Bus Times

X19 - Blaenau Ffestinog - Llandudno

A bus service operated by Llew Jones Coaches

Blaenau Ffestinog - Llandudno

Blaenau Ffestiniog Station (Stand C) 07:35 10:30 16:25
Blaenau Ffestiniog Church Street 07:35 10:30 16:25
Blaenau Ffestiniog Commercial Hotel 07:35 10:30 16:25
Rhiwbryfdir Hospital Road 07:36 10:31 16:26
Rhiwbryfdir Talwaenydd A470 07:36 10:31 16:26
Blaenau Dolwyddelan Roman Bridge 07:43 10:38 16:32
Dolwyddelan, o/s Dolwyddelen Castle 07:45 10:40 16:33
Dolwyddelan, opp Tan-y-Castell 07:45 10:40 16:33
Dolwyddelan Bodeifion 07:46 10:41 16:34
Dolwyddelan, opp Capel Bethel 07:47 10:42 13:40 16:35
Dolwyddelan Gwalia 07:47 10:42 13:40 16:35
Pont-y-Pant, o/s Prince Llewellyn Terrace 07:48 10:43 13:41 16:37
Pont-y-Pant, o/s Lledr House 07:49 10:44 13:41 16:37
Pont-y-Pant, opp Plas Mountain Centre 07:50 10:45 13:42 16:39
Pont-y-Pant, opp Caedu 07:51 10:46 13:43 16:39
Dinas Mawr, o/s Old Fish Inn 07:54 10:49 13:45 16:43
Dinas Mawr Pont yr Afanc 07:56 10:51 13:47 16:46
Betws-y-Coed, o/s Waterloo Hotel 07:58 10:53 13:49 16:48
Betws-y-Coed, o/s Mount Garmon View 07:59 10:54 13:49 16:49
Betws-y-Coed Railway Station 08:00 10:55 13:50 16:50
Betws-y-Coed, opp Mount Garmon View 08:00 10:55 13:50 16:50
Betws-y-Coed Waterloo Hotel 08:01 10:55 13:50 16:51
Betws-y-Coed Waterloo Bridge 08:02 10:56 13:51 16:51
Betws-y-Coed, o/s Rhyd-y-creuau 08:04 10:58 13:53 16:53
Nant-y-Rhiw Cilelcious Bridge 08:07 11:00 13:55 16:56
Llanrwst, o/s Meadowvale 08:11 11:02 13:57 16:58
Llanrwst Llwyn Brith 08:12 11:03 13:58 16:59
Llanrwst Birmingham Garage 08:13 11:03 13:58 17:00
Llanrwst Cae Person 08:13 11:03 13:58 17:00
Llanrwst Bryn Hyfryd 08:13 11:04 13:59 17:00
Llanrwst Playing Fields 08:14 11:04 13:59 17:01
Llanrwst Railway Station 08:14 11:04 13:59 17:01
Llanrwst Watling Street 08:15 11:05 14:00 17:02
Llanrwst Bridge 08:15 11:05 14:00 17:02
Llanrwst Ancaster Square 08:15 11:05 14:00 17:02
Llanrwst North 08:15 11:05 14:00 17:02
Maenan Abbey Hotel 08:18 11:10 14:04 17:05
Maenan Abbey End 08:19 11:10 14:04 17:06
Dolgarrog, o/s Railway Station 08:20 11:11 14:05 17:07
