Bus Times

63 - Cwmbran - Chepstow via Pontypool, Usk

A bus service operated by Phil Anslow Travel

Cwmbran - Chepstow via Pontypool, Usk

Cwmbran Bus Station (Stand F) 10:10 12:10 14:10 16:40
Cwmbran, o/s Llantarnam Grange 10:10 12:10 14:10 16:40
Cwmbran Rail Station (Nr Car Park) 10:11 12:11 14:11 16:41
Cwmbran, o/s Allotments 10:12 12:12 14:12 16:42
Cwmbran, before Bronllys Place 10:12 12:12 14:12 16:42
Croesyceiliog, after Edlogan Square 10:13 12:13 14:13 16:43
Croesyceiliog, after Chepstow Rise 10:13 12:13 14:13 16:43
Pontypool Town Hall (Stand 4) 10:20 12:20 14:20 16:50
Pontypool Park Road (o/s Bank) 06:55 07:29 10:22 12:22 14:22 16:52
Pontypool Park Road (opp Bank) 06:55 07:29 10:22 12:22 14:22 16:52
Pontypool Town Hall (Stand 3) 06:56 07:30 10:23 12:23 14:23 16:53
Trosnant, after Leisure Centre 06:56 07:30 10:23 12:23 14:23 16:53
Pontymoile, before Trosnant Street 06:57 07:31 10:24 12:24 14:24 16:54
Pontymoile, o/s Lower Park Gates 06:57 07:31 10:24 12:24 14:24 16:54
New Inn, before Sunlea Crescent 06:59 07:33 10:26 12:26 14:26 16:56
Pontypool, opp Cwmoody Cottage 07:02 07:36 10:29 12:29 14:29 16:59
Pontypool, nr Waun-y-Clare Inn 07:03 07:37 10:30 12:30 14:30 17:00
Pontypool, nr Pont-y-Pia 07:04 07:38 10:31 12:31 14:31 17:01
Little Mill, after Village Hall 07:04 07:38 10:31 12:31 14:31 17:01
Little Mill, before Halfway House 07:05 07:39 10:32 12:32 14:32 17:02
Monkswood, nr Alexander Place 07:06 07:40 10:33 12:33 14:33 17:03
Monkswood, nr Stopgate Cottage 07:06 07:40 10:33 12:33 14:33 17:03
Monkswood, after Beaufort Arms 07:07 07:41 10:34 12:34 14:34 17:04
Monkswood, nr Lime Tree Cottage 07:07 07:41 10:34 12:34 14:34 17:04
Monkswood, nr Chapel Farm 07:08 07:42 10:35 12:35 14:35 17:05
Rhadyr, nr Little Henrhiw 07:10 07:44 10:37 12:37 14:37 17:07
Rhadyr, nr Cleddon Cottage 07:10 07:44 10:37 12:37 14:37 17:07
Usk, in College Grounds 07:11 07:45 10:38 12:38 14:38 17:08
Usk, nr Woodside 07:14 07:48 10:41 12:41 14:41 17:11
Usk, before Clock Tower 07:16 07:50 10:43 12:43 14:43 17:13
Usk, after Greyhound Inn 07:16 07:50 10:43 12:43 14:43 17:13
Usk, after Olway Bridge 07:16 07:50 10:43 12:43 14:43 17:13
