Bus Times

21 - Taunton - Bridgwater - Burnham-On-Sea

A bus service operated by Buses of Somerset

Taunton - Bridgwater - Burnham-On-Sea

Taunton Richard Huish College (S-bound) then hourly until
Taunton Bus Station (S-bound) 08:00 17:00 18:00
Taunton Castle Way (S-bound) 08:00 17:00 18:00
Taunton Primark (E-bound) 08:02 17:02 18:02
Taunton Union Gate (E-bound) 08:04 17:04 18:04
Taunton Leycroft Road (NE-bound) 08:05 17:05 18:05
Taunton Rose Inn (E-bound) 08:06 17:06 18:06
Taunton Halcon Corner (E-bound) 08:08 17:08 18:08
Taunton Oxford Inn (N-bound) 08:09 17:09 18:09
Bathpool Railway Bridge (N-bound) 08:11 17:11 18:11
Bathpool Post Office (NE-bound) 08:12 17:12 18:12
Bathpool The Forge (N-bound) 08:15 17:15 18:15
Monkton Heathfield Brittons Ash (N-bound) 08:17 17:17 18:17
Monkton Heathfield Monkton Elm Garden Centre (NE-bound) 08:18 17:18 18:18
Walford Monkton Elm (NE-bound) 08:18 17:18 18:18
Walford Lodge (NE-bound) 08:19 17:19 18:19
Walford Cross (E-bound) 08:19 17:19 18:19
Coombe Adsborough Lane (N-bound) 08:21 17:21 18:21
Adsborough Maypole Inn (NE-bound) 08:21 17:21 18:21
Thurloxton Knotcroft Lane (NE-bound) 08:23 17:23 18:23
Thurloxton Moon Lane (NE-bound) 08:23 17:23 18:23
Thurloxton Shearston Lane (N-bound) 08:24 17:24 18:24
North Newton Branch House (N-bound) 08:24 17:24 18:24
North Petherton Shovel Lodge (NW-bound) 08:26 17:26 18:26
North Petherton Newton Lane (N-bound) 08:26 17:26 18:26
North Petherton Verriers (NE-bound) 08:27 17:27 18:27
North Petherton Baymead Lane (NE-bound) 08:28 17:28 18:28
North Petherton Bridgwater Road (NE-bound) 08:28 17:28 18:28
North Petherton Bridgwater Road Transport Caf (N-bound) 08:30 17:30 18:30
Bridgwater Compass Inn (N-bound) 08:31 17:31 18:31
Bridgwater Kerland Clinic (N-bound) 08:33 17:33 18:33
Bridgwater Kingscliffe Terrace (N-bound) 08:35 17:35 18:35
Bridgwater National Tyres (N-bound) 08:36 17:36 18:36
Bridgwater Hope Inn (N-bound) 08:36 17:36 18:36
Bridgwater St Mary Street (N-bound) 08:38 17:38 18:38
Bridgwater High Street 2 (W-bound) 08:39 17:39 18:39
Bridgwater Magistrates Court (NE-bound) 08:41 17:41 18:41
Bridgwater Bus Station (Bay 4) 08:44 17:44 18:44
Bridgwater Sainsburys (E-bound) 08:48 17:48
Bridgwater Filling Station (N-bound) 08:50 17:50
Bridgwater Premdor (N-bound) 08:50 17:50
Bridgwater Bristol Road (N-bound) 08:51 17:51
Bridgwater Stobarts (N-bound) 08:51 17:51
Dunball Admirals Table Inn (N-bound) 08:56 17:56
Dunball Car Auctions (NW-bound) 08:56 17:56
Walpole Dunball Tyres (NW-bound) 08:57 17:57
Pawlett Richmond Cottages (N-bound) 08:58 17:58
Pawlett Post Office (SW-bound) 08:58 17:58
Pawlett The Shops (NW-bound) 08:59 17:59
Pawlett Manorfields (NE-bound) 08:59 17:59
West Huntspill Sretcholt Turn (NE-bound) 09:00 18:00
West Huntspill Bleak Bridge (NE-bound) 09:01 18:01
West Huntspill Arts and Crafts Centre (NE-bound) 09:02 18:02
Huntspill Southfield Cross (N-bound) 09:03 18:03
Huntspill Post Office (N-bound) 09:03 18:03
Huntspill School (N-bound) 09:04 18:04
Alstone Royal Artillery Inn (NE-bound) 09:06 18:06
Highbridge Garage (E-bound) 09:07 18:07
Highbridge The George Hotel (N-bound) 09:08 18:08
Highbridge Cemetery (N-bound) 09:09 18:09
Highbridge Pepperall Road (N-bound) 09:10 18:10
Highbridge Sandy Close (W-bound) 09:10 18:10
Highbridge King Alfred School (W-bound) 09:11 18:11
Burnham-on-Sea Channel Court (NW-bound) 09:12 18:12
Burnham-on-Sea Holiday Village (NW-bound) 09:13 18:13
Burnham-on-Sea Old Pier Tavern (W-bound) 09:15 18:15
Burnham-on-Sea Regent Street (N-bound) 09:16 18:16
Burnham-on-Sea Sea View Road (N-bound) 09:17 18:17

