Bus Times

28 - Tywyn - Dolgellau

A bus service operated by Lloyds Coaches

Tywyn - Dolgellau

Tywyn High Street 10:05 14:05
Tywyn Cinema 10:06 14:06
Tywyn Pendre 10:06 14:06
Pendre, opp Cemetery 10:06 14:06
Tywyn Ynysmaengwyn 10:08 14:08
Bryn-crug Groesffordd 10:09 14:09
Bryn-crug Parc 10:09 14:09
Bryn-crug Bryncrug A493 10:10 14:10
Llanegryn Talybont Bridge 10:12 14:12
Llanegryn Maes Parcio/Car Park 10:16 14:16
Llanegryn Bus Shelter 10:17 14:17
Llanegryn Bus Shelter 10:17 14:17
Llanegryn Maes Parcio 10:17 14:17
Llanegryn Cefn Coch 10:19 14:19
Rhoslefain Farm 10:24 14:24
Llangelynin St Celynin's Church 10:26 14:26
Llwyngwril Sun Beach Caravan Park 10:28 14:28
Llwyngwril School 10:30 14:30
Llwyngwril Parc/Park 10:30 14:30
Gwastadgoed Isaf 10:30 14:30
Friog Terrace 10:32 14:32
Friog Godre Meurig 10:33 14:33
Fairbourne Turning 10:33 14:33
Fairbourne Railway Station 10:34 14:34
Fairbourne Waverley Road 10:34 14:34
Fairbourne Stanley Road 10:34 14:34
Fairbourne Station House 10:35 14:35
Fairbourne Fairboune Turning 10:35 14:35
Friog Railway Terrace 10:41 14:41
Friog Bwlchgwyn 10:41 14:41
Friog Bryncoch 10:42 14:42
Friog Morfa Mawddach 10:42 14:42
Arthog Garthyfog 10:42 14:42
Arthog Terrace 10:42 14:42
Arthog Capel Seion 10:43 14:43
Arthog Capel Salem 10:43 14:43
Arthog Graigwen 10:45 14:45
Arthog Hospital 10:46 14:46
Bontddu Ponderosa Turn 10:48 14:48
Penmaenpool Abergwynant Farm 10:49 14:49
Penmaenpool Abergwynant Hall 10:50 14:50
Penmaenpool Penmaen Lodge 10:52 14:52
Penmaenpool Geroge III Hotel 10:52 14:52
Dolgellau Pont y Wernddu 10:56 14:56
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 11:00 15:00

Dolgellau - Tywyn

Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 11:20 15:20
Dolgellau Penbryn Garage 11:20 15:20
Dolgellau Pont y Wernddu 11:22 15:22
Penmaenpool George III Hotel 11:24 15:24
Penmaenpool Penmaen Lodge 11:25 15:25
Penmaenpool Abergwynant Hall 11:26 15:26
Penmaenpool Abergwynant Farm 11:27 15:27
Bontddu Ponderosa Turn 11:28 15:28
Arthog Hospital 11:30 15:30
Arthog Graigwen 11:31 15:31
Arthog Capel Salem 11:33 15:33
Arthog Capel Seion 11:34 15:34
Arthog Terrace 11:34 15:34
Arthog Garthyfog 11:35 15:35
Friog Morfa Mawddach 11:36 15:36
Friog Bryncoch 11:36 15:36
Friog Bwlchgwyn 11:37 15:37
Friog Railway Terrace 11:37 15:37
Fairbourne Turning 11:38 15:38
Fairbourne Railway Station 11:38 15:38
Fairbourne Waverley Road 11:39 15:39
Fairbourne Station House 11:40 15:40
Fairbourne Fairboune Turning 11:40 15:40
Friog Godre Meurig 11:43 15:43
Friog Terrace 11:43 15:43
Gwastadgoed Isaf 11:46 15:46
Llwyngwril Parc 11:47 15:47
Llwyngwril Godre'r Gaer 11:48 15:48
Llwyngwril Sun Beach Caravan Park 11:49 15:49
Llangelynin St Celynin's Church 11:52 15:52
Rhoslefain Farm 11:55 15:55
Llanegryn Cefn Coch 11:58 15:58
Llanegryn Maes Parcio/Car Park 11:59 15:59
Llanegryn Bus Shelter 12:00 16:00
Llanegryn Bus Shelter 12:00 16:00
Llanegryn Maes Parcio 12:00 16:00
Llanegryn Talybont Bridge 12:04 16:04
Bryn-crug Bryncrug A493 12:07 16:07
Bryn-crug Parc 12:07 16:07
Bryn-crug Groesffordd 12:08 16:08
Tywyn Ynysmaengwyn 12:10 16:10
Pendre, o/s Cemetery 12:11 16:11
Tywyn Pendre 12:13 16:13
Tywyn Cinema 12:13 16:13
Tywyn High Street (Stop M) 12:14 16:14

More information