Bus Times

14 - Blackwood - Bargoed

A bus service operated by Harris Coaches and Stagecoach South Wales

Bargoed - Blackwood

Bargoed Hanbury Square (Stop A) 06:55 07:55 08:25 08:57 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 15:05 15:30 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:05 18:35 19:16 then hourly until 22:16
Bargoed, nr Royal Square 06:55 07:55 08:25 08:57 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 15:05 15:30 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:05 18:35 19:16 22:16
Bargoed Interchange (Stand 2) 06:58 07:58 08:28 09:00 09:28 09:48 10:08 10:28 10:48 11:08 11:28 11:48 12:08 12:28 12:48 13:08 13:28 13:48 14:08 14:28 15:08 15:33 16:08 16:28 16:48 17:08 17:28 17:48 18:38
Bargoed Interchange (Stand 2) 07:00 08:00 08:30 09:05 09:30 09:50 10:10 10:30 10:50 11:10 11:30 11:50 12:10 12:30 12:50 13:10 13:30 13:50 14:10 14:30 15:10 15:35 16:10 16:30 16:50 17:10 17:30 17:50 18:08 18:40 19:19 22:19
Bargoed, o/s Capel Hotel 07:02 08:01 08:31 09:06 09:31 09:51 10:11 10:31 10:51 11:11 11:31 11:51 12:11 12:31 12:51 13:11 13:31 13:51 14:11 14:31 15:11 15:36 16:11 16:31 16:51 17:11 17:31 17:51 18:09 18:41 19:21 22:21
Gilfach, o/s Club 07:02 08:02 08:32 09:07 09:32 09:52 10:12 10:32 10:52 11:12 11:32 11:52 12:12 12:32 12:52 13:12 13:32 13:52 14:12 14:32 15:12 15:37 16:12 16:32 16:52 17:12 17:32 17:52 18:10 18:42 19:21 22:21
Gilfach, o/s The Gwerthonor 07:03 08:02 08:32 09:07 09:32 09:52 10:12 10:32 10:52 11:12 11:32 11:52 12:12 12:32 12:52 13:12 13:32 13:52 14:12 14:32 15:12 15:37 16:12 16:32 16:52 17:12 17:32 17:52 18:10 18:42 19:22 22:22
Gilfach Gwerthonor Place (opp 56) 07:03 08:03 08:33 09:08 09:33 09:53 10:13 10:33 10:53 11:13 11:33 11:53 12:13 12:33 12:53 13:13 13:33 13:53 14:13 14:33 15:13 15:38 16:13 16:33 16:53 17:13 17:33 17:53 18:11 18:43 19:22 22:22
Glan-y-nant, adj Lewis School 07:05 08:04 08:34 09:09 09:34 09:54 10:34 10:54 11:14 11:34 11:54 12:34 12:54 13:14 13:34 13:54 14:34 15:14 15:39 16:34 16:54 17:14 17:34 17:54 18:44 19:24 22:24
Glan-y-nant Cardiff Road (opp 23) 10:14 12:14 14:14 16:14 18:12
Pengam, before Smiths Arms 07:05 08:05 08:35 09:10 09:35 09:55 10:35 10:55 11:15 11:35 11:55 12:35 12:55 13:15 13:35 13:55 14:35 15:15 15:40 16:35 16:55 17:15 17:35 17:55 18:45 19:24 22:24
Tir-y-berth, o/s Aldi 10:16 12:16 14:16 16:16 18:14
Tir-y-berth, after Tiryberth Street 10:17 12:17 14:17 16:17 18:15
Pengam, after Bont Close 07:07 08:06 08:36 09:11 09:36 09:56 10:36 10:56 11:16 11:36 11:56 12:36 12:56 13:16 13:36 13:56 14:36 15:16 15:41 16:36 16:56 17:16 17:36 17:56 18:46 19:25 22:25
Pengam, o/s St David's Church 07:08 08:07 08:37 09:12 09:37 09:57 10:37 10:57 11:17 11:37 11:57 12:37 12:57 13:17 13:37 13:57 14:37 15:17 15:42 16:37 16:57 17:17 17:37 17:57 18:47 19:25 22:25
Fleur-de-lis, opp Gwent Court 07:10 08:10 08:40 09:15 09:40 10:00 10:20 10:40 11:00 11:20 11:40 12:00 12:20 12:40 13:00 13:20 13:40 14:00 14:20 14:40 15:20 15:45 16:20 16:40 17:00 17:20 17:40 18:00 18:18 18:50 19:27 22:27
Fleur-de-lis, after Ysgol Gufyn Cwm Rhymni 07:13 08:12 08:42 09:17 09:43 10:02 10:22 10:43 11:03 11:22 11:42 12:03 12:22 12:43 13:03 13:22 13:43 14:03 14:22 14:42 15:22 15:47 16:22 16:42 17:03 17:22 17:42 18:03 18:53 19:28 22:28