Burnham-On-Sea - Bridgwater - Taunton

Rooks Bridge, opp Rooksbridge Garage then hourly until
Burnham-on-Sea Sea View Road (N-bound) 09:22 18:22
Burnham-on-Sea Vicarage Street (S-bound) 09:22 18:22
Burnham-on-Sea Old Pier Tavern (E-bound) 09:24 18:24
Burnham-on-Sea Holiday Village (S-bound) 09:25 18:25
Burnham-on-Sea Channel Court (SE-bound) 09:26 18:26
Highbridge King Alfred School (SE-bound) 09:28 18:28
Highbridge Sandy Close (E-bound) 09:29 18:29
Highbridge Pepperall Road (W-bound) 09:30 18:30
Highbridge Cemetery (SE-bound) 09:31 18:31
Highbridge The George Hotel (S-bound) 09:32 18:32
Highbridge Garage (W-bound) 09:32 18:32
Alstone Royal Artillery Inn (SW-bound) 09:34 18:34
Huntspill School (S-bound) 09:35 18:35
Huntspill Post Office (S-bound) 09:36 18:36
Huntspill Southfield Cross (S-bound) 09:37 18:37
West Huntspill Arts and Crafts Centre (SW-bound) 09:37 18:37
West Huntspill Bleak Bridge (SW-bound) 09:37 18:37
West Huntspill Stretcholt Turn (SW-bound) 09:38 18:38
Pawlett Manorfields (SW-bound) 09:39 18:39
Pawlett Bus Shelter (SW-bound) 09:40 18:40
Pawlett Post Office (S-bound) 09:40 18:40
Pawlett Richmond Cottages (SE-bound) 09:40 18:40
Walpole Dunball Tyres (S-bound) 09:41 18:41
Dunball Downend Road (SE-bound) 09:42 18:42
Dunball Admirals Table Inn (S-bound) 09:43 18:43
Bridgwater Stobarts (S-bound) 09:47 18:47
Bridgwater Bristol Road (S-bound) 09:48 18:48
Bridgwater Premdor (S-bound) 09:49 18:49
Bridgwater Union Street (SW-bound) 09:50 18:50
Bridgwater Sainsburys (W-bound) 09:51 18:51
Bridgwater Bus Station (Bay 3) 08:56 09:53 18:53
Bridgwater Angel Place (W-bound) 09:00 10:00 19:00
Bridgwater Taunton Road (S-bound) 09:02 10:02 19:02
Bridgwater Hope Inn (SE-bound) 09:02 10:02 19:02
Bridgwater Parkstone Avenue (SE-bound) 09:03 10:03 19:03
Bridgwater Taunton Road Car Centre (S-bound) 09:04 10:04 19:04
Bridgwater Kerland Clinic (S-bound) 09:05 10:05 19:05
Bridgwater Compass Inn (S-bound) 09:07 10:07 19:07
North Petherton Bridgwater Road Transport Cafe (SW-bound) 09:08 10:08 19:08
North Petherton Bridgwater Road (SW-bound) 09:10 10:10 19:10
North Petherton Baymead Lane (SW-bound) 09:10 10:10 19:10
North Petherton Verriers (SW-bound) 09:12 10:12 19:12
North Petherton Newton Lane (S-bound) 09:12 10:12 19:12
North Petherton Shovel Lodge (S-bound) 09:12 10:12 19:12
North Newton Branch House (S-bound) 09:14 10:14 19:14
Thurloxton Shearston Lane (S-bound) 09:14 10:14 19:14
Thurloxton Moon Lane (SW-bound) 09:15 10:15 19:15
Thurloxton Knotcroft Lane (SW-bound) 09:15 10:15 19:15
Adsborough Maypole Inn (SW-bound) 09:17 10:17 19:17
Coombe Adsborough Lane (S-bound) 09:17 10:17 19:17
Walford Cross (W-bound) 09:18 10:18 19:18
Walford Lodge (SW-bound) 09:19 10:19 19:19
Monkton Heathfield Monkton Elm Garden Centre (SW-bound) 09:20 10:20 19:20
Monkton Heathfield Brittons Ash (SW-bound) 09:22 10:22 19:22
Bathpool The Forge (SW-bound) 09:23 10:23 19:23
Bathpool Post Office (SW-bound) 09:26 10:26 19:26
Bathpool Railway Bridge (S-bound) 09:27 10:27 19:27
Taunton Oxford Inn (SW-bound) 09:29 10:29 19:29
Taunton Halcon Corner (W-bound) 09:31 10:31 19:31
Taunton Rose Inn (W-bound) 09:32 10:32 19:32
Taunton Bus Depot (W-bound) 09:33 10:33 19:33
Taunton Grays Terrace (W-bound) 09:34 10:34 19:34
Taunton Union Gate (W-bound) 09:35 10:35 19:35
Taunton Alms Houses (W-bound) 09:37 10:37 19:37
Taunton Market House (NW-bound) 09:38 10:38 19:38
Taunton Bus Station (S-bound) 09:40 10:40 19:40

More information