Bus Times

1N - Nantlle - Caernarfon

A bus service operated by Dilwyn’s Coaches and Gwynfor Coaches

Caernarfon - Nantlle

Caernarfon Bus Station (Stand C) 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10
Twt Hill Asda (C) 09:10 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10 16:10 17:10
Caernarfon Rhes Gwstenin 09:11 10:11 11:11 12:11 13:11 14:11 15:11 16:11 17:12
Caernarfon Bro Helen 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:13
Caernarfon Tesco 09:12 10:12 11:12 12:12 13:12 14:12 15:12 16:12 17:13
Caernarfon Parc Muriau 09:13 10:13 11:13 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13 17:14
Bontnewydd Tyddyn-Elen 09:14 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14 16:14 17:16
Bontnewydd Prif 09:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:17
Bontnewydd Cartref 09:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:17
Bontnewydd Plas Dinas Turn 09:15 10:15 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:17
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:18
Llanwnda Dinas 09:16 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16 16:16 17:18
Llanwnda Ffingar 09:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:19
Dolydd Maen Coch 09:17 10:17 11:17 12:17 13:17 14:17 15:17 16:17 17:19
Pont Dolydd 09:18 10:18 11:18 12:18 13:18 14:18 15:18 16:18 17:20
Dolydd Capel Brynrodyn 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:21
Groeslon Llwyn-y-gwalch 09:19 10:19 11:19 12:19 13:19 14:19 15:19 16:19 17:21
Groeslon Pennionyn 09:20 10:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:22
Groeslon Inigo Jones 09:21 10:21 11:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:22 17:23
Penygroes Tredafydd 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:25 17:26
Penygroes Red Lion 09:24 10:24 11:24 12:24 13:24 14:24 15:24 16:26 17:26
Penygroes High Street 08:18 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:27 17:27
Penygroes, o/s Capel y Groes 08:18 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:27 17:27
Penygroes Leisure Centre 08:18 09:25 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:27 17:27
Talysarn Post Office 08:21 09:28 10:28 11:28 12:28 13:28 14:28 15:28 16:30 17:30
Talysarn Bryncelyn Hall 09:28 17:30
Talysarn, o/s Cavour Street 09:30 17:32
Talysarn Bryncelyn Hall 09:30 17:32
Talysarn Bro Silyn 08:23 09:35 10:31 11:31 12:31 13:31 14:31 15:31 16:31 17:35
Nantlle Gwernoer 08:24 09:36 11:31 13:31 15:31 17:36
Nantlle Old Post Office 08:26 09:38 11:33 13:33 15:33 17:38
Nantlle Ysgol Baladeulyn 08:27 09:40 11:34 13:34 15:34 17:40

Nantlle - Caernarfon

Nantlle Ysgol Baladeulyn 08:30 09:45 11:35 13:35 15:35 17:45
Nantlle Old Post Office 08:30 09:46 11:36 13:36 15:36 17:46
Nantlle Gwernoer 08:32 09:48 11:38 13:38 15:38 17:48
Talysarn Bro Silyn 08:34 09:50 10:35 11:40 12:35 13:40 14:35 15:40 16:35 17:50
Talysarn Bryncelyn Hall 08:35 09:53 10:36 11:40 12:36 13:40 14:36 15:40 16:36 17:51
Talysarn, o/s Cavour Street 08:37 09:55 10:38 11:41 12:38 13:41 14:38 15:41 16:38 17:53
Talysarn Bryncelyn Hall 08:37 09:55 10:40 11:41 12:40 13:41 14:40 15:41 16:40 17:53
Talysarn Swyddfa'r Post Office 08:39 09:57 10:45 11:42 12:45 13:42 14:45 15:42 16:45 17:55
Penygroes Leisure Centre 08:43 09:59 10:49 11:48 12:49 13:48 14:49 15:48 16:49 17:59
Penygroes, opp Capel y Groes 08:44 09:59 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49 16:49 17:59
Penygroes High Street 08:45 10:00 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 18:00
Penygroes Red Lion 08:45 10:00 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 18:00
Penygroes Tredafydd 08:45 10:00 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 18:00
Groeslon Inigo Jones 08:48 10:03 10:53 11:53 12:53 13:53 14:53 15:53 16:53 18:03
Groeslon Pennionyn 08:50 10:05 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 18:05
Groeslon Llwyn-y-gwalch 08:50 10:05 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 18:05
Dolydd Capel Brynrodyn 08:50 10:05 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 18:05
Pont Dolydd 08:51 10:06 10:56 11:56 12:56 13:56 14:56 15:56 16:56 18:06
Dolydd Maen Coch 08:52 10:07 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 18:07
Llanwnda Ffingar 08:52 10:07 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 18:07
Llanwnda Dinas 08:53 10:08 10:58 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 18:08
Bontnewydd Ffrwd Cae Du 08:54 10:09 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 18:09
Bontnewydd Plas Dinas Turn 08:54 10:09 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 18:09
Bontnewydd Cartref 08:54 10:09 10:59 11:59 12:59 13:59 14:59 15:59 16:59 18:09
Bontnewydd Prif 08:55 10:10 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:10
Bontnewydd Pont Glan-Beuno 08:55 10:10 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:10
Bontnewydd Tyddyn-du 08:55 10:10 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:10
Caernarfon Parc Muriau 08:57 10:12 11:02 12:02 13:02 14:02 15:02 16:02 17:02 18:12
Caernarfon Tesco (N-bound) 08:58 10:13 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:13
Caernarfon Bro Helen 08:58 10:13 11:03 12:03 13:03 14:03 15:03 16:03 17:03 18:13
Caernarfon Eagle Hotel 08:59 10:14 11:04 12:04 13:04 14:04 15:04 16:04 17:04 18:14
Caernarfon Bus Station (Stand A) 09:00 10:15 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:15

More information

Dilwyn’s Coaches

Gwynfor Coaches