Bus Times

83 - Abergavenny - Monmouth

A bus service operated by Stagecoach South Wales

Abergavenny - Monmouth

Abergavenny Bus Station (Stand 1) 07:05 08:50 10:50 13:30 15:30 17:30
Abergavenny, nr Station Road 07:05 08:50 10:50 13:30 15:30 17:30
Llanfoist, nr Raglan Terrace 07:06 08:51 10:51 13:31 15:31 17:31
Coldbrook Park, o/s Dobson's Farm 07:07 08:52 10:52 13:32 15:32 17:32
Great Hardwick, after Horse & Jockey 07:08 08:53 10:53 13:33 15:33 17:33
Great Hardwick, nr Ty'r Pwll 07:09 08:54 10:54 13:34 15:34 17:34
Penpergwm, nr Llangattoc Lodge 07:10 08:55 10:55 13:35 15:35 17:35
The Bryn, nr Bryn Villa 07:13 08:58 10:58 13:38 15:38 17:38
Penpergwm, at Bryn Turn 07:14 08:59 10:59 13:39 15:39 17:39
Penpergwm, opp King of Prussia 07:15 09:00 11:00 13:40 15:40 17:40
Llanvihangel Gobion, opp Chart House 07:16 09:01 11:01 13:41 15:41 17:41
The Pitt, nr Estate Office & Yard 09:05 11:05 13:45 15:45
Aberffrwd, after Llanarth Turn 07:18 17:43
Great Oak, at Greatoak 09:08 11:08 13:48 15:48
The Pitt, nr Clytha Lodge 07:19 17:44
Great Oak, before Cae Capel 09:08 11:08 13:48 15:48
The Pitt, o/s Clytha Arms 07:20 17:45
The Pitt, after Clytha Crossroads 07:20 17:46
Bryngwyn, nr Crawley Hall 07:22 09:10 11:10 13:50 15:50 17:49
Wern-y-cwrt, nr Cripple Creek 07:23 09:12 11:12 13:52 15:52 17:51
Raglan, nr West Lea 07:24 09:15 11:15 13:55 15:55 17:55
Raglan, o/s St Cadoc's Church 07:25 09:16 11:16 13:56 15:56 17:56
Raglan, before Castle Turn 07:25 09:16 11:16 13:56 15:56 17:56
Raglan, after Warren Turn 07:26 09:17 11:17 13:57 15:57 17:57
Raglan, after Cuckoo's Row 07:27 09:18 11:18 13:58 15:58 17:58
Coed-y-fedw, nr April Cottage 07:29 09:20 11:20 14:00 16:00 18:00
Coed-y-fedw, nr Tudor House 07:30 09:21 11:21 14:01 16:01 18:00
Coed-y-fedw, nr Tal y fan 07:31 09:21 11:21 14:01 16:01 18:01
Dingestow, nr Croft y Cloi 07:32 09:23 11:23 14:03 16:03 18:02
Dingestow Village (in) 09:25 11:25 14:05 16:05
Dingestow, after Somerset Arms 07:33 18:03
Dingestow, nr Treowen Lodge 09:26 11:26 14:06 16:06
Mitchel Troy, after Cwmcarvon Turn 07:34 18:04
Mitchel Troy, nr Red House Farm 07:35 09:29 11:29 14:09 16:09 18:05
Mitchel Troy, before Comonin 07:35 09:29 11:29 14:09 16:09 18:05
Mitchel Troy, at Hillcrest 07:35 09:29 11:29 14:09 16:09 18:05
Mitchel Troy, before Church Farm 07:35 09:29 11:29 14:09 16:09 18:05
Mitchel Troy House (nr) 07:37 09:31 11:31 14:11 16:11 18:07
Mitchel Troy, before Glen Trothy 07:38 09:32 11:32 14:12 16:12 18:08
Mitchel Troy, before Longstone Farm 07:38 09:33 11:33 14:13 16:13 18:08
Mitchel Troy, o/s Garden Centre 07:38 09:33 11:33 14:13 16:13 18:08
Over Monnow, before Beach Road 07:38 09:33 11:33 14:13 16:13 18:08
Over Monnow, after King Henry V Drive 07:39 09:34 11:34 14:14 16:14 18:09
Over Monnow, before Carbonne Close 07:39 09:34 11:34 14:14 16:14 18:09
Over Monnow, o/s Apex 07:39 09:34 11:34 14:14 16:14 18:09
Over Monnow, before Fitzroy Close 07:39 09:34 11:34 14:14 16:14 18:09
Over Monnow, after Somerset Road 07:39 09:34 11:34 14:14 16:14 18:09
Monmouth, in Bus Station 07:40 09:35 11:35 14:15 16:15 18:10

