Bus Times

X47 - Llandrindod Wells - Llanidloes via Rhayader

A bus service operated by Celtic Travel

Llandrindod Wells - Llanidloes via Rhayader

Llandrindod Wells High School 16:03
Llandrindod Wells Powys County Hall 16:07 17:07
Llandrindod Wells Coleg Powys 16:08 17:08
Llandrindod Wells Station (Stand A) 07:17 09:10 11:10 13:10 16:10 17:10 18:10
Llandrindod Wells Tremont Road 07:19 09:12 11:12 13:12 16:12 17:12 18:12
Llandrindod Wells Brookland Road 07:20 09:13 11:13 13:13 16:13 17:13 18:13
Llanyre War Memorial 07:24 09:17 11:17 13:17 16:17 17:17 18:17
Newbridge on Wye Llwyn Celyn 07:27 09:20 11:20 13:20 16:20 17:20 18:20
Newbridge on Wye New Inn 07:27 09:20 11:20 13:20 16:20 17:20 18:20
Newbridge on Wye Post Office 07:28 09:21 11:21 13:21 16:21 17:21 18:21
Argoed Mill 07:34 09:27 11:27 13:27 16:27 17:27 18:27
Doldowlod Post Office 07:36 09:29 11:29 13:29 16:29 17:29 18:29
Llanwrthwl Bridge 07:37 09:30 11:30 13:30 16:30 17:30 18:30
Rhayader Green Gardens 07:41 09:34 11:34 13:34 16:34 17:34 18:34
Rhayader Dolgerddon 07:41 09:34 11:34 13:34 16:34 17:34 18:34
Rhayader Car Park 07:42 09:08 09:35 11:35 13:35 16:35 17:35 18:35
Rhayader Pont Marteg 09:41 13:39 18:39
Dolhelfa-ganol 09:45 13:43 18:43
Dolfach-isaf 09:49 13:47 18:47
Llangurig Post Office 09:52 13:50 18:50
Cwmbelan Bwlch-y-garreg 18:52
Llanidloes Cwmbelan Turn 18:55
Llanidloes High School 18:56
Llanidloes Somerfields 18:57
St Harmon Church 09:15 11:45 17:45
St Harmon Sun Inn 09:16 11:46 17:46
Pant-y-dwr Old Post Office 09:20 11:50 17:50
Nantgwyn Farm 09:23 11:53 17:53
Tylwch Old Station 09:28 11:58 17:58
Gorn Bryndu Farm 09:34 12:04 18:04
Llanidloes The Groe 09:38 12:08 18:08 18:58

Llanidloes - Llandrindod Wells via Rhayader

Llanidloes The Groe 06:35 07:40 09:50 13:55 16:40
Gorn Bryndu Farm 09:53 13:58 16:43
Tylwch Old Station 10:00 14:05 16:50
Nantgwyn Farm 10:05 14:10 16:55
Pant-y-dwr Old Post Office 10:08 14:13 16:58
St Harmon Sun Inn 10:12 14:17 17:02
St Harmon Church 10:12 14:17 17:02
Rhayader Cemetery 10:19 14:24 17:09
Llanidloes Hillfield 06:35 07:40
Llanidloes High School 06:36 07:41
Llanidloes Cwmbelan Turn 06:37 07:42
Cwmbelan Bwlch-y-garreg 06:40 07:45
Llangurig Black Lion Hotel 06:43 07:48 12:06
Dolfach-isaf 06:45 07:50 12:08
Dolhelfa-ganol 06:50 07:55 12:13
Rhayader Pont Marteg 06:52 07:57 12:15
Rhayader Green Gardens 06:56 08:01 10:19 12:19 14:24 17:09
Rhayader Dolgerddon 06:56 08:01 10:19 12:19 14:24 17:09
Rhayader Car Park 06:57 08:02 10:20 12:20 14:25 16:38 17:10
Llanwrthwl Bridge 07:03 08:13 10:28 12:28 14:33 16:43 17:18
Doldowlod Post Office 07:03 08:13 10:28 12:28 14:33 16:43 17:18
Argoed Mill 07:06 08:16 10:31 12:31 14:36 16:46 17:21
Newbridge on Wye Post Office 08:22 10:37 12:37 14:42 16:52 17:27
Newbridge on Wye New Inn 08:22 10:37 12:37 14:42 16:52 17:27
Newbridge on Wye Llwyn Celyn 08:22 10:37 12:37 14:42 16:52 17:27
Llanyre War Memorial 08:26 10:41 12:41 14:46 16:56 17:31
Llandrindod Wells Brookland Road 07:12 08:30 10:45 12:45 14:50 17:00 17:35
Llandrindod Wells Station (Stand C) 07:15 08:33 10:48 12:48 14:53 17:03 17:38
Llandrindod Wells Post Office 08:33
Llandrindod Wells Auto Palace 08:34
Llandrindod Wells Coleg Powys 08:34
Llandrindod Wells Powys County Hall 08:36
Llandrindod Wells High School 08:40

More information