Bus Times

116 - Gowerton - Llanrhidian

A bus service operated by DANSA

Inbound

Oldwalls, opp Greyhound Inn 00:02 19:57 21:02 23:02
Llanrhidian Turn (after) 00:05 20:00 21:05 23:05
The Common, nr Wern Halog Farm 00:06 20:01 21:06 23:06
Wernffrwdd, nr Aber-Login 00:08 20:03 21:08 23:08
Wernffrwdd, at Wernffrwd Turn 00:08 20:03 21:08 23:08
Llanmorlais, before Kenwood Kennels 00:09 20:04 21:09 23:09
Llanmorlais, after Cilonnen Turn 00:09 20:04 21:09 23:09
Llanmorlais, after Station Road 00:10 20:05 21:10 23:10
Crofty, nr Riverside 00:10 20:05 21:10 23:10
Crofty New Road (o/s Maes yr Haf) 00:12 20:07 21:12 23:12
Crofty, nr Hermon 00:12 20:07 21:12 23:12
Penclawdd, after Graig-y-coed 00:13 20:08 21:13 23:13
Penclawdd, nr Dalton's Point 00:14 20:09 21:14 23:14
Penclawdd, opp Royal Oak 00:14 20:09 21:14 23:14
Penclawdd, opp Health Centre 00:15 20:10 21:15 22:15 23:15
Penclawdd, o/s Old Station 00:15 20:10 21:15 22:15 23:15
Penclawdd, after Nurses Corner 00:15 20:10 21:15 22:15 23:15
Penclawdd, after Abercedy 00:16 20:11 21:16 22:16 23:16
Penclawdd, after Waun-y-felin 00:16 20:11 21:16 22:16 23:16
Penclawdd, opp Berthlwyd Inn 00:17 20:12 21:17 22:17 23:17
Gowerton, o/s Halfway House 00:18 20:13 21:18 22:18 23:18
Gowerton, nr Banc-y-cwm 00:19 20:14 21:19 22:19 23:19
Gowerton, o/s CK's 00:22 20:17 21:22 22:22 23:22
Gowerton Sterry Road (opp 33) 00:23 20:18 21:23 22:23 23:23

Outbound

Gowerton, o/s CK's 19:36 20:41 21:36 22:41 23:41
Gowerton Sterry Road (opp 33) 19:36 20:41 21:36 22:41 23:41
Gowerton Hill Street (after 1) 19:37 20:42 21:37 22:42 23:42
Gowerton, nr Ffos Felen 19:37 20:42 21:37 22:42 23:42
Gowerton, before Ffordd Alltwen 19:37 20:42 21:37 22:42 23:42
Gowerton, nr Banc-y-cwm 19:38 20:43 21:38 22:43 23:43
Gowerton, opp Halfway House 19:39 20:44 21:39 22:44 23:44
Penclawdd, o/s Berthlwyd Inn 19:40 20:45 21:40 22:45 23:45
Penclawdd, before Waun-y-felin 19:41 20:46 21:41 22:46 23:46
Penclawdd, after Abercedy 19:41 20:46 21:41 22:46 23:46
Penclawdd, after Nurses Corner 19:42 20:47 21:42 22:47 23:47
Penclawdd, nr Old Station 19:42 20:47 21:42 22:47 23:47
Cefn-bychan, after Health Centre 19:43 20:48 21:43 22:48 23:48
Penclawdd, o/s Royal Oak 19:43 20:48 22:48 23:48
Penclawdd, nr Dalton's Point 19:43 20:48 22:48 23:48
Penclawdd, before Graig-y-coed 19:44 20:49 22:49 23:49
Crofty, nr Hermon 19:45 20:50 22:50 23:50
Crofty New Road (opp Maes yr Haf) 19:46 20:51 22:51 23:51
Crofty, nr Riverside 19:47 20:52 22:52 23:52
Llanmorlais, before Station Road 19:48 20:53 22:53 23:53
Llanmorlais, before Cilonnen Turn 19:48 20:53 22:53 23:53
Llanmorlais, after Kenwood Kennels 19:48 20:53 22:53 23:53
Wernffrwdd, at Wernffwrd Turn 19:49 20:54 22:54 23:54
Wernffrwdd, nr Aber-Login 19:49 20:54 22:54 23:54
The Common, nr Wern Halog Farm 19:51 20:56 22:56 23:56
Llanrhidian Turn (after) 19:53 20:58 22:58 23:58
Oldwalls, o/s Greyhound Inn 19:56 21:01 23:01 00:01

More information

DANSA