Usk, after Maerdy Bridge 07:17 07:52 10:45 12:45 14:45 17:15
Gwernesney, before Flling Station 07:18 07:53 10:46 12:46 14:46 17:16
Gwernesney, nr Steppes Farm 07:19 07:53 10:46 12:46 14:46 17:16
Gwernesney, after Wern-Panna 07:19 07:54 10:47 12:47 14:47 17:17
Llangwm, after Pentre Lane 07:20 07:55 10:48 12:48 14:48 17:18
Llangwm, after Bridge Inn 07:21 07:56 10:49 12:49 14:49 17:19
Llangwm, nr Camp Farm 07:21 07:56 10:49 12:49 14:49 17:19
Llangwm, nr Oakfield Farm 07:22 07:57 10:50 12:50 14:50 17:20
Ty Fry, nr Ty Coch Farm 07:22 07:57 10:50 12:50 14:50 17:20
Ty Fry, nr Trevella Farm 07:24 07:59 10:52 12:52 14:52 17:22
Ty Fry Farm (nr) 07:24 07:59 10:52 12:52 14:52 17:22
Gaer-fawr, after Goytre Cross 07:26 08:01 10:54 12:54 14:54 17:24
Gaerllwyd, adj Baptist Church 07:28 08:03 10:56 12:56 14:56 17:26
Earlswood Common, nr West End 08:07 11:00 13:00 15:00 17:30
Earlswood Common, nr Primrosehill 08:07 11:00 13:00 15:00 17:30
Earlswood Common, o/s Wellhouse Farm 08:09 11:01 13:01 15:01 17:31
Earlswood Common, nr Starvenacre Old School 08:10 11:01 13:01 15:01 17:31
Earlswood Common, nr Cock-a-Roosting 08:11 11:02 13:02 15:02 17:32
Shirenewton, after Batwell Lane 08:12 11:03 13:03 15:03 17:33
Mynydd-Bach, nr Mynders Cottage 08:12 11:03 13:03 15:03 17:33
Shirenewton, before Tredegar Arms 08:13 11:04 13:04 15:04 17:34
Shirenewton, o/s Tan House 08:13 11:04 13:04 15:04 17:34
Mynydd-Bach, after Horsemeadow Rise 08:14 11:04 13:04 15:04 17:34
Mynydd-Bach, nr Carpenters Arms 07:31 08:15 11:05 13:05 15:05 17:35
Mynydd-Bach, nr Pandy Mills 07:32 08:16 11:05 13:05 15:05 17:35
Howick, o/s Wellhead Lodge 07:33 08:18 11:07 13:07 15:07 17:37
Howick, nr Lady Mill Path 07:34 08:19 11:08 13:08 15:08 17:38
Crossway Green, nr Owls Nest 07:37 08:21 11:09 13:09 15:09 17:39
Crossway Green, after Chepstow Comprehensive 07:38 08:23
Crossway Green, before Kingsmark Lane 11:10 13:10 15:10 17:40
Hardwick Village, o/s Chepstow Community Hosp 11:11 13:11 15:11 17:41
Hardwick Village, opp Larkfield Garage 11:12 13:12 15:12 17:42
Chepstow, in Welsh Street 07:38 08:23
Chepstow, after St Kingsmark Avenue 07:39 08:24
Chepstow Bus Station (Stand 1) 07:40 08:25 11:15 13:15 15:15 17:45

