Bus Times

12 - Caernarfon - Pwllheli

A bus service operated by Berwyn and Clynnog & Trefor / Berwyn Coaches

Caernarfon - Pwllheli

Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:30 08:35 09:40 then hourly until 14:40 15:40 16:40 17:40 19:00 20:35 22:00
Twt Hill Asda (C) 07:30 08:35 09:40 14:40 15:40 16:40 17:40 19:00 20:35 22:00
Caernarfon Bro Helen 07:32 08:37 09:42 14:42 15:42 16:42 17:42 19:02 20:37 22:02
Caernarfon Tesco 07:32 08:37 09:42 14:42 15:42 16:42 17:42 19:02 20:37 22:02
Caernarfon Parc Muriau 07:33 08:38 09:43 14:43 15:43 16:43 17:43 19:03 20:38 22:03
Bontnewydd Tyddyn-Elen 07:34 08:39 09:44 14:44 15:44 16:44 17:44 19:04 20:39 22:04
Bontnewydd Prif 07:35 08:40 09:45 14:45 15:45 16:45 17:45 19:05 20:40 22:05
Bontnewydd Cartref 07:35 08:40 09:45 14:45 15:45 16:45 17:45 19:05 20:40 22:05
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:36 08:41 09:46 14:46 15:46 16:46 17:46 19:06 20:41 22:06
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:36 08:41 09:46 14:46 15:46 16:46 17:46 19:06 20:41 22:06
Llanwnda Dinas 07:38 08:43 09:48 14:48 15:48 16:48 17:48 19:08 20:43 22:08
Bethesda-bach Goat Hotel 07:39 08:44 09:49 14:49 15:49 16:49 17:49 19:09 20:44 22:09
Bethesda-bach 07:39 08:44 09:49 14:49 15:49 16:49 17:49 19:09 20:44 22:09
Llandwrog Groeslon Ffrwd 07:41 08:46 09:51 14:51 15:51 16:51 17:51 19:11 20:46 22:11
Llandwrog Glynllifon 07:42 08:47 09:52 14:52 15:52 16:52 17:52 19:12 20:47 22:12
Pontllyfni Groeslon Ffrwd 07:43 08:48 09:53 14:53 15:53 16:53 17:53 19:13 20:48 22:13
Pontllyfni Lon Caergofiant 07:43 08:48 09:53 14:53 15:53 16:53 17:53 19:13 20:48 22:13
Pontllyfni Y Swan 07:44 08:49 09:54 14:54 15:54 16:54 17:54 19:14 20:49 22:14
Pontllyfni 07:45 08:50 09:55 14:55 15:55 16:55 17:55 19:15 20:50 22:15
Pont Aberdesach 07:46 08:51 09:56 14:56 15:56 16:56 17:56 19:16 20:51 22:16
Clynnog Swyddfa'r Post Office 07:48 08:53 09:58 14:58 15:58 16:58 17:58 19:18 20:53 22:18
Gryn Goch Gyrn Coch 07:50 08:55 10:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:20 20:55 22:20
Trefor Ganolfan 07:54 08:59 10:04 15:04 16:04 17:04 18:04 19:24 20:59 22:24
Trefor Capel Gosen 07:05 07:55 09:00 10:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:25 21:00 22:25
Trefor Crossroads 07:05 07:55 09:00 10:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:25 21:00 22:25
Trefor Maes y Neuadd 07:05 07:55 09:00 10:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:25 21:00 22:25
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 07:09 07:59 09:04 10:09 15:09 16:09 17:09 18:09 19:29 21:03 22:28
Llanaelhaearn Rivals Inn 07:10 08:00 09:05 10:10 15:10 16:10 17:10 18:10 19:30 21:03 22:28
Llanaelhaearn Glan Rhyd 07:11 08:01 09:06 10:11 15:11 16:11 17:11 18:11 19:31 21:04 22:29
Llanaelhaearn Bryn Meddyg 07:11 08:01 09:06 10:11 15:11 16:11 17:11 18:11 19:31 21:04 22:29
Pencaenewydd Glasfryn 07:13 08:03 09:08 10:13 15:13 16:13 17:13 18:13 19:33 21:05 22:30
Rhos-fawr Lon Llwyndyrys 07:15 08:05 09:10 10:15 15:15 16:15 17:15 18:15 19:35 21:06 22:31
Bwlch y ffordd isa 07:16 08:06 09:11 10:16 15:16 16:16 17:16 18:16 19:36 21:07 22:31
Y Ffor Siop Newydd 07:16 08:06 09:11 10:16 15:16 16:16 17:16 18:16 19:36 21:07 22:31
Y Ffor Dreflan 08:06 09:11 10:16 15:16 17:16 18:16 19:36 21:07 22:31
Y Ffor Cae'r Gromlech 07:17 08:07 09:12 10:17 15:17 16:17 17:17 18:17 19:37 21:08 22:32
Y Ffor Clogwyn 07:18 08:08 09:13 10:18 15:18 16:18 17:18 18:18 19:38 21:09 22:33
Pwllheli Ysbyty Bryn Beryl 07:20 08:10 09:15 10:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:40 21:10 22:35
Pwllheli Clogwyn 07:22 08:11 09:16 10:21 15:21 16:21 17:21 18:20 19:41 21:11 22:36
Pwllheli Llwyn - hudol 07:23 08:11 09:16 10:21 15:21 16:21 17:21 18:21 19:41 21:11 22:36
Pwllheli Yoke House 07:24 08:12 09:17 10:22 15:22 16:22 17:22 18:21 19:42 21:12 22:37
Pwllheli Asda 07:29 08:14 09:19 10:24 15:24 16:24 17:24 18:23 19:44 21:14 22:39
Pwllheli Bus Station (Stand C) 07:31 08:15 09:20 10:25 15:25 16:25 17:25 18:24 19:45 21:15 22:40

