office 07:53 08:27
Pentre-gat Capel Ffynnon 07:54 08:28
Brynhoffnant Inn 07:58 08:32
Sarnau Filling Station 07:59 08:33
Sarnau 08:00 08:34
Tan-y-groes Chapel 08:03 08:37
Tan-y-groes Gogerddan Arms 08:04 08:38
Aberporth Banc y Dyffryn 08:09
Blaenporth St David's Church 08:39
Blaenannerch Brynamora 08:41
Aberporth Square 08:10
Blaenannerch Filling Station 08:41
Parc-llyn Dera 08:14
Parc-llyn Hillfield Place 08:15
Parc-llyn Felinwynt Turn 08:16
Tremain 08:18 08:43
Penparc Farm 08:20 08:47
Penparc Heol-y-felin 08:20
Penparc Dolwerdd 08:21
Penparc Y Ffordd Fawr 08:21 08:47
Caemorgan Ael y Bryn 08:24 08:49
Cardigan, opp Tesco 08:26 08:51
Cardigan, after Feidr Henffordd 08:26 08:51
Cardigan Rugby Ground 08:27 08:52
Cardigan Finch Square (Stop C) 08:30 08:55

Cardigan - Aberaeron via Newquay

Cardigan Finch Square (Stop C) 07:30 16:00 16:20
Cardigan Council Offices 07:30 16:00 16:20
Cardigan Ship Inn 07:30 16:00 16:20
Cardigan Commercial Hotel 07:30 16:00 16:20
Cardigan, o/s Rugby Ground 07:32 16:02 16:22
Cardigan Feidr Henffordd 07:33 16:03 16:23
Cardigan Tesco 07:34 16:04 16:24
Caemorgan Ael y Bryn 07:35 16:05 16:25
Penparc Y Ffordd Fawr 16:09
Penparc Dolwerdd 07:39 16:29
Penparc Heol-y-felin 07:39 16:29
Penparc Farm 07:40 16:10 16:30
Tremain 07:42 16:12 16:32
Blaenannerch Filling Station 07:44 16:14
Blaenannerch Brynamora 07:44 16:14
Blaenannerch Ffordd Lwyncoed 07:45 16:15
Blaenporth St David's Church 07:46 16:16
Blaenporth Primary School 07:46 16:16
Parc-llyn Felinwynt Turn 16:35
Parc-llyn Hillfield Place 16:37
Parc-llyn Dera 16:37
Aberporth Square 16:42
Aberporth Banc y Dyffryn 16:42
Tan-y-groes Gogerddan Arms 16:48
Tan-y-groes Gogerddan Arms 07:47 16:17 16:49
Tan-y-groes Chapel 07:48 16:18 16:50
Sarnau 07:51 16:21 16:53
Sarnau Filling Station 07:51 16:21 16:53
Sarnau Brynglas 07:51 16:21 16:53
Brynhoffnant Inn 07:53 16:23 16:55
Pentre-gat Capel Ffynnon 07:55 16:25 16:57
Plwmp Post Office 07:57 16:27 16:59
Blaen-waun St Mark's Church 08:00 16:30 17:02
Synod Inn 08:02 16:32 17:04
Synod Heol-y-Bryn 08:02 17:04
Hafodiwan Pentre'r Bryn 08:04 17:06
Cross Inn Post Office 08:07 17:09
Maen-y-groes Ocean Heights 08:08 17:10
Maen-y-groes Crossroads 08:09 17:11
New Quay Penrhiwllan Inn 08:10 17:12
New Quay Mason's Square 08:11 17:13
New Quay Park Street 08:12 17:14
New Quay Holiday Park (E-bound) 08:14 17:16
New Quay Cambrian Hotel 08:14 17:16
Gilfachrheda Bro Gido 08:17 17:19
Gilfachrheda Woodlands Holiday Park 08:18 17:20
Llanarth Llanina Arms 08:21 16:34 17:23
Llanarth Pont Llethi 08:21 16:34 17:23
Llanarth Bronllethi 08:21 16:34 17:23
Llanarth Cei Bach Turn 08:22 16:35 17:24
Llwyncelyn Post Office 08:24 16:37 17:26
Ffos-y-ffin Cross 08:26 16:39 17:28
Aberaeron School 08:30 16:43 17:32
Aberaeron, o/s Alban Square 3 08:32 16:45 17:34

More information

Richards Bros