Bus Times

525 - Llanidloes - Aberystwyth

A bus service operated by Celtic Travel and Mid Wales Travel

Llanidloes - Aberystwyth

Llanidloes The Groe 07:32 11:31 18:45
Llanidloes Hillfield 07:32 11:31 18:45
Llanidloes High School 07:33 11:32 18:46
Llanidloes Cwmbelan Turn 07:35 11:34 18:48
Cwmbelan Jubilee Terrace 07:37 11:36 18:50
Cwmbelan Bwlch-y-garreg 07:39 11:38 18:52
Llangurig Post Office 07:42 09:55 11:41 13:55 18:55
Llangurig Pont Aber-Bidno 07:43 09:57 11:42 13:57 18:56
Llangurig Llwyn-yr-hyddod 07:46 10:00 11:45 14:00 18:59
Llanifyny Plynlimon Restaurant 07:46 10:01 11:45 14:01 18:59
Pant Mawr Glansevern Arms Hotel 07:49 10:04 11:48 14:04 19:02
Pant Mawr Pont Rhydgaled 07:50 10:05 11:49 14:05 19:03
Ponterwyd Dyffryn Castle Hotel 08:02 10:17 12:01 14:17 19:15
Ponterwyd Mill 12:05
Ponterwyd, opp Penlon 08:07 12:06 14:52 16:52 19:20
Ponterwyd Mill 08:08 10:21 14:21 14:53 16:53 19:21
Ponterwyd, o/s George Borrow Hotel 08:09 10:22 12:07 14:22 14:54 16:54 19:22
Ponterwyd Ffynnon-cadno 08:09 10:23 12:07 14:23 14:54 16:54 19:22
Llywernog Silver-Lead Mine Museum 08:10 10:24 12:08 14:24 14:55 16:55 19:23
Llywernog Pont Rhydlydan 08:11 10:25 12:09 14:25 14:56 16:56 19:24
Cwmbrwyno 08:13 10:28 12:11 14:28 14:58 16:58 19:26
Goginan Druid Inn 08:16 10:32 12:14 14:32 15:01 17:01 19:29
Old Goginan 08:16 10:32 12:15 14:32 15:01 17:01 19:29
Maes-bangor Afallon 08:19 10:35 12:19 14:35 15:04 17:04 19:32
Maes-bangor Cefn Melindwr 08:20 10:36 12:20 14:36 15:05 17:05 19:33
Maes-bangor Tynllidiart Arms 08:21 10:36 12:21 14:36 15:06 17:06 19:34
Pen-llwyn Post Office 08:22 10:37 12:22 14:37 15:07 17:07 19:35
Capel-Bangor Blaengeuffordd Village 08:22 10:38 12:22 14:38 15:07 17:07 19:35
Capel-Bangor Capel Dewi Turn 08:25 10:40 12:24 14:40 15:10 17:10 19:38
Glanyrafon Glanrafon Ind Est 12:28
Llanbadarn Fawr Pwllhobi 08:29 10:45 12:29 14:45 15:14 17:14 19:42
Llanbadarn Fawr Glynpadarn 08:30 10:45 12:30 14:45 15:15 17:15 19:43
Llanbadarn Fawr Ambulance Station 08:32 10:45 12:30 14:45 15:15 17:15 19:44
Aberystwyth Plas Avenue 10:46 12:31 14:46 15:16 17:16 19:45
Aberystwyth Penweddig School 08:35
Aberystwyth St Padarn's RC Primary School 08:37 10:46 12:32 14:46 15:17 17:17 19:47
Aberystwyth St David's Road 08:37 10:46 12:32 14:46 15:17 17:17 19:47
Aberystwyth Social Security 08:39 10:47 12:34 14:47 15:19 17:19 19:49
Aberystwyth Bus Station Stand 3 08:40 10:48 12:35 14:48 15:20 17:20 19:51

Aberystwyth - Llanidloes

Aberystwyth Bus Station Stand 3 06:30 10:25 11:15 14:25 15:30 16:25 17:40
Aberystwyth Great Darkgate Street 06:30 10:25 11:15 14:25 15:30 16:25 17:40
Aberystwyth, adj North Parade 06:30 10:25 11:15 14:25 15:30 16:25 17:40
Aberystwyth Llanbadarn Road 06:31 10:26 11:16 14:26 15:31 16:26 17:41
Aberystwyth Plas Avenue 06:32 10:27 11:16 14:27 15:31 16:27 17:42
Aberystwyth Ambulance Station 06:33 10:28 11:17 14:28 15:31 16:28 17:43
Llanbadarn Fawr St Padarn's Church 06:34 10:29 14:29 16:29 17:44
Llanbadarn Fawr Llanbadarn Square 06:35 10:30 14:30 16:30 17:45
Llanbadarn Fawr Pwllhobi 06:35 10:30 11:17 14:30 15:32 16:30 17:45
Glanyrafon Glanrafon Ind Est 10:32 14:32
Capel-Bangor Capel Dewi Turn 06:39 10:35 11:22 14:35 15:36 16:34 17:49
Capel-Bangor Blaengeuffordd Village 06:42 10:37 11:24 14:37 15:38 16:37 17:52
Pen-llwyn Post Office 06:43 10:38 11:25 14:38 15:39 16:38 17:53
Maes-bangor Tynllidiart Arms 06:43 10:38 11:25 14:38 15:39 16:38 17:53
Maes-bangor Cefn Melindwr 06:44 10:39 11:26 14:39 15:40 16:39 17:54
Maes-bangor Afallon 06:44 10:39 11:26 14:39 15:41 16:39 17:54
Old Goginan 06:47 10:42 11:29 14:42 15:43 16:42 17:57
Goginan Druid Inn 06:48 10:43 11:30 14:43 15:44 16:43 17:58
Cwmbrwyno 06:49 10:44 11:33 14:45 15:47 16:45 17:59
Llywernog Pont Rhydlydan 06:51 10:46 11:36 14:48 15:49 16:48 18:01
Llywernog Silver-Lead Mine Museum 06:51 10:46 11:37 14:49 15:51 16:49 18:01
Ponterwyd Ffynnon-cadno 06:52 10:47 11:38 14:50 15:51 16:50 18:02
Ponterwyd, opp George Borrow Hotel 06:53 10:48 11:39 14:51 15:52 16:51 18:03
Ponterwyd, opp Penlon 06:56 18:06
Ponterwyd Mill 10:48 11:40 15:53
Ponterwyd Dyffryn Castle Hotel 06:57 10:50 11:44 15:57 18:10
Pant Mawr Pont Rhydgaled 07:01 10:56 11:56 16:08 18:22
Pant Mawr Glansevern Arms Hotel 07:03 10:58 11:57 16:09 18:23
Llanifyny Plynlimon Restaurant 07:09 11:04 12:00 18:25
Llangurig Llwyn-yr-hyddod 07:10 11:05 12:00 18:25
Llangurig Pont Aber-Bidno 07:16 11:11 12:03 18:28
Llangurig Black Lion Hotel 07:21 11:16 12:06 18:30
Cwmbelan Bwlch-y-garreg 07:23 11:18 18:32
Cwmbelan Jubilee Terrace 07:26 11:21 18:36
Llanidloes Cwmbelan Turn 07:27 11:22 18:37
Llanidloes High School 07:28 11:24 18:39
Llanidloes Somerfields 07:29 11:25 18:40
Llanidloes The Groe 07:30 11:26 16:36 18:41

More information