Pwllheli - Caernarfon

Pwllheli Bus Station (Stand C) 07:40 then hourly until 14:40 15:50 16:40 17:40 18:25 19:45 21:15 22:40
Pwllheli Asda 07:40 14:40 15:50 16:40 17:40 18:25 19:45 21:15 22:40
Pwllheli Yoke House Turn 07:42 14:42 15:52 16:42 17:42 18:27 19:47 21:17 22:42
Pwllheli Llwyn - hudol 07:43 14:43 15:53 16:43 17:43 18:28 19:48 21:18 22:43
Pwllheli Clogwyn 07:43 14:43 15:53 16:43 17:43 18:28 19:48 21:18 22:43
Pwllheli Ysbyty Bryn Beryl 07:45 14:45 15:55 16:45 17:45 18:30 19:50 21:20 22:45
Y Ffor Clogwyn 07:46 14:46 15:56 16:46 17:46 18:31 19:51 21:21 22:46
Y Ffor Cae'r Gromlech 07:47 14:47 15:57 16:47 17:47 18:32 19:52 21:22 22:47
Y Ffor Dreflan 07:47 14:47 15:57 16:47 17:47 18:32 19:52 21:22 22:47
Y Ffor Siop Newydd 07:48 14:48 15:58 16:48 17:48 18:33 19:53 21:23 22:48
Bwlch y ffordd isa 07:48 14:48 15:58 16:48 17:48 18:33 19:53 21:23 22:48
Rhos-fawr Lon Llwyndyrys 07:49 14:49 15:59 16:49 17:49 18:34 19:54 21:24 22:49
Pencaenewydd Glasfryn 07:51 14:51 16:01 16:51 17:51 18:36 19:56 21:26 22:51
Llanaelhaearn Bryn Meddyg 07:53 14:53 16:03 16:53 17:53 18:38 19:58 21:28 22:53
Llanaelhaearn Glan Rhyd 07:54 14:54 16:04 16:54 17:54 18:39 19:59 21:29 22:54
Llanaelhaearn Rivals Inn 07:54 14:54 16:04 16:54 17:54 18:39 19:59 21:29 22:54
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 07:55 14:55 16:05 16:55 17:55 18:40 20:00 21:30 22:55
Trefor Maes y Neuadd 07:59 14:59 16:09 16:59 17:59 18:44 20:04 21:34 22:59
Trefor Crossroads 07:59 14:59 16:09 16:59 17:59 18:44 20:04 21:34 22:59
Trefor Capel Gosen 07:00 08:00 15:00 16:10 17:00 18:00 18:45 20:05 21:35 23:00
Trefor Ganolfan 07:00 08:00 15:00 16:10 17:00 18:00 20:05 21:35
Trefor Tan y Graig 07:01 08:01 15:01 16:11 17:01 18:01 20:06 21:37
Gryn Goch Gyrn Coch 07:04 08:04 15:04 16:14 17:04 18:04 20:09 21:39
Clynnog Smithy 07:06 08:06 15:06 16:16 17:06 18:06 20:11 21:42
Pont Aberdesach 07:08 08:08 15:08 16:18 17:08 18:08 20:13 21:43
Pontllyfni 07:10 08:10 15:10 16:20 17:10 18:10 20:15 21:45
Pontllyfni Y Swan 07:10 08:10 15:10 16:20 17:10 18:10 20:15 21:45
Pontllyfni Lon Caergofaint 07:11 08:11 15:11 16:21 17:11 18:11 20:16 21:46
Pontllyfni Groeslon Ffrwd 07:11 08:11 15:11 16:21 17:11 18:11 20:16 21:46
Llandwrog Glynllifon 07:13 08:13 15:13 16:23 17:13 18:13 20:18 21:48
Llandwrog Groeslon Ffrwd 07:14 08:14 15:14 16:24 17:14 18:14 20:19 21:49
Bethesda-bach 07:15 08:15 15:15 16:25 17:15 18:15 20:20 21:50
Bethesda-bach Goat Hotel 07:15 08:15 15:15 16:25 17:15 18:15 20:20 21:50
Llanwnda Dinas 07:17 08:17 15:17 16:27 17:17 18:17 20:22 21:52
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 07:18 08:18 15:18 16:28 17:18 18:18 20:23 21:53
Bontnewydd Plas Dinas Turn 07:18 08:18 15:18 16:28 17:18 18:18 20:23 21:53
Bontnewydd Cartref 07:19 08:19 15:19 16:29 17:19 18:19 20:24 21:54
Bontnewydd Prif 07:20 08:20 15:20 16:30 17:20 18:20 20:25 21:55
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 07:20 08:20 15:20 16:30 17:20 18:20 20:25 21:55
Bontnewydd Tyddyn-du 07:20 08:20 15:20 16:30 17:20 18:20 20:25 21:55
Caernarfon Parc Muriau 07:22 08:22 15:22 16:32 17:22 18:22 20:27 21:57
Caernarfon Tesco (N-bound) 07:23 08:23 15:23 16:33 17:23 18:23 20:28 21:58
Caernarfon Eagle Hotel 07:24 08:24 15:24 16:34 17:24 18:24 20:29 21:59
Caernarfon Bus Station (Stand C) 07:25 08:25 15:25 16:35 17:25 18:25 20:30 22:00

More information