Bus Times

1F - Penygroes - Caernarfon

A bus service operated by Gwynfor Coaches

Penygroes - Caernarfon

Nebo War Memorial 19:15
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 19:18
Llanllyfni School 19:20
Llanllyfni Quarrymen's Arms 19:20
Llanllyfni Felin Gerrig 19:22
Penygroes Povey's Garage 19:24
Penygroes Co-op 07:20 19:25
Penygroes Red Lion 19:25
Penygroes Tredafydd 19:25
Groeslon Inigo Jones 19:28
Groeslon Post Office 08:05 19:30
Penygroes Tan-y-ffordd 07:22
Carmel Penalltfelen 07:23
Groeslon Gladstone House 08:05 19:30
Carmel Crossroads 07:24 11:30 14:00 16:10
Groeslon Cae Sarn 08:05 19:30
Carmel Pisgah 07:27
Groeslon Lon Llainffynnon 08:05 19:30
Groeslon Capel Bryn-rhos 08:06 19:31
Groeslon Ty'r Ysgol 08:06 19:31
Carmel Brynhyfryd Terrace 07:28 11:32 14:02 16:12
Groeslon Penfforddelen Farm 08:06 19:31
Carmel Glyn Meibion Turn 08:07 19:32
Carmel Llidiart y Mynydd 08:08 19:33
Carmel Swyddfa'r Post Office 08:10 19:35
Carmel Brynhyfryd Terrace 19:36
Y Fron Cesarea Square 07:30 08:15 11:35 14:05 16:15 19:40
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 07:30 08:15 11:35 14:05 16:15 19:40
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 07:31 08:16 11:36 14:06 16:16 19:41
Penyffridd Capel y Bryn Turn 07:33 08:18 11:38 14:08 16:18 19:43
Rhosgadfan Square 07:35 08:20 11:40 14:10 16:20 19:45
Rhosgadfan Capel 07:36 08:21 11:41 14:11 16:21 19:46
Rhosgadfan Cae'r Gors 07:36 08:21 11:41 14:11 16:21 19:46
Rhosgadfan Bronallt 07:37 08:22 11:42 14:12 16:22 19:47
Rhostryfan Tan yr Allt (NW-bound) 07:39 08:24 11:44 14:14 16:24 19:49
Rhostryfan Fron Deg 07:39 08:24 11:44 14:14 16:24 19:49
Rhostryfan 07:40 08:25 11:45 14:15 16:25 19:50
Rhostryfan Wernlasddu 07:41 08:26 11:46 14:16 16:26 19:51
Llanwnda Plas Bodaden 07:42 08:27 11:47 14:17 16:27 19:52
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:43 08:28 11:48 14:18 16:28 19:53
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:43 08:28 11:48 14:18 16:28 19:53
Bontnewydd Cartref 07:44 08:29 11:49 14:19 16:29 19:54
Bontnewydd Prif 07:45 08:30 11:50 14:20 16:30 19:55
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 07:45 08:30 11:50 14:20 16:30 19:55
Bontnewydd Tyddyn-du 07:45 08:30 11:50 14:20 16:30 19:55
Caernarfon Parc Muriau 07:47 08:32 11:52 14:22 16:32 19:57
Caernarfon Tesco (N-bound) 07:48 08:33 11:53 14:23 16:33 19:58
Caernarfon Bro Helen 07:48 08:33 11:53 14:23 16:33 19:58
Caernarfon Eagle Hotel 07:49 08:34 11:54 14:24 16:34 19:59
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:50 08:35 11:55 14:25 16:35 20:00
Caernarfon Ysgol Sir Hugh Oiwen 08:40

Caernarfon - Penygroes

Caernarfon Ysgol Sir Hugh Oiwen 15:30
Caernarfon Arfon Leisure Centre 15:30
Caernarfon Cae Berllan 15:34
Caernarfon Maes Cadnant 15:36
Caernarfon William Street Path 15:38
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:55 11:00 13:30 15:40 17:40 18:30
Caernarfon Turf Square 07:55 11:00 13:30 15:40 17:40
Twt Hill Asda (C) 07:55 11:00 13:30 15:40 17:40 18:30
Caernarfon Rhes Gwstenin 07:56 11:01 13:31 15:41 17:41 18:31
Caernarfon Bro Helen 07:57 11:02 13:32 15:42 17:42 18:32
Caernarfon Tesco 07:57 11:02 13:32 15:42 17:42 18:32
Caernarfon Parc Muriau 07:58 11:03 13:33 15:43 17:43 18:33
Bontnewydd Tyddyn-Elen 07:59 11:04 13:34 15:44 17:44 18:34
Bontnewydd Prif 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45 18:35
Bontnewydd Cartref 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45 18:35
Bontnewydd Plas Dinas Turn 08:00 11:05 13:35 15:45 17:45 18:35
Llanwnda Plas Bodaden 11:06 13:36 15:46 17:46 18:36
Rhostryfan Wernlasddu 11:08 13:38 15:48 17:48 18:38
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 08:01
Rhostryfan Sgwƒr/Square 11:10 13:40 15:50 17:50 18:40
Llanwnda Dinas 08:01
Rhostryfan Tan yr Allt 11:10 13:40 15:50 17:50 18:40
Llanwnda Ffingar 08:02
Rhosgadfan Bronallt 11:12 13:42 15:52 17:52 18:42
Dolydd Maen Coch 08:02
Rhosgadfan Cae'r Gors 11:13 13:43 15:53 17:53 18:43
Pont Dolydd 08:03
Rhosgadfan Capel 11:14 13:44 15:54 17:54 18:44
Dolydd Capel Brynrodyn 08:04
Rhosgadfan Post Office 11:15 13:45 15:55 17:55 18:45
Groeslon Llwyn-y-gwalch 08:04
Penyffridd Capel y Bryn Turn 11:16 13:46 15:56 17:56 18:46
Bwlch-y-llyn Cil Geraint 11:18 13:48 15:58 17:58 18:48
Bwlch-y-llyn Tai Dolawen 11:19 13:49 15:59 17:59 18:49
Y Fron Cesarea Square 11:20 13:50 16:00 18:00 18:50
Groeslon Pennionyn 08:04
Carmel Pisgah 11:26 13:55 16:05 18:05 18:55
Groeslon Post Office 08:05
Carmel Swyddfa'r Post Office 11:27 13:56 16:06 18:06 18:56
Carmel Crossroads 11:28 13:58 16:08 18:08 18:58
Carmel Penalltfelen 18:08 18:58
Penygroes Tan-y-ffordd 18:09 18:59
Penygroes Co-op 18:12 19:02
Penygroes Povey's Garage 19:02
Penygroes Stad Ddiwydiannol 19:03
Llanllyfni Felin Gerrig 19:04
Llanllyfni Quarrymen's Arms 19:06
Llanllyfni Ysgol 19:07
Llanllyfni Llwyd Coed Bach Cross 19:08
Nebo Capel 19:12

More information