bustimes.org

156 - Leyburn - Gayle

A bus service operated by The Little White Bus

Leyburn - Gayle

Catterick Garrison Tesco Superstore (SW-bound) 14:10
Catterick Garrison Gough Road (E-bound) 14:10
Catterick Garrison Catterick Camp Centre (SE-bound) 14:10
Catterick Garrison, opp Dental Centre 14:11
Catterick Garrison, adj Helles Barracks 14:11
Scotton Kemmel Lines (S-bound) 14:12
Scotton Gardens (SE-bound) 14:13
Bellerby Cross Keys Inn (W-bound) 14:25
Leyburn Dale Grove (S-bound) 14:28
Leyburn Wenslydale School (SW-bound) 14:29
Leyburn, adj Market Place 08:15 09:50 10:45 11:45 14:30 14:30 15:55 17:05
Wensley Waterfalls (W-bound) 08:18 09:53 10:48 11:48 14:33 14:33 15:58 17:08
Preston Under Scar Lane End (NW-bound) 08:23 10:54 14:39 16:04
Redmire, opp Monument 08:27 10:57 14:42 16:07
Wensley, opp Hall 09:53 11:48 14:33 17:08
Redmire, adj Church Close 08:28 10:58 14:43 16:08
Castle Bolton, opp Scallow Bank Lane 08:32 11:01 14:48 16:11
Carperby, adj Wheatsheaf Inn 08:35 11:05 14:51 16:15
W Witton Grassgill Lane (E-bound) 09:59 11:54 14:39 17:14
W Witton Fox And Hounds (W-bound) 10:00 11:55 14:40 17:15
Carperby War Memorial (SW-bound) 08:35 14:51
W Witton Chantry Caravan Park (W-bound) 10:00 14:40 17:15
Swinithwaite Hargill (W-bound) 10:03 14:43 17:18
W Burton Post Office (N-bound) 10:10 14:50 17:25
Thoralby Post Office (NE-bound) 10:15 14:52
Aysgarth, opp War Memorial 10:20 12:15 14:55 16:35 17:30
Woodhall Village (opp) 08:40 14:56
Thornton Rust Village Hall (W-bound) 16:40
Worton Village (opp) 10:25 12:25 16:45 17:35
Askrigg, opp Market Cross 08:45 10:30 12:30 15:01 16:50 17:40
Bainbridge Green (N-bound) 08:48 10:33 12:33 15:04 16:53 17:43
Burtersett, adj New Lane End 08:52 10:37 12:36 15:08 16:57 17:47
Burtersett, adj Old Gayle Lane 08:53 10:38 12:37 15:09 16:58 17:48
Hawes Burtersett Lane (W-bound) 08:54 10:39 12:37 15:10 16:59 17:49
Hawes Post Office (W-bound) 08:54 10:39 12:37 15:10 16:59 17:49
Hawes Market Place (W-bound) 08:55 10:40 12:38 15:11 17:00 17:50
Gayle Wensleydale Creamery (S-bound) 08:56 10:41 12:39 15:12 17:01 17:51
Gayle Village (S-bound) 08:57 10:42 12:40 15:13 17:02 17:52

Inbound

Gayle The Green (NW-bound) 08:15 09:25 11:03 13:15 15:55 17:30
Gayle Village (N-bound) 08:15 09:25 11:03 13:15 15:55 17:30
Gayle Wensleydale Creamery (N-bound) 08:15 09:25 11:03 13:15 15:55 17:30
Hawes Market Place (E-bound) 08:16 09:26 11:04 13:16 15:56 17:31
Hawes Penn Lane (E-bound) 08:17 09:27 11:05 13:17 15:57 17:32
Hawes Burtersett Road (E-bound) 08:17 09:27 11:05 13:17 15:57 17:32
Burtersett, opp Old Gayle Lane 08:18 09:28 11:06 13:18 15:58 17:33
Burtersett, opp New Lane End 08:18 09:28 11:06 13:18 15:58 17:33
Bainbridge Green (N-bound) 08:24 09:34 11:12 13:24 16:04 17:39
Askrigg, adj Market Cross 08:27 09:37 11:15 13:27 16:07 17:42
Worton Village (adj) 08:32 09:42 11:20 17:47
Woodhall Village (adj) 13:32 16:12
Thornton Rust Village Hall (E-bound) 11:25
Aysgarth, opp War Memorial 08:37 09:47 11:30 15:00 17:52
Thoralby, opp Post Office 08:41 09:50 11:34
Thoralby Village Green (S-bound) 08:42 11:35
W Burton Post Office (N-bound) 11:40 15:05 17:57
Swinithwaite Farm (E-bound) 10:02 11:46 15:11 18:03
W Burton Post Office (N-bound) 08:47
Aysgarth Palmer Flatt Hotel (W-bound) 08:49
Carperby War Memorial (NE-bound) 08:52 11:10 13:37 16:17
W Witton Chantry Caravan Park (E-bound) 10:06 11:49 15:14 18:06
W Witton Fox And Hounds (E-bound) 10:07 11:50 15:15 18:07
Carperby, opp Wheatsheaf Inn 08:52 11:10 13:37 16:17
W Witton Grassgill Lane (W-bound) 10:07 11:50 15:15 18:07
Wensley Hall (N-bound) 10:13 11:56 15:21 18:13
Castle Bolton, adj Scallow Bank Lane 08:55 11:14 13:40 16:20
Redmire Village Bottom (adj) 11:16 13:42 16:22
Redmire, adj Monument 08:58 11:17 13:43 16:23
Redmire, adj Church Close 08:58
Preston Under Scar Lane End (SE-bound) 09:02 11:21 13:47 16:27
Wensley Waterfalls (E-bound) 09:07 10:14 11:27 11:57 13:53 15:22 16:32 18:14
Leyburn, adj Market Place 09:10 10:17 11:30 12:00 13:55 15:25 16:35 18:17
Leyburn Wenslydale School (NE-bound) 12:00
Leyburn Mount Drive (N-bound) 12:01
Bellerby Cross Keys Inn (W-bound) 12:05
Scotton Mallard Road (NW-bound) 12:16
Scotton Gardens (NW-bound) 12:17
Scotton Kemmel Lines (NW-bound) 12:17
Catterick Garrison, opp Helles Barracks 12:18
Catterick Garrison, adj Catterick Road Old Dental Centre 12:19
Catterick Garrison Catterick Camp Centre (N-bound) 12:19
Catterick Garrison Tesco Superstore (SW-bound) 12:20

Similar services

More information

The Little White Bus