bustimes.org

28 - Tywyn - Dolgellau

A bus service operated by Lloyds Coaches

Map

Tywyn - Dolgellau

Tywyn, o/s Station 10:03 12:08 14:08
Tywyn High Street (opp Capel Nazereth) 10:05 12:10 14:10
07:45 10:10
Tywyn, opp Cinema 07:46 10:11 12:11 14:11
Tywyn, before Pendre 07:46 10:11 12:11 14:11
Pendre, opp Cemetery 07:46 10:11 12:11 14:11
Tywyn, o/s Ynysmaengwyn 07:48 10:13 12:13 14:13
Bryn-crug, before Groesffordd 07:49 10:14 12:14 14:14
Bryn-crug, opp Parc 07:49 10:14 12:14 14:14
Bryn-crug Bryncrug A493 (o/s Peniarth Arms) 07:50 10:15 12:15 14:15
Llanegryn, after Talybont Bridge 07:52 10:17 12:17 14:17
Llanegryn, nr Maes Parcio/Car Park 07:56 10:21 12:21 14:21
Llanegryn, at Bus Shelter 07:57 10:22 12:22 14:22
Llanegryn, at Bus Shelter 07:57 10:22 12:22 14:22
Llanegryn, nr Maes Parcio 07:58 10:23 12:23 14:23
Llanegryn, nr Cefn Coch 07:59 10:24 12:24 14:24
Rhoslefain Farm (nr) 08:04 10:29 12:29 14:29
Llangelynin, o/s St Celynin's Church 10:31 12:31 14:31
Llwyngwril, o/s Sun Beach Caravan Park 10:33 12:33 14:33
Llwyngwril, o/s School 08:10 10:35 12:35 14:35
Llwyngwril, o/s Parc/Park 08:10 10:35 12:35 14:35
Gwastadgoed Isaf (before) 08:10 10:35 12:35 14:35
Friog Terrace (before) 08:12 10:37 12:37 14:37
Friog, nr Godre Meurig 08:13 10:38 12:38 14:38
Fairbourne Turning (after) 08:14 10:38 12:38 14:38
Fairbourne, o/s Railway Station 08:14 10:39 12:39 14:39
Fairbourne, after Waverley Road 08:15 10:39 12:39 14:39
Fairbourne Stanley Road (before Belgrave Road) 08:15 10:39 12:39 14:39
Fairbourne, o/s Station House 08:16 10:40 12:40 14:40 15:45
Fairbourne, before Fairboune Turning 08:17 10:41 12:41 14:41 15:46
Friog, after Railway Terrace 08:17 10:41 12:41 14:41 15:46
Friog, nr Bwlchgwyn 08:18 10:42 12:42 14:42 15:47
Friog, nr Bryncoch 08:19 10:43 12:43 14:43 15:48
Friog, nr Morfa Mawddach 08:19 10:44 12:44 14:44 15:49
Arthog Garthyfog (opp School) 08:21 10:46 12:46 14:46 15:51
Arthog Terrace (o/s 12) 08:22 10:47 12:47 14:47 15:52
Arthog, after Capel Seion 08:23 10:48 12:48 14:48 15:53
Arthog, nr Capel Salem 08:23 10:48 12:48 14:48 15:53
Arthog, after Graigwen 08:25 10:50 12:50 14:50 15:54
Arthog, nr Hospital 08:26 10:51 12:51 14:51 15:55
Bontddu, after Ponderosa Turn 08:28 10:53 12:53 14:53 15:57
Penmaenpool, after Abergwynant Farm 08:29 10:54 12:54 14:54 15:58
Penmaenpool, before Abergwynant Hall 08:30 10:55 12:55 14:55 15:58
Penmaenpool, at Penmaen Lodge 08:32 10:57 12:57 14:57 16:00
Penmaenpool, o/s Geroge III Hotel 10:57 12:57 14:57 16:00
Dolgellau, before Pont y Wernddu 08:37 11:01 13:01 15:01 16:02
Dolgellau Penbryn Garage (opp Garage) 08:41 11:04 13:04 15:04 16:04
Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 08:43 11:05 13:05 15:05 16:05
Dolgellau, o/s Coleg Meirion Dwyfor 08:50

