Bus Times

2 - Barmouth - Bangor via Oakeley Arms

A bus service operated by Gwynfor Coaches

Inbound

Tan-y-bwlch Oakeley Arms 08:45 11:00
Bangor Bus Station 16:25
Bangor Ffordd Deiniol 16:25
Bangor Farrar Street 16:26
Bangor Plaza (Stop P) 16:26
Bangor Railway Station (Stop H) 16:27
Bangor Morrisons 16:27
Upper Bangor Llys Tryfan 16:28
Upper Bangor Leisure Centre 16:28
Upper Bangor Coleg Menai 16:29
Bangor Swyddfa'r Post Office 16:30
Bangor Ffordd Belmont 16:30
Bangor Ffordd Penrhos 16:31
Bangor Penrhos 16:31
Bangor Top Coed Mawr 16:32
Coed Mawr Hafod Elfyn 16:32
Bangor Kingdom Hall 16:33
Bangor Penrhos Garnedd 16:34
Bangor Ysbyty Gwynedd 16:35
Bangor Goleufryn 16:35
Bangor Ysgol y Faenol 16:36
Bangor Dafarn Newydd 16:36
Capel-y-graig Nant y Mount 16:37
Waterloo Port Parciau Farm 16:45
Waterloo Port Griffiths Crossing 16:45
Waterloo Port Ferodo 16:45
Waterloo Port Tal Menai 16:46
Waterloo Port Ffordd Bangor 16:47
Waterloo Port 16:47
Waterloo Port Lā€œn Campbell 16:48
Waterloo Port Morrisons 16:49
Penrhyndeudraeth Griffin Industrial Estate 08:49
Caernarfon Bus Station (Stand A) 16:50
Maentwrog Craig yr Afon 11:00
Penrhyndeudraeth Park Terrace 08:50
Caernarfon Turf Square 16:50
Twt Hill Asda (C) 16:50
Maentwrog Old Rectory Hotel 11:00
Caernarfon Rhes Gwstenin 16:51
Penrhyndeudraeth Station 08:50
Maentwrog Old School House 11:01
Maentwrog Power Station 11:02
Cilfor Llandecwyn 08:53 11:08
Talsarnau High Street 08:55 11:10
Harlech High Street 09:05 11:20
Harlech Plas Amherst 09:06 11:21
Lon Llandanwg 09:08 11:23
Llanfair Caegwyn 09:09 11:24
Llanbedr Railway Station 09:11 11:26
Llanbedr Victoria Inn 09:13 11:28
Llanbedr Maes Artro 09:13 11:28
Coed Ystumgwern Bryntirion 09:18 11:33
Coed Ystumgwern Ffordd y Llan 09:18 11:33
Coed Ystumgwern Ael y Bryn 09:19 11:34
Dyffryn Ardudwy Swyddfa'r Post Office 09:19 11:34
Dyffryn Ardudwy Bro Arthur 09:20 11:35
Llanddwywe Benar 09:21 11:36
Tal-y-Bont Swyddfa'r Post Office 09:22 11:37
Tal-y-Bont Caerelwan (SW-bound) 09:22 11:37
Tal-y-Bont Sunnysands 09:24 11:39
Llanaber Caerddaniel 09:27 11:42
Llanaber Garage 09:29 11:44
Llanaber Mynydd ar Mor 09:30 11:45
Llanaber Mynydd ar Mor 09:30 11:45
Llanaber Rhes Fronheulog 09:31 11:46
Barmouth Ty'r Graig Hotel 09:32 11:47
Barmouth Eglwys St Tudwal 09:33 11:48
Barmouth Post Office 09:34 11:49
Caernarfon Bro Helen 16:52
Barmouth Bryn-y-Mor 09:34 11:49
Barmouth Jubilee Road 09:35 11:50
Caernarfon Tesco 16:52
Caernarfon Parc Muriau 16:53
Bontnewydd Tyddyn-Elen 16:54
Bontnewydd Prif 16:54
Bontnewydd Cartref 16:55
Bontnewydd Plas Dinas Turn 16:55
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 16:56
Llanwnda Dinas 16:56
Groeslon Inigo Jones 17:01
Pant-Glas Post Office 17:11
Bryncir Capel Soar 17:14
Efail Glan-Dwyfach 17:16
Garndolbenmaen Ysgol 17:18
Garndolbenmaen Capel Horeb 17:19
Garndolbenmaen Nant Heddwch 17:19
Garndolbenmaen Cwm Pennant Junction 17:21
Penmorfa Y Neuadd 17:29
Penmorfa Bron Alltwen 17:30
Penmorfa Pwll 17:30
Porthmadog War Memorial 17:33
Porthmadog Rhes Cambrian 17:34
Porthmadog Sportsman 17:34
Porthmadog Australia (Stand D) 17:35

Outbound

Barmouth Jubilee Road 09:40 12:20 18:35
Barmouth Eglwys St Tudwal 09:40 12:20
Barmouth Ty'r Graig Hotel 09:41 12:21
Llanaber Rhes Fronheulog 09:42 12:22
Llanaber Mynydd ar Mor 09:43 12:23
Llanaber Caravan Park 09:43 12:23
Llanaber Garage 09:44 12:24
Llanaber Caerddaniel 09:45 12:25
Tal-y-Bont Sunnysands 09:48 12:28
Tal-y-Bont Caerelwan 09:50 12:30
Tal-y-Bont Swyddfa'r Post (NW-bound) 09:50 12:30
Llanddwywe Benar 09:51 12:31
Dyffryn Ardudwy Bro Arthur 09:52 12:32
Dyffryn Ardudwy Swyddfa'r Post Office 09:52 12:32
Coed Ystumgwern Ael y Bryn 09:53 12:33
Coed Ystumgwern Ffordd y Llan 09:53 12:33
Coed Ystumgwern 09:54 12:34
Llanbedr Maes Artro 09:58 12:38
Llanbedr Victoria Inn 09:58 12:38
Llanfair Pensarn Railway Station 10:00 12:40
Barmouth North Avenue 18:36
Llanfair Caegwyn 10:02 12:42
fLon Llandanwg 10:03 12:43
Barmouth Heol y Llan 18:40
Harlech Plas Amherst 10:04 12:44
Harlech High Street 10:06 12:46
Harlech Railway Station 10:07 12:47
Harlech Bron yr Hwlfa 10:08 12:48
Ynys Llanfihangel-y-traethau 10:13 12:53
Llanfihangel-y-traethau Castle View 10:13 12:53
Glan-y-wern Pont Fuches-wen 10:15 12:55
Talsarnau Capel Bethel 10:16 12:56
Cilfor Llandecwyn 10:19 12:59
Maentwrog Power Station 10:26 13:06
Maentwrog Capel Isaf 10:28 13:08
Tan-y-bwlch Oakeley Arms 10:30 13:10
Penrhyndeudraeth Griffin Industrial Estate 13:17
Penrhyndeudraeth Park Terrace 13:18
Penrhyndeudraeth Adwy Ddu 13:19
Penrhyndeudraeth Ysbyty Bron y Garth 13:19
Penrhyndeudraeth Minffordd Railway Station 13:20
Barmouth Heol Llywelyn 18:42
Penrhyndeudraeth Minffordd 13:20
Portmeirion Tollgate 13:22
Barmouth Post Office 18:44
Porthmadog Station 13:24
Porthmadog Park (Stand C) 13:25
Barmouth Bryn-y-Mor 18:44
Barmouth Jubilee Road 18:45

Similar services

More information

Gwynfor Coaches