Bus Times

100 - Talbot Green - Pontypridd via Royal Glamorgan Hospital

A bus service operated by Edwards Coaches

Talbot Green - Pontypridd via Royal Glamorgan Hospital

Ynysmaerdy, o/s Royal Glamorgan Hospital 07:05 12:50 14:10 15:30 16:50 18:10 19:30 20:50
Ynysmaerdy, in Rhodfa Marics 07:05 12:50 14:10 15:30 16:50 18:10 19:30 20:50
Talbot Green, before Leisure Centre 07:07 12:54 14:14 15:34 16:54 18:14 19:34 20:54
Llantrisant, at Southgate 07:08 12:54 14:14 15:34 16:54 18:14 19:34 20:54
Llantrisant, after Wheatsheaf 07:08 12:55 14:15 15:35 16:55 18:15 19:35 20:55
Dan Caerlan, after Ruperra Street 07:09 12:56 14:16 15:36 16:56 18:16 19:36 20:56
Dan Caerlan (before) 07:09 12:56 14:16 15:36 16:56 18:16 19:36 20:56
Beddau Brynteg Lane (o/s Hilward) 07:10 12:58 14:18 15:38 16:58 18:18 19:38 20:58
Beddau Heol Seward (opp junct) 07:11 12:59 14:19 15:39 16:59 18:19 19:39 20:59
Beddau, before Clos Gwent 07:11 12:59 14:19 15:39 16:59 18:19 19:39 20:59
Beddau, before Heol Ddeusant 07:11 13:00 14:20 15:40 17:00 18:20 19:40 21:00
Beddau, after Heol ap Price 07:12 13:01 14:21 15:41 17:01 18:21 19:41 21:01
Beddau, after Heol Treferig 07:13 13:02 14:22 15:42 17:02 18:22 19:42 21:02
Tynant, before Spar 07:13 13:02 14:22 15:42 17:02 18:22 19:42 21:02
Beddau, after Square 06:15 07:15 13:04 14:24 15:44 17:04 18:24 19:44 21:04
Beddau Gwaun Miskin (o/s 3) 06:16 07:15 13:04 14:24 15:44 17:04 18:24 19:44 21:04
Tynant, o/s Welfare Hall 06:16 07:16 13:05 14:25 15:45 17:05 18:25 19:45 21:05
Tynant (at) 06:17 07:16 13:05 14:25 15:45 17:05 18:25 19:45 21:05
Llantwit Fardre Woodlands (o/s garage) 06:17 07:17 13:06 14:26 15:46 17:06 18:26 19:46 21:06
Llantwit Fardre, after Crown Inn 06:19 07:18 13:07 14:27 15:47 17:07 18:27 19:47 21:07
Llantwit Fardre, o/s Dynasty 06:20 07:19 13:08 14:28 15:48 17:08 18:28 19:48 21:08
Llantwit Fardre, o/s Bush Inn 06:21 07:20 13:09 14:29 15:49 17:09 18:29 19:49 21:09
Llantwit Fardre, before Meadow Farm 06:21 07:20 13:09 14:29 15:49 17:09 18:29 19:49 21:09
Church Village, after St David's Manor 06:22 07:20 13:10 14:30 15:50 17:10 18:30 19:50 21:10
Church Village, after Garth Olwg 06:23 07:21 13:11 14:31 15:51 17:11 18:31 19:51 21:11
Church Village Library (after former) 06:23 07:21 13:11 14:31 15:51 17:11 18:31 19:51 21:11
Ton-Teg, o/s Hollybush 06:24 07:22 13:12 14:32 15:52 17:12 18:32 19:52 21:12
Ton-Teg, o/s Garage 06:26 07:23 13:14 14:34 15:54 17:14 18:34 19:54 21:14
Ton-Teg, o/s Three Horseshoes 06:26 07:23 13:14 14:34 15:54 17:14 18:34 19:54 21:14
Treforest, nr Tafarn-y-Coed 06:27 07:25 13:16 14:36 15:56 17:16 18:36 19:56 21:16
Treforest, after Waterworks 06:28 07:25 13:16 14:36 15:56 17:16 18:36 19:56 21:16
Treforest, before Oakwood Street 06:29 07:26 13:18 14:38 15:58 17:18 18:38 19:58 21:18
Treforest, before University 06:29 07:27 13:18 14:38 15:58 17:18 18:38 19:58 21:18
Treforest, o/s Railway Station 06:30 07:28 13:19 14:39 15:59 17:19 18:39 19:59 21:19
Treforest, after Parc Lewis School 06:31 07:29 13:20 14:40 16:00 17:20 18:40 20:00 21:20
Pontypridd Broadway (after school) 06:31 07:29 13:21 14:41 16:01 17:21 18:41 20:01 21:21
Pontypridd, nr Observer 06:32 07:29 13:21 14:41 16:01 17:21 18:41 20:01 21:21
Pontypridd Sardis House (Stand D3) 06:33 07:31 13:23 14:43 16:03 17:23 18:43 20:03 21:23
Pontypridd Bus Station (Stand 2) 06:35 07:33 13:25 14:45 16:05 17:25 18:45 20:05 21:25

