bustimes.org

3 - Pwllheli - Porthmadog

A bus service operated by Caelloi

Map

Pwllheli - Porthmadog

Pwllheli, at Bus Station B 07:20 08:00 08:45 09:45 10:45 11:45 13:15 14:30 16:00 17:05 18:05 19:30
Pwllheli, before Asda 07:20 08:00 08:45 09:45 10:45 11:45 13:15 14:30 16:00 17:05 18:05 19:30
Pwllheli, after Ffordd-y-maer 07:21 08:01 08:46 09:46 10:46 11:46 13:16 14:31 16:01 17:06 18:06 19:31
Pwllheli Ffordd Abererch (o/s 26) 07:21 08:01 08:46 09:46 10:46 11:46 13:16 14:31 16:01 17:06 18:06 19:31
Pwllheli, opp Afon Erch 07:22 08:02 08:47 09:47 10:47 11:47 13:17 14:32 16:02 17:07 18:07 19:32
Pwllheli, nr Ynys 07:22 08:02 08:47 09:47 10:47 11:47 13:17 14:32 16:02 17:07 18:07 19:32
Abererch, nr Glan-afon 07:23 08:03 08:48 09:48 10:48 11:48 13:18 14:33 16:03 17:08 18:08 19:33
Abererch Turn (before) 07:23 08:03 08:48 09:48 10:48 11:48 13:18 14:33 16:03 17:08 18:08 19:33
Abererch, before Ysgol 07:24 08:04 08:49 09:49 10:49 11:49 13:19 14:34 16:04 17:09 18:09 19:34
Abererch, after Glan Erch 07:25 08:05 08:50 09:50 10:50 11:50 13:20 14:35 16:05 17:10 18:10 19:35
Pont Abererch (after) 07:25 08:05 08:50 09:50 10:50 11:50 13:20 14:35 16:05 17:10 18:10 19:35
Afon Wen, after Pont Llwyn-gwyn 07:29 08:09 08:54 09:54 10:54 11:54 13:24 14:39 16:09 17:14 18:14 19:39
Afon Wen, nr Hafan-y-Mor 07:30 08:10 08:55 09:55 10:55 11:55 13:25 14:40 16:10 17:15 18:15 19:40
Afon Wen, nr Tyddyn Mawr 07:31 08:11 08:56 09:56 10:56 11:56 13:26 14:41 16:11 17:16 18:16 19:41
Chwilog, nr Llyselphin 07:32 08:12 08:57 09:57 10:57 11:57 13:27 14:42 16:12 17:17 18:17 19:42
Chwilog, nr Maes Myrddin 07:33 08:13 08:58 09:58 10:58 11:58 13:28 14:43 16:13 17:18 18:18 19:43
Afon Wen, nr Pandy 07:36 08:16 09:01 10:01 11:01 12:01 13:31 14:46 16:16 17:21 18:21 19:46
Llanystumdwy, o/s Mynwent 07:38 08:18 09:03 10:03 11:03 12:03 13:33 14:48 16:17 17:22 18:22 19:48
Llanystumdwy, before Eglwys 07:40 08:20 09:05 10:05 11:05 12:05 13:35 14:50 16:19 17:24 18:24 19:50
Llanystumdwy, after Cae'r Ffynnon 07:40 08:20 09:05 10:05 11:05 12:05 13:35 14:50 16:20 17:24 18:25 19:50
