bustimes.org

525 - Llanidloes - Aberystwyth

A bus service operated by Mid Wales Travel

Map

Aberystwyth - Llanidloes

Aberystwyth, o/s Bus Station Stand 3 06:30 10:25 14:25 16:25 17:40
Aberystwyth, in Great Darkgate Street 06:30 10:25 14:25 16:25 17:40
Aberystwyth North Parade (o/s 50) 06:30 10:25 14:25 16:25 17:40
Aberystwyth Llanbadarn Road (opp Heddle) 06:31 10:26 14:26 16:26 17:41
Aberystwyth, before Plas Avenue 06:32 10:27 14:27 16:27 17:42
Aberystwyth Ambulance Station 06:33 10:28 14:28 16:28 17:43
Llanbadarn Fawr, before St Padarn's Church 06:34 10:29 14:29 16:29 17:44
Llanbadarn Fawr, at Llanbadarn Square 06:35 10:30 14:30 16:30 17:45
Llanbadarn Fawr, nr Pwllhobi 06:35 10:30 14:30 16:30 17:45
Glanyrafon, in Glanrafon Ind Est 10:32 14:32
Capel-Bangor, before Capel Dewi Turn 06:39 10:35 14:35 16:34 17:49
Capel-Bangor Blaengeuffordd Village (adj Post Box) 06:42 10:37 14:37 16:37 17:52
Pen-llwyn Post Office (opp Post Box) 06:43 10:38 14:38 16:38 17:53
Maes-bangor, after Tynllidiart Arms 06:43 10:38 14:38 16:38 17:53
Maes-bangor, after Cefn Melindwr 06:43 10:38 14:38 16:38 17:53
Maes-bangor, nr Afallon 06:44 10:39 14:39 16:39 17:54
Old Goginan (nr) 06:46 10:41 14:41 16:41 17:56
Goginan, before Druid Inn 06:47 10:42 14:42 16:42 17:57
Cwmbrwyno (nr) 06:50 10:45 14:45 16:45 18:00
Llywernog, before Pont Rhydlydan 06:53 10:48 14:48 16:48 18:03
Llywernog, after Silver-Lead Mine Museum 06:54 10:49 14:49 16:49 18:04
Ponterwyd, before Ffynnon-cadno 06:55 10:50 14:50 16:50 18:05
Ponterwyd, opp George Borrow Hotel 06:56 10:51 14:51 16:51 18:06
Ponterwyd Mill (nr) 06:56 10:51 18:06
Ponterwyd Dyffryn Castle Hotel (opp former) 07:00 10:55 18:10
Pant Mawr, before Pont Rhydgaled 07:11 11:06 18:21
Pant Mawr, nr Glansevern Arms Hotel 07:12 11:07 18:22
Llanifyny, nr Plynlimon Restaurant 07:15 11:10 18:25
Llangurig, nr Llwyn-yr-hyddod 07:16 11:11 18:26
Llangurig, before Pont Aber-Bidno 07:18 11:13 18:28
Llangurig, after Black Lion Hotel 07:21 11:16 18:31
Cwmbelan, nr Bwlch-y-garreg 07:23 11:18 18:33
Cwmbelan, nr Jubilee Terrace 07:26 11:21 18:36
Llanidloes, before Cwmbelan Turn 07:27 11:22 18:37
Llanidloes, o/s High School 07:28 11:24 18:39
Llanidloes, nr Somerfields 07:29 11:25 18:40
Llanidloes, in The Groe 07:30 11:26 18:41

Llanidloes - Aberystwyth

Llanidloes, in The Groe 07:32 11:31 18:45
Llanidloes, opp Hillfield 07:32 11:31 18:45
Llanidloes, opp High School 07:33 11:32 18:46
Llanidloes, after Cwmbelan Turn 07:35 11:34 18:48
Cwmbelan, nr Jubilee Terrace 07:37 11:36 18:50
Cwmbelan, nr Bwlch-y-garreg 07:39 11:38 18:52
Llangurig, o/s Post Office 07:42 11:41 18:55
Llangurig, after Pont Aber-Bidno 07:44 11:43 18:57
Llangurig, nr Llwyn-yr-hyddod 07:46 11:45 18:59
Llanifyny, nr Plynlimon Restaurant 07:47 11:46 19:00
Pant Mawr, nr Glansevern Arms Hotel 07:50 11:49 19:03
Pant Mawr, after Pont Rhydgaled 07:51 11:50 19:04
Ponterwyd Dyffryn Castle Hotel (o/s former) 08:02 12:01 19:15
Ponterwyd Mill (nr) 08:06 12:05 19:19
Ponterwyd, before Penlon 12:06
Ponterwyd, o/s George Borrow Hotel 08:07 12:07 14:52 16:52 19:20
Ponterwyd, after Ffynnon-cadno 08:08 12:08 14:53 16:53 19:21
Llywernog, opp Silver-Lead Mine Museum 08:09 12:09 14:54 16:54 19:22
Llywernog, after Pont Rhydlydan 08:10 12:10 14:55 16:55 19:23
Cwmbrwyno (nr) 08:13 12:13 14:58 16:58 19:26
Goginan, after Druid Inn 08:16 12:16 15:01 17:01 19:29
Old Goginan (nr) 08:17 12:17 15:02 17:02 19:30
Maes-bangor, nr Afallon 08:20 12:20 15:05 17:05 19:33
Maes-bangor, before Cefn Melindwr 08:20 12:20 15:05 17:05 19:33
Maes-bangor, before Tynllidiart Arms 08:21 12:21 15:06 17:06 19:34
Pen-llwyn Post Office (opp Post Box) 08:22 12:22 15:07 17:07 19:35
Capel-Bangor Blaengeuffordd Village (adj Post Box) 08:22 12:22 15:07 17:07 19:35
Capel-Bangor, after Capel Dewi Turn 08:25 12:24 15:10 17:10 19:38
Glanyrafon, in Glanrafon Ind Est 12:28
Llanbadarn Fawr, nr Pwllhobi 08:29 12:29 15:14 17:14 19:42
Llanbadarn Fawr, o/s Glyn Padarn 08:30 12:30 15:15 17:15 19:43
Llanbadarn Fawr, o/s Ambulance Station 08:32 12:30 15:15 17:15 19:44
Aberystwyth, o/s Penweddig School 08:35
Aberystwyth, before Plas Avenue 08:36 12:31 15:16 17:16 19:45
Aberystwyth, o/s St Padarn's RC Primary School 08:37 12:32 15:17 17:17 19:47
Aberystwyth, before St David's Road 08:37 12:32 15:17 17:17 19:47
Aberystwyth, before Social Security 08:38 12:34 15:19 17:19 19:49
Aberystwyth, o/s Bus Station Stand 3 08:40 12:35 15:20 17:20 19:51

Timetable data from the Traveline National Dataset

More information

Mid Wales Travel