Bus Times

1N - Nantlle - Caernarfon

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches and Gwynfor Coaches

Caernarfon - Nantlle

Caernarfon Bus Station (Stand C) 09:15 11:25 13:40 17:25
Caernarfon Turf Square 09:15 11:25 13:40 17:25
Twt Hill Asda (C) 09:15 11:25 13:40 17:25
Caernarfon Rhes Gwstenin 09:17 11:27 13:42 17:27
Caernarfon Bro Helen 09:18 11:28 13:43 17:28
Caernarfon Tesco 09:18 11:28 13:43 17:28
Caernarfon Parc Muriau 09:19 11:29 13:44 17:29
Bontnewydd Tyddyn-Elen 09:21 11:31 13:46 17:31
Bontnewydd Prif 09:22 11:32 13:47 17:32
Bontnewydd Cartref 09:22 11:32 13:47 17:32
Bontnewydd Plas Dinas Turn 09:22 11:32 13:47 17:32
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 09:23 11:33 13:48 17:33
Llanwnda Dinas 09:23 11:33 13:48 17:33
Llanwnda Ffingar 09:24 11:34 13:49 17:34
Dolydd Maen Coch 09:24 11:34 13:49 17:34
Pont Dolydd 09:25 11:35 13:50 17:35
Dolydd Capel Brynrodyn 09:26 11:36 13:51 17:36
Groeslon Llwyn-y-gwalch 09:26 11:36 13:51 17:36
Groeslon Pennionyn 09:27 11:37 13:52 17:37
Groeslon Inigo Jones 09:28 11:38 13:53 17:38
Penygroes Tredafydd 09:31 11:41 13:56 17:41
Penygroes Red Lion 09:31 11:41 13:56 17:41
Penygroes High Street 08:18 09:32 11:42 13:57 17:42
Penygroes, o/s Capel y Groes 08:18 09:32 11:42 13:57 17:42
Penygroes Leisure Centre 08:18 09:32 11:42 13:57 17:42
Talysarn Tan-y-Bryniau 17:44
Talysarn Halfway House 17:44
Talysarn Post Office 15:30 17:46
Talysarn Bryncelyn Hall 15:30 17:46
Talysarn, o/s Cavour Street 15:32 17:48
Talysarn Bryncelyn Hall 15:32 17:48
Talysarn Bro Silyn 08:22 09:36 11:46 14:01 15:35 17:51
Nantlle Gwernoer 08:23 09:37 11:47 14:02 15:36 17:52
Nantlle Old Post Office 08:25 09:39 11:49 14:04 15:38 17:54
Nantlle Ysgol Baladeulyn 08:26 09:40 11:50 14:05 15:39 17:55

Nantlle - Caernarfon

Nantlle Ysgol Baladeulyn 08:30 09:45 11:55 14:10 15:45 18:00
Nantlle Old Post Office 08:30 09:45 11:55 14:10 15:45 18:00
Nantlle Gwernoer 08:32 09:47 11:57 14:12 15:47 18:02
Talysarn Bro Silyn 08:34 09:49 11:59 14:14 15:49 18:04 19:28
Talysarn Bryncelyn Hall 08:35 09:50 12:00 14:15 15:50 18:05 19:29
Talysarn, o/s Cavour Street 08:37 09:52 12:02 14:17 15:52 18:07 19:31
Talysarn Bryncelyn Hall 08:37 09:52 12:02 14:17 15:52 18:07 19:31
Talysarn Swyddfa'r Post Office 08:39 09:54 12:04 14:19 15:54 18:09 19:33
Talysarn Halfway House 08:41 09:56 12:06 14:21 15:56 18:11 19:34
Talysarn Tan-y-Bryniau 08:41 09:56 12:06 14:21 15:56 18:11 19:34
Penygroes Leisure Centre 08:43 09:58 12:08 14:23 15:58 18:13 19:36
Penygroes, opp Capel y Groes 08:44 09:59 12:09 14:24 15:59 18:14 19:36
Penygroes High Street 08:45 10:00 12:10 14:25 16:00 18:15 19:37
Penygroes Red Lion 08:45 10:00 12:10 14:25 16:00 18:15 19:37
Penygroes Tredafydd 08:45 10:00 12:10 14:25 16:00 18:15 19:37
Groeslon Inigo Jones 08:48 10:03 12:13 14:28 16:03 18:18 19:40
Groeslon Pennionyn 08:50 10:05 12:15 14:30 16:05 18:20 19:42
Groeslon Llwyn-y-gwalch 08:50 10:05 12:15 14:30 16:05 18:20 19:42
Dolydd Capel Brynrodyn 08:50 10:05 12:15 14:30 16:05 18:20 19:42
Pont Dolydd 08:51 10:06 12:16 14:31 16:06 18:21 19:43
Dolydd Maen Coch 08:52 10:07 12:17 14:32 16:07 18:22 19:44
Llanwnda Ffingar 08:52 10:07 12:17 14:32 16:07 18:22 19:44
Llanwnda Dinas 08:53 10:08 12:18 14:33 16:08 18:23 19:45
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 08:54 10:09 12:19 14:34 16:09 18:24 19:46
Bontnewydd Plas Dinas Turn 08:54 10:09 12:19 14:34 16:09 18:24 19:46
Bontnewydd Cartref 08:54 10:09 12:19 14:34 16:09 18:24 19:46
Bontnewydd Prif 08:55 10:10 12:20 14:35 16:10 18:25 19:47
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 08:55 10:10 12:20 14:35 16:10 18:25 19:47
Bontnewydd Tyddyn-du 08:55 10:10 12:20 14:35 16:10 18:25 19:47
Caernarfon Parc Muriau 08:57 10:12 12:22 14:37 16:12 18:27 19:49
Caernarfon Tesco (N-bound) 08:58 10:13 12:23 14:38 16:13 18:28 19:50
Caernarfon Bro Helen 08:58 10:13 12:23 14:38 16:13 18:28 19:50
Caernarfon Eagle Hotel 08:59 10:14 12:24 14:39 16:14 18:29 19:51
Caernarfon Bus Station (Stand A) 09:00 10:15 12:25 14:40 16:15 18:30 19:52

More information