Tal-y-cafn Hotel (o/s) 08:24 11:17 14:10 17:11
Graig, opp Bodnant Gardens 14:13
Graig Croesau 08:26 11:20 14:15 17:13
Graig Parrys 08:27 11:21 14:16 17:14
Llansanffraid Glan Conwy Glan-y-Mor 08:28 11:23 14:18 17:15
Llansanffraid Glan Conwy Abbeyfield 08:28 11:23 14:18 17:15
Llansanffraid Glan Conwy, opp Cross Keys 08:29 11:24 14:19 17:16
Llansanffraid Glan Conwy Conway Court 08:29 11:24 14:19 17:16
Llansanffraid Glan Conwy, opp Old Rectory 08:30 11:25 14:20 17:17
Llansanffraid Glan Conwy, o/s Black Cat Roundabout 08:31 11:26 14:21 17:18
Llandudno Junction Capel Pensarn 08:32 11:27 14:22 17:19
Llandudno Junction, o/s Trem yr Afon 08:33 11:28 14:23 17:20
Llandudno Junction, opp Preswylfa 08:33 11:28 14:23 17:20
Llandudno Junction Station (Stop T) 08:34 11:29 14:24 17:21
Llandudno Junction Station 08:35 11:30 14:25 17:22
Llandudno Junction, o/s Broad Street 08:36 11:31 14:26 17:22
Llandudno Junction Victoria Crescent (49) 08:37 11:32 14:27 17:23
Llandudno Junction, o/s The Mews 08:37 11:32 14:27 17:23
Llandudno Junction, o/s Dol Hudol 08:38 11:33 14:28 17:23
Llandudno Junction Bryn Marl 08:38 11:33 14:28 17:24
Deganwy, o/s Marl Lane 08:40 11:35 14:30 17:25
Deganwy, o/s High Pastures 08:40 11:35 14:30 17:25
Llanrhos, o/s St Anne's Gardens 08:41 11:36 14:31 17:26
Llanrhos Corner 08:41 11:36 14:31 17:26
Llanrhos, opp St Hilary's Church 08:42 11:37 14:32 17:27
Llanrhos St Hilary's Road 08:42 11:37 14:32 17:27
Craig-y-Don Vicarage Road 08:43 11:38 14:33 17:28
Craig-y-Don, o/s Fferm Lane 08:43 11:38 14:33 17:28
Craig-y-Don, opp Roumania Drive 08:44 11:39 14:34 17:29
Craig-y-Don (opp) 08:45 11:40 14:35 17:30
Craig-y-Don, opp Clarence Road 08:45 11:40 14:35 17:30
Llandudno B&q 08:46 11:40 14:35 17:31
Llandudno Law Courts (Stop V) 08:48 11:41 14:36 17:33
Llandudno Marlborough Place 08:49 11:42 14:37 17:34
Llandudno Railway Station (Stop H) 08:51 11:43 14:38 17:36
Llandudno, opp Trinity Square 08:52 11:43 14:38 17:37
Llandudno Victoria Centre (Stop X) 08:53 11:44 14:39 17:38
Llandudno Palladium (Stop Y) 08:55 11:45 14:40 17:40

