Bus Times

1F - Penygroes - Caernarfon

A bus service operated by Tacsi Gwynedd

Penygroes - Caernarfon

Penygroes Co-op 07:20
Penygroes Tan-y-ffordd 07:22
Carmel Penalltfelen 07:23
Carmel Crossroads 07:24 11:30 14:00 16:10
Carmel Swyddfa'r Post Office 07:25 11:31 14:01 16:11
Carmel Pisgah 07:27 08:22
Carmel Brynhyfryd Terrace 07:28 08:23 11:32 14:02 16:12
Y Fron Cesarea Square 07:30 08:25 11:35 14:05 16:15
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 07:30 08:25 11:35 14:05 16:15
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 07:31 08:26 11:36 14:06 16:16
Penyffridd Capel y Bryn Turn 07:33 08:28 11:38 14:08 16:18
Rhosgadfan Square 07:35 08:30 11:40 14:10 16:20
Rhosgadfan Capel 07:36 08:31 11:41 14:11 16:21
Rhosgadfan Cae'r Gors 07:36 08:31 11:41 14:11 16:21
Rhosgadfan Bronallt 07:37 08:32 11:42 14:12 16:22
Rhostryfan Tan yr Allt (NW-bound) 07:39 08:34 11:44 14:14 16:24
Rhostryfan Fron Deg 07:39 08:34 11:44 14:14 16:24
Rhostryfan 07:40 08:35 11:45 14:15 16:25
Rhostryfan Wernlasddu 07:41 08:36 11:46 14:16 16:26
Llanwnda Plas Bodaden 07:42 08:37 11:47 14:17 16:27
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:43 08:38 11:48 14:18 16:28
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:43 08:38 11:48 14:18 16:28
Bontnewydd Cartref 07:44 08:39 11:49 14:19 16:29
Bontnewydd Prif 07:45 08:40 11:50 14:20 16:30
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 07:45 08:40 11:50 14:20 16:30
Bontnewydd Tyddyn-du 07:45 08:40 11:50 14:20 16:30
Caernarfon Parc Muriau 07:47 08:42 11:52 14:22 16:32
Caernarfon Tesco (N-bound) 07:48 08:43 11:53 14:23 16:33
Caernarfon Bro Helen 07:48 08:43 11:53 14:23 16:33
Caernarfon Eagle Hotel 07:49 08:44 11:54 14:24 16:34
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:50 08:45 11:55 14:25 16:35
Caernarfon Turf Square 08:45
Caernarfon Asda (B) 08:45
Caernarfon Margaret Street Subway 08:46
Caernarfon Maes Cadnant 08:47
Caernarfon Ael y Garth 08:47
Caernarfon Cae Berllan 08:47
Caernarfon Ysgol Sir Hugh Oiwen 08:48

Caernarfon - Penygroes

Caernarfon Ysgol Sir Hugh Oiwen 15:30
Caernarfon Arfon Leisure Centre 15:30
Caernarfon Cae Berllan 15:34
Caernarfon Maes Cadnant 15:36
Caernarfon William Street Path 15:38
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:55 11:00 13:30 15:40 17:40
Twt Hill Asda (C) 07:55 11:00 13:30 15:40 17:40
Caernarfon Rhes Gwstenin 07:56 11:01 13:31 15:41 17:41
Caernarfon Bro Helen 07:57 11:02 13:32 15:42 17:42
Caernarfon Tesco 07:57 11:02 13:32 15:42 17:42
Caernarfon Parc Muriau 07:58 11:03 13:33 15:43 17:43
Bontnewydd Tyddyn-Elen 07:59 11:04 13:34 15:44 17:44
Bontnewydd Prif 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45
Bontnewydd Cartref 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45
Bontnewydd Plas Dinas Turn 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45
Llanwnda Plas Bodaden 08:01 11:06 13:36 15:46 17:46
Rhostryfan Wernlasddu 08:03 11:08 13:38 15:48 17:48
Rhostryfan Sgwƒr/Square 08:05 11:10 13:40 15:50 17:50
Rhostryfan Tan yr Allt 08:05 11:10 13:40 15:50 17:50
Rhosgadfan Bronallt 08:07 11:12 13:42 15:52 17:52
Rhosgadfan Cae'r Gors 08:08 11:13 13:43 15:53 17:53
Rhosgadfan Capel 08:09 11:14 13:44 15:54 17:54
Rhosgadfan Post Office 08:10 11:15 13:45 15:55 17:55
Penyffridd Capel y Bryn Turn 08:11 11:16 13:46 15:56 17:56
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 08:13 11:18 13:48 15:58 17:58
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 08:14 11:19 13:49 15:59 17:59
Y Fron Cesarea Square 08:15 11:20 13:50 16:00 18:00
Carmel Pisgah 08:18 11:26 13:55 16:05 18:05
Carmel Swyddfa'r Post Office 11:27 13:56 16:06 18:06
Carmel Crossroads 11:28 13:58 16:08 18:08
Carmel Penalltfelen 18:08
Penygroes Tan-y-ffordd 18:09
Penygroes Co-op 18:12

More information