bustimes.org

14 - Pwllheli - Tudweiliog

A bus service operated by Berwyn

Map

Outbound

Penygroes Ysgol Dyffryn Nantlle 15:20
Trefor Capel Gosen 06:45 17:15
Pant-Glas Post Office 15:32
Pwllheli Bus Station (Stand C) 14:10 16:40
Trefor Crossroads 06:45 17:15
Trefor Maes y Neuadd 06:45 17:15
Capel Uchaf Tai'n-lon 15:45
Pwllheli Asda 14:10 16:40
Pwllheli Yoke House Turn 14:12 16:42
Pwllheli Llwyn - hudol 14:12 16:42
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 06:47 17:18
Pwllheli Clogwyn 14:13 16:43
Pwllheli Ysbyty Bryn Beryl 14:14 16:44
Llanaelhaearn Police Station 06:49 17:20
Llithfaen Abergafran 06:53 17:24
Llithfaen Swyddfa'r Bost 06:54 17:25
Llithfaen Awelfryn 06:54 17:25
Plas Pistyll 06:58 17:29
Pistyll Capel Bethania 06:59 17:30
Pistyll Minffordd House 06:59 17:30
Nefyn Bro Gwylwyr 07:02 17:34
Nefyn Stryd Fawr 07:02 17:34
Nefyn Eglwys 07:03 17:35
Nefyn War Memorial 07:03 17:35
Nefyn Glan y Pwll 07:03 17:35
Nefyn Ty'n Pwll 07:04 17:36
Morfa Nefyn Erw Goch 07:05 17:37
Morfa Nefyn Groeslon 07:06 17:38
Morfa Nefyn Ty'n y Mor 07:06 17:38
Morfa Nefyn Rhos Birdin 07:06 17:39
Rhos-fawr Rhosfawr 14:16 16:46
Y Ffor Capel Salem 14:18 16:48
Rhos-y-gwystl Sgwƒr Square 14:18 16:48
Edern Terfynfa 07:07 17:39
Rhos-y-gwystl Drws y Nant 14:19 16:49
Chwilog Ty'n Rhos 14:20 16:50
Chwilog Maes Myrddin 14:21 16:51
Chwilog Cae Capel 14:21 16:51
Llanarmon Brynrhydd 14:23 16:53
Llanarmon St Garmon's Church 14:24 16:54
Llangybi Troed y Garn 14:28 16:58
Pencaenewydd Mill Cottage 14:32 17:02
Pencaenewydd Glasfryn 14:34 17:04
Llanaelhaearn Bryn Meddyg 14:35 17:05
Llanaelhaearn Glan Rhyd 14:35 17:05
Llanaelhaearn Rivals Inn 14:36 17:06
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 14:36 17:06
Trefor Maes y Neuadd 14:39 17:09
Edern Ship Inn 07:08 17:41
Trefor Crossroads 14:39 17:09
Groesffordd War Memorial 07:08 17:41
Groesffordd Square 07:08 17:41
Rhos-Y-Llan Hirdre Fawr Farm 07:12 17:45
Trefor Capel Gosen 14:40 17:10
Capel Uchaf 15:50
Tudweiliog Camping Site 07:14 17:47
Trefor Ganolfan 14:40
Gryn Goch Gyrn Coch 14:44
Clynnog Swyddfa'r Post Office 14:46 15:55
Capel Uchaf Tai'n-lon 14:50
Tudweiliog Swyddfa'r Bost 07:15 17:48
Capel Uchaf 14:55

Inbound

Clynnog Swyddfa'r Post Office 11:10
Capel Uchaf 11:15
Capel Uchaf Tai'n-lon 11:20
Clynnog Swyddfa'r Post Office 11:25
Gryn Goch Gyrn Coch 11:28
Tudweiliog Swyddfa'r Post Office 07:15 17:48
Trefor Ganolfan 11:34
Trefor Capel Gosen 11:35
Tudweiliog Camping Site 07:15 17:48
Trefor Crossroads 11:35
Rhos-Y-Llan Hirdre Fawr Farm 07:17 17:50
Groesffordd Sgwar/Square 07:21 17:54
Groesffordd War Memorial 07:22 17:55
Trefor Maes y Neuadd 11:35
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 11:38
Llanaelhaearn Rivals Inn 11:39
Llanaelhaearn Glan Rhyd 11:39
Llanaelhaearn Bryn Meddyg 11:39
Pencaenewydd Glasfryn 11:41
Pencaenewydd Tre Garn 08:55 11:44
Llangybi Troed y Garn 08:58 11:48
Llanarmon St Garmon's Church 09:02 11:52
Llanarmon Brynrhydd 09:03 11:52
Chwilog Ty'n Rhos 09:05 11:54
Chwilog Cae Capel 09:05 11:54
Chwilog Maes Myrddin 09:06 11:55
Chwilog Cae Capel 09:06 11:55
Rhos-y-gwystl Drws y Nant 09:09 12:00
Rhos-y-gwystl Sgwar 09:10 12:01
Y Ffor Capel Salem 09:11 12:03
Y Ffor Dreflan 09:11
Y Ffor Cae'r Gromlech 09:11
Groesffordd Ship Inn 07:22 17:55
Rhos-fawr Rhosfawr 12:05
Pwllheli Ysbyty Bryn Beryl 12:07
Pwllheli Clogwyn 12:08
Pwllheli Llwyn - hudol 09:17 12:08
Morfa Nefyn Groeslon 07:25 17:58
Morfa Nefyn Erw Goch 07:25 17:58
Nefyn Ty'n Pwll 07:26 17:59
Pwllheli Yoke House 09:17 12:09
Nefyn Glan y Pwll 07:27 17:59
Pwllheli Asda 09:19 12:11
Nefyn War Memorial 07:27 17:59
Pwllheli Bus Station (Stand C) 09:20 12:13
Nefyn Eglwys 07:28 18:00
Nefyn Stryd Fawr 07:28 18:00
Nefyn Bro Gwylwyr 07:28 18:00
Pistyll Minffordd House 07:32 18:04
Pistyll Capel Bethania 07:33 18:05
Plas Pistyll 07:33 18:05
Llithfaen Awelfryn 07:37 18:09
Llithfaen Swyddfa'r Post Office 07:38 18:10
Llithfaen Abergafran 07:38 18:10
Llanaelhaearn Police Station 07:43 18:15
Llanaelhaearn Tyddyn Drain 07:44 18:16
Trefor Maes y Neuadd 07:47 18:19
Trefor Crossroads 07:47 18:19
Trefor Capel Gosen 07:48 07:55 18:20
Trefor Ganolfan 07:55
Trefor Tan y Graig 07:58
Gryn Goch Gyrn Coch 08:01
Clynnog Swyddfa'r Post Office 08:05
Capel Uchaf 08:15
Capel Uchaf Tai'n-lon 08:15
Pant-Glas Swyddfa'r Post Office 08:28
Penygroes Ysgol Dyffryn Nantlle 08:40

Timetable data from the Traveline National Dataset

Similar services

More information