Llanystumdwy, nr Cae-llo-brith 07:41 08:21 09:06 10:06 11:06 12:06 13:36 14:51 16:21 17:25 18:26 19:51
Criccieth, before Bron Eifion 07:42 08:22 09:07 10:07 11:07 12:07 13:37 14:52 16:22 17:26 18:27 19:52
Criccieth, after Lon Fel 07:43 08:23 09:08 10:08 11:08 12:08 13:38 14:53 16:23 17:27 18:28 19:53
Criccieth, before Swyddfa'r Post Office 07:44 08:24 09:09 10:09 11:08 12:08 13:38 14:54 16:24 17:28 18:29 19:54
Criccieth Y Maes High Street (opp Prince of Wales) 07:45 08:25 09:10 10:10 11:09 12:09 13:39 14:55 16:25 17:29 18:30 19:55
Criccieth, before Lon Tynllan 07:45 08:25 09:10 10:10 11:09 12:09 13:39 14:55 16:25 17:29 18:30 19:55
Criccieth, before Morannedd 07:46 08:26 09:11 10:11 11:10 12:10 13:40 14:56 16:26 17:30 18:31 19:56
Pentrefelin, o/s Plasgwyn 07:49 08:29 09:13 10:13 11:13 12:13 13:43 14:59 16:29 17:33 18:34 19:59
Pentrefelin, nr Yr Hen Efail 07:50 08:30 09:14 10:14 11:14 12:14 13:44 15:00 16:30 17:34 18:35 20:00
Pentrefelin, after Swyddfa'r Post Office 07:50 08:30 09:14 10:14 11:14 12:14 13:44 15:00 16:30 17:34 18:35 20:00
Pentrefelin, opp Ganolfan 07:50 08:30 09:14 10:14 11:14 12:14 13:44 15:00 16:30 17:34 18:35 20:00
Bont Wern (after) 07:51 08:32 09:16 10:15 11:16 12:15 13:45 15:01 16:31 17:35 18:36 20:01
Tremadog Heol Dulyn (after Ysgol y Gorlan) 08:34 09:18 11:18 12:17 13:47 18:38 20:03
Tremadog Penamser (after roundabout) 07:52 10:16 15:02 16:32 17:36
Tremadog, after Sgwar Square 08:35 09:19 11:19 12:18 13:48 18:39 20:04
Tremadog, opp Capel Peniel 08:35 09:19 11:19 12:18 13:48 18:39 20:04
Porthmadog, o/s Aldi 07:53 10:17 15:03 16:33 17:37
Porthmadog, before War Memorial 08:36 09:20 11:20 12:19 13:49 18:40 20:05
Porthmadog, before Rhes Cambrian 08:37 09:21 11:21 12:20 13:50 18:41 20:06
Porthmadog, o/s Sportsman 08:37 09:21 11:21 12:20 13:50 18:41 20:06
Porthmadog Heol-y-Parc (o/s Park) 07:54 08:39 09:23 10:19 11:23 12:23 13:53 15:05 16:34 17:39 18:43 20:08
Porthmadog, o/s Park 07:55 08:40 09:25 10:20 11:25 12:25 13:55 15:06 16:35 17:40 18:45 20:10