Dolgellau - Tywyn

Dolgellau Sgwƒr Eldon Square (Stand 1) 09:10 11:15 13:15 16:25
Dolgellau Penbryn Garage (opp Garage) 09:10 11:15 13:15 16:25
Dolgellau, after Pont y Wernddu 09:12 11:17 13:17 16:27
Penmaenpool, after George III Hotel 09:14 11:19 13:19 16:29
Penmaenpool, nr Penmaen Lodge 09:15 11:20 13:20 16:30
Penmaenpool, after Abergwynant Hall 09:16 11:21 13:21 16:31
Penmaenpool, opp Abergwynant Farm 09:17 11:22 13:22 16:32
Bontddu, after Ponderosa Turn 09:18 11:23 13:23 16:33
Arthog, nr Hospital 09:20 11:25 13:25 16:35
Arthog, opp Graigwen 09:21 11:26 13:26 16:36
Arthog, nr Capel Salem 09:23 11:28 13:28 16:38
Arthog, after Capel Seion 09:24 11:29 13:29 16:39
Arthog Terrace (o/s 12) 09:24 11:29 13:29 16:39
Arthog, nr Garthyfog 09:25 11:30 13:30 16:40
Friog Morfa Mawddach (nr Station) 09:26 11:31 13:31 16:41
Friog, o/s Bryncoch 09:26 11:31 13:31 16:41
Friog, opp Bwlchgwyn 09:27 11:32 13:32 16:42
Friog Railway Terrace (o/s Pony Trekking) 09:27 11:32 13:32 16:42
Fairbourne Turning (after) 09:28 11:33 13:33 16:43
Fairbourne, o/s Railway Station 09:28 11:33 13:33 16:43
Fairbourne, after Waverley Road 09:29 11:34 13:34 16:44
Fairbourne, o/s Station House 09:30 11:35 13:35 16:45
Fairbourne, before Fairboune Turning 09:31 11:36 13:36 16:46
Friog, nr Godre Meurig 09:33 11:38 13:38 16:48
Friog Terrace (after) 09:33 11:38 13:38 16:48
Gwastadgoed Isaf (after) 09:36 11:41 13:41 16:51
Llwyngwril, opp Parc 09:37 11:42 13:42 16:52
Llwyngwril Godre'r Gaer (o/s 4) 09:38 11:43 13:43 16:53
Llwyngwril, opp Sun Beach Caravan Park 09:39 11:44 13:44 16:54
Llangelynin, opp St Celynin's Church 09:42 11:47 13:47 16:57
Rhoslefain Farm (before) 09:45 11:50 13:50 17:00
Llanegryn, nr Cefn Coch 09:48 11:53 13:53 17:03
Llanegryn, nr Maes Parcio/Car Park 09:49 11:54 13:54 17:04
Llanegryn, at Bus Shelter 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn, at Bus Shelter 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn, nr Maes Parcio 09:50 11:55 13:55 17:05
Llanegryn, before Talybont Bridge 09:54 11:59 13:59 17:09
Bryn-crug Bryncrug (o/s Peniarth Arms) 09:57 12:02 14:02 17:12
Bryn-crug, o/s Parc 09:57 12:02 14:02 17:12
Bryn-crug, before Groesffordd 09:57 12:02 14:02 17:12
Tywyn, opp Ynysmaengwyn 09:59 12:04 14:04 17:14
Pendre, o/s Cemetery 10:00 12:05 14:05 17:15
Tywyn, at Pendre 10:01 12:06 14:06 17:16
Tywyn, o/s Cinema 10:01 12:06 14:06 17:16
Tywyn, o/s Station 10:03 12:08 14:08
Tywyn, o/s High Street Stop M 17:17
Tywyn High Street (opp Capel Nazereth) 10:05 12:10 14:10

Timetable data from the Traveline National Dataset

More information

Lloyds Coaches