Bus Times

28 - Tywyn - Dolgellau

A bus service operated by Lloyds Coaches

Tywyn - Dolgellau

Tywyn Station 10:03 12:08 14:08
Tywyn High Street 10:05
Tywyn High Street 07:45 10:10 12:10 14:10
Tywyn Cinema 07:46 10:11 12:11 14:11
Tywyn Pendre 07:46 10:11 12:11 14:11
Pendre, opp Cemetery 07:46 10:11 12:11 14:11
Tywyn Ynysmaengwyn 07:47 10:12 12:12 14:12
Bryn-crug Groesffordd 07:49 10:14 12:14 14:14
Bryn-crug Parc 07:49 10:14 12:14 14:14
Bryn-crug Bryncrug A493 07:50 10:15 12:15 14:15
Llanegryn Talybont Bridge 07:52 10:17 12:17 14:17
Llanegryn Maes Parcio/Car Park 07:56 10:21 12:21 14:21
Llanegryn Bus Shelter 07:57 10:22 12:22 14:22
Llanegryn Bus Shelter 07:57 10:22 12:22 14:22
Llanegryn Maes Parcio 07:58 10:23 12:23 14:23
Llanegryn Cefn Coch 07:59 10:24 12:24 14:24
Rhoslefain Farm 08:04 10:29 12:29 14:29
Llangelynin St Celynin's Church 08:06 10:31 12:31 14:31
Llwyngwril Sun Beach Caravan Park 08:08 10:33 12:33 14:33
Llwyngwril School 08:10 10:35 12:35 14:35
Llwyngwril Parc/Park 08:10 10:35 12:35 14:35
Gwastadgoed Isaf 08:10 10:35 12:35 14:35
Friog Terrace 08:12 10:37 12:37 14:37
Friog Godre Meurig 08:13 10:38 12:38 14:38
Fairbourne Turning 08:13 10:38 12:38 14:38
Fairbourne Railway Station 08:13 10:38 12:38 14:38
Fairbourne Waverley Road 08:14 10:39 12:39 14:39
Fairbourne Station House 08:15 10:40 12:40 14:40 15:45
Fairbourne Fairboune Turning 08:16 10:41 12:41 14:41 15:46
Friog Railway Terrace 08:16 10:41 12:41 14:41 15:46
Friog Bwlchgwyn 08:17 10:42 12:42 14:42 15:47
Friog Bryncoch 08:18 10:43 12:43 14:43 15:48
Friog Morfa Mawddach 08:19 10:44 12:44 14:44 15:49
Arthog Garthyfog 08:21 10:46 12:46 14:46 15:51
Arthog Terrace 08:22 10:47 12:47 14:47 15:52
Arthog Capel Seion 08:23 10:48 12:48 14:48 15:53
Arthog Capel Salem 08:23 10:48 12:48 14:48 15:53
Arthog Graigwen 08:25 10:50 12:50 14:50 15:54
Arthog Hospital 08:26 10:51 12:51 14:51 15:55
Bontddu Ponderosa Turn 08:28 10:53 12:53 14:53 15:57
Penmaenpool Abergwynant Farm 08:29 10:54 12:54 14:54 15:58
Penmaenpool Abergwynant Hall 08:30 10:55 12:55 14:55 15:58
Penmaenpool Penmaen Lodge 08:32 10:57 12:57 14:57 16:00
Penmaenpool Geroge III Hotel 08:37 11:01 13:01 15:01 16:02
Dolgellau Pont y Wernddu 08:40 11:03 13:03 15:03 16:03
Dolgellau Penbryn Garage 08:42 11:04 13:04 15:04 16:04
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 08:43 11:05 13:05 15:05 16:05
Dolgellau Coleg Meirion Dwyfor 08:50

Dolgellau - Tywyn

Dolgellau Ysgol y Gader 15:20
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 09:10 11:15 13:15 15:25 16:25
Dolgellau Penbryn Garage 09:10 11:15 13:15 15:25 16:25
Dolgellau Pont y Wernddu 09:12 11:17 13:17 15:27 16:27
Penmaenpool George III Hotel 09:14 11:19 13:19 15:29 16:29
Penmaenpool Penmaen Lodge 09:15 11:20 13:20 15:30 16:30
Penmaenpool Abergwynant Hall 09:16 11:21 13:21 15:31 16:31
Penmaenpool Abergwynant Farm 09:17 11:22 13:22 15:32 16:32
Bontddu Ponderosa Turn 09:18 11:23 13:23 15:33 16:33
Arthog Hospital 09:20 11:25 13:25 15:35 16:35
Arthog Graigwen 09:21 11:26 13:26 15:36 16:36
Arthog Capel Salem 09:23 11:28 13:28 15:38 16:38
Arthog Capel Seion 09:24 11:29 13:29 15:39 16:39
Arthog Terrace 09:24 11:29 13:29 15:39 16:39
Arthog Garthyfog 09:24 11:29 13:29 15:39 16:39
Friog Morfa Mawddach 09:26 11:31 13:31 15:41 16:41
Friog Bryncoch 09:26 11:31 13:31 15:41 16:41
Friog Bwlchgwyn 09:27 11:32 13:32 15:42 16:42
Friog Railway Terrace 09:27 11:32 13:32 15:42 16:42
Fairbourne Turning 09:28 11:33 13:33 15:43 16:43
Fairbourne Railway Station 09:28 11:33 13:33 15:43 16:43
Fairbourne Waverley Road 09:29 11:34 13:34 15:44 16:44
Fairbourne Station House 09:30 11:35 13:35 15:45 16:45
Fairbourne Fairboune Turning 09:31 11:36 13:36 16:46
Friog Godre Meurig 09:33 11:38 13:38 16:48
Friog Terrace 09:33 11:38 13:38 16:48
Gwastadgoed Isaf 09:36 11:41 13:41 16:51
Llwyngwril Parc 09:37 11:42 13:42 16:52
Llwyngwril Godre'r Gaer 09:38 11:43 13:43 16:53
Llwyngwril Sun Beach Caravan Park 09:39 11:44 13:44 16:54
Llangelynin St Celynin's Church 09:42 11:47 13:47 16:57
Rhoslefain Farm 09:45 11:50 13:50 17:00
Llanegryn Cefn Coch 09:49 11:54 13:54 17:04
Llanegryn Maes Parcio/Car Park 09:49 11:54 13:54 17:04
Llanegryn Bus Shelter 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn Bus Shelter 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn Maes Parcio 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn Talybont Bridge 09:54 11:59 13:59 17:09
Bryn-crug Bryncrug A493 09:57 12:02 14:02 17:12
Bryn-crug Parc 09:57 12:02 14:02 17:12
Bryn-crug Groesffordd 09:57 12:02 14:02 17:12
Tywyn Ynysmaengwyn 09:59 12:04 14:04 17:14
Pendre, o/s Cemetery 10:00 12:05 14:05 17:15
Tywyn Pendre 10:01 12:06 14:06 17:16
Tywyn Cinema 10:01 12:06 14:06 17:16
Tywyn High Street (Stop M) 17:17
Tywyn Station 10:03 12:08 14:08
Tywyn High Street 10:05 12:10 14:10

More information