Monmouth - Abergavenny

Monmouth, in Bus Station 07:40 09:40 11:40 14:20 16:20 18:10
Over Monnow, after Somerset Road 07:40 09:40 11:40 14:20 16:20 18:10
Over Monnow, after Fitzroy Close 07:40 09:40 11:40 14:20 16:20 18:10
Over Monnow, after Apex 07:40 09:40 11:40 14:20 16:20 18:10
Over Monnow, after Carbonne Close 07:40 09:40 11:40 14:20 16:20 18:10
Over Monnow, before King Henry V Drive 07:41 09:41 11:41 14:21 16:21 18:11
Over Monnow, after Beach Road 07:41 09:41 11:41 14:21 16:21 18:11
Over Monnow, before Trelleck Turn 07:45 09:45 11:45 14:25 16:25 18:15
Mitchel Troy, opp Garden Centre 07:45 09:45 11:45 14:25 16:25 18:15
Mitchel Troy, after Longstone Farm 07:45 09:45 11:45 14:25 16:25 18:15
Mitchel Troy, before Church Farm 07:46 09:46 11:46 14:26 16:26 18:16
Mitchel Troy, at Hillcrest 07:46 09:46 11:46 14:26 16:26 18:16
Mitchel Troy, before Comonin 07:47 09:47 11:47 14:27 16:27 18:16
Mitchel Troy, nr Red House Farm 07:47 09:47 11:47 14:27 16:27 18:17
Jingle Street, nr Steppes Cottage 07:48 09:48 11:48 14:28 16:28
Dingestow, nr Treowen Lodge 07:49 09:49 11:49 14:29 16:29 18:18
Dingestow Village (at) 07:50 09:50 11:50 14:30 16:30
Dingestow, nr Croft y Cloi 07:51 09:51 11:51 14:31 16:31 18:19
Coed-y-fedw, nr Tal y fan 07:53 09:53 11:53 14:33 16:33 18:20
Coed-y-fedw, nr Tudor House 07:53 09:53 11:53 14:33 16:33 18:21
Coed-y-fedw, nr April Cottage 07:54 09:54 11:54 14:34 16:34 18:21
Raglan, before Cuckoo's Row 07:56 09:56 11:56 14:36 16:36 18:22
Raglan, before Warren Turn 07:57 09:57 11:57 14:37 16:37 18:23
Raglan, after Castle Turn 07:58 09:58 11:58 14:38 16:38 18:23
Raglan, at Beaufort Square 07:59 09:59 11:59 14:39 16:39 18:24
Raglan, nr West Lea 07:59 09:59 11:59 14:39 16:39 18:24
Wern-y-cwrt, nr Cripple Creek 08:02 10:02 12:02 14:41 16:42 18:26
Great Oak, after Cae Capel 08:06 10:06 12:06 16:46
Great Oak, at Greatoak 08:06 10:06 12:06 16:46
The Pitt, nr Estate Office & Yard 08:10 10:10 12:10 16:50
Bryngwyn, nr Crawley Hall 08:12 10:12 12:12 14:42 16:52 18:27
The Pitt, after Clytha Crossroads 14:44 18:29
The Pitt, opp Clytha Arms 14:45 18:30
The Pitt, nr Clytha Lodge 14:45 18:30
Aberffrwd, after Llanarth Turn 08:13 10:13 12:13 14:46 16:53 18:31
Llanvihangel Gobion, after Chart House 08:14 10:14 12:14 14:48 16:54 18:33
Penpergwm, after King of Prussia 08:15 10:15 12:15 14:50 16:55 18:35
The Bryn, nr Bryn Villa 08:17 10:17 12:17 14:52 16:57 18:37
Penpergwm, after Bryn Turn 08:17 10:17 12:17 14:52 16:57 18:37
Penpergwm, nr Llangattoc Lodge 08:19 10:19 12:19 14:54 16:59 18:39
Great Hardwick, nr Ty'r Pwll 08:20 10:20 12:20 14:55 17:00 18:40
Great Hardwick, after Horse & Jockey 08:20 10:20 12:20 14:55 17:00 18:40
Coldbrook Park, opp Dobson's Farm 08:22 10:22 12:22 14:57 17:02 18:42
Llanfoist, nr Raglan Terrace 08:23 10:23 12:23 14:58 17:03 18:43
Abergavenny Bus Station (Stand 2) 08:25 10:25 12:25 15:00 17:05 18:45

More information