Fleur-de-lis, nr Bryngwyn Street 07:14 08:13 08:42 09:17 09:44 10:02 10:22 10:44 11:04 11:22 11:42 12:04 12:22 12:44 13:04 13:22 13:44 14:04 14:22 14:42 15:22 15:47 16:22 16:42 17:04 17:22 17:42 18:04 18:54 19:29 22:29
Pengam, nr The Paddocks 07:15 09:45 10:45 11:05 12:05 12:45 13:05 13:45 14:05 17:05 18:05 18:55 19:30 22:30
Fair View, adj Heol y Dderwen Junction 07:16 08:16 08:45 09:20 09:46 10:05 10:25 10:46 11:06 11:25 11:45 12:06 12:25 12:46 13:06 13:25 13:46 14:06 14:25 14:45 15:25 15:50 16:25 16:45 17:06 17:25 17:45 18:06 18:56 19:31 22:31
Upper Trelyn, nr Sydney Court 07:17 08:19 08:47 09:22 09:47 10:07 10:27 10:47 11:07 11:27 11:47 12:07 12:27 12:47 13:07 13:27 13:47 14:07 14:27 14:47 15:27 15:52 16:27 16:47 17:07 17:27 17:47 18:07 18:57 19:32 22:32
Upper Trelyn, nr Clos Afon Tywi 07:17 08:19 08:47 09:22 09:47 10:07 10:27 10:47 11:07 11:27 11:47 12:07 12:27 12:47 13:07 13:27 13:47 14:07 14:27 14:47 15:27 15:52 16:27 16:47 17:07 17:27 17:47 18:07 18:57 19:32 22:32
Blackwood, before Rhys Road 07:18 08:20 08:48 09:23 09:48 10:08 10:28 10:48 11:08 11:28 11:48 12:08 12:28 12:48 13:08 13:28 13:48 14:08 14:28 14:48 15:28 15:53 16:28 16:48 17:08 17:28 17:48 18:08 18:58 19:33 22:33
Blackwood, after Twyn Gardens 07:19 08:22 08:49 09:24 09:49 10:09 10:29 10:49 11:09 11:29 11:49 12:09 12:29 12:49 13:09 13:29 13:49 14:09 14:29 14:49 15:29 15:54 16:29 16:49 17:09 17:29 17:49 18:09 18:59 19:34 22:34
Cefn Fforest, opp The Stonehouse 07:19 08:22 08:49 09:24 09:49 10:09 10:29 10:49 11:09 11:29 11:49 12:09 12:29 12:49 13:09 13:29 13:49 14:09 14:29 14:49 15:29 15:54 16:29 16:49 17:09 17:29 17:49 18:09 18:59 19:34 22:34
Cefn Fforest, o/s Ty Bedwellty 07:19 08:22 08:49 09:24 09:49 10:09 10:29 10:49 11:09 11:29 11:49 12:09 12:29 12:49 13:09 13:29 13:49 14:09 14:29 14:49 15:29 15:54 16:29 16:49 17:09 17:29 17:49 18:09 18:59 19:34 22:34
Cefn Fforest, o/s Twyn-y-ffald Club 07:20 08:23 08:50 09:25 09:50 10:10 10:30 10:50 11:10 11:30 11:50 12:10 12:30 12:50 13:10 13:30 13:50 14:10 14:30 14:50 15:30 15:55 16:30 16:50 17:10 17:30 17:50 18:10 19:00 19:35 22:35
Blackwood, nr Showfield 07:20 08:23 08:50 09:25 09:50 10:10 10:30 10:50 11:10 11:30 11:50 12:10 12:30 12:50 13:10 13:30 13:50 14:10 14:30 14:50 15:30 15:55 16:30 16:50 17:10 17:30 17:50 18:10 19:01 19:35 22:35
Blackwood, after Pleasant View 07:21 08:24 08:51 09:26 09:51 10:11 10:31 10:51 11:11 11:31 11:51 12:11 12:31 12:51 13:11 13:31 13:51 14:11 14:31 14:51 15:31 15:56 16:31 16:51 17:11 17:31 17:51 18:11 19:04 19:36 22:36
Blackwood, before Cenotaph 07:22 08:25 08:52 09:27 09:52 10:12 10:32 10:52 11:12 11:32 11:52 12:12 12:32 12:52 13:12 13:32 13:52 14:12 14:32 14:52 15:32 15:57 16:32 16:52 17:12 17:32 17:52 18:12 19:07 19:37 22:37
Blackwood, opp Pentwyn Road Garage 07:22 08:25 08:52 09:27 09:52 10:12 10:32 10:52 11:12 11:32 11:52 12:12 12:32 12:52 13:12 13:32 13:52 14:12 14:32 14:52 15:32 15:57 16:32 16:52 17:12 17:32 17:52 18:12 19:08 19:37 22:37
Blackwood Interchange (Stand 2) 07:25 08:28 08:55 09:30 09:55 10:15 10:35 10:55 11:15 11:35 11:55 12:15 12:35 12:55 13:15 13:35 13:55 14:15 14:35 14:55 15:35 16:00 16:35 16:55 17:15 17:35 17:55 18:15 19:15 19:40 22:40