Chepstow - Cwmbran via Pontypool, Usk

Chepstow Bus Station (Stand 1) 08:25 11:01 13:01 15:30 17:50 19:00
Hardwick Village, after Larkfield Garage 11:03 13:03 15:32 17:52
Chepstow, before St Kingsmark Avenue 08:25 19:00
Chepstow, in Welsh Street 08:25 19:01
Crossway Green, before Chepstow Comprehensive 08:25 19:01
Hardwick Village, opp Chepstow Community Hosp 11:05 13:05 15:34 17:54
Crossway Green, after Kingsmark Lane 11:05 13:05 15:34 17:54
Crossway Green, nr Owls Nest 08:26 11:06 13:06 15:35 17:55 19:02
Howick, nr Lady Mill Path 08:28 11:07 13:07 15:36 17:56 19:05
Howick, opp Wellhead Lodge 08:28 11:08 13:08 15:37 17:57 19:05
Mynydd-Bach, nr Pandy Mills 08:30 11:09 13:09 15:38 17:58 19:07
Mynydd-Bach, nr Carpenters Arms 08:31 11:10 13:10 15:39 17:59 19:09
Mynydd-Bach, after Horsemeadow Rise 08:31 11:10 13:10 15:39 17:59
Shirenewton, after Tan House 08:31 11:10 13:10 15:39 17:59
Shirenewton, after Tredegar Arms 08:32 11:11 13:11 15:40 18:00
Mynydd-Bach, nr Mynders Cottage 08:32 11:11 13:11 15:40 18:00
Shirenewton, after Batwell Lane 08:33 11:12 13:12 15:41 18:01
Earlswood Common, nr Cock-a-Roosting 08:33 11:12 13:12 15:41 18:01
Earlswood Common, nr Starvenacre Old School 08:34 11:13 13:13 15:42 18:02
Earlswood Common, opp Wellhouse Farm 08:35 11:14 13:14 15:43 18:03
Earlswood Common, nr Primrosehill 08:36 11:15 13:15 15:44 18:04
Earlswood Common, nr West End 08:37 11:16 13:16 15:45 18:05
Gaerllwyd, adj Baptist Church 08:41 11:20 13:20 15:49 18:09 19:12
Gaer-fawr, after Goytre Cross 08:42 11:21 13:21 15:50 18:10 19:13
Ty Fry Farm (nr) 08:44 11:23 13:23 15:52 18:12 19:15
Ty Fry, nr Trevella Farm 08:44 11:23 13:23 15:52 18:12 19:15
Ty Fry, nr Ty Coch Farm 08:46 11:25 13:25 15:54 18:14 19:17
Llangwm, nr Oakfield Farm 08:46 11:25 13:25 15:54 18:14 19:17
Llangwm, nr Camp Farm 08:47 11:26 13:26 15:55 18:15 19:18
Llangwm, before Bridge Inn 08:48 11:27 13:27 15:56 18:16 19:19
Llangwm, before Pentre Lane 08:48 11:27 13:27 15:56 18:16 19:19
Gwernesney, before Wern Panna 08:49 11:28 13:28 15:57 18:17 19:20
Gwernesney, nr Steppes Farm 08:49 11:29 13:29 15:58 18:18 19:20
Gwernesney, before Filling Station 08:50 11:29 13:29 15:58 18:18 19:21
Usk, before Maerdy Bridge 08:51 11:30 13:30 15:59 18:19 19:22
Usk, before Olway Bridge 08:52 11:32 13:32 16:01 18:21 19:23
Usk, before Greyhound Inn 08:52 11:32 13:32 16:01 18:21 19:23
Usk, after Clock Tower 08:53 11:33 13:33 16:02 18:22 19:24
Usk, nr Woodside 08:54 11:34 13:34 16:03 18:23 19:25
Usk, opp College 08:57 11:38 13:38 16:07 18:27 19:28
Rhadyr, nr Cleddon Cottage 08:57 11:38 13:38 16:07 18:27 19:28
Rhadyr, nr Little Henrhiw 08:57 11:38 13:38 16:07 18:27 19:28
Monkswood, nr Chapel Farm 08:59 11:40 13:40 16:09 18:29 19:30
Monkswood, nr Lime Tree Cottage 09:00 11:41 13:41 16:10 18:30 19:31
Monkswood, after Beaufort Arms 09:00 11:41 13:41 16:10 18:30 19:31
Monkswood, nr Stopgate Cottage 09:01 11:42 13:42 16:11 18:31 19:32
Monkswood, nr Alexander Place 09:01 11:42 13:42 16:11 18:31 19:32
Little Mill, after Halfway House 09:02 11:43 13:43 16:12 18:32 19:33
Little Mill, o/s Village Hall 09:03 11:44 13:44 16:13 18:33 19:34
Pontypool, nr Pont-y-Pia 09:04 11:45 13:45 16:14 18:34 19:35
Pontypool, nr Waun-y-Clare Inn 09:05 11:46 13:46 16:15 18:35 19:36
Pontypool, o/s Cwmoody House 09:05 11:46 13:46 16:15 18:35 19:36
New Inn, after Sunlea Crescent 09:08 11:49 13:49 16:18 18:38 19:39
Pontymoile, opp Builders Yard 09:10 11:51 13:51 16:20 18:40 19:41
Pontymoile, before Trosnant Street 09:10 11:51 13:51 16:20 18:40 19:41
Pontypool Town Hall (Stand 4) 09:12 11:53 13:53 16:22 18:42 19:43
Pontypool Park Road (o/s Bank) 09:14 11:55 13:55 16:24 18:43 19:44
Pontypool Park Road (opp Bank) 09:14 11:55 13:55 16:24
Pontypool Town Hall (Stand 3) 09:15 11:56 13:56 16:25
Trosnant, after Leisure Centre 09:15 11:56 13:56 16:25
Pontymoile, before Trosnant Street 09:16
Croesyceiliog, after Chepstow Rise 09:22 12:02 14:02 16:31
Croesyceiliog, after Edlogan Square 09:23 12:03 14:03 16:32
Croesyceiliog, before The Willows 09:23 12:03 14:03 16:32
Northville, nr Ebenezer 12:04 14:04 16:33
Croesyceiliog, o/s Allotments 09:23
Northville, after Trussel Road 12:05 14:05 16:34
Cwmbran Rail Station (Opp Car Park) 09:24
Cwmbran Bus Station (Stand F) 09:25 12:06 14:06 16:35

More information