bustimes.org

45 - Llangefni - Rhosneigr

A bus service operated by Eifion’s Coaches

Map

Llangefni - Rhosneigr

Llangefni Post Office 07:40 10:40 15:20 17:30
Llangefni Library 07:40 10:40 15:20 17:30
Llangefni Ysgol 07:41 10:41 17:31
Rhostrehwfa Ysgol 15:22
Rhostrehwfa Ysgol 15:32
Llangefni Ffordd Corn Hir 07:42 10:42 15:34 17:32
Rhostrehwfa Lon Cae Garw 07:42 10:42 15:34 17:32
Bodffordd Capel Sardis 07:45 10:45 15:37 17:35
Bodffordd Ysgol 07:45 10:45 15:37 17:35
Heneglwys Bodffordd Turn 07:47 10:47 15:39 17:37
Gwalchmai Uchaf Anglesey Show Ground 07:48 10:48 15:40 17:38
Gwalchmai Uchaf Old Toll House 07:49 10:49 15:41 17:39
Gwalchmai Uchaf Clock 07:51 10:51 15:43 17:41
Engedi Rhosneigir Turn 07:54 10:54 15:46 17:44
Engedi Capel 07:56 10:56 15:48 17:46
Pencarnisiog Main Road 07:59 11:02 15:54 17:52
Llanfaelog Post Office 08:01 11:02 15:54 17:52
Bryn-Du Saith-lathen 11:03 15:55 17:53
Bryn-Du Queen's Head 11:04 15:56 17:54
Bryn-Du Saith-lathen 11:04 15:56 17:54
Llanfaelog Post Office 11:06 15:58 17:56
Llanfaelog Gwynfryn 08:01 11:06 15:58 17:56
Rhosneigr Sisial-y-Mor 08:04 11:09 16:01 17:59
Rhosneigr Square 08:05 11:10 16:02 18:00

Rhosneigr - Llangefni

Rhosneigr Square 08:06 11:12 16:10 18:05
Rhosneigr Overstrand Avenue 08:06 11:12 16:10 18:05
Rhosneigr Fire Station 08:06 11:12 16:10 18:05
Rhosneigr Police Station 08:06 11:12 16:10 18:05
Rhosneigr Railway Station 08:08 11:14 16:12 18:07
Llanfaelog Rehoboth 08:08 11:14 16:12 18:07
Llanfaelog Post Office 08:09 11:15 16:13 18:08
Bryn-Du Saith-lathen 08:10 11:16 16:14 18:09
Bryn-Du Queen's Head 08:11 11:17 16:15 18:10
Bryn-Du Saith-lathen 08:11 11:17 16:15 18:10
Llanfaelog Post Office 08:12 11:18 16:16 18:11
Pencarnisiog Main Road 08:13 11:19 16:17 18:12
Engedi Capel 08:18 11:24 16:22 18:17
Engedi Rhosneigir Turn 08:19 11:26 16:24 18:19
Gwalchmai Uchaf Clock 08:21 11:29 16:27 18:22
Gwalchmai Uchaf Old Toll House 08:22 11:30 16:28 18:23
Gwalchmai Uchaf Anglesey Show Ground 08:23 11:31 16:29 18:24
Heneglwys Bodffordd Turn 08:24 11:32 16:30 18:25
Bodffordd Ysgol 08:26 11:34 16:32 18:27
Bodffordd Capel Sardis 08:27 11:35 16:33 18:28
Rhostrehwfa Lon Cae Garw 08:33 16:35 18:30
Llangefni Ffordd Corn Hir 08:35 16:36 18:31
Llangefni Ysgol 08:35 16:36 18:31
Rhostrehwfa Ysgol 08:37
Bodffordd Maes-yr-Orsedd 11:35
Llangwyllog Erddreiniog House 11:39
Llangwyllog Dolmeinir Turn 11:39
Llangwyllog Dolmeinir 11:40
Rhosmeirch Clwch 11:43
Rhosmeirch Llys y Gwynt 11:43
Llangefni Oriel Ynys Mon 11:45
Llangefni Lon Las Bowling Green 11:46
Llangefni Post Office 08:39 11:47 16:38 18:33 18:33
Llangefni Library 18:33
Llangefni Ysgol 18:33
Llangefni Ffordd Corn Hir 18:33
Llangefni Bodelis 18:33
Rhostrehwfa Cae Mawr 18:34
Rhostrehwfa Tan Rallt 18:34
Rhostrehwfa Penrhiw 18:34
Rhostrehwfa Gorwel Deg (SW-bound) 18:35
Rhostrehwfa Capel Cana 18:35
Rhostrehwfa Cefn Cwmwd 18:35
Rhostrehwfa Hendre Fawr 18:37
Rhostrehwfa Mona Isaf 18:37
Heneglwys Bodffordd Turn 18:38
Heneglwys Mona Industrial Estate 18:40

Timetable data from the Traveline National Dataset

More information

Eifion’s Coaches