Blackwood - Bargoed

Blackwood Interchange (Stand 2) 08:00 08:30 09:00 09:20 09:40 10:00 10:20 10:40 11:00 11:20 11:40 12:00 12:20 12:40 13:00 13:20 13:40 14:00 14:20 14:40 15:05 15:40 16:00 16:20 16:40 17:00 17:20 17:40 18:10 18:55 then hourly until 21:55
Blackwood, o/s Pentwyn Road Garage 08:02 08:32 09:02 09:22 09:42 10:02 10:22 10:42 11:02 11:22 11:42 12:02 12:22 12:42 13:02 13:22 13:42 14:02 14:22 14:42 15:07 15:42 16:02 16:22 16:42 17:02 17:22 17:42 18:12 18:57 21:57
Blackwood, opp Cenotaph 08:02 08:32 09:02 09:22 09:42 10:02 10:22 10:42 11:02 11:22 11:42 12:02 12:22 12:42 13:02 13:22 13:42 14:02 14:22 14:42 15:07 15:42 16:02 16:22 16:42 17:02 17:22 17:42 18:12 18:57 21:57
Blackwood, before Pleasant View 08:03 08:33 09:03 09:23 09:43 10:03 10:23 10:43 11:03 11:23 11:43 12:03 12:23 12:43 13:03 13:23 13:43 14:03 14:23 14:43 15:08 15:43 16:03 16:23 16:43 17:03 17:23 17:43 18:13 18:58 21:58
Blackwood, nr Showfield 08:03 08:33 09:03 09:23 09:43 10:03 10:23 10:43 11:03 11:23 11:43 12:03 12:23 12:43 13:03 13:23 13:43 14:03 14:23 14:43 15:08 15:43 16:03 16:23 16:43 17:03 17:23 17:43 18:13 18:58 21:58
Cefn Fforest, after Twyn-y-ffald Club 08:05 08:35 09:05 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 14:45 15:10 15:45 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:15 19:00 22:00
Cefn Fforest, o/s The Stonehouse 08:05 08:35 09:05 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 14:45 15:10 15:45 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:15 19:00 22:00
Blackwood, after Twyn Gardens 08:05 08:35 09:05 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 14:45 15:10 15:45 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:15 19:00 22:00
Blackwood, after Rhys Road 08:06 08:37 09:06 09:26 09:46 10:06 10:26 10:46 11:06 11:26 11:46 12:06 12:26 12:46 13:06 13:26 13:46 14:06 14:26 14:46 15:11 15:46 16:06 16:26 16:46 17:06 17:26 17:46 18:16 19:01 22:01
Upper Trelyn, nr Clos Afon Tywi 08:07 08:38 09:07 09:27 09:47 10:07 10:27 10:47 11:07 11:27 11:47 12:07 12:27 12:47 13:07 13:27 13:47 14:07 14:27 14:47 15:12 15:47 16:07 16:27 16:47 17:07 17:27 17:47 18:17 19:02 22:02
Upper Trelyn, nr Sydney Court 08:08 08:39 09:08 09:28 09:48 10:08 10:28 10:48 11:08 11:28 11:48 12:08 12:28 12:48 13:08 13:28 13:48 14:08 14:28 14:48 15:13 15:48 16:08 16:28 16:48 17:08 17:28 17:48 18:18 19:03 22:03
Fair View, after Heol y Dderwen Junction 08:09 08:40 09:09 09:29 09:49 10:09 10:29 10:49 11:09 11:29 11:49 12:09 12:29 12:49 13:09 13:29 13:49 14:09 14:29 14:49 15:14 15:49 16:09 16:29 16:49 17:09 17:29 17:49 18:19 19:04 22:04
Fair View (opp 5) 08:10 08:41 09:10 09:30 09:50 10:10 10:30 10:50 11:10 11:30 11:50 12:10 12:30 12:50 13:10 13:30 13:50 14:10 14:30 14:50 15:15 15:50 16:10 16:30 16:50 17:10 17:30 17:50 18:20 19:05 22:05
Fleur-de-lis, nr Bryngwyn Street 08:11 08:43 09:11 09:31 09:51 10:11 10:31 10:51 11:11 11:31 11:51 12:11 12:31 12:51 13:11 13:31 13:51 14:11 14:31 14:51 15:16 15:51 16:11 16:31 16:51 17:11 17:31 17:51 18:21 19:06 22:06