Llandudno - Blaenau Ffestinog

Llandudno Palladium (Stop B) 09:00 11:55 14:50 17:45
Llandudno Marks & Spencers (Stop D) 09:01 11:57 14:50 17:46
Llandudno, opp North Western Gardens 09:03 11:59 14:51 17:48
Llandudno Coach Park (Stand F) 09:04 12:00 14:52 17:49
Llandudno Venue Cymru (Stop G) 09:05 12:01 14:52 17:50
Llandudno Grand Theatre 09:06 12:02 14:53 17:51
Craig-y-Don, o/s Clarence Road 09:06 12:03 14:53 17:51
Craig-y-Don Queen's Road 09:08 12:05 14:54 17:53
Craig-y-Don, o/s Roumania Drive 09:08 12:05 14:54 17:53
Craig-y-Don, o/s Nth Wales Medical Centre 09:09 12:06 14:55 17:53
Llandudno Vicarage Road 09:09 12:06 14:55 17:53
Llanrhos Cemetery 09:10 12:07 14:56 17:54
Llanrhos, o/s St Hilary's Church 09:10 12:07 14:56 17:54
Llanrhos Corner 09:11 12:08 14:57 17:54
Llanrhos, opp St Anne's Gardens 09:11 12:08 14:57 17:54
Deganwy, opp Marl Lane 09:13 12:10 14:59 17:55
Llandudno Junction Bryn Marl 09:14 12:11 15:02 17:56
Tywyn Dol Hudol 09:14 12:12 15:04 17:57
Llandudno Junction, opp The Mews 09:15 12:13 15:07 17:58
Llandudno Junction Victoria Crescent (64) 09:16 12:14 15:09 17:59
Llandudno Junction, opp Broad Street 09:16 12:15 15:11 18:01
Llandudno Junction Station 09:18 12:17 15:16 18:03
Llandudno Junction, opp Preswylfa 09:19 12:18 15:17 18:04
Llandudno Junction, opp Trem yr Afon 09:19 12:18 15:17 18:04
Llandudno Junction Capel Pensarn 09:20 12:19 15:18 18:05
Llansanffraid Glan Conwy, opp Black Cat Roundabout 09:21 12:20 15:19 18:06
Llansanffraid Glan Conwy, o/s Old Rectory 09:23 12:22 15:21 18:08
Llansanffraid Glan Conwy Conwy Court 09:23 12:22 15:21 18:08
Llansanffraid Glan Conwy, o/s Cross Keys 09:24 12:23 15:22 18:09
Llansanffraid Glan Conwy Dyffryn Conwy 09:24 12:23 15:22 18:09
Llansanffraid Glan Conwy Trem Afon 09:24 12:23 15:22 18:09
Llansanffraid Glan Conwy Glan-y-Mor 09:25 12:23 15:22 18:09
Graig Parrys 09:27 12:24 15:24 18:10
Graig Croesau 09:28 12:25 15:24 18:11
Graig Bodnant Road Top 09:28 12:25 15:25 18:11
Graig, opp Bodnant Gardens 09:30
Graig, o/s Bodnant Gardens 09:31 12:27 15:27 18:13
Graig Bodnant Road Top 09:31 12:28 15:28 18:14
Tal-y-cafn Hotel (opp) 09:33 12:30 15:29 18:16
Dolgarrog, opp Railway Station 09:37 12:34 15:34 18:19
Maenan Abbey End 09:38 12:35 15:35 18:20
Llanrwst Salisbury Terrace 09:41 12:38 15:38 18:23
Llanrwst Railway Station 09:42 12:39 15:39 18:24
Llanrwst Watling Street 09:43 12:40 15:40 18:25
Llanrwst Llwyn Brith 09:44 12:41 15:41 18:26
Llanrwst, opp Meadowvale 09:45 12:41 15:42 18:26
Nant-y-Rhiw Cilelcious Bridge 09:48 12:44 15:45 18:29
Betws-y-Coed, opp Rhyd-y-creuau 09:50 12:46 15:48 18:31
Betws-y-Coed, o/s Waterloo Hotel 09:53 12:48 15:51 18:33
Betws-y-Coed, o/s Mount Garmon View 09:54 12:49 15:52 18:34
Betws-y-Coed Railway Station 09:55 12:50 15:53 18:35
Betws-y-Coed, opp Mount Garmon View 09:55 12:50 15:53 18:35
Betws-y-Coed Waterloo Hotel 09:55 12:50 15:53 18:36
Betws-y-Coed Waterloo Bridge 09:56 12:51 15:54 18:36
Dinas Mawr Pont yr Afanc 09:57 12:52 15:55 18:38
Dinas Mawr, opp Old Fish Inn 10:00 12:54 15:58 18:41
Pont-y-Pant, o/s Caedu 10:03 12:56 16:01 18:45
Pont-y-Pant, o/s Plas Mountain Centre 10:03 12:57 16:01 18:45
Pont-y-Pant, opp Lledr House 10:04 12:58 16:02 18:47
Pont-y-Pant, opp Prince Llewellyn Terrace 10:05 12:58 16:03 18:47
Dolwyddelan, o/s Capel Bethel 10:07 13:00 16:05 18:50
Dolwyddelan Bodeifion 10:07 16:05 18:50
Dolwyddelan, o/s Tan-y-Castell 10:08 16:06 18:51
Dolwyddelan, opp Dolwyddelen Castle 10:08 16:06 18:51
Blaenau Dolwyddelan Roman Bridge 10:10 16:08 18:53
Tal-y-waenydd Oakeley Terrace 10:16 16:14 18:59
Rhiwbryfdir Talwaenydd A470 10:18 16:16 19:00
Rhiwbryfdir Hospital Road 10:18 16:16 19:00
Blaenau Ffestiniog Commercial 10:19 16:17 19:01
Blaenau Ffestiniog Cwm 10:19 16:17 19:01
Blaenau Ffestiniog Queen's Hotel (Stand A) 10:19 16:17 19:01
Blaenau Ffestiniog Station (Stand C) 10:20 16:18 19:02

More information