Pontypridd - Talbot Green via Royal Glamorgan Hospital

Pontypridd Bus Station (Stand 2) 06:35 07:40 13:30 14:50 16:10 17:30 18:50 20:10 21:30
Pontypridd Catherine Street (Stand E4) 06:36 07:40 13:30 14:50 16:10 17:30 18:50 20:10 21:30
Pontypridd Broadway (before newsagents) 06:37 07:41 13:32 14:52 16:12 17:32 18:52 20:12 21:32
Treforest, o/s Parc Lewis School 06:38 07:42 13:32 14:52 16:12 17:32 18:52 20:12 21:32
Treforest, before Windsor Road 06:38 07:42 13:32 14:52 16:12 17:32 18:52 20:12 21:32
Treforest, before Otley Arms 06:39 07:43 13:33 14:53 16:13 17:33 18:53 20:13 21:33
Treforest, after University 06:40 07:43 13:34 14:54 16:14 17:34 18:54 20:14 21:34
Treforest, after Oakwood Street 06:40 07:44 13:34 14:54 16:14 17:34 18:54 20:14 21:34
Treforest, before Waterworks 06:41 07:44 13:35 14:55 16:15 17:35 18:55 20:15 21:35
Treforest, nr Tafarn-y-Coed 06:42 07:45 13:35 14:55 16:15 17:35 18:55 20:15 21:35
Ton-Teg, before Three Horseshoes 06:43 07:46 13:37 14:57 16:17 17:37 18:57 20:17 21:37
Ton-Teg, after Garage 06:45 07:47 13:38 14:58 16:18 17:38 18:58 20:18 21:38
Church Village, after Hollybush 06:46 07:47 13:38 14:58 16:18 17:38 18:58 20:18 21:38
Church Village Library (o/s former) 06:48 07:48 13:39 14:59 16:19 17:39 18:59 20:19 21:39
Church Village, after Lloyds Bank 06:49 07:48 13:40 15:00 16:20 17:40 19:00 20:20 21:40
Church Village, after St David's Manor 06:50 07:49 13:40 15:00 16:20 17:40 19:00 20:20 21:40
Gwaun-y-celyn, after Meadow Farm 06:51 07:49 13:41 15:01 16:21 17:41 19:01 20:21 21:41
Llantwit Fardre, opp Bush Inn 06:53 07:50 13:42 15:02 16:22 17:42 19:02 20:22 21:42
Llantwit Fardre, opp Dynasty 06:53 07:50 13:42 15:02 16:22 17:42 19:02 20:22 21:42
Llantwit Fardre, before Crown Inn 06:53 07:50 13:43 15:03 16:23 17:43 19:03 20:23 21:43
Llantwit Fardre Woodlands (before garage) 06:53 07:52 13:44 15:04 16:24 17:44 19:04 20:24 21:44
Tynant, after Mildred Street 06:53 07:52 13:45 15:05 16:25 17:45 19:05 20:25 21:45
Tynant, o/s Post Office 06:53 07:53 13:46 15:06 16:26 17:46 19:06 20:26 21:46
Beddau, after Square 06:54 07:54 13:47 15:07 16:27 17:47 19:07 20:27 21:47
Beddau Gwaun Miskin (o/s 3) 06:54 13:47 15:07 16:27 17:47 19:07 20:27
Tynant, after Spar 06:54 13:48 15:08 16:28 17:48 19:08 20:28
Beddau, before Maes Trane 06:55 13:49 15:09 16:29 17:49 19:09 20:29
Beddau, opp Heol ap Price 06:55 13:49 15:09 16:29 17:49 19:09 20:29
Beddau, after Heol Ddeusant 06:55 13:50 15:10 16:30 17:50 19:10 20:30
Beddau, after Clos Gwent 06:56 13:52 15:12 16:32 17:52 19:12 20:32
Beddau, after Heol Seward 06:56 13:52 15:12 16:32 17:52 19:12 20:32
Beddau Brynteg Lane (o/s Ty Pen y Warren) 06:56 13:52 15:12 16:32 17:52 19:12 20:32
Dan Caerlan (after) 06:57 13:54 15:14 16:34 17:54 19:14 20:34
Dan Caerlan, after Ruperra Street 06:58 13:55 15:15 16:35 17:55 19:15 20:35
Llantrisant, o/s Wheatsheaf 06:58 13:56 15:16 16:36 17:56 19:16 20:36
Llantrisant, at Southgate 06:58 13:57 15:17 16:37 17:57 19:17 20:37
Talbot Green, after Leisure Centre 06:59 13:58 15:18 16:38 17:58 19:18 20:38
Talbot Green Talbot Road (opp 24) 06:59 13:59 15:19 16:39 17:59 19:19 20:39
Talbot Green Bus Station (Stand C) 07:00 14:00 15:20 16:40 18:00 19:20 20:40
Talbot Green Talbot Road (o/s 24) 07:00 14:00 15:20 16:40 18:00 19:20 20:40
Ynysmaerdy, adj Rhiw Gog 07:00 14:02 15:22 16:42 18:02 19:22 20:42
Ynysmaerdy, o/s Royal Glamorgan Hospital 07:02 14:05 15:25 16:45 18:05 19:25 20:45

More information