Fleur-de-lis, after Ysgol Gufyn Cwm Rhymni 08:12 08:44 09:12 09:32 09:52 10:12 10:32 10:52 11:12 11:32 11:52 12:12 12:32 12:52 13:12 13:32 13:52 14:12 14:32 14:52 15:17 15:52 16:12 16:32 16:52 17:12 17:32 17:52 18:22 19:06 22:06
Fleur-de-lis, after Gwent Court 08:15 08:47 09:15 09:35 09:55 10:15 10:35 10:55 11:15 11:35 11:55 12:15 12:35 12:55 13:15 13:35 13:55 14:15 14:35 14:55 15:20 15:55 16:15 16:35 16:55 17:15 17:35 17:55 18:25 19:08 22:08
Pengam, opp St David's Church 08:17 08:49 09:17 09:37 10:17 10:37 10:57 11:17 11:37 12:17 12:37 12:57 13:17 13:37 14:17 14:37 14:57 15:22 16:17 16:37 16:57 17:17 17:37 18:27 19:09 22:09
Tir-y-berth, o/s Allotments 09:58 11:58 13:58 15:58 17:58
Pengam, before Bont Close 08:17 08:49 09:17 09:37 10:17 10:37 10:57 11:17 11:37 12:17 12:37 12:57 13:17 13:37 14:17 14:37 14:57 15:22 16:17 16:37 16:57 17:17 17:37 18:27 19:09 22:09
Pengam, after Smiths Arms 08:19 08:51 09:19 09:39 10:19 10:39 10:59 11:19 11:39 12:19 12:39 12:59 13:19 13:39 14:19 14:39 14:59 15:24 16:19 16:39 16:59 17:19 17:39 18:29 19:10 22:10
Tir-y-berth, after Aldi 09:59 11:59 13:59 15:59 17:59
Glan-y-nant Cardiff Road (o/s Cartref) 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00
Glan-y-nant, opp Lewis School 08:21 08:53 09:21 09:41 10:01 10:21 10:41 11:01 11:21 11:41 12:01 12:21 12:41 13:01 13:21 13:41 14:01 14:21 14:41 15:01 15:26 16:01 16:21 16:41 17:01 17:21 17:41 18:01 18:31 19:11 22:11
Gilfach, before Gwerthonor Place 08:22 08:54 09:22 09:42 10:02 10:22 10:42 11:02 11:22 11:42 12:02 12:22 12:42 13:02 13:22 13:42 14:02 14:22 14:42 15:02 15:27 16:02 16:22 16:42 17:02 17:22 17:42 18:02 18:32 19:12 22:12
Gilfach, opp The Gwerthonor 08:22 08:54 09:22 09:42 10:02 10:22 10:42 11:02 11:22 11:42 12:02 12:22 12:42 13:02 13:22 13:42 14:02 14:22 14:42 15:02 15:27 16:02 16:22 16:42 17:02 17:22 17:42 18:02 18:32 19:13 22:13
Gilfach, opp Club 08:23 08:55 09:23 09:43 10:03 10:23 10:43 11:03 11:23 11:43 12:03 12:23 12:43 13:03 13:23 13:43 14:03 14:23 14:43 15:03 15:28 16:03 16:23 16:43 17:03 17:23 17:43 18:03 18:33 19:13 22:13
Bargoed, before Capel Hotel 08:23 08:55 09:23 09:43 10:03 10:23 10:43 11:03 11:23 11:43 12:03 12:23 12:43 13:03 13:23 13:43 14:03 14:23 14:43 15:03 15:28 16:03 16:23 16:43 17:03 17:23 17:43 18:03 18:33 19:14 22:14
Bargoed, after Parc Hotel 08:24 08:56 09:24 09:44 10:04 10:24 10:44 11:04 11:24 11:44 12:04 12:24 12:44 13:04 13:24 13:44 14:04 14:24 14:44 15:04 15:29 16:04 16:24 16:44 17:04 17:24 17:44 18:04 18:34 19:15 22:15
Bargoed Hanbury Square (Stop A) 08:25 08:57 09:25 09:45 10:05 10:25 10:45 11:05 11:25 11:45 12:05 12:25 12:45 13:05 13:25 13:45 14:05 14:25 14:45 15:05 15:30 16:05 16:25 16:45 17:05 17:25 17:45 18:05 18:35 19:16 22:16
Bargoed, nr Royal Square 08:25 08:57 09:45 10:05 11:05 11:25 12:05 13:05 14:05 14:25 14:45 15:05 15:30 16:05 16:25 17:05 17:25 18:05
Bargoed Interchange (Stand 2) 08:28 09:00 09:48 10:08 11:08 11:28 12:08 13:08 14:08 14:28 14:48 15:08 15:33 16:08 16:28 17:08 17:28 18:08

More information

See also