Porthmadog - Pwllheli

Porthmadog, o/s Park 08:00 08:50 09:30 10:30 11:30 12:30 14:00 15:30 16:50 17:45 18:50 20:15
Porthmadog, o/s Tesco 08:03 09:32 10:32 14:03 15:35 16:53 18:53 20:18
Porthmadog, o/s Station 08:03 09:32 10:32 14:03 15:35 16:53 18:53 20:18
Porthmadog Maes Gerddi (o/s 20) 08:03 09:32 10:32 14:03 15:35 16:53 18:53 20:18
Porthmadog, o/s Aldi 08:53 11:33 12:33 17:47
Tremadog Penamser (before roundabout) 08:54 11:34 12:33 17:48
Tremadog, before St Mary's Church 08:04 09:34 10:34 14:04 15:36 16:54 18:54 20:19
Tremadog Market Square (o/s Post Office) 08:05 09:35 10:35 14:05 15:37 16:55 18:55 20:20
Tremadog, before Ysgol y Gorlan 08:05 09:35 10:35 14:05 15:37 16:55 18:55 20:20
Bont Wern (before) 08:07 08:56 09:36 10:37 11:36 12:34 14:07 15:39 16:57 17:49 18:57 20:22
Pentrefelin, o/s Ganolfan 08:09 08:57 09:37 10:38 11:38 12:35 14:09 15:40 16:59 17:50 18:59 20:24
Pentrefelin, opp Swyddfa Bost 08:09 08:57 09:37 10:38 11:38 12:35 14:09 15:40 16:59 17:50 18:59 20:24
Pentrefelin, nr Yr Hen Efail 08:10 08:58 09:38 10:39 11:39 12:36 14:10 15:41 17:00 17:51 19:00 20:25
Pentrefelin, opp Plasgwyn 08:11 08:59 09:39 10:40 11:39 12:37 14:11 15:42 17:01 17:51 19:01 20:26
Criccieth, before Morannedd 08:13 09:01 09:41 10:42 11:41 12:39 14:13 15:44 17:03 17:54 19:03 20:28
Criccieth, nr Lon Tynllan 08:14 09:02 09:42 10:43 11:41 12:40 14:14 15:45 17:04 17:54 19:04 20:29
Criccieth Y Maes High Street (adj Prince of Wales) 08:15 09:03 09:43 10:44 11:42 12:41 14:15 15:46 17:05 17:55 19:05 20:30
Criccieth, before Swyddfa'r Post Office 08:15 09:03 09:43 10:44 11:42 12:41 14:15 15:46 17:05 17:55 19:05 20:30
Criccieth, before Lon Fel 08:15 09:03 09:43 10:44 11:43 12:41 14:15 15:46 17:05 17:55 19:05 20:30
Criccieth, before Bron Eifion 08:17 09:05 09:45 10:46 11:45 12:43 14:17 15:47 17:06 17:57 19:06 20:31
Llanystumdwy, nr Cae-llo-brith 08:18 09:06 09:46 10:47 11:46 12:44 14:18 15:48 17:07 17:58 19:07 20:32
Llanystumdwy, after Cae'r Ffynnon 08:19 09:07 09:47 10:48 11:48 12:45 14:19 15:48 17:08 17:59 19:08 20:33
Llanystumdwy, before Eglwys 08:20 09:08 09:48 10:49 11:49 12:46 14:20 15:49 17:09 18:00 19:09 20:34
Llanystumdwy, o/s Mynwent 08:21 09:09 09:49 10:50 11:49 12:47 14:21 15:50 17:10 18:01 19:10 20:35
Afon Wen, nr Pandy 08:22 09:10 09:50 10:51 11:50 12:49 14:22 15:51 17:11 18:02 19:11 20:36
Chwilog, nr Maes Myrddin 08:25 09:13 09:53 10:55 11:53 12:53 14:25 15:55 17:15 18:05 19:15 20:40
Chwilog, nr Llyselphin 08:25 09:13 09:53 10:55 11:53 12:53 14:25 15:55 17:15 18:05 19:15 20:40
Afon Wen, nr Tyddyn Mawr 08:27 09:14 09:54 10:56 11:54 12:54 14:26 15:56 17:16 18:06 19:16 20:41
Afon Wen, nr Hafan-y-Mor 08:30 09:16 09:56 10:57 11:56 12:56 14:28 15:58 17:18 18:07 19:18 20:43
Afon Wen, before Pont Llwyn-gwyn 08:30 09:16 09:56 10:57 11:56 12:56 14:28 15:58 17:18 18:07 19:18 20:43
Pont Abererch (before) 08:32 09:20 10:00 11:01 12:00 13:00 14:32 16:02 17:22 18:11 19:22 20:47
Abererch, before Glan Erch 08:33 09:21 10:01 11:02 12:01 13:01 14:33 16:03 17:23 18:12 19:23 20:48
Ysgol Abererch (after) 08:33 09:21 10:01 11:02 12:01 13:01 14:33 16:03 17:23 18:12 19:23 20:48
Abererch Turn (before) 08:34 09:22 10:02 11:03 12:02 13:02 14:34 16:04 17:24 18:13 19:24 20:49
Abererch, nr Glan-afon 08:34 09:22 10:02 11:03 12:02 13:02 14:34 16:04 17:24 18:13 19:24 20:49
Pwllheli, nr Ynys 08:35 09:23 10:03 11:04 12:03 13:03 14:35 16:05 17:25 18:14 19:25 20:50
Pwllheli, opp Afon Erch 08:35 09:23 10:03 11:04 12:03 13:03 14:35 16:05 17:25 18:14 19:25 20:50
Pwllheli Ffordd Abererch (o/s 62) 08:36 09:24 10:04 11:05 12:04 13:04 14:36 16:06 17:26 18:15 19:26 20:51
Pwllheli, before Ffordd-y-maer 08:36 09:24 10:04 11:05 12:04 13:04 14:36 16:06 17:26 18:15 19:26 20:51
Pwllheli, after Asda 08:37 09:25 10:05 11:06 12:05 13:05 14:37 16:07 17:27 18:16 19:27 20:52
Pwllheli, at Bus Station B 08:38 09:26 10:06 11:07 12:06 13:06 14:38 16:08 17:28 18:17 19:28 20:53

Timetable data from the Traveline National Dataset

Similar services

More information

Caelloi